Deprecated: Function set_magic_quotes_runtime() is deprecated in /usr/home/sarmacja/domains/vonthorn.sarmacja.org/public_html/Orjon/wiesci_wp/wp-settings.php on line 18 Strict Standards: Declaration of Walker_Comment::start_lvl() should be compatible with Walker::start_lvl(&$output) in /usr/home/sarmacja/domains/vonthorn.sarmacja.org/public_html/Orjon/wiesci_wp/wp-includes/comment-template.php on line 0 Strict Standards: Declaration of Walker_Comment::end_lvl() should be compatible with Walker::end_lvl(&$output) in /usr/home/sarmacja/domains/vonthorn.sarmacja.org/public_html/Orjon/wiesci_wp/wp-includes/comment-template.php on line 0 Strict Standards: Declaration of Walker_Comment::start_el() should be compatible with Walker::start_el(&$output) in /usr/home/sarmacja/domains/vonthorn.sarmacja.org/public_html/Orjon/wiesci_wp/wp-includes/comment-template.php on line 0 Strict Standards: Declaration of Walker_Comment::end_el() should be compatible with Walker::end_el(&$output) in /usr/home/sarmacja/domains/vonthorn.sarmacja.org/public_html/Orjon/wiesci_wp/wp-includes/comment-template.php on line 0 MDN z poligonu, czyli Patryk Szac w Rządzie | Wieści

MDN z poligonu, czyli Patryk Szac w Rządzie

Krótka przygoda Bratumiła Nowaka z MDN szybko się zakończyła. Kanclerz po przemyśleniu sprawy postanowił jednak przyjąć dymisję i powołać na Ministra nową osobę. Nowym Ministrem Dziedzictwa Narodowego został Patryk Szac. Kto to? Pewnie podobnie jak ja niewiele o nim wiecie, dlatego by go lepiej poznać udałem się do niego i poprosiłem o wywiad, dzięki któremu Patryk Szac nie będzie już taki anonimowy.

Mimo paru miesięcy spędzonych w ambasadzie sarmackiej w Austro-Węgrzech niewielu jest Sarmatów, którzy mogli powiedzieć o Tobie więcej niż jedno zdanie. Ukrywasz się celowo czy jest jakaś inna przyczyna?

Nie jestem szczególnie interesującą osobą <śmiech>. Cóż, o ile w ostatnim czasie moja aktywność nie było za wysoka, o tyle na pewno nie zgodzę się ze stwierdzeniem, iż się ukrywam. Cały czas pracuję w Książęcych Siłach Zbrojnych, powoli rozkręcam pewne stowarzyszenie i od kilku dni piastuję urząd Ministra, przy czym tylko ta ostatnia rola sprawia, że moja skromna osoba może być wspominana w mediach.

Właśnie, Sarmackie Stronnictwo Monarchistyczne założone na początku bieżącego miesiąca, a jednak wciąż prawie nikt o nim nie słyszał. Ponownie czemu tak cicho? Jakie wiążesz plany z SSM?

Dopiero pracuję nad szczegółową doktryną tego ruchu. Nie ma co się doszukiwać szczególnych przyczyn, okres majowy dla osób mojego rocznika jest okresem maturalnym, który ogranicza ilość czasu wolnego. Sukcesywnie jednak, SSM będzie się rozwijać i mam nadzieję, że wznieci niemałą dyskusję o stopniu demokratyzacji w Księstwie oraz roli Monarchy.

Pod koniec maja odbędą się wybory do IP, planujesz start i tym samym promocję SSM?

Nad kandydaturą jeszcze się nie zastanawiałem, a SSM promować będę bez względu na zajmowaną pozycję czy stanowisko. Póki co, chcę się w pełni skupić na roli Ministra Dziedzictwa Narodowego i zbliżającej się siódmej rocznicy naszego Księstwa.

Okej, przejdźmy zatem własnie do Twojej chyba najważniejszej dotąd funkcji - MDN. Nie czujesz się trochę jako zapchaj-dziura, trzecia osoba na stanowisku MDN w tym Rządzie powołaną prawieże z łapanki?

Nie, nie czuję się jako zapchaj-dziura. Czuję się natomiast, jako człowiek postawiony przed nielada wyzwaniem wynikającym z zaniedbania moich poprzedników. Składając przysięgę, zobowiązałem się do naprawy Ministerstwa, co zamierzam sumiennie czynić w najbliższym czasie

Nie wiem czy wiesz, ale nad MDN zawsze wisiało niewyjaśnione fatum. Często miały miejsce roszady, a każdy kolejny minister z rożnych przyczyn był odwoływany. Nie boisz się, ze będziesz następny?

Cytując Wergiliusza: Audaces fortuna iuvat. Uważam, że jestem w stanie podołać wymaganiom, które zostały mi postawione. Może uda mi się wyplenić tę niesprzyjającą aurę.

Do końca kadencji zostało Ci niewiele czasu, do najważniejszego święta jeszcze mniej. Zdążysz?

Zdążę, to jedyne słuszne wyjście. Nie widzę jednak powodów do paniki. Jest jeszcze cały tydzień, wbrew pozorom to dużo czasu. W szczególności, gdy ma się konkretny i określony plan działań.

Jak układa się Twoja współpraca z Kanclerzem? Współpracujecie czy narzuca Ci on cały plan działania?

Dobrze, pracujemy w spokojnej i koleżeńskiej atmosferze.

I oby tak zostało. Wyjawisz nam coś z planów na zbliżającą się uroczystość?

Nie lubię zdradzać szczegółów, podczas gdy prace jeszcze trwają. Nie chciałbym też zapowiedzieć czegoś, co może się nie odbyć. Póki co, wszystko owiane jest słodką nutką tajemnicy.

Wspaniale, liczę w takim razie na mila niespodziankę. Planujesz jeszcze coś zrobić oprócz organizacji imprezy rocznicowej?

Tak, mam pewien plan, który ujawnię dopiero podczas uroczystości. Sarmaci powinni ciepło przyjąć mój zamysł, z tymże to też jest niespodzianka.

To na koniec powiedz jeszcze czego Ci teraz życzyć? Sukcesu w MDN, sukcesu z SSM czy może dalszej kariery w KSZ?

Czego mi życzyć? Chyba niczego. Jestem pracowity i wierzę, że sukces jest w zasięgu mojej dłoni.

W takim razie życzę Ci, aby tych chęci i wiary starczyło Ci na jak najdłużej.

Również dziękuje i pozdrawiam!


Comments are closed.