Deprecated: Function set_magic_quotes_runtime() is deprecated in /usr/home/sarmacja/domains/vonthorn.sarmacja.org/public_html/Orjon/wiesci_wp/wp-settings.php on line 18 Strict Standards: Declaration of Walker_Comment::start_lvl() should be compatible with Walker::start_lvl(&$output) in /usr/home/sarmacja/domains/vonthorn.sarmacja.org/public_html/Orjon/wiesci_wp/wp-includes/comment-template.php on line 0 Strict Standards: Declaration of Walker_Comment::end_lvl() should be compatible with Walker::end_lvl(&$output) in /usr/home/sarmacja/domains/vonthorn.sarmacja.org/public_html/Orjon/wiesci_wp/wp-includes/comment-template.php on line 0 Strict Standards: Declaration of Walker_Comment::start_el() should be compatible with Walker::start_el(&$output) in /usr/home/sarmacja/domains/vonthorn.sarmacja.org/public_html/Orjon/wiesci_wp/wp-includes/comment-template.php on line 0 Strict Standards: Declaration of Walker_Comment::end_el() should be compatible with Walker::end_el(&$output) in /usr/home/sarmacja/domains/vonthorn.sarmacja.org/public_html/Orjon/wiesci_wp/wp-includes/comment-template.php on line 0 Archive April | Wieści
Apr 30 2006

W “80 słów” dookoła Księstwa

- 28 kwietnia Izba Senatorska pozytywnie zaopiniowała kandydaturę Melanie Reddy - Janiczek Chojnackiej na stanowisko Prokuratora Generalnego. Tym samym, dzień później Książe Piotr Mikołaj powołał pierwszy raz w historii Sarmacji kobietę - prokurator.

- Ogłoszono Stan Wyjątkowy. Jedynym celem tej decyzji jest zawieszenie postępowań toczących się przed Sądem Krajowym, związene z urlopem Prezesa SK. I tak oto jedna osoba “doprowadziła” do wprowadzenia Stanu Wyjątkowego. Może warto pomysleć o powiększeniu składu Sądu Krajowego?

- Łukasz hrabia Nowicki na codzień Szef SRS został dziś Wicemarszałkiem Izby Senatorskiej i przejął stery Senatu, zastępując przebywającego od dziś na urlopie Roberta markiza Czekańskiego.


Apr 28 2006

O Referendum, nowym pośle oraz wielkim ośle…

W związku z egzaminami gimnazjalnymi i bierzmowaniem “WT” chwilowo ucichły. Od jutra powrót do normalności. Dziś, publikujemy najważniejsze wydarzenia ostatniego czasu w telegraficznym skrócie.

- Rozpoczęło się Referendum Konsultacyjne w sprawie uznania Forum Sarmackiego. Głosować mogą wszyscy mieszkańcy Księstwa. Na razie brak danych o frekwencji. Redakcja już głosowała.

- Michał kaw. Czarnecki odszedł z Sarmacji. Tym samym wygasł jego mandat poselski. Do IP wszedł reprezentant Narodowego Związku Monarchistycznego, szef Teutońskiego NZM - Leszek Karakachanow. Redakcja gratuluje.

- Prezes Państwowej Administracji Miejsc Publicznych, Paweł Szermiński ustanowił pięciodniową moderację dla barona “Accursius” Opalskiego. Zaraz po ogłoszeniu tej decyzji, na LDKS wybuchła dyskusja, odnośnie poczynań Prezesa PAMPu. Hrabia Avatar wystosował do Pana Szermińskiego list z dwoma pytaniami senatorskimi:

Proszę o wyjaśnienie w miarę drobiazgowo, dlaczego działalność PAMP sprowadza się praktycznie wyłacznie do moderacji i składania wniosków w Sądzie wyłącznie osób krytykujących osobę Prezesa PAMP lub samej instytucji i stylu jej prowadzenia?

Dlaczego praktycznie nie ma ostrzeżeń i moderacji dla innych
użytkowników LDKS bądź łamiących netykietę, prawo itp. jednak nie krytykujących bezpośrednio osoby Prezesa PAMP jak i jego, patrząc na powyższe, bądź co bądź, selektywnej działalności
?

Hrabia nie dostał na nie odpowiedzi, w zamian usłyszał, że nie zna Konstytucji. Redakcja pyta jak długo Pan Szermiński będzie jeszcze piastował urząd Prezesa PAMPu.

- Wielki osioł. Co robi? Jeszcze nam nie wiadomo. Redakcja się mu przyjrzy.

W imieniu redakcji wypowiadał się
Błękitny Pumpernikiel


Apr 25 2006

Zjednoczenie dokonane

Wczoraj zakończone zostały referenda dotyczące zjednoczenia Księstwa Sarmacji i Mandragoratu Wandystanu. W obu krajach mieszkańcy opowiedzieli się za zjednoczeniem

W Wandystanie ZA głosowało 66,6% głosujących (2/3) przy frekwencji 84,84%.

W Księstwie Sarmacji ZA głosowało 51,4% głosujących, przy frekwencji 86,27%


Apr 23 2006

1000 dni - jak to pięknie brzmi…

W dniu dzisiejszym Teutonia obchodzi 1000 dni swego istnienia. Impreza zaczęła się na czacie Marchii Teutońskiej już o godz. 20:00. Po krótkiej, aczkolwiek treściwej, przemowie ostatniego Cesarza Teutonii rozpoczął się Interturniej Teutoński, do którego przystąpiło 7 zawodników, z czego 2 było spoza Marchii. Po dwóch turach pytań w grze zostali już tylko trzej zawodnicy - bar. von Kiechajas, kaw. Dahlke i p. Dec. Po kolejnych, burzliwych turach wyłoniono zwycięzcę - został nim Timios bar. von Kiechajas, zwyciężając na przeciwnikami przewaga jednego punkta. Wkrótce potem nastąpił cały grad gratulacji dla zwycięzcy, po czym sporo osób się rozeszło. W międzyczasie odbyło się tradycyjne już darmowe żywienie wszystkich chętnych. Po pewnym czasie rozmowy przycichły, jednak nie zamilkły - w momencie zamknięcia wydania na czacie Teutonii jest jeszcze 8 osób, dyskutujących na tematy różne.


Apr 23 2006

Wiosenny wysyp referendum

“Czy jesteś za uznaniem forum znajdującego się pod
adresem www.forum.sarmacja.org za oficjalne forum
Księstwa Sarmacji, z zachowaniem listy dyskusyjnej
jako podstawowego miejsca publicznych dyskusji w
Sarmacji?”

Na to pytanie będziemy odpowiadać już od 28 do 30 kwietnia br. w Referendum Konsultacyjnym. To już trzecie referendum, organizowane w ostatnim czasie, tym razem dotyczy ono sprawy nie politycznej, a organizacyjnej. Przypomnijmy: Forum powstało z prywatnej inicjatywy kilku Sarmatów - markiza Czekańskiego, hr Gawendy oraz kaw. Hergemona. Wokół tego pomysłu zaistniało wiele kontrowersji. I to właśnie Referendum ma rozstrzygnąć o tym, czy Forum zostanie tylko tworem prywatnym, czy obok LDKS będzie pełniło funkcje miejsca publicznych debat.

Dla “Wieści Teutońskich”
Błękitny Pumpernikiel