nr 19 z dnia 12 stycznia 2006 roku komentarze | archiwum
Ab Ovo - Sarmacki Brukowiec Kulturalny
Tytułem wstępu:

Myśleliście, że nie żyjemy?

Żyjemy.

I mamy się dobrze.

Co prawda nie mamy czasu- dlatego ten numer ukazuje się półtorej roku po poprzednim- ale pełni jestesmy energii. Kilka dni temu odrobinę czasu zyskaliśmy, i tak narodził się pomysł wydania nowej odsłony Ab Ovo. Nie będzie wielkich eksperymentów; bazowaliśmy na rubrykach dobrze znanych, z dodaniem kilku niepublikowanych tekstów prozatorskich. Numer jest też uboższy treściowo od poprzednich, a to z powodu niedoborów czasowych właśnie.
Przez lata naszej pracy zdobyliśmy liczne grono wiernych Czytelników (i równie sporą grupę nienawistnych przeciwników), pomyśleliśmy zatem, że warto wydać nowe 'Ab Ovo', choćby po to, żeby kilku osobom zrobić przyjemność. Nadto od półtorej roku pojawiło się w Sarmacji mnóstwo nowych osób, które Ab Ovo znają tylko z legend, rzadziej z archiwum. Powstało też nowe państwo, Wandystan, które redakcja skądinąd współtworzyła. Nowi czytelnicy, nowy rynek- jak w tej sytuacji pozostać biernym?
Ponieważ ukazanie się tego numeru jest wynikiem bardziej kaprysu niż planu regularnej pracy, nie należy liczyć na szybkie pojawienie się jubileuszowego, dwudziestego numeru. Ale z pewnością, prędzej czy później, się on pojawi. Pisanie tekstów do tego pisma, składanie ich, wreszcie oznajmianie na liście dyskusyjnej o ich ukazaniu się sprawia mi bowiem ogromną przyjemność.

Życzę miłej lektury.


Wasz
Redaktor chwilowo Naczelny
pplk Michas Winnicki-Konieczny
Redaguje zespół pod batutą Damiana Koniecznego-Winnickiego, sekcja dęta: Michaś Winnicki-Konieczny, instrumenty smyczkowe: Krzysztof Kowalczykowski, instrumenty szarpane: Mischa von Weinberg, Ariel Paffgen, papież Urban i inni. Przy fortepianie: Bruder Franz & Wojtek Zieliński. Wszystkie chwyty dozwolone.

DZIAŁAJĽCE dzięki nieocenionej pomocy JKW Andrzeja Fryderyka, Króla Teutonii! GvT 2016
stat4u