Deprecated: Function set_magic_quotes_runtime() is deprecated in /usr/home/sarmacja/domains/vonthorn.sarmacja.org/public_html/Orjon/wiesci_wp/wp-settings.php on line 18 Strict Standards: Declaration of Walker_Comment::start_lvl() should be compatible with Walker::start_lvl(&$output) in /usr/home/sarmacja/domains/vonthorn.sarmacja.org/public_html/Orjon/wiesci_wp/wp-includes/comment-template.php on line 0 Strict Standards: Declaration of Walker_Comment::end_lvl() should be compatible with Walker::end_lvl(&$output) in /usr/home/sarmacja/domains/vonthorn.sarmacja.org/public_html/Orjon/wiesci_wp/wp-includes/comment-template.php on line 0 Strict Standards: Declaration of Walker_Comment::start_el() should be compatible with Walker::start_el(&$output) in /usr/home/sarmacja/domains/vonthorn.sarmacja.org/public_html/Orjon/wiesci_wp/wp-includes/comment-template.php on line 0 Strict Standards: Declaration of Walker_Comment::end_el() should be compatible with Walker::end_el(&$output) in /usr/home/sarmacja/domains/vonthorn.sarmacja.org/public_html/Orjon/wiesci_wp/wp-includes/comment-template.php on line 0 Archive Archiwum | Wieści
May 18 2009

Test = Wieści back?

Hej, testujemy reanimowane Wieści. Niestety dalej bez Adriana - a wiadomo, że bez Gaja Wieści nie ma - ale może jednak coś z tego będzie.

Test polskich znaków ąęóąśłćżźć.

Poniżej wypunktowanie:

  • a
  • b
  • c

Tutaj cytat:

Wyjechałem w pole i kupiłem dwa jabole.


Aug 12 2008

Kot Teofil Wieści Ekstraklasę odc. 9/6

W dziesiątej kolejce Ekstraklasy strzelono siedemnaście bramek, w tym dwanaście w drugich połowach. Dwa razy wygrywali gospodarze, raz goście, a raz nikt. Pauzowały Słoniki, które od soboty nie są już liderami, bo ich odpoczynek wykorzystali Hrabiowie.

———————————

RVT Hrabia Ruhnhoff - FKK Rantiochskie Kr. 4:1 (2:0)

W drugim meczu tych drużyn stawka była nie niższa w pierwszym spotkaniu. Po zwycięstwie w Rantochii Hrabiowie byli tylko o 2 punkty od zajęcia fotelu lidera. Z kolei Kransoludy musiały wygrać, aby wciąż liczyć się w walce o mistrzostwo. Dlatego też oczekiwaliśmy, że tym razem FKK nie odda łatwo pola i stawi większy opór niż tydzień temu. Rzeczywistość okazała się jednak brutalna dla gości. Hrabiowie zaaplikowali im lewatywę i zimny prysznic w postaci czterech bez trudu strzelonych bramek.

Dlaczego Hrabiowie wygrali? RVT wygrało przede wszystkim dzięki geniuszowi swojego trenera. Z łatwością przewidział on ustawienie Krasnoludów i odpowiednio ustawił zespół. FKK nie miało nic do powiedzenia wobec świetnie dobranej strategii. W dodatku gracze Hrabiów to też nie wydmuszki, ale całkiem nieźli piłkarze. Przy tym ich forma jest kosmiczna.

Dlaczego Krasnoludy przegrały?
A w zasadzie - “Dlaczego Kransoludy przegrały w tak żenujący, by nie rzec - upokarzający - sposób?”. Siedem straconych w dwumeczu z Hrabiami stanowi prawie połowę wszystkich straconych przez FKK bramek. Po pierwszym meczu należało szybko dokonać zmian w taktyce i ustawieniu. Jednakże Kransoludy zupełnie zlekceważyły rywala, nie przyjmując do wiadomości, że dysponuje on dużo lepszym składem. Dlatego goście wyszli w ustawieniu dobrym na SKS Wandystan czy inną Dyskobolię, ale starcie z Hrabiami musiało się skończyć miazgą. I w takim układzie ani na jotę nie mógł zmienić wyniku świetny występ Marata.

