Deprecated: Function set_magic_quotes_runtime() is deprecated in /usr/home/sarmacja/domains/vonthorn.sarmacja.org/public_html/Orjon/wiesci_wp/wp-settings.php on line 18 Strict Standards: Declaration of Walker_Comment::start_lvl() should be compatible with Walker::start_lvl(&$output) in /usr/home/sarmacja/domains/vonthorn.sarmacja.org/public_html/Orjon/wiesci_wp/wp-includes/comment-template.php on line 0 Strict Standards: Declaration of Walker_Comment::end_lvl() should be compatible with Walker::end_lvl(&$output) in /usr/home/sarmacja/domains/vonthorn.sarmacja.org/public_html/Orjon/wiesci_wp/wp-includes/comment-template.php on line 0 Strict Standards: Declaration of Walker_Comment::start_el() should be compatible with Walker::start_el(&$output) in /usr/home/sarmacja/domains/vonthorn.sarmacja.org/public_html/Orjon/wiesci_wp/wp-includes/comment-template.php on line 0 Strict Standards: Declaration of Walker_Comment::end_el() should be compatible with Walker::end_el(&$output) in /usr/home/sarmacja/domains/vonthorn.sarmacja.org/public_html/Orjon/wiesci_wp/wp-includes/comment-template.php on line 0 Archive February | Wieści
Feb 21 2007

TYLKO W “WT”: Kradzież pewna, jak w Banku (Scholandii)

„Wieści Teutońskie” jako pierwsze media w v-świecie opisują tezy raportu „Państwo Złodziejskie”, który sporządzony został po skandalicznym zachowaniu władz Królestwa Scholandii względem Sarmaty Piotra diuka Krupińskiego.

Raport ukazuje gehennę człowieka, który walczy o odzyskanie swoich pieniędzy bezprawnie zagarniętych przez Królestwo Scholandii. W ujawnionych wypowiedziach widać wielką zawiść i niekompetencje urzędników Kólestwa. Absolutnym szczytem jest pomylenie diuka Krupińsiego, obecnie Prezesa SN z… Piotrem Kościnskim, szefem NZM, przez „dr net Svena barona de Yremy’iego”. Scholandczykom nie przemówił do rozsądku nawet goszczący na LD Królestwa, Polityk Roku 2006 Dreamlandu, hrabia Łukasz Wakowski. Cała sprawa zakończyła się dla diuka Krupińskiego usunięciem z LD Scholandii w dniu 19 lutego br. Krupiński porozumiał się z Wakowskim i aktualnie to polityk Dreamlandu „walczy” o pieniądze. Ciekawe, czy dla obywatela „bratniego narodu Dreamlandzkiego” sprawa zostanie załatwiona należycie.

Cała historia rozpoczyna się po ogłoszeniu przez Mandragorat Wandystanu niepodległości w grudniu 2004 roku. Na przełomie grudnia i stycznia toczone są rozmowy między nowym państwem a Scholandią i Dreamlandem. Skutkują one wzajemnym uznaniem i „wymianą” ambasadorów. Mandragor Krupiński zostaje ambasadorem w Scholopolis. W tym samym czasie w Wandystanie powstaje system gospodarczy Cintra, który oprócz wielu opcji posiada również możliwość wymiany walut. W związku z tym, do Cintra Banku muszą napłynąć scholandzkie arminy. Ambasador Khand, który ze względów „ideologicznych” nie chce w Scholandii wykonywać obowiązków systemowych, dowiaduje się, że bez nich nie jest możliwe założenie konta w scholandzkim banku. Jednak problem zostaje rozwiązany – diuk dogaduje się z ówczesnym Premierem Scholandii, margrafem Strudzińskim, że ten udostępni swoje konto dla potrzeb firmy Krupińskiego. Następnie, ze względów politycznych margraf wycofuje się ze spółki, a Khand podpisuje umowę z ówczesnym Ministrem Spraw Zagranicznych Scholandii – hrabią von Staufenem. Wszystko dzieje się w świetle prawa scholandzkiego, a o spółce wie sam Król. Owa umowa zawarta jest w Archiwum Notarialnym. „Wieściom Teutońskim” jako jedynym udało się dotrzeć do tego dokumentu:

dokument nr. 28                     Sarmacja, dnia: 09.12.2004

Umowa komandy :)

