Deprecated: Function set_magic_quotes_runtime() is deprecated in /usr/home/sarmacja/domains/vonthorn.sarmacja.org/public_html/Orjon/wiesci_wp/wp-settings.php on line 18 Strict Standards: Declaration of Walker_Comment::start_lvl() should be compatible with Walker::start_lvl(&$output) in /usr/home/sarmacja/domains/vonthorn.sarmacja.org/public_html/Orjon/wiesci_wp/wp-includes/comment-template.php on line 0 Strict Standards: Declaration of Walker_Comment::end_lvl() should be compatible with Walker::end_lvl(&$output) in /usr/home/sarmacja/domains/vonthorn.sarmacja.org/public_html/Orjon/wiesci_wp/wp-includes/comment-template.php on line 0 Strict Standards: Declaration of Walker_Comment::start_el() should be compatible with Walker::start_el(&$output) in /usr/home/sarmacja/domains/vonthorn.sarmacja.org/public_html/Orjon/wiesci_wp/wp-includes/comment-template.php on line 0 Strict Standards: Declaration of Walker_Comment::end_el() should be compatible with Walker::end_el(&$output) in /usr/home/sarmacja/domains/vonthorn.sarmacja.org/public_html/Orjon/wiesci_wp/wp-includes/comment-template.php on line 0 Archive April | Wieści
Apr 28 2007

Wybory do Senatu!

Namiestnik Marchii Teutońskiej jakiś czas temu ogłosił wybory do Senatu MT. W związku z nikłym zainteresowaniem, przypominamy o nich.

Wybory do Senatu MT odbędą się wedle następującego kalendarza:

23-30 kwietnia 2007 r.: termin zgłaszania kandydatur,
2-4 maja 2007 r.: termin oddawania głosów.

Teutończycy wybiorą trójkę ze zgłoszonych kandydatur. Pięcioosobowy Senat wedle Statutu zasilają jeszcze Namiestnik MT, Konrad Hergemon oraz Mer Srebrnego Rogu Jan Godowski.

Zgłoszenia, wysłane na LD Marchii Teutońskiej muszą zawierać ID, imię i nazwisko, krótką charakterystyke oraz oświadczenie, że nie sprawuje się żadnej funkcji w państwie obcym.

Obecnie Senatorami MT są: Michał kaw. Sarmacki, Adrian bnt Gaj, Michał bnt Dalhke oraz Konrad Hergemon i Jan Godowski.


Apr 26 2007

Sarmacja znowu rośnie!

Księstwo Sarmacji zawarło Unię z Księstwem Trizondalu. To kolejny kraj, który zdecydował się powierzyć swe losy Koronie Sarmackiej.

Trizondal to jedno z najmłodszych v-państw w polskim mikroświecie, istniejące od 24 lutego 2007 roku. Zyskało rozgłos po uruchomieniu telewizji, która nadaje regularnie. W Księstwie aktywnie działa ok. dziesiątka obywateli. Wedle naszych informacji, to Trizondal zaproponował Unię KS. Negocjacje prowadził Kanclerz Makowski wraz z Księciem Piotrem Mikołajem, później dołączył mieszkający w Margon obywatel Trizondalu - Michael von Lichtenstein. Efektem negocjacji jest Traktat Unii między naszymi państwami, którego główne założenia to:

- Książe Piotr Mikołaj zostaje władcą Trizondalu.
- Obecny monarcha Trizondalu, Marcin I Komosiński otrzymuje tytuł szlachecki barona oraz dożywotnio piastuje tytuł Księcia Trizondalu.
- Ziemie Trizondalu zostają dołączone do KS.
- Systemy: informatyczny, monetarny i gospodarczy wchodzą w skład systemów KS.
- W sarmackim MSZ powstaje stanowisko Sekretarza Stanu d.s. Trizondalu, który w zgodzie z doktryną polityki międzynarodowej KS prowadzi politykę zagraniczną Trizondalu.
- Księstwo Sarmacji wzbogaca się o trzy nowe miejscowości: Trizopolis, Meridę i Ulsanie.

Izba Poselska jednogłośnie przyjęła Traktat. Książe Piotr Mikołaj dziś ratyfikował umowę. Czekamy na podpisanie aktu Unii przez Księcia Trizondalu, Marcin I.
Trizondal to kolejne po Mandragoracie Wandystanu oraz Królestwie Baridas państwo, które dołączyło do Księstwa Sarmacji.

KOMENTARZ: Jakub kawaler Kaczyński, poseł, szef SPD, były MSZ:
Jak można komentować fakt, iż kolejne państwo zgodziło się podpisać z Księstwem Sarmacji Unię? Oczywiście, tylko pochlebnie. W polskim mikroświecie nie ma miejsca na waśnie, jakie pod wpływem kompleksów wywołuje jedno z państw. Dlatego przyjazne stosunki z każdą mikronacją winny być w Sarmacji witane z jak największą radością.

