Deprecated: Function set_magic_quotes_runtime() is deprecated in /usr/home/sarmacja/domains/vonthorn.sarmacja.org/public_html/Orjon/wiesci_wp/wp-settings.php on line 18 Strict Standards: Declaration of Walker_Comment::start_lvl() should be compatible with Walker::start_lvl(&$output) in /usr/home/sarmacja/domains/vonthorn.sarmacja.org/public_html/Orjon/wiesci_wp/wp-includes/comment-template.php on line 0 Strict Standards: Declaration of Walker_Comment::end_lvl() should be compatible with Walker::end_lvl(&$output) in /usr/home/sarmacja/domains/vonthorn.sarmacja.org/public_html/Orjon/wiesci_wp/wp-includes/comment-template.php on line 0 Strict Standards: Declaration of Walker_Comment::start_el() should be compatible with Walker::start_el(&$output) in /usr/home/sarmacja/domains/vonthorn.sarmacja.org/public_html/Orjon/wiesci_wp/wp-includes/comment-template.php on line 0 Strict Standards: Declaration of Walker_Comment::end_el() should be compatible with Walker::end_el(&$output) in /usr/home/sarmacja/domains/vonthorn.sarmacja.org/public_html/Orjon/wiesci_wp/wp-includes/comment-template.php on line 0 Jak minęła nam rocznica? | Wieści

Jak minęła nam rocznica?

Już ponad dwie godziny temu zegary wybiły godzinę 12, szósty dzień tygodnia już się rozpoczął, a na czacie sarmackim nadal znajdziemy gości świętujących rocznicę powstania Księstwa Sarmacji.

Jak minął 25 maja? Co się działo? Działo, działo się, dużo się działo! Choć nie było nic oryginalnego, jak co roku wielkie wydarzenie, wielka feta, różne atrakcje oraz masa tytułów i orderów. Ale nikomu to nie przeszkadzało, wręcz każdemu sprawiało to nieskrywaną radość.

Przypomnijmy sobie jakie były plany. Cała impreza miała zacząć się już o 11 i miało to być również oficjalne rozpoczęcie Międzynarodowych Virtualnych Targów Turystycznych. I rzeczywiście impreza zaczęła się, choć to nieco za duże słowo, gdyż na czacie początkowo mogliśmy znaleźć zaledwie dwie osoby. Jednak z czasem zebranych było co raz więcej, jedni przychodzili, drudzy odchodzili, a na czacie wciąż utrzymywała się grupa kilkunastu osób i tak aż do samego wieczora. Wreszcie w okolicach godziny 20 nastąpiła kulminacja całej uroczystości. Przemówienie Jego Książęcej Mości oraz kilku gości, a następnie garść tytułów i orderów.

Jednak po drodze zgubiliśmy Przewodnik, który miał się pojawić o 12. Defilady, na którą czekano z niecierpliwością doczekaliśmy się dużo później, a wystąpienie Rządu z niespodzianką przełożono na późniejszą godzinę, które jednak ukazało się chwilę po 18. Nadanie Medali Pięciolecia również przesunięto i 122 medale przyznano wieczorem podczas najważniejszej części uroczystości. Najważniejsza atrakcja jaką były MvTT też się nieco pogubiły w czasie, aczkolwiek w końcu się odnalazły i otrzymaliśmy link do przyjemnej strony z krótkim, acz treściwym przewodnikiem po Księstwie Sarmacji.

Cała V Rocznica KS nie potoczyła się tak jak część z nas sobie tego życzyła, ale czy ktokolwiek będzie się tym teraz martwił? Raczej nie, najważniejsze jest 5 lat istnienia Księstwa Sarmacji. Każdego Sarmatę przepełnia dzisiaj radość oraz duma. Chwała całej Sarmacji! Pięć lat to kawał czasu, wiele się tu działo, były wzloty i upadki, jednak Księstwo istnieje przez cały ten czas i ma się naprawdę doskonale. Są mikronacje starsze od nas, ale na pewno nie są one w tak dobrej formie jak my. Kto inny może się poszczycić liczbą około 150 aktywnych osób? Tylko Księstwo Sarmacji.

Vivat Sarmacja! Vivat JKM! Vivat Mieszkańcy KS!


Comments are closed.