Umowa komandy.
1. Korporacja Innuendo zobowiazuje sie prowadzic inwestycje nastepujacych osob.
a) Konrada von Staufena
b) oraz przystapic do inwestycji z wlasnym kapitalem.
2. Komandytariusze przekaza :
a) Korporacja Innuendo 800 lt na konto cintra_armin w Cintra Bank
b) Konrad von Staufen 1000 ar na konto cintra_armin w Cintra Bank
[przy czym w praktyce ma wplacic 500 ar na konto innuendo w banku cintra i oddac 500 ar. markgrafowi studzinskiemu - a 1000 ar. znajdzie
sie na koncie juz poprzez przelewy dokonane przez Cintra Bank]
3. Bank Cintra prowadzic bedzie wymiane pieniedzy z lt na ar i ar na lt.
Caly kapital na koncie cintra_armin jest wlasnoscia :
a) Korporacji Innuendo w 1/2
c) Konrada von Staufena w 1/2
4. Z kazdej transakcji pobierane jest marza - wedlug uznania Korporacji Innuendo
w walucie ktora placi sie za walute wymieniana. Marza ta jest ustalana przez
Cintra Bank i moze wynosic 8% wartosc wymiany lub wiecej nie mniej
co najmniej 8% marza dzielona jest na komandytariuszy proporcjach o ktorych mowa
w ustepie 3.
5. Wyplaty zysku (z marzy) nastepuje pomiedzy 5 a 15 dniem kazdego miesiaca przez
wladze Korporacji Innuendo po zaplacie podatku obliczonego w arminach.
6. Korporacja Innuendo nie ponosi odpowiedzialnosci prawnej wobec komandytariuszy
chyba ze szkoda lub niewykonanie albo nienalezyte wykonanie umowy nastapilo
w skutek winy umyslnej lub razacego niedbalstwa.

(-) Piotr Khand wicehrabia Krupinski (Korporacja Innuendo)
(-) Konrad baronet von Staufen

W
ymiana pieniędzy trwa przez niespełna dwa lata. W tym czasie nikt nie podnosi jakichkolwiek zarzutów diukowi Krupińskiemu, a przez konto przepływają spore sumy jak najbardziej uczciwie zarobionych pieniędzy. Biznes kwitł do 16 stycznia 2007 roku, kiedy to hr. von Staufen, zyskując obywatelstwo Sarmackie zostaje ogłoszony „zdrajcą”. Majątek hrabiego zostaje zabezpieczony, wraz z kontem diuka Krupińskiego.
O tym, że Khand nie ma dostępu do swojego konta dowiaduje się 16 lutego br. W związku z tym, postanawia zapisać się do Scholandii i jako mieszkaniec, odzyskać swoje pieniądze.

B
atalia o odzyskanie majątku rozpoczyna się na LD Scholandii i przypomina iście kafkowską historię. Diuk Krupiński rozmawia z sędziami, śle listy na LD, jednak to nie robi żadnego wrażenia na Scholandczykach. Żądają dowodów, a kiedy Khand podaje hasło do konta i prawdopodobną ilość pieniędzy na nim zgromadzonych, nadal nie przyjmują tego do wiadomości. Mimo wspomnianego na początku tego tekstu wstawiennictwa Dreamlandczyka, Łukasza Wakowskiego, wszyscy Scholandczycy atakują Khanda i odmawiają mu prawa do jego własnych pieniędzy. Ciągłe utarczki słowne kończą się wyrzuceniem Sarmaty z LD Scholandii. Sprawa nadal nie zostaje w Scholandii wyjaśniona, obecnie o pieniądze walczy hrabia Wakowski, który porozumiał się z Khandem.

KOMENTARZ: Matwiej diuk Skarbnikow, były MSZ
Scholandia zwyczajnie robi na złość Sarmacji i uwala jedyną inicjatywę, która tworzyła realny pomost pomiędzy naszymi v-gospodarkami. Złą wolą zionie z każdej jednej wypowiedzi urzędników Scholandzkich.

Cały raport przeczytasz tutaj.