Wnioski: RVT po raz pierwszy w tym sezonie wskoczyło na pierwsze miejsce w lidze. Co prawda strata wicelidera jest minimalna (jeden punkt), w dodatku ma on jeden mecz mniej, niemniej Hrabiowie są już o krok od zdobycia po raz trzeci tytułu mistrza. A krokiem tym jest wygrana z YK. Z kolei FKK już deifinitywnie odpadło z rywalizacji o mistrzostwo i zanosi się na to, że “wiecznie drudzy” tym razem będą trzeci.

———————————

KS Renifery Sola - SKS Wandystan 4:0 (1:0)

Przed tygodniem w Wandystanie padł remis niespodzianie [rym!]. Zapowiedzieliśmy ostatnio, że Renifery będą miały łatwo [znowu!]. Wandejczycy szans nie mieli, choćby się pocięli [ i jeszcze raz!]. I tyle. O.

Dlaczego Renifery wygrały? Obie drużyny wypadły na boisko w ultraofensywnych ustawieniach z trzema obrońcami i siódemką graczy w formacjach atakujących. Renifery dysponując olbrzymią przewagą umiejętności po prostu zmiotły rywali. Jedna brameczka w pierwszej połowie, trzy w drugiej i włalala. Solanie byli po prostu w zbyt dobrej dyspozycji, żeby przegrać z [mimo wszystko] dość słabym rywalem. No, ewentualnie gdyby nie mieli trenera.

Dlaczego Wandystan przegrał? Trener Magov wykazał się naprawdę przewrotnym poczuciem humoru nakazując Wandejczykom zmasowany atak na tak doświadczony zespoł jak KSRS od pierwszych minut meczu. Być może w swej naiwności sądził, że po remisie u siebie, Renifery uznają punkt przed własną publicznością za wielki sukces i będą chciały się bronić. Cóz, mylił się. Albo pierwotny plan rychło upadł, bo bramkę stracili już w 47 sekundzie. Tak czy tak, przegrali.

Wnioski: Renifery nawiązały kontakt wzrokowy z trzecim miejscem, które mogą zając już za tydzień. Wystarczy, że zwyciężą z Dyskobolią na wyjeździe, ze względu na pauzę FKK. Wandystan natomiast utknął w strefie spadkowej. Chcieliśmy powiedzieć, że na dobre, ale fatalna postawa Sigmarytów sprawia, że nie możemy być tego pewni. Za tydzień kolejne bardzo ważne dla SKSW spotkanie - zwycięstwo z Krokodylami może się okazać zbawienne. Jednak chyba będzie o nie Wandejczykom  bardzo, bardzo ciężko.

———————————

Mlot Sigmara Anheim - Dyskobolia Czarnolas 1:1 (1:0)

Sigmaryci są w formie fatalnej, prawdopodobnie najgorszej w długiej historii tego klubu. Starczy powiedzieć, że z ostatnich 5 spotkań nie wygrali żadnego, a przed tygodniem polegli w Czarnolesie z Dyskobolią. W rewanżu wszystko miało już wrócić do normy.

Dlaczego Sigmaryci nie przegrali?  Przewaga i prowadzenie w pierwszej części meczu zapowiadały łatwe 3 punkty dla Młotów. Jednakże druga połowa była po prostu fa-tal-na w wykonaniu graczy z Anheim. Słabiutki mecz zaliczył ponownie Bejanaru - Sigmaryci mogą mówić o sporym szczęściu, że skończyło się na stracie tylko jednego gola.

Dlaczego Dyskobolia nie przegrała? Dyskobolia, mimo że znowu zaskoczyła Sigmarytów dobierając odpowiednią taktykę co przełożyło, się na przewagę w drugiej połowie, nie potrafiła wykorzystać swoich sytuacji. A i tak miała masę farta, bo Młoty obiły i słupek, i poprzeczkę ich bramki.

