Deprecated: Function set_magic_quotes_runtime() is deprecated in /usr/home/sarmacja/domains/vonthorn.sarmacja.org/public_html/Orjon/wiesci_wp/wp-settings.php on line 18 Strict Standards: Declaration of Walker_Comment::start_lvl() should be compatible with Walker::start_lvl(&$output) in /usr/home/sarmacja/domains/vonthorn.sarmacja.org/public_html/Orjon/wiesci_wp/wp-includes/comment-template.php on line 0 Strict Standards: Declaration of Walker_Comment::end_lvl() should be compatible with Walker::end_lvl(&$output) in /usr/home/sarmacja/domains/vonthorn.sarmacja.org/public_html/Orjon/wiesci_wp/wp-includes/comment-template.php on line 0 Strict Standards: Declaration of Walker_Comment::start_el() should be compatible with Walker::start_el(&$output) in /usr/home/sarmacja/domains/vonthorn.sarmacja.org/public_html/Orjon/wiesci_wp/wp-includes/comment-template.php on line 0 Strict Standards: Declaration of Walker_Comment::end_el() should be compatible with Walker::end_el(&$output) in /usr/home/sarmacja/domains/vonthorn.sarmacja.org/public_html/Orjon/wiesci_wp/wp-includes/comment-template.php on line 0 Archive May | Wieści
May 31 2006

Sondaż “WT”: Rząd dobry czy do kitu?

Jak oceniasz działalność Rządu v-hr. von Kiechajasa?

Takie pytanie Wieści Teutońskie zadają swoim czytelnikom w sondzie, jaka dostępna jest na naszych łamach.
Czy Rząd Jedności Narodowej, któremu przewodzi członek SPD i znany Teutończyk- Timios v-hr. von Kiechajas, jest gabinetem marzeń Sarmatów? Czy dotychczasowe działania były wystarczające? Czy jesteśmy zadowolenii z poczynań Ministrów?

Na te pytania, ułatwi nam odpowiedź przeprowadzana przez Wieści Teutońskie akcja ROZLICZAMY RZĄD. Już w najbliższym czasie kontynuacja tej inicjatywy i wywiady z kolejnymi Ministrami.


May 31 2006

Nowy Marszałek IP, przenosiny debat na forum?

===================
Błękitny Pumpernikiel
Izba Senatorska
===================

Izba Poselska nareszcie ożyła! Wczoraj diuk Kowalczykowski, Regent Księstwa ogłosił, że nowym Marszałkiem IP został Mateusz kaw. Suszek - Chojnacki. ZA kandydaturą głosowało pięciu posłów, dwójka (w tym dotychczasowy Marszałek - Mateusz kaw. Kudła) nie wzięła udziału w głosowaniu.

Podczas wyboru Marszałka, w Parlamencie pojawiła się propozycja, aby obrady Izby odbywały się na Forum. Wnioskodawca, Leszek kaw. Karakachanow swoją propozycje uzasadnił lepszą przejrzystością działań Izby. Książe Piotr Mikołaj tak odniósł się do tej propozycji:

W tym toczącym się wątku, pomimo mojej nieskrywanej niechęci do forum, zgadzam się z tym, iż przeniesienie obrad Izby Poselskiej [...] na forum usprawniłoby znacząco
pracę w parlamencie.

Debata, która nareszcie ożywiła IP XI kadencji trwa. Wybór nowego Marszałka, na pewno przyśpieszy ew. decyzję posłów.


May 28 2006

Nowi ambasadorzy

=================
Błękitny Pumpernikiel
=================

Uzupełnienie kadry na placówkach dyplomatycznych Sarmacji za granicą. Z dniem dzisiejszym Regent Księstwa powołał:

Małgorzatę szlachetną damę Muzyk Ambasadorem Nadzwyczajnym i Pełnomocnym przy Jego Książęcej Mości Wielkim Księciu Solardii.

Michała barona Radetzkiego Ambasadorem Nadzwyczajnym i Pełnomocnym przy Jego Ekscelencji Prezydencie w Republice Baridasu.

Mateusza kawalera Suszka Ambasadorem Nadzwyczajnym i Pełnomocnym przy Jego Królewskiej Mości Patryku I Labackim w Królestwie Natanii.

Piotra diuka Kościńskiego Ambasadorem Nadzwyczajnym i Pełnomocnym przy Jego Królewskiej Mości Arminie Frederiku w Królestwie Scholandii.

