Deprecated: Function set_magic_quotes_runtime() is deprecated in /usr/home/sarmacja/domains/vonthorn.sarmacja.org/public_html/Orjon/wiesci_wp/wp-settings.php on line 18 Strict Standards: Declaration of Walker_Comment::start_lvl() should be compatible with Walker::start_lvl(&$output) in /usr/home/sarmacja/domains/vonthorn.sarmacja.org/public_html/Orjon/wiesci_wp/wp-includes/comment-template.php on line 0 Strict Standards: Declaration of Walker_Comment::end_lvl() should be compatible with Walker::end_lvl(&$output) in /usr/home/sarmacja/domains/vonthorn.sarmacja.org/public_html/Orjon/wiesci_wp/wp-includes/comment-template.php on line 0 Strict Standards: Declaration of Walker_Comment::start_el() should be compatible with Walker::start_el(&$output) in /usr/home/sarmacja/domains/vonthorn.sarmacja.org/public_html/Orjon/wiesci_wp/wp-includes/comment-template.php on line 0 Strict Standards: Declaration of Walker_Comment::end_el() should be compatible with Walker::end_el(&$output) in /usr/home/sarmacja/domains/vonthorn.sarmacja.org/public_html/Orjon/wiesci_wp/wp-includes/comment-template.php on line 0 Jesteśmy imperium! | Wieści

Jesteśmy imperium!

KOMENTARZ REDAKCYJNY. Red. Pumpernikiel, V-ce Naczelny “Wieści Teutońskich”:

Gdyby dziś mielibyśmy porównać Sarmację do państw realnych, to politycznie i militarnie jesteśmy USA, gospodarczo Japonią, a powierzchniowo Rosją.

5 lat temu, dokładnie 25 maja, Piotr Mikołaj Kozanecki wraz z grupką zapaleńców (m.in. nadal aktywny w KS, markiz Nowicki) stworzył Księstwo Sarmacji, które przez pięć lat swojej aktywnej i pełnej niespodziewanych wydarzeń historii urosło do rangi v-światowego imperium.

Przez okres pięciu lat wiele się działo - rządziło nami kilkadziesiąt rządów, kilkudziesięciu posłów reprezentowało naród w Izbie Poselskiej, byliśmy świadkami rozłamów i inkorporacji, powstało o nas kilkadziesiąt artykułów, audycje radiowe oraz filmy dokumentalne. Mamy najlepszy w Polskim v-świecie system gospodarczy, z którego korzystają również inne kraje. Posiadamy najbardziej rozwinięty wśród polskich mikronacji rynek prasowy, najaktywniejszą listę dyskusyjną i forum. Książe Piotr Mikołaj, to najbardziej znany i szanowany oraz piastujący najdłużej swoją “funkcję” monarcha w v-świecie, a Sekretarzem Generalnym Organizacji Polskich Mikronacji, jest równie znany i ceniony sarmacki diuk, Piotr Kościński.

Jednakże nic tak nie mówi o sile naszego kraju, jak nasi mieszkańcy. Tworzymy żywą, aktywną i mimo, że czasem się spieramy, wspólną rodzinę. Rodzinę osób, które realizują swoje marzenia w Księstwie, rodzinę, która gdy wymaga tego sytuacja, potrafi się całkowicie zjednoczyć. Rodzinę, która spotyka się w realu, na zjazdach i prywatnych spotkaniach. Rodzinę, z którą spędzamy czasem zwariowane a czasem smutne momenty naszego v-życia, oraz rodzine, z którą niejednokrotnie dzielimy się naszym realnym życiem.

Sarmacja pełna jest wspaniałych i wyjątkowych ludzi. Osoby te przychodzą i odchodzą, by niejednokrotnie wrócić, bo Sarmacja wciąga jak narkotyk. Kiedy raz się spróbuje, potem nie można z tego zrezygnować. I w tym jakże pięknym i słonecznym dniu, redakcja “Wieści Teutońskich” życzy Wam - Sarmaci, by ten narkotyk działał na nas jeszcze mocniej i uzalezniał kolejne osoby. Bo to ludzie, nie skrypty i strony tworzą to wyjątkowe zjawisko, jakim dziś jest Sarmacja. Nie pozostaje więc nic innego, jak zawołać Vivat Książe! Vivat Sarmatia! Vivat Wszystkie Stany!


6 Responses to “Jesteśmy imperium!”

 • Kwazi Says:

  A ja zawołam Vivat Teutonia :P

 • Paweł Ciupak Says:

  „Gdyby dziś mielibyśmy porównać Sarmację do państw realnych, to politycznie i militarnie jesteśmy USA”

  Oj, nie porównywałbym nas militarnie do USA – Sarmacja nie napada na inne kraje pod pozorem „szerzenia demokracji” ;).

  „Mamy najlepszy w Polskim v-świecie system gospodarczy”

  Zapomnieliście dodać, że to dzięki inkorporacji Wandystanu i integracji systemów informatycznych – wandejska Cintra była lepsza i działała mniej awaryjnie ;).

  „Posiadamy najbardziej rozwinięty wśród polskich mikronacji rynek prasowy”

  Szkoda tylko, ze ten wizerunek psuje pewien Magazyn na „T”, ktĂłrego jeden z redaktorĂłw wiedzie prym w trollowaniu…

 • Iwan Maria de Folvil-Arped Says:

  Niech Ĺźyje Baridas!

 • Kedar Says:

  i Vivat Teutonia !!!
  to teĹź Sarmacja :)

 • Red. Pumpernikiel Says:

  Stany tez nie NAPADAJĄ na Ĺźaden kraj, pod “pozorem”. Jeśli napdają, to w słusznej sprawie. Ale racje nalezy przyznać - Sarmacji się to nigdy nie zdarzyło.

 • Paweł Ciupak Says:

  Nie napadają? A Irak? Afganistan? A inwazja w Zatoce Świń? ;).

  Poza tym, nie ważne czy w słusznej sprawie, czy niesłusznej, napaść to zawsze *napaść*.