Deprecated: Function set_magic_quotes_runtime() is deprecated in /usr/home/sarmacja/domains/vonthorn.sarmacja.org/public_html/Orjon/wiesci_wp/wp-settings.php on line 18 Strict Standards: Declaration of Walker_Comment::start_lvl() should be compatible with Walker::start_lvl(&$output) in /usr/home/sarmacja/domains/vonthorn.sarmacja.org/public_html/Orjon/wiesci_wp/wp-includes/comment-template.php on line 0 Strict Standards: Declaration of Walker_Comment::end_lvl() should be compatible with Walker::end_lvl(&$output) in /usr/home/sarmacja/domains/vonthorn.sarmacja.org/public_html/Orjon/wiesci_wp/wp-includes/comment-template.php on line 0 Strict Standards: Declaration of Walker_Comment::start_el() should be compatible with Walker::start_el(&$output) in /usr/home/sarmacja/domains/vonthorn.sarmacja.org/public_html/Orjon/wiesci_wp/wp-includes/comment-template.php on line 0 Strict Standards: Declaration of Walker_Comment::end_el() should be compatible with Walker::end_el(&$output) in /usr/home/sarmacja/domains/vonthorn.sarmacja.org/public_html/Orjon/wiesci_wp/wp-includes/comment-template.php on line 0 Archive December | Wieści
Dec 27 2006

W 80 słów dookoła Sarmacji [6]

Dziś nieco krótsze, bo poświąteczne informacje.

Wybory: Replay
Sad Najwyższy zadecydował, że wybory do IP muszą zostać powtórzone. Przyczyną decyzji jest protest złożony
przez Łukasza Deca, który jako obywatel KS nie miał możliwości
oddania głosu. Szczegóły tutaj. Ze względu na to, że z wyrokami sądu się nie dyskutuje, pozostaje nam tylko przekazać
czytelnikom kalendarz wyborczy:

Od 28 grudnia do 1 stycznia - Zgłaszanie kandydatur
Od 5 do 7 stycznia - Wybory.

Demokraci razem
Jak nieoficjalnie dowiedziały się WT, Sarmacka Partia Demokratyczna, Liberalna Partia Sarmacji i
Unia Konserwatywno - Liberalna wystartują na jednej wspólnej liście. Niestety, przyczyn decyzji nie znamy. Czyżby chęć “zdeptania” przeciwników politycznych w wyborach?

Nowa, kryminalna Teutonia
Sarmacja uznała Królestwo Nowej Teutonii, którą tworzą m.in uciekinierzy z KS i znani kryminaliści. Nieoficjalnie mówi się, że decyzję podjęto tylko dlatego, aby monarcha NT (Łukasz Dec) mógł zostac pozbawiony obywatelstwa sarmackiego, co ma związek z wyrokiem Sądu Najwyższego nakazującym powtórkę wyborów.

Cuda, cuda wyprawiają!
Spore zamieszanie w Senacie Marchii Teutońskiej. Po odwołaniu Zbyszka bnt. Czekańskiego z funkcji Marszałka i zastąpieniu go Jarkiem bnt. Sadowskim, Senatorowie debatują nad Ustawą o Narodowości Teutońskiej. Pod nowymi ”skrzydłami” ustawę raz odrzuciło MST, a głosowanie nad drugą
odbyło się na sali obrad. Ustawa nadal nie przeszła.


Dec 24 2006

Wywiad z Sarmatą Roku 2006

Wywiad z Sarmatą Roku 2006, Robertem Czekańskim przeprowadził osobiście redaktor Broniek, znany również jako Zbyszko Czekański.

Zbyszko Czekański: Witaj Tatuś!

Robert Czekański: Witaj Synu!

Z.C.: Przed paroma minutami mikroświat obiegła wieść, iż zostałeś wybrany na Sarmatę Roku 2006 według redakcji Wieści Teutonskich. Zaskoczony?

R.C.: Zaskoczony i zdziwiony. Ale i uśmiechnięty.

Z.C.: Myślisz, że narzeczona będzie dumna? I czy nie przeszkadza Ci to, że mimo, iż jesteś w Valhalli od kilku miesięcy to wciąż jesteś kojarzony z Sarmacją?

R.C.: Narzeczona będzie dumna . A co do drugiej części pytania - przeszkadza. Bo niestety mam przez to kłopoty. Niemniej jednak spodziewałem się tego. Trudno wymazać ponad 4 lata aktywnego życia w Księstwie Sarmacji. Mimo wszystko, to blisko 75% całego czasu spędzonego przeze mnie w wirtualnym świecie.

Z.C.: Jak zareagują mieszkańcy Cesarstwa na takie “wyróżnienie” dla ich Kaizera? Będą się złościć czy też będą dumni?

R.C.: Jeśli informacja o tym dotrze do Valhalli to będą dumni.

Z.C.: A czy nie odnosisz wrażenia, że redakcja Wieści na siłę starała się znaleźć jak najbardziej kontrowersyjną osobę, a niekoniecznie rzeczywiście zasługującą na tytuł?

