Deprecated: Function set_magic_quotes_runtime() is deprecated in /usr/home/sarmacja/domains/vonthorn.sarmacja.org/public_html/Orjon/wiesci_wp/wp-settings.php on line 18 Strict Standards: Declaration of Walker_Comment::start_lvl() should be compatible with Walker::start_lvl(&$output) in /usr/home/sarmacja/domains/vonthorn.sarmacja.org/public_html/Orjon/wiesci_wp/wp-includes/comment-template.php on line 0 Strict Standards: Declaration of Walker_Comment::end_lvl() should be compatible with Walker::end_lvl(&$output) in /usr/home/sarmacja/domains/vonthorn.sarmacja.org/public_html/Orjon/wiesci_wp/wp-includes/comment-template.php on line 0 Strict Standards: Declaration of Walker_Comment::start_el() should be compatible with Walker::start_el(&$output) in /usr/home/sarmacja/domains/vonthorn.sarmacja.org/public_html/Orjon/wiesci_wp/wp-includes/comment-template.php on line 0 Strict Standards: Declaration of Walker_Comment::end_el() should be compatible with Walker::end_el(&$output) in /usr/home/sarmacja/domains/vonthorn.sarmacja.org/public_html/Orjon/wiesci_wp/wp-includes/comment-template.php on line 0 Archive November | Wieści
Nov 25 2006

Srebrny Róg świętuje!

Wpośród natłoku informacji dochodzących zza scholandzkiej granicy mało który z Sarmatow zwrócił uwagę na dzisiejsze święto. Swoje 23. urodziny obchodzi Krzysztof Stanisław Michał Konias, IV Książę Teutończyków, obecny Minister-Kanclerz, Prezes PASI i Namiestnik Marchii Teutońskiej lub - jak kto woli - po prostu “Kwazi”. Nie jest to tylko jego święto. Zgodnie ze statutem Cesarskiego Miasta Stołecznego Srebrny Róg dzień ten jest świętem miejskim, jako że Krzystof Konias był pierwszym jego burmistrzem. Na razie nie wiadomo nic o obchodach, jednak redakcja ma nadzieję że odbędą się dziś jakieś uroczystości z tej okazji.


Nov 24 2006

Opozycja: Reaktywacja

W Sarmacji, od kilkunastu dni zdominowanej przez wydarzenia zagraniczne nareszcie pojawił się rodzimy akcent polityczny - wygląda na to,
że Narodowy Związek Monarchistyczny wstaje z kolan - na razie tworząc “Gabinet Cieni”.

Po miesiącach niekatywności, dwóch przegranych wyborach i groźbie rozłamu w NZM - ie nareszcie coś się dzieje. Wczoraj, nowy Przewodniczący, diuk Kościński
ogłosił na LD powstanie “Gabinetu Cieni”, który ma za zadanie monitorować działalność Rządu barona Koniasa. W skład “Gabinetu Cieni” weszli:

- szef “Gabinetu Cieni” i rzecznik ds. zagranicznych - diuk Piotr Kościński
- rzecznik ds. finansów i gospodarki - bnt Jarek Sadowski
- rzecznik ds. samorządu terytorialnego - kaw. Leszek Karakachanow
- rzecznik ds. kultury - bnt Michał Czarnecki
- sekretarz Gabinetu Cieni - bnt Krzysztof Bojar

“GC” jest niewątpliwie pierwszym etapem przygotowywania się Monarchistów do wyborów. Jak zapowiada diuk Kościński,
na tym NZM nie poprzestanie. Czy szykuje się wielki powrót do władzy?


Nov 15 2006

Eh, ta zazdrość…

===========
Analiza
==========

Nie milkną echa po powstaniu sarmacko - baridejskiej unii. Protestują Dreamland, Scholandia, Natania i legendarny już sojusz anty-sarmacki Valhalla oraz Al Rajn.

Eskalacją wielkiej zazdrości, nienawiści i najzwyklejszej głupoty można nazwać reakcje “zaniepokojonych” v-państw. Wymiar groteskowy przybiera atak na Sarmację przeprowadzony przez “Expres Rajński”, gdzie w fatalnym pod względem dziennikarskim artykule nazywa się Sarmatów psychopatami. Ta pseudo-gazeta, uważająca się za niezależną uważa, że Sarmację tworzy góra 20 osób. W bezczelny sposób dopuszcza się również ataku na “Bramę Sarmacką” oraz “Gońca Czarnoleskiego”. Szkoda, że jeden z najacniejszych Sarmatów jakich znałem - Robert Czekański i stworzone przez niego CV brata się z ludźmi, którzy falę nienawiści kierują w stronę jego v-ojczyzny, niczym arabscy (cóż za zbieżność) terroryści w świat cywilizowany.

