Deprecated: Function set_magic_quotes_runtime() is deprecated in /usr/home/sarmacja/domains/vonthorn.sarmacja.org/public_html/Orjon/wiesci_wp/wp-settings.php on line 18 Strict Standards: Declaration of Walker_Comment::start_lvl() should be compatible with Walker::start_lvl(&$output) in /usr/home/sarmacja/domains/vonthorn.sarmacja.org/public_html/Orjon/wiesci_wp/wp-includes/comment-template.php on line 0 Strict Standards: Declaration of Walker_Comment::end_lvl() should be compatible with Walker::end_lvl(&$output) in /usr/home/sarmacja/domains/vonthorn.sarmacja.org/public_html/Orjon/wiesci_wp/wp-includes/comment-template.php on line 0 Strict Standards: Declaration of Walker_Comment::start_el() should be compatible with Walker::start_el(&$output) in /usr/home/sarmacja/domains/vonthorn.sarmacja.org/public_html/Orjon/wiesci_wp/wp-includes/comment-template.php on line 0 Strict Standards: Declaration of Walker_Comment::end_el() should be compatible with Walker::end_el(&$output) in /usr/home/sarmacja/domains/vonthorn.sarmacja.org/public_html/Orjon/wiesci_wp/wp-includes/comment-template.php on line 0 Odwołamy Rząd ? | Wieści

Odwołamy Rząd ?

Z niewielkim opóźnieniem, po godzinie 20 rozpoczęła się konferencja prasowa zwołana przez przewodniczącego Narodowego Związku Monarchistycznego, Roberta markiza Czekańskiego. Po krókim wstępie poświęconym ocenie pierwszego tygodnia nowej kadencji parlamentarnej i rządowej, markiz przekazał opinii publicznej informację o tym, że jego partia składa na ręce Marszałka Izby Poselskiej hrabiego Szpunara ( SPD ) wniosek o zarządzenie referendum w sprawie odwołania rządu Mateusza Kudły (SPD).

Zgodnie z Art. 3 Ustawy nr 21 o referendum:

Książę zarządza referendum z własnej inicjatywy. Marszałek Izby Poselskiej zarządza referendum na żądanie Izby Poselskiej lub co najmniej dwudziestu procent obywateli Księstwa Sarmacji.

Pomimo że do dzisiaj wniosek nie był publicznie dostępny, podpisało się pod nim już ponad 25 % obywateli. Tak wielki odzew, przy równocześnej dyskrecji zbierania podpisów, świadczy o tym jak złe wrażenie wywarły dotychczasowe działania nowego Rządu. Łatwość z jaką Narodowy Związek Monarchistyczny doprowadził do referendum dziwi w kontekście 53% poparcia SPD w minionych wyborach. Świadczy to o niespotykanym dotychczas podziale społeczeństwa - podziale którego granica
przebiega niemal w połowie. Wśród sygnatariuszy wniosku jest nawet jeden wiceminister…

Referendum odbędzie się najpóźniej za 14 dni. Rząd czeka ciężka batalia o ponowne zmotywowanie “niewidzialnego elektoratu”. Nie ulega jednak wątpliwości, że tym razem stoi przed SPD zadanie o wiele trudniejsze - występuje nie w roli opozycji ale strony atakowanej. W ciągu kilku dni Rząd wielokrotnie udowodnił jak bardzo brakuje mu doświadczenia i umiejętności. Najważniejsze zarzuty pod adresem Rządu Mateusza Kudły zostały umieszczone pod adresem:

http://www.nzm.sarmacja.net/wniosek/powody.php

Natomiast sam wniosek, pod którym w każdej chwili można się podpisać, znajduje się pod adresem:

http://www.nzm.sarmacja.net/wniosek/


Comments are closed.