Wnioski: Niezbyt wesołe dla kibiców obu drużyn. Dyskobolia, co prawda, niespodziewanie zyskała 4 punkty i może mieć jeszcze nadzieję na utrzymanie, jest jednak zespołem słabiutkim. Sigmaryci są teoretycznie dużo silniejsi. Hmm, teoretycznie, bo w meczach z najsłabszą właśnie Dyskobolią zdobyli aż 1 punkt. Czyżby jednak spadek?
———————————

SKS Podleszcz - TP Krokodyle Punta 0:6 (0:1)

Ach, cóż to miał być za mecz! Tysiące widzów na stadionie i miliony przed telewizorami. Wieczna sława dla zwycięzcy i chwała zwyciężonym. Tak - zapowiadało się wyśmienite spotkanie. Starcie Hrabiów z Krasnoludami było wydarzeniem wręcz historycznym. My jednak opisujemy wszystkie mecze, a więc również i ten. Zdegradowany SKS Podleszcz kontra Krokodyle “Hrabiów zjemy na śniadanie” Punta. Wynik mógłby być niespodzianką tylko wtedy, gdyby gościom udało się strzelić co najmniej 10 goli. Nie udało się.

Dlaczego Podleszcze przegrały? To oczywiście kara Losu za zmianę nazwy. Sieroty z Morvenau były klubem wielkim. A teraz wieki historii mszczą się na SKS-ie, wiążąc zawodnikom sznurówki i rzucając uroki.

Dlaczego Krokodyle wygrały? Głupie pytanie. Niemniej, należy zwrócić uwagę, że okazały się bardzo skuteczne. Dziesięć okazji, sześć bramek. Nieźle.

Wnioski: Żadnych nowych. SKS jest bez trenera i nie stanowi najmniejszego zagrożenia. Krokodyle wygrałyby nawet grając w pięciu. Zastanawiamy się nawet, czyby nie przestać opisywać meczów Podleszczy. Po co czekać z tym do końca sezonu?

(—)

Lord mar. Figiel & Lord hr. Kiechajas


Jun 18 2008

49% Sarmatów wybiera SPD

Kiedy większość Sarmatów siedząc wygodnie w fotelu, wspólnie z piłkarską reprezentacją Polski żegnało się z Euro 2008, w Księstwie Sarmacji zakończyły się wybory do XXI kadencji Izby Poselskiej. Kampania przedwyborcza po raz kolejny okazała się beznadziejnie nudna, a sam weekend wyborczy sprawiał wrażenie majówki. Zwyciężyła oczywiście Sarmacka Partia Demokratyczna zdobywając cztery mandaty, dwa przypadły LRM oraz po jednym dla Bartosza von Thorn-Mackiewicza oraz Piotra von Cetnarovicha z OPD. Continue reading


Feb 12 2007

Inauguracja kolejnej kadencji

Dzisiaj odbyło się pierwsze posiedzenie Senatu Marchii Teutońskiej kolejnej kadencji. Ze względu na problemy czasowe nie było możliwości zebrania wszystkich Senatorów. Tradycji musiało się jednak stać zadość, toteż zebranie zostało zwołane. Pojawiło się na nim trzech spośród pięciu Senatorów, obrady zostały skrócone. Namiestnik pro tempore Marchii Teutońskiej, Przemysław markiaz Figiel wygłosił przemówienie otwierające posiedzenie i… na tym się miało skończyć. Ważniejsza część, w tym wybór Marszałka Senatu i Kanclerza Rady Marchii, miały być przeniesione na forum. Pojawił się jednak Michał kaw. Sarmacki, czwarty Senator, co umożliwiło przeprowadzenie głosowania w sprawie wyboru Marszałka. Wystawiona zostałą tylko jedna kandydatura, kaw. Sarmackiego. Dzięki 3 głosom popierającym kandydaturę został wybrany na przewodniczącego Senatu. Na prośbę dziennikarzy “Wieści”, Namiestnik przedstawił najważniejsze założenia do wypełnienia przez Senat w najbliższym czasie. Chodzi tu przede wszystkim o zmianę Dekretu o Obywatelstwie Teutońskim, która ułatwiałaby uzyskanie tegoż obywatelstwa. Ciąg dalszy obrad będzie na forum Senatu, dostępnym dla wszystkich pod adresem :

http://senat.teutonia.one.pl


Feb 9 2007

WT UJAWNIAJĄ: KONFLIKT KS - AL RAJN. HISTORIA PRAWDZIWA.

