KONKURS FOTOGRAFICZNY!!!
19.01.2006, 22:13
Po wakacjach ubiegłego roku w Sarmacji był konkurs fotograficzny, miał uznanie wśród Sarmatów i Sarmatek.
I teraz Dawid Gregory zorganizował podobny konkurs. O tematyce "Życie w Sarmacji"-(czyli prawie dowolna).Nagrodą za pierwsze miejsce jak narazie jest 25 libertów, za drugie miejsce 20lt, a za trzecie 15lt. Jednak nagrody wzrosną gdy znajdą się sponsorzy. Zachęcamy wszystkich Teutończyków do sponsorowania tego konkursu. Zainteresowani tym konkursem zdjęcia mogą wysyłać pod ten adres: wichura.dawid@interia.pl, a osoby zainteresowane sponsorowaniem tego konkursu kierujemy pod ten sam adres:wichura.dawid@interia.pl. Autor konkursu serdecznie zaprasza profesjonalistów, jak i amatorów fotografii oraz życzy ciekawych ujęć!
Autor: Zidane komentarze [3]


Sarmacja - Nowy Panel Mieszkańca?
13.01.2006, 19:08
Jak nieoficjalnie dowiedziały się "Wieści Teutońskie" dziś, lub jutro Ministerstwo Obsługi Informatycznej wprowadzi nowy, ulepszony Panel Mieszkańca. Nowy layout jest czytelniejszy, "plastyczniejszy" i nie odbiega od szaty graficznej obowiązującej na stronie głównej Księstwa.
Autorami nowego PM są Ministrowie Obsługi Informatycznej: Kryspin bar. Bober - Czekański i Konrad kaw. Hergemon.
Widać, MOI wzięło sobie do serca ostatnią krytykę wyglądu Panelu zamieszczoną w Bramie Sarmackiej i postanowiło naprawić obleśny layout.
Autor: Red. Błękitny Pumpernikiel komentarze [4]


Sarmacja - Kanclerz is the best.
13.01.2006, 18:55
Sarmacki Ośrodek Badania Opini Społecznej zakończył niedawno dwie sondy. W pierwszej pytał, jakiej dziedzinie życia władze powinny poświęcać szczególną uwagę. Możliwości było kilka, za priorytetową Sarmaci uznali gospodarkę, następnie edukację i pracę. Tu ewidentnie widać widmo reformy gospodarczej i jej skutki.
Drugim tematem poruszonym przez SOBOS było zadowolenie z działań gabinetu hr. Poleszczyka w kilka tygodni po objęciu władzy. Tu Sarmaci w 68% pokazali swoje poparcie dla Rządu. Niezadowolonych z rządów jest niespełna 10%, co ukazuje wyraźnie, że Rada Ministrów faktycznie nie próżnuje i cieszy się olbrzymim zaufaniem.
Kolejna minisonda SOBOSU pyta: Czy jesteś... [wicej]
Autor: Red. Błękitny Pumpernikiel komentarze [3]


Uwaga! Konkurs!
12.01.2006, 21:28
Niniejszym chciałbym ogłosić konkurs organizowany przez "Wieści Teutońskie" patronowany przez Srebrny Róg i obywateli Marchii Teutońskiej.
Jest to konkurs na najciekawszy, najzabawniejszy i ogólnie naj- scenariusz skecza, monolog bądź piosenkę dla kabaretu. Prace będą oceniane przez jury w składzie: Alexandre Marmonte jak przedstawiciel miasta Srebrny Róg, Timios bar. von Kiechajas i Michał Dahlke, jednak organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmiany składu. Swoje prace, w postaci dokumentów tekstowych należy przysyłać do dn. 2 lutego br. na adres lord_dalton@o2.pl . Dla najlepszych prac przewidziane zostały nagrody w wysokości:
I miejsce - 40 lt
II miejsce - 30 lt
III miejsce - 20 lt
plus ewentualne wyróżnienia,... [wicej]
Autor: Red. Dalton komentarze [1]


Okiem Pumpernikla - Nudą powiało...
12.01.2006, 19:39
Obserwując ostatnie wydarzenia w Sejmie RP czuje wielką satysfakcje. Media zalewane są potokiem informacji, często sprzecznych lub bezsensownych. Co kilka minut organizowane są łączenia z Sejmem, rozmowy z politykami, którzy przedstawiają swoje racje i propozycje wyjścia z kryzysu, jaki niewątpliwie ma miejsce. Włączając TVN24 widzę, jak w Polsce działa demokracja, jak wygląda prawdziwa "walka o stołki", oglądam starcia różnorakich spojrzeń na kraj i odmienne wizje przyszłości.
Szczerze mówiąc, tego samego oczekiwałem od Sarmacji. Gdy zostałem jej mieszkańcem, Księstwo wychodziło z kryzysu politycznego, widać było, że w kraju się dzieje. Przez następne miesiące, przez KS przechodziły... [wicej]
Autor: Red. Błękitny Pumpernikiel komentarze [6]