Feb 20 2007

Nowy Namiestnik Marchii Teutońskiej

Choć nic na to nie wskazywało, zwołane na dzisiaj Zgromadzenie Elektorów zaczęło się z nadzwyczajną punktualnością. Celem Zgromadzenia było wyłonienie nowego Namiestnika Marchii Teutońskiej, mającego zastąpić na tym stanowisku odchodzącego barona Koniasa. Zgłoszona został tylko jeden kandydat - Konrad Hergemon. W krótkim głosowaniu czterech spośród pięciu Elektorów opowiedziało się za przyjęciem tej kandydatury, a sam kandydat wstrzymał się od głosu. Krótko potem nowy Namiestnik, oczekujący już jedynie na powołanie przez Księcia, wygłosił mowę podkreślającą znaczenie działań wszystkich Teutończyków. Część Elektorów i obserwatorów musiała opuścić zebranie krótko po wyborze Namiestnika, toteż zwyczajowa impreza została zastapiona nieoficjalnymi rozmowami na tematy różne.


Feb 20 2007

Konferencja nowego Rządu

Wczoraj o 21.00 odbyła się konferencja prasowa nowego Rządu. „Wieści Teutońskie” jako pierwsze opisują jej przebieg.

Konferencja była jednym wielkim pasmem pyskówek i wzajemnych uszczypliwości. Debatę polityczną zagłuszały głosy osób, które niekoniecznie rozmawiały o przedmiocie debaty – nowym Rządzie. Konferencje prowadził (?) Rzecznik nowego Rządu Mateusz Kudła. W czasie konferencji, w IP udzielono wotum nieufności Rządowi Browarczyka, co spowodowało brawa ze strony dotychczasowej opozycji. Po ogłoszeniu informacji o upadku Rządu Marszałek IP Andrzej kaw. Dzikowski (UKL) ogłosił, że rezygnuje ze swojej funkcji. Obradom od wczoraj przewodniczy więc Wicemarszałek Konias (SPD).

Na początku konferencji głos zabrał Rzecznik „Chanukowej Koalicji”, który potwierdził skład Rządu, o którym kilka godzin wcześniej informowały „Wieści Teutońskie”. Nowy Rzecznik zapewnił również o „powrocie do tradycji w IP”, co oznacza, że fotel Marszałka IP przypadnie komuś z opozycyjnej koalicji SPD-UKL. Następnie głos zabrał nowy Kanclerz, Mikołaj markiz Arped – Muzyk, który zwrócił się do słuchaczy:

Pragnę podziękować Państwu za tak liczne przybycie na konferencję. (…) Gabinet ten powstaje w wyniki kompromisu 3 sił politycznych, przy poparciu posła Nowaka. Nowy gabinet chciałby jak najszybciej przejąć pełnienie obowiązków od poprzedniego rządu, w ocenie części Sarmatów po prostu kiepskiego. Uniemożliwia mu to jednak opieszałość - generalizując - Izby Poselskiej. Zapoznani zostali Państwo z proponowanym składem nowego rządu. Pan Mateusz Kudła przedstawił nazwiska nowych ministrów. Więcej informacji na temat planowanych działań znajdą Państwo w Expose. Uważam, że będzie to gabinet dobry, składający się w większości z ludzi zasłużonych, którzy już wielokrotnie wykazali się swoimi umiejętnościami. Któż śmie wątpić w profesjonalizm diuka Kościńskiego, zaangażowanie hrabiego von Kiechajasa, czy też wiedzę wicehrabiego Szcześniewskiego? Plan działania rządu zostanie przedstawiony szczegółowo w Expose, ale mogę zagwarantować, że będzie to wypadkowa programów wszystkich sił tworzących koalicję Pragnę także zagwarantować, że będziemy starać się współpracować z opozycją, o ile ona sama wyrazi chęć współpracy. Ze swojej strony chciałbym dodać, że absolutnym priorytetem jest dla mnie przyjęcie konkretnych rozwiązań antysłupowych. Uważam, że rząd mający stabilną większość w Izbie Poselskiej, zdecydowaną większość i przychylność w Izbie Senatorskiej, a także spore zasoby ludzkie będzie rządem, który nie zawiedzie Państwa oczekiwań!