KOMENTARZ: Darth diuk Wander, Marszałek Izby Senatorskiej:
Każda unia jest dobra sama z siebie. Unia nie oznacza bowiem nic więcej jak napływ nowych mieszkańców, a ci - jak wiemy - są najbardziej pożądanym dobrem w każdej mikronacji. Trizondal to mały kraj, ale tworzą go ludzie inteligentni, wiele tam ciekawych inicjatyw, na przykład telewizja nadająca regularne programy. Dlatego cieszę się, że odtąd będziemy żyli w jednym kraju.

KOMENTARZ: Krzysztof baron Konias, Marszałek Izby Poselskiej, były MSZ:
Przyłączenie się do Sarmacji grupy osób, które mają ciekawe pomysły i są aktywne na pewno okaże się korzystne dla obydwu stron. Nie muszę chyba nikogo przekonywać, że KS - mimo swojej wielkości - zawsze potrzebuje nowych inicjatyw. Dla Trizondalu unia stanowi podobną korzyść jak niegdyś dla Teutonii, zapewni im duży napływ mieszkańców oraz wsparcie techniczne. Warto jednak pamiętać, że ciągle poszerzająca się Sarmacja pozwala po woli umierać rodzimym inicjatywom i rdzennym prowincjom. Moim zdaniem rozwój naszego Księstwa nie może opierać się na ciągłym otwieraniu przed sobą nowych obszarów, a zostawianiu za sobą coraz większego cmentarza. Chyba nie chcemy aby np. Hrabstwo Gellonii skończyło jak Hrabstwo Mirii. Nie chcemy aby nasze najwspanialsze metropolie przetrwały tylko na kartkach kronik historycznych. Budując coraz większe imperium musimy baczyć, aby pewnego dnia nie okazało się ono puste w środku.

KOMENTARZ: Iwan Maria de Folvil – Arped, poseł bezpartyjny, Baridejczyk:
Mimo pewnych początkowych wątpliwości po zapoznaniu się z inicjatywami mieszkańców Trizondalu popieram Unię. Witamy w Rzeczpospolitej Sarmackiej!


Apr 26 2007

Nabór do redakcji!

WIEŚĆI TEUTOŃSKIE
Tradycyjnie najlepsi!


“Wieści Teutońskie” nastarsza prywatna agencja informacyjna Księstwa ogłasza nabór do redakcji.

Do współpracy zapraszamy wszystkich Sarmatów chcących pisać o polityce, sporcie, polityce zagranicznej i gospodarce w Księstwie.

Oferujemy:
- Bezpłatne szkolenie dziennikarskie, trwające trzy dni.
- Pracę w najczęściej nagradzanej agencji prasowej Księstwa Sarmacji.
- Współpracę z aktywnym i otwartym zespołem dziennikarskim.
- Najwyższe w sektorze prasowym zarobki.
- Dla osób zainteresowanych, możliwość bezpłatnego zamieszkania na terenie Srebrnego Rogu lub Zielnyboru.

Oczekujemy:
- Osób otwartych, pełnych pomysłów i nie obawiających się nowych wyzwań.
- Conajmniej dwutygodniowego stażu w Księstwie Sarmacji.
- Conajmniej podstawowej orientacji kandydatów w życiu KS.
- Dobrego władania słowem pisanym, znajomości ortografii i interpunkcji języka polskiego.

Zgłoszenia prosimy kierować do Adriana bnt Gaja [GG: 7232621, mail:gajadrian@interia.pl].

Szczególnie gorąco zapraszamy nowych Sarmatów, bądź osoby, które w życiu realnym mają związki z prasą (choćby redakcje gazet szkolnych, studenckich, blogów).

WIEŚĆI TEUTOŃSKIE
Tradycyjnie najlepsi!

Apr 25 2007

Mikronacje w telewizji

Oczekiwany od miesiąca program o mikronacjach, w końcu doczekał się emisji. 19 kwietnia na TVP 3 Kraków ukazał się 8-minutowy reportaż pod tytułem “Państwa, których nie ma”.

Polskie mikronacje były reprezentowane przez cztery osoby, wśród których znalazł się również Sarmata - Paweł Szermiński. Namiestnik Gellonii nie był specjalnie zadowolony z efektu końcowego - mówiąc bardzo łagodnie. Czy jego reakcja była dziwna? Nie wydaję mi się.

Na pewno do v-świata trafią nowe osoby, może nawet część z nich zostanie tu na dłużej. Powinniśmy być z tego zadowoleni, ale myślę, że każdy spodziewał się czegoś innego, odrobinę lepszego. Pomijając już komentarz Pana Drażkiewicza ze Scholandii, dotyczący Księstwa Sarmacji, który moim zdaniem był nieco nie na miejscu, to wypowiadający się pod koniec reportażu psycholog, nie przedstawił nas zbyt pozytywnie. Według niego jesteśmy tylko osobami uzależnionymi od internetu. Oczywiście jesteśmy, jak wiele innych ludzi. Czy to nasza wina, że to internet jest największym źródłem wiedzy w jednym miejscu? Wspomina on również o v-świecie jako miejscu, gdzie możemy zaspokoić swoje ambicje. Dokładnie! Ale czemu nie ma nic o tym, że jesteśmy kreatywnymi osobami, którzy zamiast siedzieć i grać w Tibię, tworzą zgraną społeczność i bawią się przy tym doskonale? Wykluczając przypadki takie jak chociażby Prezes PASI siedzący po nocach, to też jest prawda.

