Deprecated: Function set_magic_quotes_runtime() is deprecated in /usr/home/sarmacja/domains/vonthorn.sarmacja.org/public_html/Orjon/wiesci_wp/wp-settings.php on line 18 Strict Standards: Declaration of Walker_Comment::start_lvl() should be compatible with Walker::start_lvl(&$output) in /usr/home/sarmacja/domains/vonthorn.sarmacja.org/public_html/Orjon/wiesci_wp/wp-includes/comment-template.php on line 0 Strict Standards: Declaration of Walker_Comment::end_lvl() should be compatible with Walker::end_lvl(&$output) in /usr/home/sarmacja/domains/vonthorn.sarmacja.org/public_html/Orjon/wiesci_wp/wp-includes/comment-template.php on line 0 Strict Standards: Declaration of Walker_Comment::start_el() should be compatible with Walker::start_el(&$output) in /usr/home/sarmacja/domains/vonthorn.sarmacja.org/public_html/Orjon/wiesci_wp/wp-includes/comment-template.php on line 0 Strict Standards: Declaration of Walker_Comment::end_el() should be compatible with Walker::end_el(&$output) in /usr/home/sarmacja/domains/vonthorn.sarmacja.org/public_html/Orjon/wiesci_wp/wp-includes/comment-template.php on line 0 ROZWIELITKA: Abraxas | Wieści

ROZWIELITKA: Abraxas

Dzisiaj ja, Brzetysław Gębka-Spieniony, Reporter “Kina i Stalina” mam dla Was, moi milusińscy prawdziwą perełkę. Przebyłem siedem zagród i siedem trzód baranich, siedem pasiek i siedmiu młodych Wandejczyków, by dotrzeć do mojego rozmówcy - Przemysława Figiela, trenera aktualnego lidera Ekstraklasy YK Słoniki z wiecznego miasta Sodomia! Oto zapis tej rozmowy!

KiS: Witam, witam NAJPRZYSTOJNIEJSZEGO z trenerów ekstraklasy, cóż za RZEŹBA CIAŁA. “Kino i Stalin” z tej strony, czy mogę ZAWIERUSZYĆ odrobinę cennego czasu?

Trener: Witam najkształtniejszego z redaktorów. Zawieruszajcie mnie śmiało.

KiS: Tak, tak. Panie trenerze, GRATULACJE - po trzech kolejkach Słoniki Sodomia z KOMPLETEM punktów znajdują się na CZELE sarmackiej ekstraklasy

Trener: Tak? Jeszcze nie sprawdzałem wyników. Czyżbyśmy znowu wygrali? Może martini?

KiS: Ależ był Pan tym razem na stadionie, Kręcić to my, ale nie nas [chętnie, służba nie dróżba!]

Trener: A! Tej Ekstraklasy! Zupełnie zapomniałem, myślałem że chodzi o naszą młodzieżówkę w hokeju na trawie. Ganianie z fajkami, toczenie kuleczki, te sprawy.

KiS: Tak, tak, chodzi mi o GANIANIE ŁACIATEJ. Ostatni triumf nad MŁOCIARZAMI Sigmara WYWINDOWAŁ Was na szczyt Ektraklasy.

Trener: Nasze pierwsze miejsce to oczywiście tylko formalne potwierdzenie naszej pozycji w lidze. Ale miło mieć to napisane.

KiS: Tak tak, ale jak się DOKONAŁ ten nagły przeskok z szarych myszek gnębionych przez rywali w 4 sezonie Ekstraklasy do ŻĄDNYCH krwi bestii w obecnym?

Trener: Udało nam się złapać szalonego naukowca. Jego cacko bardzo podniosło naszych chłopców na duchu i Powiększyło ich… ego. A do tego trochę treningu i konsekwentna polityka szkoleniowa. Oto recepta na udane występy.

KiS: A więc jednak, TKWIŁ w tym jakiś tajemny SEKRET! Trenerzy, wiecie gdzie szukać - nie dziękujcie. A cóż może nam CZCIGODNY trener powiedzieć o niesłychanej REGULARNOŚCI Sodomitów - 3 mecze, 3 zwycięstwa, 3 razy dwa do jednego. Będzie tak do końca?

Trener: Chłopcy mają nieco problemu ze skutecznością. Wprawdzie potrafią konstruować niezłe akcje, ale muszą popracować nad tym, żeby strzelać gole. Mam nadzieję, że jeszcze się rozkręcą i pokażą wszystkie swoje atuty. Choć, z drugiej strony - Słoniki nigdy nie miały ciągu na bramkę. Wystarczy spojrzeć w statystyki najskuteczniejszych. Dość wysoko jest choćby Nils-Erik, o którym przecież nikt już nie pamięta.

KiS: “Kino i Stalin” pamięta, słynny młodzieżowiec  sodomickiego oddziału “Czerwonych Szeregów”  Nils-Erik Hultgren… gdzie te czasy!

Trener: Tak, tak. Miał piękną młodość. Szkoda, że trafił do nas tak późno. No ale idzie nowe. Froling, Alsing, Adermark - oto przyszłe gwiazdy naszej ligi.

KiS: Tak, tak… ale teraz YK czeka DROGA PRZEZ MĘKĘ - już za tydzień czeka Was wizyta w Rantochii, a na HORYZONCIE wesoło zaczynają machać mistrzowie - RVT, którzy zagoszczą na sodomickiej ARENIE NAMIĘTNOŚCI za dwie kolejki… Jak to będzie?

Trener: Staruszkom z FKK siły wystarczy co najwyżej na pierwszą połowę. Zauważmy, że słoniki grają do końca - połowę bramek zdobyli w końcówkach meczów. Natomiast o RVT mogę powiedzieć tylko tyle, że nie tak dawno wygraliśmy z nimi podczas gdy byłem na urlopie. Więcej nie powiem, bo nie lubię spać na kanapie.

KiS: Haha. I tym oto ZABAWNYM AKCENTEM zakończymy tę rozmowę. Dzięki i szczęść Wando w pracy!

Trener: I w zagrodzie. Cześć!

A już za tydzień, ponownie w rubryce “ROZWIELITKA” kolejny wywiad, tym razem z trenerem pierwszoligowym! Powitam Was z cieknącymi WYMIONAMI!


One Response to “ROZWIELITKA: Abraxas”