Deprecated: Function set_magic_quotes_runtime() is deprecated in /usr/home/sarmacja/domains/vonthorn.sarmacja.org/public_html/Orjon/wiesci_wp/wp-settings.php on line 18 Strict Standards: Declaration of Walker_Comment::start_lvl() should be compatible with Walker::start_lvl(&$output) in /usr/home/sarmacja/domains/vonthorn.sarmacja.org/public_html/Orjon/wiesci_wp/wp-includes/comment-template.php on line 0 Strict Standards: Declaration of Walker_Comment::end_lvl() should be compatible with Walker::end_lvl(&$output) in /usr/home/sarmacja/domains/vonthorn.sarmacja.org/public_html/Orjon/wiesci_wp/wp-includes/comment-template.php on line 0 Strict Standards: Declaration of Walker_Comment::start_el() should be compatible with Walker::start_el(&$output) in /usr/home/sarmacja/domains/vonthorn.sarmacja.org/public_html/Orjon/wiesci_wp/wp-includes/comment-template.php on line 0 Strict Standards: Declaration of Walker_Comment::end_el() should be compatible with Walker::end_el(&$output) in /usr/home/sarmacja/domains/vonthorn.sarmacja.org/public_html/Orjon/wiesci_wp/wp-includes/comment-template.php on line 0 Dzieje się! Stan wyjątkowy w Sarmacji! | Wieści

Dzieje się! Stan wyjątkowy w Sarmacji!

Dzieje się. Od wyborów w Księstwie Sarmacji minęły ledwo niecałe dwa tygodnie, a już szykują się kolejne.

Zaczęło się od ostrej krytyki ze strony PLD i NZM, które to partie zarzuciły wygranej w wyborach SPD, że wygrała w sposób nieuczciwy, nieprzyzwoity i z naruszeniem praw i norm w Księstwie Sarmacji obowiązujących. Minister - Kanclerz Kudła i Marszałek Szpunar zarzuty te odrzucili twierdząc, że przytaczane przez przeciwników cytaty z forum SPD (autorami byli wyżej wymienieni) są nieprawdziwe… i że zostały wykradzione. Czyżby jednak nieprawdziwe nie były?

Narodowy Związek Monarchistyczny bardzo szybko otrząsnął się po wyborczej porażce i ustępując pola wygranym dał do zrozumienia, że nie akceptuje i nie zamierza wspierać Rządu tworzonego przez SPD. Jedynym wyjątkiem była warunkowa zgoda na objęcie teki wiceministra w MFiG przez jednego z członków tej partii. W ocenie NZM tylko MFiG jest jedynym ministerstwem, które jako tako sprawuje się poprawnie. Działania pozostałych ministerstw, w tym i Ministra-Kanclerza są przez działaczy NZM oceniane jednoznacznie negatywnie.

Podczas gdy Rząd Kudły zmagał się problemami natury kadrowej, oraz z nielogicznym podziałem kompetencji, NZM stworzył urząd Rzecznika Praw Mieszkańca, który ma pomagać nowym mieszkańcom w przetrwaniu niekompetencji nowego rządu. Utworzone zostały także regionalne oddziały NZM, które mają zadanie zbliżenia się NZM do samorządów, oraz zaktywizowanie mieszkańców do tej pory pozostających poza głównym nurtem życia Sarmacji.

Kiedy Minister-Kanclerz Kudła podejmował kolejne decyzje odnośnie dobijania sarmackich przedsiębiorców, jednocześnie ignorując ich postulaty i prośby, Narodowy Związek Monarchistyczny rozpoczął zbieranie podpisów pod obywatelskim wnioskiem o referendum w sprawie wyrażenia wotum nieudolności dla Ministra-Kanclerza Mateusza M. Kudły. Zbieranie podpisów było przeprowadzone w sposób tajny, i co najważniejsze - skuteczny. W momencie składania wniosku liczba podpisów wynosiła 28 osób, dziś jest to już 34 obywateli. Wynosi to 32,07% wszystkich obywateli Księstwa, ale praktycznie 85% wszystkich aktywnych obywateli Księstwa. Pod wnioskiem podpis złożyli członkowie NZM, PLD, SPD(!) oraz osoby zajmujące się prowadzeniem firm w SYRIUSZU. Tak dużego odsetka niezadowolonych mieszkańców nie miał żaden dotychczasowy Rząd w historii Księstwa Sarmacji.

Wniosek o referendum został złożony przed wczoraj. SPD go generalnie zignorowała, uznając, że wniosek jest na pokaz, oraz, że powody przytaczane przez przedstawicieli NZM są niezasadne. Jak się okazało jest nieco inaczej. W dniu wczorajszym, w dzień po złożeniu przez NZM wniosku, SRS - Służba Racji Stanu - wprowadziła na terenie Księstwa Sarmacji stan wyjątkowy, powołała Regenta, zawiesiła działanie Parlamentu, oraz przejęła obowiązki Prokuratora Generalnego. Tego nie spodziewał się nikt. Powodem tych działań jest, jak podaje sam Regent, wykrycie oszustwa wyborczego i zafałszowanie przez to wyniku wyborów. SPD nadal twierdzi, że nic nie zrobiła. To pewnie NZM sfałszowało wyniki.

Tak drastyczne działania były prowadzone w Księstwie Sarmacji do tej pory dwa razy - pierwszy raz, gdy serwery Księstwa zostały zablokowane przez diuka Czekańskiego, drugi raz, gdy Parlament i Rząd zostały sparaliżowane dziecinnym i nieodpowiedzialnym działaniem ze strony sarmackich komunistów (KPS) - tych samych, którzy później założyli własne państwo - Mandragorat Wandystanu. Precedensem jest jednak stwierdzenie, że doszło do sfałszowania wyborów. Wydawać się mogło, że takie działanie nie ma prawa mieć miejsca w kraju wirtualnym.

Z niecierpliwością czekamy na rozwój wydarzeń. Będziemy Państwa informować na bieżąco.


One Response to “Dzieje się! Stan wyjątkowy w Sarmacji!”

 • Andrzej Dzikowski Says:

  “W ocenie NZM tylko MFiG jest jedynym ministerstwem, ktĂłre jako tako sprawuje się poprawnie”.

  Czego nie dało sie powiedzieć o MFiG za czasĂłw NZM…

  “NZM stworzył urząd Rzecznika Praw Mieszkańca”

  No tak! Jak nie ma się wpływu na władzę (cześciowo z własnego wyboru), to tworzy się organy równoległe (vide: Rada Delegatów Robotniczych i Żołnierskich). Zamach stanu (tak jak rewolucja październikowa) to już tylko logiczna konsekwencja.

  “Tak drastyczne działania były prowadzone w Księstwie Sarmacji do tej pory dwa razy”

  Ja wiem, że przynajmniej 3 razy. Autor, który nie raczył się podpisać, nie wie lub nie pamięta o stanie wyjątkowym z sierpnia 2005 w związku ze zmianą serwera stron internetowych Księstwa Sarmacji. I wtedy to był na prawdę dobry powód, bo normalne funkcjonowanie Księstwa rzeczywiście nie było do końca możliwe.

  “pierwszy raz, gdy serwery Księstwa zostały zablokowane przez diuka Czekańskiego”

  Skądinąd załoĹźyciela NZM…