Deprecated: Function set_magic_quotes_runtime() is deprecated in /usr/home/sarmacja/domains/vonthorn.sarmacja.org/public_html/Orjon/wiesci_wp/wp-settings.php on line 18 Strict Standards: Declaration of Walker_Comment::start_lvl() should be compatible with Walker::start_lvl(&$output) in /usr/home/sarmacja/domains/vonthorn.sarmacja.org/public_html/Orjon/wiesci_wp/wp-includes/comment-template.php on line 0 Strict Standards: Declaration of Walker_Comment::end_lvl() should be compatible with Walker::end_lvl(&$output) in /usr/home/sarmacja/domains/vonthorn.sarmacja.org/public_html/Orjon/wiesci_wp/wp-includes/comment-template.php on line 0 Strict Standards: Declaration of Walker_Comment::start_el() should be compatible with Walker::start_el(&$output) in /usr/home/sarmacja/domains/vonthorn.sarmacja.org/public_html/Orjon/wiesci_wp/wp-includes/comment-template.php on line 0 Strict Standards: Declaration of Walker_Comment::end_el() should be compatible with Walker::end_el(&$output) in /usr/home/sarmacja/domains/vonthorn.sarmacja.org/public_html/Orjon/wiesci_wp/wp-includes/comment-template.php on line 0 Archive Redakcja | Wieści
Aug 1 2007

“WT” zmieniają nazwę!

Redakcja “Wieści Teutońskich” informuje Szanownych Czytelników, iż z dniem 1 sierpnia 2007 roku, nasza agencja informacyjna zmienia nazwę na “WIEŚCI”.

Zmiana podyktowana jest tematyką newsów naszej agencji, gdzie znakomitą większość stanowią informacje z kraju oraz zagranicy, niepasujące do przymiotnika “Teutońskie”. Jednocześnie redakcja “Wieści” zastrzega sobie prawo do nazwy “Wieści Teutońskie” jako kontynuacji tejże agencji.

Obecnie trwa wprowadzanie zmian na stronie naszej agencji. Dziś zostało zaprezentowane nowe logo “Wieści”, na dniach strona zostanie całkowicie przystosowana do nowej nazwy.

Informujemy również, iż przenosimy główną siedzibę “Wieści” z terenów Marchii Teutońskiej do stołecznego Grodziska (ul. Sportowa 16)


Jun 1 2007

Chcemy inkorporacji KNT. Czy chcemy Sclavini?

WT SONDA: Połowa Sarmatów chce, aby Królestwo Nowej Teutonii dołączyło do Księstwa Sarmacji.

W naszym sondażu pytaliśmy Sarmatów: Czy chciałbyś, aby Królestwo Nowej Teutonii dołączyło do Księstwa Sarmacji? Głosowało aż osiemdziesięciu mieszkańców KS, wyniki przedstawiają się następująco:

Tak!: 50% (40 głosów)
Absolutnie nie
!: 36% (29 głosów)
Obojętne mi to.: 14% (11 głosów)

Przypomnijmy: Królestwo Nowej Teutonii, zrzesza byłych mieszkańców Marchii Teutońskiej, którzy w listopadzie 2006 r. stworzyli własne państwo. Królem NT jest wielokrotny były Kanclerz Rady Marchii, znany w KS jako Łukasz Dec.
Strona KNT.

A nowe pytanie WT SONDY brzmi: Czy popierasz unie Księstwa z Rzeczpospolitą Sclavińską? Możliwe odpowiedzi to Tak/Nie/Obojętne mi to.

KOMENTARZ. Jego Książęca Mość Piotr Mikołaj:
Wyniki sondażu są ciekawe, i mam nadzieję, że można nazwać je miarodajnymi. Podział Teutonii na Teutonię “sarmacką” i “nową” w dłuższej perspektywie czasu jest bez wątpienia niekorzystny dla samej Teutonii, rozumianej jako określona społeczność. Sądzę, że powinniśmy - wyjaśniając uprzednio skrupulatnie wszelkie bolesne kwestie - zacząć rozmawiać o bliższej współpracy, mając na uwadze docelowo jedną Teutonię w łonie rzeczypospolitej sarmackiej.

KOMENTARZ. Łukasz August I, Król Nowej Teutonii:
Cóż, muszę przyznać, że takie wyniki nie są dla mnie zbyt wielkim zaskoczeniem. Teutończycy posiadają chyba najbardziej ze wszystkich v-nacji rozbudowaną świadomość narodową i czują się częścią tej fascynującej „rodziny”. Nic więc dziwnego, że opowiadają się za zjednoczeniem obu Teutonii, bo pewnie do takiego doszło by prędzej czy później w wyniku inkorporacji. Pozostaje tylko pytanie, czy pozwalając się „zjeść”, zamiast integrować i rozwijać nie przyczyniamy się do ubożenia polskiego v-świata? Sarmacja bez wątpienia jest w tej chwili największym i najmocniejszym państwem. Ale moim zdaniem, nie powinna być państwem jedynym.

