Deprecated: Function set_magic_quotes_runtime() is deprecated in /usr/home/sarmacja/domains/vonthorn.sarmacja.org/public_html/Orjon/wiesci_wp/wp-settings.php on line 18 Strict Standards: Declaration of Walker_Comment::start_lvl() should be compatible with Walker::start_lvl(&$output) in /usr/home/sarmacja/domains/vonthorn.sarmacja.org/public_html/Orjon/wiesci_wp/wp-includes/comment-template.php on line 0 Strict Standards: Declaration of Walker_Comment::end_lvl() should be compatible with Walker::end_lvl(&$output) in /usr/home/sarmacja/domains/vonthorn.sarmacja.org/public_html/Orjon/wiesci_wp/wp-includes/comment-template.php on line 0 Strict Standards: Declaration of Walker_Comment::start_el() should be compatible with Walker::start_el(&$output) in /usr/home/sarmacja/domains/vonthorn.sarmacja.org/public_html/Orjon/wiesci_wp/wp-includes/comment-template.php on line 0 Strict Standards: Declaration of Walker_Comment::end_el() should be compatible with Walker::end_el(&$output) in /usr/home/sarmacja/domains/vonthorn.sarmacja.org/public_html/Orjon/wiesci_wp/wp-includes/comment-template.php on line 0 Archive September | Wieści
Sep 28 2006

W 80 słów dookoła Sarmacji [1.5]

Witamy w (prawie premierowym) wydaniu “W 80 słów dookoła Sarmacji”, która podczas ”czasu zwykłego” zastąpi Wakacyjny Skrót Informacji.

Uznajemy nowe państwa…
Książe ratyfikował traktat uznaniowy Królestwo Enderlandu, oraz traktat o wzajemnych stosunkach dyplomatycznych Królestwa Surmenii. W sumie Księstwo uznaje państwowość jedenastu v-krajów.

Nowe miasto, Nowy Fer
Maciej Dudek - Karakachanow zamierza utworzyć miasto zwane Nowym Ferem. Osada ma znajdować się w Marchii Teutońskiej, co nas bardzo cieszy. Szkoda tylko, że Pan Emane nie przeprowadził żadnej rozmowy w tej sprawie z władzami Marchii. Namiestnik i Kanclerz czekają.

Katalogowe porządki
Wraz z nadejściem nowego rządu zaaktualizowano Katalog Sarmacki. To już trzeci raz w tym roku. Widać - co rząd, to porządki w katalogu. Rządów było w tym roku pięć, więc teraz pozostaje kwestia - które olały Katalog?

Teutonia daje prace
Rada Marchii Teutońskiej ogłosiła konkursy na stanowiska Prezesa THP oraz Ministra Promocji. Zgłoszenia należy składać na Listach Dyskusyjnych bądź bezpośrednio do Kanclerza Rady Marchii.

Poszalał…

Mateusz Awa, czyli żywy przykład głupoty i niewychowania został skazany na karę banicji za klonowanie. Za debilizm dostałby karę śmierci.

Słów jest zapewne więcej niż osiemdziesiąt. Czasem tak bywa.


Sep 28 2006

O aferze której nie było, czyli nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu

Wszystko rozpoczęło się jak w programie duetu Sekielski/Morozowski. Jednakże, jak szybko się rozpoczęło - tak szybko skończyło.

Kilka minut po dwunastej, na Liście Dyskusyjnej znalazł się mail Księcia, informujący nas o dziwnym przelewie dokonanym na konto osoby Y, która to przelała uzyskane środki na konto skazanego na banicję
Mateusza Awy. Zapis operacji:

Od: Osoba X
Do: Osoba Y
Kwota: 250 lt
Tytułem: sponsoring:p
Data: 29.04.2006 10:15:40

Od: Osoba Y
Do: Mateusz “Panaf” Awa (skazany na banicję)
Kwota: 250 lt
Tytułem: Sponsoring - Bojówki :D
Data: 17.05.2006 22:10:07

Książe wezwał osobę Y, która jak pisał:
“wypowiadała się na liście trzy dni temu, obecnie pełni funkcję we władzach publicznych”
do wyjaśnienia swojej roli w tym procederze.