Sarmacja - Zmiany w Rządzie, część druga.
12.01.2006, 17:07
Zmian w rządzie część druga. Niedawno informowaliśmy o dymisji bar. Bobera- Czekańskiego z funkcji Ministra Obsługi Informatycznej i zastąpieniem go Konradem kaw. Hergemonem. Ostatnią decyzją szefa Rządu, Kryspin bar. Bober powrócił do MOI, jednakże zajął stanowisko wiceministra.
Jak poinformował Kanclerz, na stanowisko Podkanclerzego powołał Timiosa bar. von Kiechajasa, który piastuje równiez stanowisko Kanclerza Rady Marchii. Oznacza to, że mamy kolejnego Teutończyka w rządzie i to na bardzo znaczącym stanowisku.
Nominowanym szczerze gratulujemy i życzymy powodzenia.
Autor: Red. Błękitny Pumpernikiel komentarze [1]


Teutonia - Wybieramy...
06.01.2006, 15:24
Akurat przechodziłem obok gmachu Pałacu Namiestnikowskiego, kiedy to zadzwonił do mnie Kanclerz MT, Timios bar. Kiechajas i poprosił o kontakt. A że byłem blisko, wszedłem po schodach do gmachu, wsiadłem do windy, przycisnąłem przycisk z numerem 2 i za kilka sekund stałem przed drzwiami gabinetu Timiosa. Sekretarka, Pani Marysia powiedziała, że Kanclerz ma teraz ważne spotkanie z Namiestnikiem dotyczące wyborów do Senatu Marchii.
Szybko przewertowałem swój kalendarz i stwierdziłem, że faktycznie, zbliża się termin wyborów. Odebrałem SMS od Timiosa- "Przepraszam, ale mam pilna rozmowę. Chciałem Cię prosić o zamieszczenie informacji o Wyborach do Senatu MT. Pozdrawiam." Zapytałem... [wicej]
Autor: Red. Błękitny Pumpernikiel komentarze [0]


Sarmacja - Zmiany w rządzie.
05.01.2006, 19:04
Kolejne zmiany w rządzie hr. Poleszczyka. Jak ogłosił Kanclerz, kilka minut po północy odwołał z pełnionych stanowisk Wojciecha v-hr. Hergemona (Ministra Spraw Obywatelskich) wraz z zastępcą Michałem Hasnikiem oraz Kryspina bar. Bobera Czekańskiego (Ministra Obsługi Informatycznej).
Jak tłumaczy Kanclerz odwołanie MOI jest wcześniej uzgodnioną i planowaną od dłuższego czasu decyzją. Inaczej motywując dymisję Namiestnika Teutonii, Skarbniq napisał, że odwołanie v-hr Hergemona to efekt planowanej likwidacji MSO i podzielenia kompetencji tego urzędu pomiędzy innych ministrów.
Niewiele brakowało, a Teutonia nie miałaby żadnego przedstawiciela w rządzie, gdyby nie nominacja Konrada kaw. Hergemona na stanowisko Ministra Obsługi Informatycznej.
Teutończykowi gratulujemy i życzymy samych... [wicej]
Autor: Red. Błękitny Pumpernikiel komentarze [0]


Sarmacja/Teutonia- Mamy trzeciego posła!
04.01.2006, 18:58
Po zrzeczeniu się przez Diuka Kościńskiego mandatu poselskiego (decyzji tej zgodnie z Konstytucją nie dało się juz odwołać, po wycofaniu się Diuka z decyzji o odejściu) na stanowisku pojawił się wakat. Zgodnie z Ordynacją Wyborczą stanowisko miał zająć kolejny w kolejności (wg liczby uzyskanych głosów), jednakże okazało się, że zarówno Wojciech wicehrabia Hergemon (MRW) jak i Bartek kaw. Janiczek(MRW) uzyskali taki sam wynik. Sprawę przesądziło losowanie, które wygrał Namiestnik Marchii Teutońskiej, v-hr Hergemon.
Oznacza to, że Teutonia może poszczycić się już trzecim posłem w tej kadencji Izby Poselskiej (Kiechajas, Hergemon i Hergemon), a Międzyprowincjonalny Ruch Wolnościowy zyskał kolejnego przedstawiciela.
Panu Posłowi- gratulujemy!
Autor: Red. Błękitny Pumpernikiel komentarze [3]


Sarmacja - Fala powrotów.
04.01.2006, 18:37
O ile koniec starego roku można było nazwać czasem rozstań i odejść, o tyle początek 2006 roku można spokojnie nazwać "czasem powrotów". Po ogłoszeniu, że były Naczelny BS, Iulius bnt. Caesar powrócił jako Mateusz Kudła "come back'i" posypały się jak z rękawa. Niedawno na LDKS o swym powrocie poinformował redaktor Naczelny "Informatora Sarmackiego" Maciek Janas, wiemy na pewno, że Robert Czekański (były Kanclerz KS) zapisał się powtórnie na LD i obserwuje sytuację w Księstwie. Czyżby zamierzał powrócić?
I jeszcze jedna bardzo ważna informacja- Diuk Piotr Kościński zdecydował się po rozmowach z Księciem na pozostanie w Sarmacji. Poinformował o tym w... [wicej]
Autor: Red. Błękitny Pumpernikiel komentarze [5]<< 2 z 15 >>

Powered by PsNews

 

 
 

 

03 września 2006 r.
To jest Archiwum Wieści Teutońskich (0)

09 marca 2006 r.
FELIETON: Zapiski na biletach. Część I (1)

07 marca 2006 r.
Sarmacja: Ostatni kandydaci (1)

 


Obecnie nie ma żadnej sondy.
Już wkrótce będzie nowa.


 

Panel redaktora