Sala skorzystała z prawa do zadawania pytań. Oto najważniejsze wnioski z odpowiedzi członków Rządu:
> Kanclerz mimo wszystko ufa Aleksandrowi Nowakowi, przyszłemu Podkanclerzemu i człowiekowi, który doprowadził do upadku Rządu SPD – UKL.
> Nowy Rząd będzie przychylny nowym, przyjaźnie nastawionym v-krajom, które zechcą nawiązać stosunki bądź dołączyć do Księstwa.
> Kanclerz zapewnia, że Sarmacja będzie aktywnie uczestniczyć w strukturach Forum Polskich Mikronacji.
> W Sarmacji nadal będzie funkcjonował Budżet, którego pomysłodawcą był poprzedni gabinet
> Powstanie komisja, która zajmie się spisywaniem przedinternetowej historii Księstwa Sarmacji.
> W sprawach polityki międzynarodowej zostanie przeprowadzona ponadpartyjna dyskusja. Nowy MSZ wykorzysta dwie doktryny polityki zagranicznej – w tym autorstwa posła Koniasa. Ma niwelować ona wszystkie dotychczasowe błędy – jakie? Niestety tego jeszcze nie wiadomo.
> W tej kadencji kwestia wyborów do Senatu zostanie odłożona „na później”.
> Rząd wprowadzi nowe formy promocji i umacniania samorządów. Tu również nie podano szczegółów. Wiadomo jednak, że podtrzymany zostanie wcześniejszych pomysł „Chanukowej Koalicji” w sprawie stażu urzędników państwowych w administracji lokalnej.
> Specjalna komisja sejmowo – rządowa rozpatrzy zaproponowany przez dotychczasowego MFiGa z SPD pakiet ustaw gospodarczych.


Feb 19 2007

Wiatr zmian. Browarczyk odchodzi, znamy skład nowego Rządu!

Już najprawdopodobniej dziś Rząd Sarmackiej Partii Demokratycznej pod kierownictwem Kanclerza von Thorn – Browarczyka upadnie. Jak dowiedziały się „WT” nowy gabinet stworzy markiz Mikołaj Arped - Muzyk (NZM). Miejsce w Rządzie znajdzie się też dla Aleksandra Nowaka, posła – chorągiewki.

Całe zamieszanie zawdzięczamy właśnie posłowi Nowakowi, który po odejściu hrabiego Szpunara z KS, zgodnie z ordynacją zdobył mandat poselski, jako kolejny z listy startujących Demokratów. Tyle, że po wygranej SPD i stworzeniu Rządu Browarczyka, Nowak stanowiska żadnego nie dostał (co Marszałka IP w czasach „chanukowej koalicji” musiało zaboleć), więc z SPD odszedł… i od wczoraj nieoczekiwanie gra pierwsze skrzypce w sarmackiej polityce.
Wniosek o wotum nieufności dla gabinetu SPD złożył reprezentant Partii Pracy Sarmacji w IP, poseł Iwan Maria de Folvil – Arped. Dziś wniosek oficjalnie poparł poseł Nowak, pewne jest również, że inicjatywę poprze reszta opozycji, która wraz z posłem Nowakiem ma 4 posłów, czyli większość w Izbie Poselskiej.

Jak dowiedziały się „WT” od wczoraj trwały gorączkowe negocjacje wszystkich partii. Przewodniczący SPD i obecny Kanclerz próbowali zdobyć poparcie posła Nowaka, który mimo to, skusił się na konkurencyjną propozycje ze strony opozycji i wiemy już, że na pewno zasiądzie w Rządzie koalicji NZM – PPS – MŻ.

„Wieści Teutońskie” jako pierwsze ujawniają nieoficjalny skład gabinetu Arpeda-Muzyka:
Podkanclerzy – Aleksander kaw. Nowak (bezpartyjny)
Minister Spraw Zagranicznych - Konrad hr. von Staufen (bezpartyjny)
Minister Samorządu Terytorialnego - Aleksander v-hr. Keller (PPS)
Minister Spraw Obywatelskich - Timios hr. von Kiechajas (NZM)
Rzecznik Rządu - Mateusz Kudła (bezpartyjny)
Minister Finansów i Gospodarki - Rafał v-hr. Szcześniewski (bezpartyjny)
Minister Kultury – Michał hr. Radetzky (MŻ)
Minister bez teki – Piotr diuk Kościnski (NZM)

