Deprecated: Function set_magic_quotes_runtime() is deprecated in /usr/home/sarmacja/domains/vonthorn.sarmacja.org/public_html/Orjon/wiesci_wp/wp-settings.php on line 18 Strict Standards: Declaration of Walker_Comment::start_lvl() should be compatible with Walker::start_lvl(&$output) in /usr/home/sarmacja/domains/vonthorn.sarmacja.org/public_html/Orjon/wiesci_wp/wp-includes/comment-template.php on line 0 Strict Standards: Declaration of Walker_Comment::end_lvl() should be compatible with Walker::end_lvl(&$output) in /usr/home/sarmacja/domains/vonthorn.sarmacja.org/public_html/Orjon/wiesci_wp/wp-includes/comment-template.php on line 0 Strict Standards: Declaration of Walker_Comment::start_el() should be compatible with Walker::start_el(&$output) in /usr/home/sarmacja/domains/vonthorn.sarmacja.org/public_html/Orjon/wiesci_wp/wp-includes/comment-template.php on line 0 Strict Standards: Declaration of Walker_Comment::end_el() should be compatible with Walker::end_el(&$output) in /usr/home/sarmacja/domains/vonthorn.sarmacja.org/public_html/Orjon/wiesci_wp/wp-includes/comment-template.php on line 0 Archive July | Wieści
Jul 31 2006

Finał Gellonia Open!

Po emocjonującym spotkaniu między Pawłem Strońskim a Bartoszem Janiczkiem wyłoniony został zwycięzca tego wielkoszlemowego turnieju! Został nim Paweł”RaoooL”Stroński wygrywając 2:0! Serdecznie gratulujemy zwycięzcy…

Na czołowych miejscach uplasowali się kolejno:

1.Paweł Stroński

2.Bartosz Janiczek

3.Jarek Sadowski


Jul 30 2006

Spotkanie na czacie, odznaczenia i impreza…

Obchody III Rocznicy powstania Teutonii powoli dobiegają końca. Spotkanie na czacie trwa, rock.megastacja.net gra specjalnie dla Teutończyków i zgromadzonych gości.
O 20:50 Namiestnik pro tempore Krzysztof Konias nagrodził orderami zasłużonych Teutończyków. I tak:

Michał baronet Dahlke został odznaczony Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Cesarza Hergoliena Wielkiego.

Konrad Hergemon - Krzyżem Oficerskim Orderu Teutońskiego Bene Meritus.

Jarek kawaler Sadowski również Krzyżem Oficerskim Orderu Teutońskiego Bene Meritus.

Adrian baronet Gaj - Krzyżem Kawalerskim Orderu Teutońskiego Bene Meritus.

Z kolei Paweł Stroński został odznaczony Srebrnym Medalem Sapere Auso.

(Dekret o orderach i odznaczeniach znajdziesz tutaj)

A oto fragment przemówienia Namiestnika po rozdaniu orderów:
Na samym końcu w sposób szczególny chciałem oddać hołd osobom, których nie mogę odznaczyć: panu Łukaszowi Decowi, za wielomiesięczne poświęcenie dla Marchii i pomoc jakiej mi udzielił. Jest on autorem większości fajnych grafik,również tej która zdobi dzisiaj stronę głowną Sarmacji.
Dziękuję także panu Wojciechowi Hergemonowi, za pomoc przy dostarczaniu materiałów, które bez niego by zaginęły…
a także za to że znalazł kilka błedów w Syriuszu czym mi pomógł w mojej niewdzięcznej pracy. Kaxiowi zawdzięczamy wiele stron w Teutonii oraz to że Zielnybor odzyskał swój herb. (…)

Zabawa nadal trwa, na czacie przewija się wiele osób. Zapraszamy do świętowania razem z nami!


Jul 30 2006

3. kolejka WT Ekstraklasy SLP, wyniki derbów Teutonii

Dnia 30 lipca 2006 odbyła się 3. kolejka WT Ekstraklasy Sarmackiej Ligi Piłkarskiej. Kolejka ta zbiegła się w czasie z innym wydarzeniem - 3. rocznicą powstania Teutonii. Oto wyniki meczy:

SKS Srebrny Róg - SS Zielnybór 4:1 (derby)

RTS Dynamo Czekany - FC Czarnolas 0:0

Kotwica Srebrny Róg - KS Orzeł Czekany 2:2

Graybox Srebrny Róg - FC Zielnybór 1:1 (derby)

KS Wandea - SKS Podleszcz 3:0

KS Renifery Sola - Rotor Precelkhanda 2:2

KKS Zamek Grodzisk - FKK Rantiochskie Krasnoludy 2:0

Pentagram Sola - SKP Lwy Krez 4:1

W tabeli prowadzi z kompletem 9 punktów SKS Srebrny Róg. Za nim po 7 punktów mają KS Wandea i Graybox Srebrny Róg. Tabelę zamykają z 1 punktem KS Renifery Sola i Kotwica Srebrny Róg i bez punktów SKS Podleszcz. 

Podwójne derby Teutonii zakończyły się - jeden wygraną SKS Srebrny Róg nad SS Zielnybor 4:1, drugi z kolei remisem 1:1 między Grayboxem SR a FC Zielnybor.