Wątek podchwyciła “Gazeta Ferska”, która w krzykliwym tytule pyta: “Władze przelewają pieniądze przestępcom?”. Kolejne godziny to śledztwo dziennikarskie Pana Macieja Dudka-Karakachanowa vel Emane, Naczelnego “GF” prowadzone na LD. Tam też pojawia się post, w którym wymienione są nazwiska pięciu osób, przy czym prawie jednoznacznie Emane wskazuje na Jakuba Bakonyi. Jednak sprawa zaczyna się wyjaśniać w mailu kaw. Kaczyńskiego - Chojnackiego, który pisze:

Pozwolę sobie się wtrącić. Jestem jedną z kluczowych osób tej sytuacji. Dlaczego? Już tłumaczę. Jak Państwo pamiętają - niedawno jeszcze przypominałem o otwarciu Kliniki i ogłoszeniu przez nią konkursu pt. “Chcę być piękna”. Moim współpracownikiem i pomysłodawcą był p. Awa. Wtedy jeszcze nie był on “agresywny”. Wtedy to właśnie szukając sponsorów na nagrody trafił mi się pan X i Y. Owi panowie nie są w żaden sposób związani z Awą. Cel przelewów był
jasny - dofinansowanie Konkursu. Inna sprawa, że nie doszedł on w końcu do skutku. Jeśli są jeszcze jakieś niejasności - pozostaję do dyspozycji.

Jakub kaw. Kaczyński - Chojnacki, źle zrozumiał mail JKM, więc w kolejnej wiadomości potwierdził:
Ach, jeszcze najważniejszego nie napisałem. Pan Y to oczywiście ja.

Wersję Morpheusa potwierdził również Konrad Hergemon, który okazał się sponsorem konkursu a
jednocześnie ”osobą X”.

Sprawa więc wydaje się wyjaśniona. “Gazeta Ferska” przeprosiła Jakuba Bakonyi.


Sep 26 2006

Nowy Burmistrz Zielnyboru!!

Dziś Namiestnik MT szanowny jak i szanowany Krzysztof Konias powołał na urząd burmistrza Zielnyboru Pana Wojciecha Hergemona, jednocześnie dziękując juz eks-burmistrzowi Pawłowi Strońskiemu za ostatnie 3 miesiące na tym stanowisku.

Gratuluję w imieniu swoim i WT. 


Sep 24 2006

WT Ekstraklasa: Walka o mistrza

Właśnie zakończyły się mecze 19 kolejki Sarmackiej Ligi Piłkarskiej. W tej kolejce zalał nas istny grad bramek.

 

SKP Lwy Krez-SKS Srebrny Róg 0 - 4 (0 - 3)

VKS Gryf Kaizer-SKS Podleszcz 0 - 0 (0 - 0)

Pentagram Sola-FKK Rantiochskie Kr. 1 - 3 (1 - 2)

KS Wandea-RTS Dynamo Czekany 3 - 1 (2 - 0)

KS Renifery Sola-FC Czarnolas2 - 2 (2 - 1)

Kotwica Srebrny Róg-RVT Ruhnhoff 0 - 0 (0 - 0)

Graybox Srebrny Róg-Rotor Precelkhanda 4 - 0 (2 - 0)

Carnuntum-KKS Tropicana Sola 1 - 2 (0 - 1)

 

SKS Srebrny Róg ciągle goni KS Wandee zyskując przewagę bramkową, ale aby zająć miejsce lidera tabeli musi liczyć na potknięciem rywala.

Tabela nie uległa większym zmianom.

 

1. KS Wandea 45

2. SKS Srebrny Róg 43

3. FKK Rantiochskie Kr. 37

4. Graybox Srebrny Róg 31

5. VKS Gryf Kaizer 30

6. Pentagram Sola 28

7. KKS Tropicana Sola 27

8. RVT Ruhnhoff 25

9. SKS Podleszcz 23

10. RTS Dynamo Czekany 22

11. KS Renifery Sola 21

12. CK Carnuntum 20

13. SKP Lwy Krez 20

14. Rotor Precelkhanda 17

15. FC Czarnolas 16

16. Kotwica Srebrny Róg 15

 

Ostatnie miejsce ciągle okupuje Kotwica, ale miejmy nadzieję, że się to szybko zmieni


Sep 24 2006

Piłkarski poker

Dzisiaj o 18.00 odbywa się dziewiętnasta kolejka Sarmackiej Ligi Piłkarskiej. Ostatnia kolejka nie zaskoczyła wynikami, wygrali faworyci z jednym wyjątkiem trzeci FKK Rantiochskie Krasnoludy przegrał 4 do 2 z przedostatnim FC Czarnolasem. Przeszłość zostawmy i zajmijmy się nową kolejką. FKK gra z Pentagramem Sola to będzie niezwykle interesujący mecz, który może zakończyć kryzys teamu Krasnoludów. Lider tabeli KS Wandea podejmuje u siebie RTS Dynamo Czekany zajmujące ósme miejsce w lidze. Drugi zespół SKS Srebrny Róg gra na wyjeździe z SKP Lwy Krez, kto będzie górą? Lwy zajmują dolną część tabeli, będzie festiwal bramek, zanosi się na to, ponieważ SKS ma najlepszy bilans bramkowy ze wszystkich drużyn. Pozostałe mecze też będą niezwykle interesujące. Co przyniesie Ta kolejka? Jakie będą niespodzianki? Czy FKK Rantiochskie Krasnoludy podniesie się? Wyniki już wkrótce, tylko w Wieściach Teutońskich.