Zmiana na pozycji lidera!

LK logoSporo przetasowań zaszło w tabeli Dywizji Złotej w mijającym tygodniu. Dotychczasowy lider Arona, doznał dość przykrych wpadek z drużynami broniącymi się przed spadkiem. Najpierw po ciężkim boju zremisował z Realem La Palma 1-1, natomiast w środowym meczu doznał kompromitującej porażki z Vikingiem 1-3. Bezlitośnie wykorzystali to konkurenci Arony w walce o tron mistrzowski. Dzięki dwóm zwycięstwom z drużynami z dolnej części tabeli, nowym liderem został Elsynor Athletic [F11 Bulgot Fer 2-1(d), FK Hajduk Satrina 4-0(w)]. Na drugie miejsce wskoczył grający solidną piłkę, Ajax Nowy Amsterdam [Spartakus Morburg 2-1(w), La Palma Real 3-0(d)].
Widmo degradacji zmobilizowało obie nordyjskie drużyny, które wygrały oba swoje mecze i zepchnęły La Palmę Real na miejsce spadkowe. Viking oprócz niespodziewanego zwycięstwa z Aroną, w niedzielnym meczu rozgromił Młoty z Anheim 7-0. Natomiast Start łatwo uporał się z Hajdukiem Satrina 2-0(w), oraz sprawił ogromną niespodziankę wygrywając z obrońcą tytułu, Spartakusem 1-0(d).
Po 9 kolejce kolejność w tabeli przedstawia się następująco: 1. Elsynor (23 pkt), 2. Ajax (20), 3. Arona (19), 4. Spartakus (16), 5. Viking (15), 6. Start (14), 7. Real (11), 8. Bulgot Fer (8), 9. Młoty (3), 10. Hajduk (0).
Już w najbliższą niedzielę rozpoczyna się runda rewanżowa.

kibice6W Dywizji Srebrnej „A”, lider Kornik Morburg (25 pkt) w ostatnich meczach rozgromił Rodo Gunners 7-0(d) oraz Spartę Lëtzebuerg 4-0(d). Znajdujący się na drugiej pozycji KSK Siglivsborg (21 pkt) również łatwo uporał się ze swoimi przeciwnikami [Siekiera Temida 5-1(w), SiB Vechnost 2-0(d)]. Za liderującą dwójką wytrwale podąża FC Nascimento Elder (19 pkt), który nie zamierza odpuszczać walki o awans, także odniósł dwa łatwe zwycięstwa [Spartak Sibenik 2-0(d), Sporting Tossa de Mar 3-1(w)].

W grupie „B”, lider Wolves 10 Nordheim (21 pkt) w meczu na szczycie zremisował 1-1 z Nederlandse Griffins (20 pkt). Trzecią pozycję w grupie zajmuję Reformatika Czekany (16 pkt) [Nederlandse Griffins 1-3(w), Sky Elfidias 2-0(d)].

Oto co na temat meczu kolejki powiedział szef Wilków – Johannes Konigsegg:

Podczas meczu na szczcie może wszystko się wydarzyć. Rywale często zbierają siły tylko na ten mecz, jak bokser przed wejściem na ring. Zespoły, które walczą o awans maja często utrudnione zadanie, ponieważ znajdują się tacy, którzy chcą im tą drogę utrudnić. I tak było podczas meczu Nederlandse Griffins – Wolves 10 Nordheim, który zakończył się remisem. Wydawało się, że Wilki rozjadą „drugiego w kolejce do awansu”, ale NG sprawiło niemiłą niespodziankę i zremisowało, co ostudziło apetyt na awans stołecznej drużynie.

W tej chwili do przejęcia pozostają cztery drużyny, których trenerzy nie wykazywali aktywności od dłuższego czasu:
FK Hajduk Satrina – dawny Green Teuton – dwukrotny mistrz LK (Dywizja Złota)
FC SiB Vechnost – dawniej Słoneczko Playa – pierwszy mistrz LK (Dywizja Srebrna A)
Sporting Tossa de Mar (Dywizja Srebrna A)
Spartak Sibenik (Dywizja Srebrna A)

Ten wpis został opublikowany w kategorii Liga Królewska. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s