Miasto Acjo
Miasto:
Index
Władze Miasta
Kup Teren
Mapy:
- Plan Miasta
- Sarmacja
Linki
Aktualna pogoda w Acjo
Acjo to drugie co do wielkości miasto w wirtualnym Księstwie Sarmacji. Malownicze i wygodne położenie sprawia, że miasto jest zarówno idealnym mniejscem do zamieszkania, jak i rozpoczęcia działalności gospodarczej. W tym celu należy nabyć działkę. Acjo jest miastem domowym dla jedynej w Sarmacji galerii zdjęć, a także jednego z największych i najprężniej działających holdingów w państwie: Acjo Holding AG.

Nakarm głodne dziecko

Gdzie?
Acjo położone jest w południowej części Księstwa Sarmacji, bezpośrednio nad linią brzegową. Tuż za granicami miasta II Aleja Nowego Ładu przechodzi w szeroki trakt międzymiastowy. W planach istnieje ponadto bezposrednie połączenie kolejowe z Grodziskiem.

Kiedy?
Historia naszego miasta rozpoczyna się wraz z przybyciem na wyspę pierwszej rozwiniętej cywilizacji. Mowa tutaj o ludzie Acja, który to był legendarnym założycielem miasta i to właśnie jego imieniu zawdzięcza ono swą nazwę. Nastawiony na pokojowy rozwój cywilizacji lud Acja niedługo cieszył się spokojem, gdyż harmonię jego wciąż burzyli wojowniczy Sarmowie, którzy szczególnie upodobali sobie zamienianie świętego Zikkuratu acjańskiego w olbrzymie ognisko. Do dziś zachował się plac, gdzie miał stać Zikkurat, jednakże sama budowla nie wytrzymała próby czasu. Po przybyciu na wyspę królowej Samby plemiona zmuszone zostały do zakończenia waśni i podjęcia walki przeciw nowemu, wspólnemu wrogowi. Długotrwałe oblężenie zamku królowej przekształciło się w osadę, a w końcu w miasto stołeczne tworzącego się Księstwa Sarmacji - Grodzisk. W tym samym czasie opuszczone miasto Acja zaczęło popadać w ruinę, by ostatecznie ustąpić miejsca lasom i żyć jedynie w opowiadaniach wywodzących się stąd mieszkańców Grodziska oraz okolicznych chłopów. W listopadzie 2002 roku na bazie przekazów potomków Acjańczyków powstała rekonstrukcja przedwiecznej osady, wokół której wkrótce rozwinęło się współczesne osadnictwo. Powstanie miasta zbiegło się w czasie z wizytą załogi niezapomnianego rejsu Santa Sarmatii. Wielka uczta była doskonałym początkiem tworzenia nowego miasta.