– — – — –
KOMENTARZ: Adrian bnt Gaj „Wieści Teutońskie”.
Rząd Thorn – Browarczyka został osłabiony już przez odejście z SPD posła Szpunara, który mimo wszystko, zapewniał, że go popiera. Później było tylko gorzej. Wewnętrzne konflikty SPD, wewnętrzne atakowanie Kanclerza za opieszałość, brak zapowiadanych reform, spór o MSZ doprowadzały do powolnego upadku. Ostra kampania medialna przeprowadzona przez „Wandee Ludu” skutkowała odejściem Avistaka i w ostateczności – pewnego już upadku Rządu SPD. Dużo do myślenia daje chorągiewkowe zachowanie Nowaka, który już dziś w kuluarach uznawany jest za wyjątkowo niewiarygodnego i niepewnego partnera. Czy Rząd dotychczasowej „Chanukowej Koalicji” dotrwa do końca kadencji? To zależy od wiatrów…

KOMENTARZ: Jakub kaw. Kaczyński, szef Sarmackiej Partii Demokratycznej.
Szczerze mówiąc nie jestem jakoś szczególnie dotknięty tym, że tracimy władzę. Uważam, iż SPD winna odpocząć. Ostatnie kadencje mocno nadwerężyły siły i chęci działania wielu osób - w końcu kilka z nich poświęca się “głębiej” Sarmacji i Rządowi od pół roku. A wiadomo, jak ciężko jest pogodzić realne życie z wirtualem, tym bardziej przez tak długi czas.
Co do samego posła Nowaka, to wiele do powiedzenia nie mam. Stwierdzę to, co mówiłem już kilkukrotnie. Pan Nowak jest jedną z najbardziej chwiejnych osób na sarmackiej scenie politycznej. Zmienia poglądy i stronnictwa jak rękawiczki, czego byliśmy wielokrotnie świadkami.


Feb 17 2007

KSZ przyczyną dymisji w Teutonii

W ciągu jednego dnia dymisję złożył Namiestnik Marchii Krzysztof baron Konias, zastępujący go na tym stanowisku Namiestnik pro tempore Przemysław markiz Figiel, a z Marchią pożegnał się Wojciech Hergemon, były Namiestnik, Kanclerz i Burmistrz Zielnyboru.

Jak dowiedziały się „Wieści Teutońskie” główną z przyczyn dymisji był konflikt o bazę Książęcych Sił Zbrojnych na terenie Marchii Teutońskiej.

Burmistrz Eltdorfu oraz Sekretarz w Kanclerii Namiestnika Simone Liberi, umówił się z Hetmanem KSZ, Mariuszem hr. Magnuszewskim w sprawie założenia na terenie miasta bazy Książęcych Sił Zbrojnych. Sytuacja taka byłaby precedensowa, gdyż dotychczas w Teutonii nie stacjonowały wojska sarmackie, a porządek utrzymywała rodzima Gwardia Teutońska. Negocjacje toczyły się za zgodą barona Koniasa, mimo to, Namiestnik nie brał większego udziału w rokowaniach . Kiedy barona Koniasa, który udał się na „urlop” zastąpił markiz Figiel, negocjacje dobiegły końca – baza miała być umieszczona w Eltdorfie za darmo. Mimo, że decyzja o umieszczeniu bazy mogła przynieść sporo libertów skarbowi MT, decyzją Burmistrza Liberiego zyskało tylko miasto, które dzięki późniejszym negocjacjom barona Koniasa (który starał się „ugrać” jak najwięcej dla MT), o sprowadzeniu do Eltdorfu obywateli (głównie wojskowych KSZ) – już wkrótce ma szanse stać się priorytetowe. Książe, kiedy dowiedział się o porozumieniu, „przelał” ziemię KSZ, mimo protestów barona Koniasa, oraz sprzeciwu exkanclerza Hergemona. Kiedy o fakcie załatwiania spraw za swoimi plecami dowiedział się markiz Figiel, złożył dymisję. Z Sarmacji postanowił również odejść Wojciech Hergemon. Do dymisji podał się też będący na urlopie baron Konias. Z kolei na obydwu stanowiskach pozostał Simone Liberi. Książe na urząd Namiestnika pro tempore powołał Timiosa hrabiego von Kiechajasa, który wraz z Marszałkiem Senatu, kaw. Sarmackim mają za zadanie zwołać Zgromadzenie Elektorów, spotkanie, które wyłoni nowego Namiestnika.

Dziś Senat wybierze członków Zgromadzenia Elektorów, które we wtorek o 20.00 wybierze Namiestnika Marchii Teutońskiej. Wśród najpoważniejszych kandydatów na to stanowisko wymieniani są nieoficjalnie obecnego Namiestnika pro tempore von Kiechajasa oraz Mera Srebrnego Rogu, Konrada Hergemona.