Wieści Teutońskie, jako pierwsze ujawniają całą prawdę o konflikcie na linii Sarmacja – Al. Rajn. Dziennikarskie śledztwo ujawniło nam zaskakujący scenariusz, o którym wiedzą tylko nieliczni. Wśród „bohaterów” tej historii pojawiają się znane w Sarmacji i Sułtanacie nazwiska.

Genezis
Owego czasu, władca republikańskiego Baridasu znany w Sarmacji wówczas jako Majkel Bumbum, wprowadza w swym kraju nową Konstytucję. W kraju wybucha spór dotyczący treści owego dokumentu i na znak protestu kraj ten opuszczają trzy osoby: Margerita von Dark, Finve Helyanve znany również jako Jacek Serwach oraz Songhan Ghoerden. Owa grupka wpada na pomysł założenia nowego v-państwa – tak właśnie 5 czerwca 2006 r. powstaje Sułtanat Al Rajn. Pierwszą Sułtan zostaje Margerita von Dark, przyjmując imię Rashida Salma Suleyman I. Wielkim Mułłą Ajatullahem Osamą bin Ramzanim zostaje Songhan Ghoerden, a Jacek Serwach staje na czele MSZ jako Rhadmor. Następnie Songhan vel. Ramzani wprowadza do Sułtanatu swojego dobrego kolegę, obecnego premiera Al Rajn, Christo Al Rabaniego. Kilka tygodni później, władca Solardii Morfeush I Lucjusz Tyler, prosi Sułtan o pomoc w odbudowie swojego kraju, więc władczyni przekazuje tron siostrze Songhana vel Ramzaniego, czternastoletniej (!) obecnej Sułtan Aisahah Ramzani al-Ekonoglu I. Wraz z byłą Sułtan do Solardii odchodzą dwaj pozostali założyciele, Ramzani i Jacek Serwach. Nie minęło wiele czasu, a Margerita wraca do Sułtanatu, oficjalnie na prośbę Songhana i jego siostry, obecnej Sułtan. Zgodnie z założeniem miała zostać Premierem, jednakże w wyniku „pałacowych gierek” 10 października premierem zostaje Al Rabani…

Konwencja Ferska
Dwa miesiące wcześniej, 16 sierpnia Sułtanat wraz z Królestwem Elderlandu tworzy Unię Państw Virtualnych. We wrześniu Sarmacja, Elderland oraz Baridas podpisują Konwencję Ferską, dokument o wolności mediów w v-świecie. Miesiąc po ratyfikacji dokumentu, Forys von Gamm, Premier Elderlandu zaprzecza, aby owa konwencja była ratyfikowana przez MSZ i Rząd Królestwa. Po opublikowaniu tekstu konwencji i działaniach dyplomatycznych ówczesnego szefa dyplomacji sarmackiej, mar. Skarbnikowa, Elderland przyznaje, że Konwencje podpisał, jednak w innym brzmieniu. Królestwo zarzuca nam zmianę warunków, choć jedyną zmianą w dokumencie jest nazwanie Konwencji, Konwencją Ferską. Elderland zrywa dokument. W tym samym czasie dochodzi do ataku na serwer Sułtanatu Al Rajn, sojusznika Elderlandu…