Kolejnym niepokojącym sygnałem, jest stanowisko aliansu Dreamlandu, Scholandii i Natanii które:
“jednoznacznie potępiają tak samo akt aneksji, który został odebrany jako wyraz imperialistycznych dążeń Księstwa Sarmacji, jak i wysłanie oddziałów Sarmackiej Armii Ludowej na tereny Republiki Baridas, co stanowi niebezpieczny precedens w historii v-świata.”
Szkoda tylko, że podobnego potepienia nie wystosowano podczas gdy Dremland anektował Baridas, ale jak widać “siła złego na jednego”.

Ataki, których ciągle dopuszczają się albo małe, tworzone przez 5 ludzi państewka, albo te większe i wydawaćby się mogło, bardziej “doświadczone” w polityce v-zagranicznej państwa wynikaja zapewne z wielkiej zazdrości. Oto wśród polskich mikronacji tworzy się sarmacki twór, który wnosi nową, niesamowitą i niespotykaną do tej pory jakość. Powstaje imperium, które tworzy nie grupka osób, a setki aktywnych ludzi, którzy chcą być v-mieszkańcami największego i najróznorodniejszego v-państwa. Nie podoba to się słabym i ostatnio zapomnianym
państwom, które niegdyś przyciągały, a dziś straszą “pustymi” linkami na stronie głównej.
Nie warto więc spierać się i polemizować z ludźmi, którzy nie są tego warci - polski mikroświat jest na tyle różnorodny, że poradzimy sobie bez niektórych “wojujących” państwek. One i tak skazane są na porażkę i zapomnienie.


Nov 10 2006

Księstwo się rozrasta - Baridas dołącza do Sarmacji!

Wczoraj Mikołaj Aleksander Piotr, Król Baridasu ogłosił, że jego kraj wchodzi w Unię z Księstwem Sarmacji. Jego Książęca Mość Piotr Mikołaj
został więc władcą kolejnego kraju - Sarmacja tym samym stała się prawdziwym imperium w dzisiejszym v-świecie.

W ciągu ostatnich kilkudziesięciu godzin prowadzone były, zakończone dzisiejszymi ustaleniami, negocjacje w sprawie unii Baridasu i Sarmacji. Odpowiadając na prośbę Jego Królewskiej Mości Mikołaja Aleksanda Piotra, Króla Baridasu, zgodziłem się przyjąć koronę tego państwa i złączyć je unią z Księstwem Sarmacji. - Tak o swojej decyzji pisał Książe Piotr Mikołaj.

Decyzja i negocjacje były trzymane w ścisłej tajemnicy, mimo, że od dłuższego czasu mówiło się o zjednoczeniu Baridasu z Księstwem. Po zawarciu Unii kraj Baridas został dołączony do spisu prowincji KS, a jego strona zawiera informację o tym, że należy do Księstwa Sarmacji. Baridijskie tereny zostały również naniesione na mapę KS, a jak zapewnia Książe integracja systemów informatycznych zostanie zrealizowana na dniach.

Dołączając się do tłumów, które wyszły na ulice, radując się z uni, wołamy: Vivat Księstwo! Vivat Baridas! Vivat Książe!


Nov 8 2006

Pierwsze mecze Pucharu Sarmacji za nami.

Dziś odbyły się pierwsze mecze pierwszej rundy Pucharu Sarmacji. Ogólnie podsumowując pierwsze mecze w tej imprezie były dość ciekawe. Warriors of Shadow zremisowali 2-2 z MKS Sailorem Fer. TKS Eltdorf - co tu dużo gadać, po prostu rozgromił Celtic Morvan 5-1. Enderasja Eltdorf zremisowała 2-2 z Rotorem Precelkhanda, a KS Margon pokonało YK Słoniki Sodomia 1-0. Właściwie więc w trzech parach sytuacja jeszcze nie jest rostrzygnięta. W parze TKS Eltdorf-Celtic Morvan myślę, że jest już wszystko przesądzone.

Puchar Sarmacji

1. Runda 1. Mecz

Warriors of Shadow - MKS Sailor Fer 2:2

TKS Eltdorf - Celtic Morvan 5:1

Enderasja Eltdorf - Rotor Precelkhanda 2:2

YK Słoniki Sodomia - KS Margon 0:1

Rewanż już 15.11.2006

Mamy nadzieję na duże emocje i na nieoczekiwane rozstrzygnięcia

===

Autor: Maciej kawaler Krzemiński