Derby dla Startu

LK logoZa nami 7 seria spotkań 21 sezonu LK. Pora więc na cotygodniowe podsumowanie.

Viking Fredriksborg – Start Nordheim 2 – 3 (1 – 2)
W bratobójczym pojedynku nordyjskich drużyn, lepszą okazała się ta z Nordheim. Gra Startu mogła się podobać szczególnie w pierwszej odsłonie spotkania, gdy to goście zdominowali przebieg wydarzeń na boisku, zdobywając 2 bramki.
W drugiej połowie meczu trener Wikingów dokonał 3 zmian, dzięki czemu gospodarze przejęli inicjatywę, jednak 3 bramka dla Startu ostudziła ich zapędy. Wprawdzie szybko zdobyli kontaktowa bramkę, jednak na wyrównanie zabrakło już czasu.

Arona Shin Splints – Elsynor Athletic 1 – 3 (0 – 2)
W meczu lidera z wiceliderem, Elsynor odniósł pewne zwycięstwo, przerywając tym samym serię 5 kolejnych zwycięstw gospodarzy.

Start Nordheim – F11 Bulgot Fer 3 – 3 (3 – 2)
Grad bramek mogli zobaczyć kibice na stadionie w Nordheim. Niestety duża w tym „zasługa” leży po stronie nieszczelnej defensywy Startu, która tym razem się nie popisała. Goście w całym meczu stworzyli tylko 4 sytuację bramkowe, z których 3 wykorzystali.

Elsynor Athletic – Viking Fredriksborg 3 – 1 (2 – 0)
Viking gładko „poległ” w meczu z wiceliderem, doznając tym samym 4 kolejnej porażki.

W tabeli Dywizji Złotej po 7 kolejkach, na prowadzeniu trójka dreamlandzkich drużyn: Arona (18 pkt.), Elsynor (17), Spartakus (16). Na włączenie się do walki o podium ma jeszcze szansę Ajax (14). Natomiast La Palme Real (10), Vikinga (9) i Start (8), czeka ciężka walka o utrzymanie.

mecz8W Dywizji Srebrnej „A” – KSK Siglivsborg po zwycięstwach nad Sportingiem Tossa de Mar 2-0(w) i Spartakiem Sibenik 5-0(d)wskoczył na pozycję wicelidera (15 pkt.). Liderem grupy „A” jest Kornik Morburg (19 pkt.).

Również występujący w grupie „B” – Wolves 10 Nordheim idzie jak burza, roznosząc kolejnych przeciwników [Widar Saudade 5-0(d), SKP Rohten Gedania 3-0(d)].
Poniżej przedruk oświadczenia prasowego bossa Wilków:

Ponowna walka o awans…
Jak widzimy po ostatnich wynikach drużyna Stevena Maclarena ponownie zmierza po awans…

Mogłoby się wydawać,ze zeszły sezon w upragnionej Dywizji Złotej, Wolves 10 Nordheim przespało. Jak się okazało Wilki spadły z hukiem na zaplecze elity.
„Cóż tu mogę powiedzieć na nasze usprawiedliwienie..?. Przespaliśmy ten sezon i możemy mieć żal do siebie, że historia w Dywizji Złotej tak szybko się skończyła. Postaramy się wrócić na należyte nam miejsce” – tak mówił tuż po spadku trener Maclaren.

Póki co jego Wilkom dobrze się powodzi i nie zanotowali żadnej porażki w grupie, przez co pną się coraz wyżej w tabeli i kto wie czy już niedługo nie zobaczymy ich ponownie w Złotej!

Na czele grupy „B” – Nederlandse Griffins z 18 pkt., tuż za nimi Wolves z 17 „oczkami”.

W tym momencie w LK są do przejęcia 4 kluby:
– FK Hajduk Satrina (DZ)
– FC SiB Vechnost (DSa)
– Spartak Sibenik (DSa)
– Sporting Tossa de Mar (DSa)

Ten wpis został opublikowany w kategorii Liga Królewska. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s