Nowym ambasadorom gratulujemy i życzymy godnego reprezentowania Sarmacji na polu międzynarodowym.


May 27 2006

Sarmacja partiami silna, czyli 7 miejsc na 6 ugrupowań - uaktualnienie.

==================
Błękitny Pumpernikiel
==================

Już w czerwcu czekają nas wybory do Izby Poselskiej. Na scenie politycznej Sarmacji zaobserwować można wyraźny ruch. Powstaja nowe partie, inne zmieniają program i kierownictwo. Najbliższe wybory zapowiadają się bardzo ciekawie, gdyż wedle wszelkich przesłanek, wystartuje w nich wiele partii. Ile z nich wejdzie do siedmioosobowej IP? Prezentujemy partie, o których mamy jakiekolwiek informacje.

Partia “Logiczna Sarmacja” baroneta Kowalskiego powraca. W ogłoszeniu na LD czytamy, że trwają rozmowy z nieznanym do tej pory Sarmackim Stronnictwem Demokratyczym w sprawie połączenia obydwu inicjatyw. Nowego programu jeszcze nie znamy.

Partia Pracy Sarmacji ma powstać w najbliższych dniach z inicjatywy ppłk. Michasia diuka Winnickiego. “Będziemy partią lewicowo-patriotyczną i wolnościową” pisze w poście założyciel. W wydaniu specjalnym “Dziennika Grodziskiego” czytamy, że nowa partia będzie postulować m.in. zniesienie Izby Senatorskiej oraz likwidację obowiązków systemowych.

Unia Konserwatywno - Liberalna Andrzeja kaw. Dzikowskiego zakłada m.in. wybory do Izby Senatorskiej i zakaz piastowania więcej niż dwóch stanowisk publicznych
przez jedną osobę. Program Unii został przedstawiony, brak informacji co do oficjalnego powstania partii.

Liberalna Partia Sarmacji to z kolei nowa inicjatywa Kryspina v-hr. Bober. We wstępnych założeniach programowych czytamy m.in o likwidacji Izby Senatorskiej oraz
likwidacji wspołczynnika prestizu.

Sarmacka Partia Demokratyczna czyli zwycięzcy ostatnich wyborów wyraźnie przygotowują się do kolejnego starcia. Nowy przewodniczący - Tomasz Lewandowski ogłosił dziś swoich zastępców. Zostali nimi Maciej Krzemiński i Przemysław Machlowiec. Niedawno na LD pojawił się nowy program Demokratów zakładający m.in. składanie oświadczeń majątkowych przez osoby publiczne oraz budowe niskoczynszowych mieszkań dla osób najbiedniejszych. Tymczasem na stronie głównej partii nadal widnieje obraz Bojówkarza Teutońskiego głoszący - “Nie drażnij Teutonii!”

Narodowy Związek Monarchistyczny, największa partia w KS pod kierownictwem diuka Kościńskiego również ostro przygotowuje się do wyborów. W założeniach programowych Monarchistów czytamy m.in. o nowym podziale administracyjnym Księstwa na pięć prowincji oraz wprowadzenie pięcioosobowej, wyłanianej w wyborach Arystokratycznej Izby Senatorskiej.

Ostatecznie Liga Sarmackich Rodzin nie powstanie. Taką deklaracje usłyszałem od jej pomysłodawcy.


May 26 2006

Rajd Rocznicowy - Sprawozdanie i wyniki

=======================
Korespondencja
Roberta markiza Czekańskiego
na LDKS
=======================

“Wieści Teutońskie” publikują wyniki Rajdu Rocznicowego, który odbył się 24 i 25 maja br.

I ETAP

- Halo halo Mietku!
- Halo halo Władku!
- Znajdujemy się na mecie pierwszego etapu Rajdu Rocznicowego. Opadły już emocje związane ze startem, oraz tym co się działo na trasie. Po krótce opowiemy Państwu o miejscu, w którym się znajdujemy.

Gniew - niegdysiejsza stolica Państwa Trzyczaszkowskiego, potężnego tworu politycznego, władającego prawie całą wyspą Sarmacją. Władcy tych ziem słynęli z zamiłowania do ciemnych mocy, oraz dość częstych praktyk magicznych. Znajdujący się nieopodal wulkan Demon od dłuższego czasu pozostaje nieaktywny. W tym miejscowi tubylcy upatrują przyczynę upadku Trzyczaszkowa.

