Deprecated: Function set_magic_quotes_runtime() is deprecated in /usr/home/sarmacja/domains/vonthorn.sarmacja.org/public_html/Orjon/wiesci_wp/wp-settings.php on line 18 Strict Standards: Declaration of Walker_Comment::start_lvl() should be compatible with Walker::start_lvl(&$output) in /usr/home/sarmacja/domains/vonthorn.sarmacja.org/public_html/Orjon/wiesci_wp/wp-includes/comment-template.php on line 0 Strict Standards: Declaration of Walker_Comment::end_lvl() should be compatible with Walker::end_lvl(&$output) in /usr/home/sarmacja/domains/vonthorn.sarmacja.org/public_html/Orjon/wiesci_wp/wp-includes/comment-template.php on line 0 Strict Standards: Declaration of Walker_Comment::start_el() should be compatible with Walker::start_el(&$output) in /usr/home/sarmacja/domains/vonthorn.sarmacja.org/public_html/Orjon/wiesci_wp/wp-includes/comment-template.php on line 0 Strict Standards: Declaration of Walker_Comment::end_el() should be compatible with Walker::end_el(&$output) in /usr/home/sarmacja/domains/vonthorn.sarmacja.org/public_html/Orjon/wiesci_wp/wp-includes/comment-template.php on line 0 Archive August | Wieści
Aug 31 2006

Wyniki wyborów uzupełniających

Reprezentant Narodowego Związku Monarchistycznego, Pan Paweł Kruk - Staszek wygrał wybory uzupełniające do IP.

Książęca Komisja Wyborcza podała do publicznej wiadomosći wyniki wyborów uzupełniających. 5 kandydatów walczyło o mandat po niezrzeszonym pośle Kaczyńskim, który zrezygnował z piastowania tego urzędu ze względu na brak czasu.

To już drugie głosowanie (po ostatnim Referendum) gdzie przeraża niska frekwencja wyborcza. Tym razem głosowały tylko 82 osoby, co stanowi 52.23% procent obywateli uprawnionych do oddania głosu.

Rozkład głosów przedstawia się następująco:

Paweł Kruk-Staszek (NZM): 32,
Albus Boreed-Bumum (PPS): 14,
Jarek Sadowski (niezależny): 12,
Maciej Krzemiński (niezależny): 7,
Bruthus Perun (niezależny): 5.

NZM ma już 3 mandaty w IP. Ogromna przewaga, jaką wygrał kandydat tej partii może oznaczać, że przyszłe wybory wygrają własnie monarchiści. Do kolenych wyborów zostały mniej więcej trzy tygodnie.


Aug 30 2006

WT Ekstraklasa: Strzelali jak na zawołanie !

SKS Srebrny Róg, lider tabeli rozgromił drużynę SKP Lwy Krez 6:0! “To Grunwald Gellończyków” - komentowali kibice na stadionie. KS Wandea nadal druga, pokonała RTS dynamo Czekany 3:0.

Oto wyniki:

RTS Dynamo Czekany - KS Wandea 0 - 3 (0 - 1)
FKK Rantiochskie Kr. - Pentagram Sola 1 - 0 (0 - 0)
SKS Podleszcz - VKS Gryf Kaizer 2 - 4 (1 - 1)
FC Zielnybor - Kotwica Srebrny Róg 1 - 0 (0 - 0)
SKS Srebrny Róg - SKP Lwy Krez 6 - 0 (3 - 0)
FC Czarnolas - KS Renifery Sola 2 - 2 (1 - 2)
KKS Tropicana Sola - SS Zielnybor 3 - 0 (0 - 0)
Rotor Precelkhanda - Graybox Srebrny Róg 0 - 1 (0 - 0)

A tak plasuje się tabela:

1 SKS Srebrny Róg 27
2 KS Wandea 26
3 FKK Rantiochskie Kr. 25
4 Graybox Srebrny Róg 24
5 VKS Gryf Kaizer 23
6 Pentagram Sola 20
7 FC Zielnybor 16
8 KKS Tropicana Sola 15
9 RTS Dynamo Czekany 14
10 SKP Lwy Krez 14
11 KS Renifery Sola 13
12 SKS Podleszcz 13
13 SS Zielnybor 12
14 Rotor Precelkhanda 11
15 FC Czarnolas 7
16 Kotwica Srebrny Róg 6

W następnej kolejce ( 3.09.2006 ) SKS Srebrny Róg spotka się, na wyjeździe z VKS Gryf Kaizer. Wicelider tabeli, KS Wandea zagra z drużyną SKP Lwy Krez. W górnej części tabeli jest bardzo ciasno, zapowiada się fascynująca walka o fotel lidera.


Aug 29 2006

WSI V - The end?

Wakacyjny Skrót Informacji, część V.
W związku z końcem wakacji, najprawdopodobniej to ostatnia odsłona.