Jul 30 2006

Zamach w Teutonii - wspomnienia reportera

Wieści Teutońskie publikują wspomnienia swojego reportera, który znalazl się na miescu zamachu kilka minut po detonacji bomby

Mój niebieski garbusik skręcał z Ambasadorskiej na Senatorską a ja wychylając się przez szybę szukałem wolnego miejsca parkingowego. Nie cierpię nocnego życia w Srebrnym Rogu - nie ma gdzie postawić auta, zwłaszcza kiedy ulicę dalej, na Rynku odbywa się impreza. Moje auto minął właśnie żółty sedan, więc stwierdziłem, że na pewno pozostawił on po sobie wolne miejsce. Nie myliłem się - tuż przy wjeździe na Hergoliena pomiędzy jakąś półciężarówką a niebieskim mustangiem był wolny kawałek betonu. Zatrzymałem się, wyłączyłem radio. Wysiadając sprawdziłm zamknięcie auta i włączyłem alarm. Dochodziła 21.00. Nagle odgłosami miasta wstrząsnął wielki huk eksplozji. W autach powłączały się alarmy, ptaki siedzące na murach zerwały się do lotu. Po eksplozji słychać było krzyk i przerażenie setek ludzi. Byłem pewien, że wybuch nastąpił na Rynku, więc tam też pobiegłem. Będąc na Konserwatywnej zauważyłem wielką falę ludzi biegnących w moja stronę i wołających “Uciekać! Bomba! Terroryści!”. Biegiem minąłem rozchisteryzowany tłum, a w mojej głowie kłębiły się myśli o terrorystach w stolicy Marchii - Czyżby Bojówki Teutońskie zaatakowały rodaków? Nie, to nie możliwe! Zaczął dzwonić telefon, biegnąc otworzyłem klapkę- Tak? Cześć, słuchaj był zamach w SR, są ranni, jestem na miejscu, przyjedź! - znajomy głos krzyczał do słuchawki. Już pędzę, będe za dwie minuty przy wozie transmisyjnym! - zawołałem i zamknąłem klapkę. Jakie to szczęście, że mieliśmy swój wóz transmisyjny na Rynku, z którego informowaliśmy Sarmatów o uroczystościach z okazji III Rocznicy. Wbiegłem na Eksluzywną - moim oczom ukazał się straszny widok. Na samym środku Zakątka w kałuży krwi leżało kilkunastu ludzi, którym pomocy udzielali inni cywile. Widziałem porozrzucane części ciała (jak się później okazało, należały one do zamachowca- samobójcy), które “zdobiły” okoliczne budowle i stragany z balonami. Wokół stał tłum Teutończyków, pomagający ratować rannych. Na rogu Kicha zauważyłem wóz “WT”, czym prędzej podbiegłem do niego. W środku zamieszanie - widziałem tony makulatury wypadającej z faksu, urywające się telefony, rozwścieczonych kolegów wrzeszczących do komórek. Podbiegłem do komputera, zobaczyłem oświadczenie Michała bnt Czekańskiego - Czarneckiego, na usta cisnęły mi się dosyć wulgarne słowa, których tutaj nie powtórze. W tej samej chwili zamęt Rynku przerwały sygnały karetek, które wjechały w centrum wydarzeń. Zaraz za nimi jechało kilka samochodów bojowych KSZ. Kilku Gwardzistów Teutońskich, którzy do tej pory dzielnie udzielali pomocy poszkodowanymstarało się zrobić miejsce w tłumie dla jadących karetek.

Akcja ratunkowa była szybka i sprawna. Karetki zabrały ciężej rannych, lżej opatrzono i zabrowadzono do namiotu medycznego, teren zamachu ogrodzono specjalna taśmą, pozaznaczano ślady. Zgodnie z obietnicą Rządu w SR otwarto kilka punktów medycznych otwartych całą noc, zapewniono tez pomoc psychologów. Darmowa zupa cieszyła się dużą popularnością, zwłaszcza wśród gapiów, których nie przerażała krew i części porozrzucanego ciała.

Bilans zamachu gellończyka:
Zabitych: 1 (zamachowiec)
Rannych ciężko: 2 (obecnie nie ma zagrożenia życia)
Rannych lżej: 14
W szoku: 5
Koszt akcji ratunkowej: ok. 20 tys. libertów

Z Rynku Srebrnego Rogu, który dziś już lśni czystością i jest gotowy na dalsze uroczystości III Rocznicy, dla “Wieści Teutońskich” Red. Błękitny Pumpernikiel.

Zobacz mapę Srebrnego Rogu.


Jul 30 2006

III Rocznica, dzień drugi!

Wieści Teutońskie zapraszają do uczestnictwa w imprezach towarzyszących drugiemu (ostatniemu) dniu obchodów III Rocznicy powstania Teutonii.

Dziś w programie m.in.:
- Otwarcie oraz mecz inauguracyjny [Teutonia kontra reszta Księstwa] Stadionu w Zielnyborze “Arena auf Zielny”(z powodów technicznych przeniesiony z wczoraj)
- Otwarcie nowej redakcji “Wieści Teutońskich” w Zielnyborze (również przeniesione na dziś)
- Ciąg dalszy specjalnych audycji w nowym “Graybox Radio”
- Derby drużyn teutońskich w WT Ekstraklasie. Zmierzą się ze sobą Graybox Srebrny Róg - FC Zielnybor, oraz SKS Srebrny Róg - SS Zielnybor. I komu tu kibicować?
- Odznaczenie nominacjami i orderami zasłużonych Teutończyków.
- Oraz wiele innych, pomniejszych uroczystości.