Gniew był największym miastem tych ziem. Zbudowany niedaleko brzegu Jeziora stał się ważnym portem żeglugi śródlądowej. Wiele ciekawych zabytków, które przetrwały do dziś, zostało wybudowanych i ufunodwanych przez Czarnych Książąt, jak nazywa się władców tej krainy.

Ale powróćmy do wydarzeń Rajdu. Obfitował on w wiele zwrotów akcji i ciekawych wydarzeń. Jednym z nich był z pewnością wypadek jakiemu uległ Aleksander Keller, gdy w okolicach 3 OS’a nagle utracił panowanie nad kierownicą i uderzył w drzewo. Kolejny jadący za nim zawodnik - Veal, nie zdążył uniknąć zderzenia z nagle zatrzymanym autem, na skutek którego jego wóz znalazł się w rowie. Keller na uruchomienie auta stracił nieco ponad 11 minut, Veal natomiast poradził sobie, także dzięki pomocy licznie zgromadzonych gapiów, i jego strata wyniosła jedynie około 3,5 minuty.

Start był niezykle ciekawy. Wszystkie auta ruszyły w jednej chwili - widać było, że wszystko zostało dograne do ostatniej śrubeczki. Najlepiej ze startu wyszedł jednak Ojabejbe - on właśnie pierwszy zameldował się na punkcie kontrolnym 1 OS’u. Później szło już bardzie dramatycznie. Zawodnicy mijali kolejne OS’y jadąc niemalże razem, rozstrzygnięcie przyniosły dopiero ostatnie kilometry.

Ostatecznie 1 etap Rajdu zwyciężył SID SADOWSKI, który na 1 OSie był dopiero 5! Ojabejbe wjechał na metę tuż za Sadowskim, ze stratą 6 sekund! do lidera.

Pełna klasyfikacja po 1 etapie wyglądała
następująco:

A2690 Sid Sadowski 02:24:59
A6190 Ojebejbe 02:25:05 + 0.06
A2715 Suszek 02:25:14 + 0.15
A2799 Kaxiu 02:25:21 + 0.22
A3199 Fenrir 02:25:39 + 0.40
A0012 Troy 02:25:41 + 0.42
A5920 Bee 02:25:43 + 0.44
A1225 Piotr Kościński 02:25:47 + 0.48
A4412 Rittermeister 02:25:51 + 0.52
A2977 Adrian Gaj 02:25:53 + 0.54
A2975 Avatar 02:25:57 + 0.58
A2698 LordDalton 02:26:05 + 1.06
A0725 Bartkowiak 02:26:27 + 1.28
A7105 Raoool 02:26:37 + 1.38
A3090 Michał Majewski 02:26:56 + 1.57
A5889 L. Karakachanow 02:26:59 + 2.00
A4218 Veal 02:28:54 + 3.55
A5338 Aleksander Keller 02:36:39 + 11.40

II ETAP

- Halo halo Mietku!
- Halo halo Władku!

- Znajdujemy się na mecie drugiego etapu Rajdu Rocznicowego. Miejscowość Morwieniec (Czarnolas) przystrojona jest w patriotyczne flagi Księstwa, a wielu gapiów przyjaźnie macha małymi sarmackimi flagami. Przed chwilą zakończył się drugi etap, zawodnicy właśnie szykują się do odpoczynku i wielkiej imprezy, która za chwilę na rynku Morwieńca się rozpocznie..

- Halo halo Mietku! Powiedzmy jednak parę słów o samym Morwieńcu.
- Halo halo Władku! Bardzo dobrze. Morwieniec jest jednym z najstarszych miast w Księstwie Sarmacji. Zbudowany przez potomków celtów, został wyniesiony do swojej świetności dzięki zdobyciu statusu stolicy prowincji Morvan, wprost nawiązującej do celtyckiej tradycji. Jej założyciel, hrabia von Stempniewitz, Celt z krwi i kości, zadał sobie wiele trudu budując celtycką ostoję na brzegach Jeziora, pośród trudno dostępnych lasów i nieprzeniknionych bagien. To to narodziła się sarmacka botanika - tu opisano pierwsze gatunki napotykanych zwierząt - Kukuła Inkaskiego, Pieska Scholandzkiego, Morvańskiego Błotniaka, czy też znanego w innych częściach kraju Glona. Morvan wniósł do historii Księstwa ogromne zasługi - dzięki niemu wiemu co to jest “czapka ze wzmocnionym kloszem”. Ale wróćmy już do rajdu.