Wybory
Rozpoczęły się wybory uzupełniające do Izby Poselskiej. Kandyduje 5 osób, troje niezrzeszonych (Sadowski, Perun, Krzemiński), reprezentant NZM (Kruk-Staszek) oraz popierany przez PPS, Albus Boreed-Bumum. Wyniki poznamy po zakończeniu głosowania, tj. 31 sierpnia.

Kanclerz zostaje!
Znamy już wyniki trwającego do wczoraj Referendum w sprawie udzielenia wotum nieufności Kanclerzowi. 44 osoby, czyli nieco ponad połowa głosujących (głosowało 84 obywateli) zadecydowały, że Kanclerz Skarbnikow - Radecki zostanie do końca kadencji. Za odwołaniem głosowało 28 osób, wstrzymało się 12. Wyniki Referendum zgadzają się z Sondażem przeprowadzonym przez “Wieści Teutońskie“.

Valhalla zabiera Teutończyka
Z Księstwa Sarmacji odszedł Bartosz kaw. Czekański (Mackiewicz), Minister bez teki w Rządzie Skarbnikowa - Radeckiego. Odejście to jest związane z powstającym Cesarstwem Valhalli, w które “Ojebejbe” jest zaangażowany.

Forum nie działa
W związku z awariami, które co chwila nawiedzają Forum Księstwa Sarmacji, Marszałek Radecki i wicemarszałek Skarbnikow - Radecki postanowili przenieśc obrady Izby Poselskiej na listę dyskusyjną.

Rada Marchii ma nowe strony

Marchia Teutońska rozwija się coraz szybciej. Po odnowieniu stron Margon, którymi zajął się nowy Burmistrz - Michał Sarmacki oraz po jednogłośnym wyborze Namiestnika przyszedł czas na działania Rady Marchii. Od kilku dni teutoński rząd ma nowe strony, przygotowane przez Ministra Hergemona przy pomocy kaw. Czekańskiego (Browarczyka).

Poszukiwany PPAMP
Regent Księstwa, markiz Prawda-Nowicki przypomina o trwającym konkursie na Prezesa Państwowej Administracji Miejsc Publicznych. Zgłoszenia bezpośrednio u Regenta, na mail jagoo@post.pl.

Aug 27 2006

WT Ekstraklasa: SKS SR powraca na szczyt !

I znowu zmiana lidera !!! Ks Wandea tylko zremisowała z FC Czarnolasemm 1:1, a SKS Srebrny Róg przeważał przez cały mecz i gładko pokonał RTS Dynamo Czekany 4:0. Tym zwycięstwem objął prowadzenie w tabeli.

FC Zielnybor - SS Zielnybor 1 - 0 (1 - 0)
Pentagram Sola - KS Renifery Sola 0 - 0 (0 - 0)
Kotwica Srebrny Róg - FKK Rantiochskie Kr. 1 - 2 (1 - 1)
SKP Lwy Krez - SKS Podleszcz 2 - 0 (1 - 0)
KS Orzel Czekany - Rotor Precelkhanda 4 - 0 (3 - 0)
SKS Srebrny Róg - RTS Dynamo Czekany 4 - 0 (1 - 0)
KS Wandea - FC Czarnolas 1 - 1 (0 - 0)
KKS Tropicana Sola - Graybox Srebrny Róg 0 - 2 (0 - 2)

A oto tabela:

1 SKS Srebrny Róg 24
2 KS Wandea 23
3 FKK Rantiochskie Kr. 22
4 Graybox Srebrny Róg 21
5 Pentagram Sola 20
6 KS Orzel Czekany 20
7 SKP Lwy Krez 14
8 RTS Dynamo Czekany 14
9 FC Zielnybor 13
10 SKS Podleszcz 13
11 SS Zielnybor 12
12 KS Renifery Sola 12
13 KKS Tropicana Sola 12
14 Rotor Precelkhanda 11
15 Kotwica Srebrny Róg 6
16 FC Czarnolas 6

Następna kolejka odbędzie się 30.08.2006. SKS Srebrny Róg zagra z SKP Lwy Krez, a KS Wandea zmierzy się z RTS Dynamo Czekany. Natomiast najciekawszym meczem kolejki zapowiada się spotkanie FKK Rantiochskie Kr. z Pentagram Solą. Są to drużyny z góry tabeli i zapewne nie zadowolą się remisem, a będą walczyć o 3 punkty.


Aug 25 2006

Odgrzewany kotlet, czyli o czym mowa?

Niniejszy artykuł stanowi polemikę z wypowiedzią Matwieja markiza Skarbnikowa zamieszczoną w Wieściach Teutońskich pod tytułem “Valhalla nie jest gorsza ani lepsza (polemika)”.

Kanclerz Poleszczyk musi się czuć moralnym zwycięzcą. Bo jakże inaczej wytłumaczyć potrzebę wiecznego komentowania wszystkiego co związane jest z Projektem ‘Valhalla’? Ktoś powiedział Kanclerzowi, albo, co byłoby zadziwiające, ten zdał sobie sprawę sam, z faktu, że jego kadencja kojarzona będzie jako czas, w którym z KS odeszło kilka osób, zakładając nowe wirtualne państwo. Teraz Maciej stara się zatrzeć niekorzystne wrażenie, jakie pozostanie po jego rządach. Czyni to jednak nieudolnie.