Atak, którego nie było?
W nocy z 23 na 24 października strona Sułtanatu znika z sieci. Władze Al Rajnu przekonane są, że za atakiem na serwer stoi konkretna osoba, szukają winnego. W tym samym czasie, „Goniec Czarnoleski” publikuje niepochlebne artykuły o Sułtanacie, trwa również konflikt dyplomatyczny na linii Elderland – Sarmacja. Ktoś w Sułtanacie pisze fałszywą notkę o małym v-państwie, które zniszczyła Sarmacja, wcześniej z Sułtanatu wyrzuceni zostają nasi obywatele (Winnicki i von Kiechajas), którzy na forum zgłosili m.in. chęć założenia w Al Rajnie partii socjalistyczno - islamskiej. Wszystkie więc czynniki, wskazują na to, że ataku dopuściła się Sarmacja. Sugestie taką głośno wyraża Elderland, i wersja ta staje się oficjalną w Sułtanacie. Mamy również przesłanki, by sądzić, że do „winy” Sarmacji, namiawiał Songhan lub Margerita. Głównym sprawcą miał być ówczesny szef MSZ Sarmacji, markiz Skarbnikow. Pytany przez nas, zaprzecza, jakoby posiadał aż takie zdolności informatyczne. W naszym śledztwie w tej sprawie przewija się kilka nazwisk i v-państw, w których interesie był konflikt małego v-państwa z Sarmacją. Oprócz oczywistego tropu Valhalli, przewijają się również Austro – Węgry, Surmenia, Elderland oraz kilka mało znanych w Sarmacji postaci. Jednak w żadnym przypadku nie możemy stwierdzić stuprocentowej odpowiedzialności. Dość wiarygodną wersją wydaje się również… brak ataku na serwer. Jeden z naszych rozmówców sugeruje, że owy „atak” to tak naprawdę awaria serwera boo.pl i zwyczajny błąd jednego z administratorów strony, który doprowadził do likwidacji strony.

Eskalacja
Jeśli odrzucimy ostatnią wersję wydarzeń, to ze smutkiem możemy stwierdzić, że „zamachowcom” udało się doprowadzić do ogromnego konfliktu na lini KS – Al Rajn. W dzień po awarii serwera z Sułtanatu zostają wyrzuceni wszyscy Sarmaci, w tym MSZ Skarbnikow. W dekretach z tego okresu istnieje zapis o ścięciu wrogów Al Rajnu. Powstanie „Expresu Rajńskiego”, ataki ze strony władz Sułtanatu, shańbienie flagi KS, ale i „wojna w SZU”, niepochlebne artykuły mediów sarmackich sprawiły, że byliśmy świadkami prawdziwej v-wojny. Wojna trwałaby pewnie do dziś, gdyby na światło dzienne nie wyszły powyższe fakty, które skłoniły władze Sułtanatu oraz MSZ i JKM Sarmacji do podjęcia kroków „pojednawczych”. Odnosi się tu nieodparte wrażenie, że wszyscy zostaliśmy „wmanewrowani” w wojnę, którą wywołał ktoś, komu była ona na rękę. Zrobił to ktoś z zagranicy, a jeżeli awaria serwera była przypadkiem – zrobili to Rajńczycy – założyciele.

Kobieta światowa
Margerita von Dark vel Rashida Salma Suleyman I, po przegranej walce o fotel Premiera została zarządcą haremu, jednakże kiedy wyszło na jaw, że jest ona również obywatelką innych państw (najprawdopodbniej Solardii) zostaje ścięta 13 października, trzy dni po Winnickim i von Kiechajasie. Jest to niebywale na rękę premierowi Rabaniemu, którego stanowisko nie jest już zagrożone. Wraz z Jackiem Serwachem wchodzi do samozwańczego rządu Meczyszczykiewicza, zaraz po przyłączeniu Baridasu do Sarmacji. Kilka miesięcy później… zamieszkuje w Sarmacji, jako Pamela Andersen. Niedawno zmieniła imię na Marietta Barbescu-Szermińska, jest też założycielką Zgromadzenia Sióstr i Braci Dnia Ostatecznego, tzw. Czarownic z Fer.