- Władku! Właśnie, jak przebiegał drugi etap Rajdu?
- Halo halo Mietku! Oj działo się, działo! Trasa rajdu była niezwykle trudna. Co chwilę zmieniały się osoby na prowadzeniu. Nawierzchnia, piękne, rozpraszające widoki, miła pogoda, i ciepły wiatr od jeziora, niejednego z kierowców wyprowadził z równowagi. Mniej więcej w połowie trasy doszło do bardzo poważnego wypadku. Jadący na trzeciej pozycji Mateusz Suszek, nagle wpadł na stojące samotnie drzewo, odbił się od niego, i zatarasował całą drogę. Jadący za nim Bee, Sadowski i Raoool nie zdążyli wyhamować i uderzali w siebie jeden po drugim. Konsekwencją tego było zepchnięcie samochodu Suszka z piaszczystej skarpy. Dzięki sprawnej obsłudze technicznej z miejsca wypadku odjechali kolejno Raoool, tracąc jedynie 5 minut i 13 sekund, następnie Bee i Sadowski, oboje stracili po około 15 minut, i na samym końcu, niewyobrażalnie zdenerwowany Suszek, notujący stratę 29 minut i 23 sekund! Trudno powiedzieć jak wyglądałyby wyniki, gdyby do wypadku tego nie doszło. Miejsce miały też inne zaskakujące akcenty. W pewnym momencie z drogi zjechał samochód Troya Kowalczykowskiego i pomknął w nieznane!Obsługa i gapie zastanawiali się co też się stało. Chwilę później jednak pochłonęła ich trwająca na torze rajdu rywalizacja. Cała tajemnica wyjaśniła się niedługo później, gdy na metę drugiego etapu, taranując kilka stoisk z warzywami wpadł wehikuł Kowalczykowskiego. Inni nadjechali dopiero kilka minut później. Uśmiechnięty Kowalczykowski powiedział nam, iż swoim sokolim okiem dostrzegł przecinkę w lesie, i pojechał skrótem.

Klasyfikacja kierowców po 2 etapach:

A0012 Troy 05:09:26
A6190 Ojebejbe 05:22:51 + 0:13:25
A3199 Fenrir 05:23:52 + 0:14:26
A2799 Kaxiu 05:24:14 + 0:14:48
A2977 Adrian Gaj 05:24:51 + 0:15:25
A1225 Piotr Kościński 05:24:57 + 0:15:31
A2698 LordDalton 05:25:02 + 0:15:36
A2975 Avatar 05:25:15 + 0:15:49
A0725 Bartkowiak 05:25:21 + 0:15:55
A4412 Rittermeister 05:25:32 + 0:16:06
A5889 L. Karakachanow 05:27:23 + 0:17:57
A4218 Veal 05:27:37 + 0:18:11
A3090 Michał Majewski 05:27:40 + 0:18:14
A7105 Raoool 05:32:01 + 0:22:35
A5338 Aleksander Keller 05:35:52 + 0:26:26
A2690 Sid Sadowski 05:38:15 + 0:28:49
A5920 Bee 05:40:58 + 0:31:32
A2715 Suszek 05:54:22 + 0:44:56

III ETAP

Transmisja odbyła się na żywo w Radiu SarmaVoice. Etap wygrał Piotr Kościński.

WYNIKI KOŃCOWE:

A6190 Ojebejbe 07:10:55
A0012 Troy 07:11:58 + 0:01:03
A3199 Fenrir 07:12:00 + 0:01:05
A1225 Piotr Kościński 07:12:27 + 0:01:32
A2799 Kaxiu 07:12:43 + 0:01:48
A0725 Bartkowiak 07:12:55 + 0:02:00
A2977 Adrian Gaj Ze względów technicznych brak danych
A2975 Avatar 07:13:33 + 0:02:38
A2698 LordDalton 07:14:06 + 0:03:11
A4412 Rittermeister 07:14:37 + 0:03:42
A4218 Veal 07:16:23 + 0:05:28
A5889 L. Karakachanow 07:16:56 + 0:06:01
A3090 Michał Majewski 07:17:01 + 0:06:06
A7105 Raoool 07:20:22 + 0:09:27
A5338 Aleksander Keller 07:24:45 + 0:13:50
A2690 Sid Sadowski 07:26:17 + 0:15:22
A5920 Bee 07:29:37 + 0:18:42
A2715 Suszek 07:42:47 + 0:31:52

Redakcja gratuluje zwycięzcom!