Szkoda, że zabrakło takiej pozytywnej opinii o nas, o naszej “zabawie”. Być może wtedy reportaż odniósłby większy sukces w zakresie promocji, aczkolwiek tak czy siak, nie jest źle. Teraz tylko pozostaję nam poczekać na przypływ nowych osób!


Apr 21 2007

Teutonia Open: Redaktor zgarnia wszystko!

TYLKO W “WIEŚCIACH TEUTOŃSKICH”

Po przerwie publikujemy zapis kolejnych rund Teutonia Open.

II RUNDA

Browarczyk - Ingawaar; 32:31
Spotkanie dwóch terminatorów - jeden pokonał Księcia, drugi Natańczyka. Ta walka przejdzie do kanonu, jako przykład tego, ile ciosów mogą oddać zawodnicy w czasie całego pojedynku. Niezależni obserwatorzy, z którymi rozmawialiśmy po meczu mówią o kilkunastu tysiącach, jednakże ze względu na wstan wskazujący na spożycie, należy podzielić tę liczbę przez 10. Mimo wszystko, imponujące. Walka dosyć wyrównana, początek należał do Ziutka, potem Ingaawar musiał nadrabiać. Niestety, nie nadrobił - przegrał jednym punktem z naszym redakcyjnym kolegą.

Suszek - Kiechajas; 51:40
Drugie tak oblegane przez tłumy spotkanie, cóż się dziwić, skoro walczył ulubieniec publiczności teutońskiej, Timios von Kiechajas. Mimo olbrzymiego dopingu dla Teutończyka, poseł Suszek niesiony przez doping nieco mniejszej grupy swoich wiernych fanów szedł jak burza, runda po rundzie. Dominacja członka IP została przerwana w szóstej rundzie mocnym prawym sierpowym, jednakże nawet i on nie pomógł Kiechajasowi, który przegrał z Suszkiem jedenastoma punktami. Spotkanie zakończyło się tradycyjną popijawą, którą zafundował publiczności Timios. Ma chłopok gest i potrafi przegrywać.

Godunow - Leszczyński; 35:47
Po niespodziewanym pokonaniu Vhrisa, morviańczyk Godunow walczył z pogromcą Karakachanowa Leszczyńskim. Piękne spotkanie, krew i zęby latały w tej walce po całym ringu. Ostro zaczął Leszczyński, który przez cały mecz nieznacznie dominował nad niepoddającym się do końca Godunowem. W przedostatniej rundzie wydawało się, że szala zaczyna przechylać się na strone Godunowa, jednakże w ostatniej rundzie Heniek z Eltdorfu pokazał, kto rządzi w tej walce.

III RUNDA:

Leszczyński - Suszek; 46:58
Suszek chciał koniecznie zrehabilitować się za porażkę z Browarczykiem, a Leszczyński też nie oddawał skóry za darmo. Statyczny pojedynek nie ruszał się daleko od środka ringu, za to obaj konkurenci zlekceważyli jakąkolwiek obronę. Walka przerodziła się w prawdziwą jatkę, nawalankę bez jakichkowiek pretensji do technik. Po walce sanitariusze znieśli nieprzytomnego Leszczńskiego do ambulatorium, a Suszek ledwo stał strasząc podbitym okiem. Miał się jednak z czego cieszyć - wygrał 58:46.

Suszek - Browarczyk; 32:33
Szybka, emocjonujaca walka. Na początku grad ciosów (pierwsza runda 7:6 dla Suszka), w trzeciej rundie po zmasakrowaniu łuku brwiowego Browarczyka zdawał się przewarzać Gellończyk. Niestety, Mateusz słabł z każdą rundą. W ostatnich z ledwością zasłaniał się przed ciosami Browarczyka, który wygrał 33:32

Browarczyk - Leszczyński: 38:37
Leszczyński to największa niespodzianka turnieju - debiutant, który doszedł do finału. Siła i szybkość - niestety, brak precyzji zemścił się w finale. Rzadko trafiał dobrze dysponowanego, niezmeczonego i zwinnego Browarczyka, a sam nie raz dostał lewym prostym czy z tzw. haka. W czwartej rundzie położył co prawda Browarczyka na deski, ale ostatecznie sędziowie wypunktowali 38:37 dla Browarczyka.

Na podium stanęli:
I. Browarczyk
II. Suszek
III. Leszczyński

Jesteśmy dumni z wygranej naszego redakcyjnego kolegi, który po raz kolejny pokazał wielki hart ducha i udowodnił, że z “WT” nie warto zadzierać. Zdobywców trzech pierwszych miejsc prosimy o podanie nr kont Karakachanowowi – gg: 1894917.

Browarczyk zgarnął 250 lt, Suszek 200, a Leszczyński 150. Firma Matis Exclusive Shipyards przekaże też drobne upominki uczestnikom II rundy.

Copyrajt end ołrajt: Leszek Karakachanow & Błękitny Pumpernikiel.

TYLKO W “WIEŚCIACH TEUTOŃSKICH”