WITAMY W GALERII VON THORN!

Jedynej takiej galerii w mikronacjach

Oto nasze sale tematyczne, nie krępujcie się spędzić w nich tyle czasu ile tylko Wam się zamarzy
Go to Nasi Mecenasi

Nasi Mecenasi

Bez wsparcia i pomocy wielu wspaniałych osób, nigdy nie udałoby nam się stworzyć tego dzieła. Oto sala dedykowana właśnie Wam — naszym mecenasom.

Go to Galeria obrazów

Galeria obrazów

Zaczynaliśmy od zbierania obrazów i oto pierwsza z sal naszej Galerii — galeria obrazów, które dotyczą mikronacji i wydarzeń jakie miały w nich miejsce.

Go to Galeria Wystaw

Galeria Wystaw

Druga sala — galeria wystaw, dedykowana jest obrazom, które powstawały w seriach, które opowiadają szerszą historię, budowały naszą kulturę.

Go to Wielka biblioteka

Wielka biblioteka

Nasza Wielka Biblioteka to wciąż rozbudowywany zbiór wszelkiego rodzaju materiałów piśmiennych, które kultura mikronacyjna przez lata wytworzyła.

Go to kolekcja znaczków

kolekcja znaczków

Dom von Thorn od lat stara się kolekcjonować wszystkie znaczki pocztowe, które wydawane są przez Pocztę Baridajską.

Go to Kolekcja monet

Kolekcja monet

Jak znaczki, to dlaczego nie monety? Staramy się zbudować imponującą kolekcję monet wybitych przez Mennicę Eldoracką.

Go to Sala audio-video

Sala audio-video

Lubimy czasem wracać do starych filmików, nagrań audio. Mamy kilkadziesiąt filmików, materiałów i nagrań. Jest śmiesznie!

Go to Archiwum stron

Archiwum stron

Nasza wirtualna przestrzeń zmienia się z biegiem czasu. Kilkunastu krajów już z nami nie ma, ale my dbamy o to by zachować pamięć o nich.

WESPRZYJ GALERIĘ VON THORN

Nasza codzienna praca nie jest możliwa bez nakładów finansowych, które niekiedy przekraczają nasze możliwości. Każde wsparcie od Ciebie jest dla nas ważne!

Galeria von Thorn to:

Jesteśmy pierwszą i jedyną tego typu inicjatywą w Księstwie Sarmacji i całym wirtualnym świecie. Galeria pierwotnie otworzyła swe podwoje w dniu 6 rocznicy powstania Księstwa Sarmacji — 25 maja 2008 r, a następnie wróciła do życia w 2016 roku, ponownie w rocznicę powstania Księstwa Sarmacji.

Byliśmy świadkami wydarzeń i najróżniejszej wirtualnej twórczości. Naszym celem ustanowiliśmy zadbanie o zachowanie tej mikronacyjnej spuścizny. Chcemy zaprosić Was do kilku sal, w których znajdziecie zachowane obrazy i wystawy, dzieła kultury pisanejzbiory audio-video, kolekcję znaczków pocztowych, a także wspaniały zbiór stron z różnych zakątków wirtualnego świata. Specjalnie dla twórców kultury w Sarmacji chcemy także uruchomić specjalny, dedykowany im, program stypendialny.

 • najważniejsza napędzająca nas cecha, bez niej
  nie wyobrażamy sobie tej Galerii

 • bez niego nie byłaby możliwa praca dla Was
  i całego wirtualnego świata

 • dokładamy wszelkich starań by zapewnić Wam
  pełnię wrażeń

 • wciąż i wciąż wyszukujemy kolejne informacje,
  które możemy tu zachować

Galeria von Thorn to także:

DOM VON THORN

Fundatorem i opiekunem Galerii von Thorn jest Dom von Thorn — wirtualny ród wywodzący się z Księstwa Sarmacji, którego członkowie bardzo wysoko cenią sobie pracę na rzecz całej społeczności.

Książęcy Znak Jakości

W 2008 roku nasza Galeria uzyskała Książęcy Znak Jakości. Chwalimy się nim, i liczymy, że zebrane przez nas zbiory, oraz ciągła nasza praca nad zbieraniem kolejnych, będą Wam służyć długo.

Herb Piękne Życie

Herb Piękne Życie stał się jednym z symboli Galerii ponieważ to herb całego Rodu von Thorn. Herb ten był pierwszym herbem, który nadany został przez JKW Helwetyka Romańskiego seniorowi Rodu.

Księstwo Sarmacji

Jedno z najstarszych, a także największe i najaktywniejsze, istniejące od maja 2002 roku, państwo wirtualne. Wspaniałe miejsce do realizacji swoich marzeń i pomysłów. Pochodzimy stąd!

NAWIĄŻ Z NAMI WSPÓŁPRACĘ

Masz pomysły na rozwinięcie naszej działalności? Brakuje nam jakiegoś zbioru? Chcesz nam pomóc? Każda pomoc i sugestia jest przez nas mile widziana!