R.C.: Nie. Jestem przekonany, że zasłużyłem . A serio mówiąc. Wiele osób zasłużyło na ten tytuł. Ot, choćby Kanclerz Konias. Stąd też moje zaskoczenie, iż to ja tytuł ów otrzymałem.

Z.C.: Jak myślisz, jak zareagują na ten tytuł Sarmaci? Zwłaszcza Ci starsi, którzy doskonale Cię znają i pamiętają. Obrzucą Cię błotem?

R.C.: Panowie Perun, Accursius itp. zaczną bluzgać. Khand, jak już to uczynił, w miłych słowach mnie zbluzga, zaś większość albo nie powie nic, albo powie, że to dobrze.

Z.C.: …albo osobiście pogratulują Ci kolejnego sukcesu… Na koniec powiedz jeszcze co słychać w Cesarstwie Valhalli w okresie świątecznym?

R.C.: Szczerze mówiąc Valhalla zmaga się z małym kryzysem aktywności. Większość z nas ma ważne sprawy realne na głowie, które skutecznie odbijają się na naszym wirtualnym ja. Ale będzie lepiej.

Z.C.: W takim razie życzę Valhalli, aby w nowym roku Valhalla uporała się z kryzysem, a Tobie życzę Wesołych Świąt I Szczęśliwego Nowego Roku. Dziękuje również za poświęcony mi czas.

R.C.: Dziękuje i wzajemnie!


Dec 24 2006

Nietypowo, ale świątecznie

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia, życzymy wszystkim Sarmatom:
- Zdrowia, bo ono jest najważniejsze
- Cudownych, spokojnych i wesołych świąt
- Kupy prezentów pod choinką
- Spełnienia wszelakich marzeń, z naciskiem na te realne
- Ogromnej aktywności w Sarmacji
- I wszystkiego, wszystkiego czego tylko pragniecie

Redakcja “Wieści Teutońskich”

Dec 24 2006

SARMATA ROKU 2006

SARMATĄ ROKU 2006 ZOSTAŁ:
ROBERT CZEKAŃSKI!


SARMATA ROKU
, tytuł przyznawany przez “Wieści Teutońskie” dla Sarmaty, który najbardziej wpłynął na wydarzenia ostatniego roku w Księstwie.

Uzasadnienie:
Robert Czekański, jest osobą która w 2006 roku najbardziej wpłynęła na wydarzenia w Sarmacji. Dzięki stworzeniu Sarmackiej Ligi Piłkarskiej sprawił, że sport w Księstwie odżył na nowo i trzyma się nieźle do dziś. To dzięki niemu wielu Sarmatów żyło w 2006 r. emocjami sportowymi na poziomie podobnym to tych mundialowych, a media i LD pełne były informacji o postępach drużyn piłkarskich. Na początku roku jako Przewodniczacy NZM aktywnie uczestniczył w życiu politycznym i publicznym Księstwa, niezaprzeczalnie wpływając na dzisiejszy rozkład sił politycznych w KS. Jednak faktem, który zadecydował, że tytuł Sarmaty Roku 2006 jednogłośnie przypadł właśnie jemu jest stworzenie Cesarstwa Valhalli. To właśnie jego ostatni projekt realizowany na ziemiach sarmackich najbardziej wpłynął na kształt dzisiejszego Księstwa, co więcej, na kształt dzisiejszego v-świata. Na LDKS temat Cesarstwa ciągnął się długie miesiące, tworząc paletę reakcji, od tych najostrzejszych i krytykujących do tych spokojnych, czasem i pochlebnych. Odchodząc z Księstwa „zabrał” ze sobą kilku Sarmatów, a przede wszystkim olbrzymie doświadczenie na polu mikronacji, które wykorzystuje dziś jako Kaizer CV.

GRATULUJEMY!

Dec 19 2006

Rabbi Kanclerzem!

Znamy już skład i główne założenia programowe koalicji Mniejszość Żydowska - Narodowy Związek Monarchistyczny - Partia Pracy Sarmacji.

Jak poinformował Minister Polityki Informacyjnej nowej Rady Ministrów, skład Rządu wygląda następująco:

Minister-Kanclerz: Elijahu bnt Rosenkrantz
Podkanclerzy-Minister Samorządu Terytorialnego: Timios hr. von Kiechajas
Podkanclerzy- Minister Polityki Informacyjnej: Michaś diuk Winnicki
Minister Finansów i Gospodarki: Piotr mar. Krause - Bumbum
Minister Kultury: Michał v-hr. Radetzky
Minister Spraw Obywatelskich: Michał bnt Czarnecki
Minister Spraw Zagranicznych: Piotr diuk Koscinski

Głównymi założeniami umowy koalicyjnej są m.in:
- Możliwość odrzucenia weta Księcia większością 2/3 głosów.
- Umocnienie znaczenia Rządu i Kanclerza
- Reforma Izby Senatorskiej: szlachta wybierze reprezentantów z grona arystokracji
- Umocnienie ustrojowej pozycji KSZ
- Zacieśnianie stosunków z Dreamlandem i Natanią.

Rzecznik Rządu zapowiedział równiez, że urząd Marszałka IP przypadnie Sarmackiej Partii Demokratycznej, jako najwiekszęmu klubowi parlamentarnemu w sejmie.