W odpowiedzi na moją poprzednią wypowiedź, wystosowanej dziś pod tytułem ‘Valhalla nie jest gorsza ani lepsza (polemika)’, Maciej Skarbnikow powtarza te same argumenty, sięga do manipulacji i mijania się z prawdą. Napisał na przykład, że osoby związane z projektem mówią ‘że ten kraj będzie lepszy od Sarmacji’. Przeszukałem wszelkie możliwie ślady dotychczasowej rozmowy na temat projektu, z ręką na sercu przysiąc mogę, że nikt nic takiego nie powiedział. Kanclerz twierdzi, że Valhalla się w Sarmacji ‘reklamuje’. Mówi, że ‘nie podoba mi się reklamowanie Valhalli w Sarmacji’, a także, by ‘tego nie robić w Sarmacji’.

Zabawne wydaje się oskarżanie nas o reklamowanie przyszłego państwa w kontekście toczonej debaty, i teraz uwaga, zapoczątkowanej nie przez nas, a przez Wandeę, której wielkim fanem jest Pan Kanclerz. To Wandea pierwsza, prowokacyjnie, opublikowała projekty hymnu przyszłego Państwa, rozpętując w Sarmacji prawdziwą debatę na wspomniany temat - u jednych przyjętą pozytywnie, u innych z rezerwą, zaś u około czterech osób z histerią. Jednym z czterech jest Kanclerz. Wciągnięto nas w debatę, a teraz zarzuca nam się reklamowanie powstającego kraju. Niskie, nie mądre, a przede wszystkim, dziecinne i niedojrzałe zachowanie. Na pierwszy rzut oka widać, że adwersarzom zaczyna brakować (albo już brakuje) argumentów.

Gdyby jednak, zdarzyło się tak, że tego jeszcze nikt nie dostrzegł, wystarczy porównać ostatnią wypowiedź Kanclerza (w wyżej już wspomnianym artykule), z tą, z trzeciego numeru Kuriera Grodziskiego. Maskotka dla tego, kto zauważy różnice i nowe argumenty!

Rację ma Maciej twierdząc, że nowinki są fajne. Nie zamierzam dyskutować z truizmami. Wystarczy się zgodzić i pójść dalej.

Totalnie chybione kontrargumenty, które Pan Kanclerz przytoczył w odpowiedzi na zarzut o zagrożeniu porządku i norm sarmackich, wykazują, iż Kanclerz pisał swą odpowiedź pod wpływem chwili, w dodatku całkowicie nie rozumiejąc tego co napisałem. Co nie zaskakuje? Otóż kolejne już odwołanie się do stwierdzenia, że moja wypowiedź to ‘atak na osoby które nie pozwoliły sobie Robertowi Czekańskiemu porządzić Sarmacją’. Znów o rządzeniu! A przecież już wyraźnie napisałem, że władza w KS mnie już nie interesuje, bo wszystko co mogłem w KS osiągnąłem. To już nie jest ‘zakazany owoc’. Brak argumentów u adwersarzy powoduje, że właśnie ‘brak władzy w KS’ jest niemalże jak mantra powtarzany przez nich. Najgorsze jest to, że w to wierzą. Na przekór wszelkim znakom, sygnałom i dowodom.

Pan Kanclerz mówi coś o ‘niszczeniu syriusza’. Nie rozumiem o co mu chodzi. Nie odniosę się zatem do tego. Ale dalej jest ciekawiej. Pan Skarbnikow, mając zapewne dostęp do założeń nowego państwa pisze ‘Pamiętajmy że jako głowa państwa obcego Robert będzie nietykalny - będzie miał to z czym podobno walczył ;-)’. Wspaniałe. Pozostaje mi oświecić Pana Kanclerza, że głowa państwa w Cesarstwie Valhalli nie będzie nietykalna. A żeby Pan miał o czym myśleć dodam, że będzie można jego (władcę) usunąć. Wot surpriza.

Na sam koniec odniosę się do zarzutów, jakobym manipulował statystykami. Napisałem, że nad projektem pracuje siedemnaście osób. Jest to prawda. Nigdzie jednak nie pisałem, że każda jedna z nich zostanie w Valhalli, odchodząc z Sarmacji. Z tego co jest mi wiadome, osób, które na 100% wybiorą Cesarstwo będzie na początku mało. Reszta natomiast zamierza udzielać się, mając status mieszkańca.

Panie Kanclerzu - wywołaliście panowie dyskusję na temat ważny. Ciągnięcie ją, lecz odpowiedzi wszelakie traktujecie jako reklamę, drenaż mózgów, etc. Ja mam pytanie - czy panowie sądzicie, że Wasze zarzuty i oskarżenia, nieprawdziwie i kłamliwe manipulacje, w imię lepszego jutra pozostaną bez odpowiedzi? Proszę sobie na to pytanie odpowiedzieć w duszy.