KOMENTARZ. Krzysztof St. M. bar. Konias, IV Ksiażę Teutończyków, były Namiestnik MT:
Nie będę ukrywał, że wynik sondy cieszy mnie bardzo. Chcę mieć nadzieję, że wyraża on wolę narodu teutońskiego i pozostałych mieszkańców MT do zjednoczenia ziem, gdzie panuje teutońska kultura. Niestety fakt, iż nie mało osób powiedziało zjednoczeniu “zdecydowane nie” pozwala mi sądzić, że ten (prawdopodobnie odległy) dzień, kiedy wszyscy Teutończycy znów będą razem, nie zostanie przyjęty entuzjastycznie zarówno przez niektórych mieszkańców MT jak i przez sporo obywateli sarmackich spoza MT. Prawdopodobnie już niebawem będę oglądał rozwój wypadków z TAMTEJ strony. Może podobna sonda za pół roku da inne wyniki.


May 27 2007

Mały bałagan

Nie tylko Talk wprowadził cenzurę słowa, jak się wczoraj okazało my również taką mieliśmy. Wszystko za sprawą wtyczki Spam Karma, która odpowiada za blokowanie spamu. Jak widać nie jest jednak idealna, gdyż zablokowała ona w ostatnim czasie kilkanaście komentarzy naszych czytelników.

Na szczęście wczoraj zgłosił się do nas Leszek Karakachanow zgłaszając usterkę. Dość szybko udało nam się dojść co jest tego przyczyną i teraz dodawanie komentarzy powinno odbywać się bez problemu. Będziemy jednak dalej kontrolować czy przypadkiem jakieś prawidłowe komentarze nie zostały uznane za spam. Całkowite wyłączenie wtyczki nie wchodzi w rachubę, gdyż jest ona również bardzo przydatna - zablokowała już w sumie ok. 2000 spamu!

Oczywiście nie mamy zamiaru wprowadzać cenzury na jaką ostatnio pokusił się Magazyn Talk, który z jednej strony zarzeka się, ze nie boi się krytyki, a następnie blokuje wszelkie komentarze choć trochę krytykujące magazyn. Liczymy, że dyrektorzy Talka opamiętają się, a sam Talk wróci do dawnej aktywności.

PS: Jeśli nadal będą mieli Państwo problemy z dodawaniem komentarz prosimy o kontakt w tej sprawie - zbbrow@gmail.com lub najlepiej bezpośrednio na GG: 1513953.


May 19 2007

Czy chcemy Królestwa Nowej Teutonii w KS?

Zmiany na stronie „WT” były słuszne, nowa strona się podoba, aczkolwiek przywiązaliście się do starej. Takie wnioski płyną z zakończonej dziś WT Sondy.

Na pytanie: Czy podoba Ci się nowa strona “Wieści Teutońskich”? odpowiedziało 55 osób. Wyniki przedstawiają się następująco:

Bardzo.: 45% (25)
Średnio.: 9% (5)
Ujdzie.: 15% (8)
Nie, stara była lepsza.: 31% (17)

W
związku z tym, że nie wszyscy pamiętają o nowej budowie strony WT i możliwości „przesuwania” do drugiej kolumny, aby ułatwić naszym czytelnikom oddawanie głosów w sondzie przenosimy ją do pierwszej kolumny bocznej.

W
nowej WT Sondzie pytamy: Czy chciałbyś, aby Królestwo Nowej Teutonii dołączyło do Księstwa Sarmacji?Możliwe odpowiedzi to: Tak! / Absolutnie nie. / Obojętne mi to.

Apr 26 2007

Nabór do redakcji!

WIEŚĆI TEUTOŃSKIE
Tradycyjnie najlepsi!


“Wieści Teutońskie” nastarsza prywatna agencja informacyjna Księstwa ogłasza nabór do redakcji.

Do współpracy zapraszamy wszystkich Sarmatów chcących pisać o polityce, sporcie, polityce zagranicznej i gospodarce w Księstwie.

Oferujemy:
- Bezpłatne szkolenie dziennikarskie, trwające trzy dni.
- Pracę w najczęściej nagradzanej agencji prasowej Księstwa Sarmacji.
- Współpracę z aktywnym i otwartym zespołem dziennikarskim.
- Najwyższe w sektorze prasowym zarobki.
- Dla osób zainteresowanych, możliwość bezpłatnego zamieszkania na terenie Srebrnego Rogu lub Zielnyboru.

Oczekujemy:
- Osób otwartych, pełnych pomysłów i nie obawiających się nowych wyzwań.
- Conajmniej dwutygodniowego stażu w Księstwie Sarmacji.
- Conajmniej podstawowej orientacji kandydatów w życiu KS.
- Dobrego władania słowem pisanym, znajomości ortografii i interpunkcji języka polskiego.

Zgłoszenia prosimy kierować do Adriana bnt Gaja [GG: 7232621, mail:gajadrian@interia.pl].

Szczególnie gorąco zapraszamy nowych Sarmatów, bądź osoby, które w życiu realnym mają związki z prasą (choćby redakcje gazet szkolnych, studenckich, blogów).

WIEŚĆI TEUTOŃSKIE
Tradycyjnie najlepsi!