Jego Cesarska Mość Arctos I w dniu wczorajszym wydając dekret postanowił, że pierwsze w Cesarstwie Arctiq wybory parlamentarne do Cesarskiego Zgromadzenia Legislacyjnego odbędą się w 8 i 9 sierpnia br. tj. w sobotę oraz niedzielę. Zgodnie decyzją JCM o zarządzeniu wyborów w dniu dzisiejszym Cesarska Komisja Wyborcza (CKW) rozpoczęła rejestrację komitetów wyborczych oraz list kandydatów, która potrwa do 31 lipca br.

Arctiqanie dzięki nowej Konstytucji obowiązującej od 7 lipca sami będą mogli zdecydować o składzie parlamentu wybierając do niego 3 swoich przedstawicieli. Wcześniej gdy o składzie Cesarskiego Zgromadzenia Legislacyjnego decydował sam Jego Cesarska Mość Arctos I nigdy nie został on powołany z braku decyzji o przez niego wyznaczeniu deputowanych.

Zastępca Redaktora Naczelnego:
Redaktor Cachiagijna

2:2 w meczu ze Scholandią

Dużo radości sprawił wszystkim kibicom z lodowej krainy mecz drugiej kolejki fazy grupowej Vmundialu. We wczorajszym meczu kadra narodowa Cesarstwa Arctiq prowadzona przez Jego Cesarską Mość Arctosa I zremisowała z Królestwem Scholandii 2:2.

Mecz dla naszych piłkarzy nie rozpoczął się zbyt szczęśliwie a pierwszy gol dla Scholandii padł już w 1 minucie po strzale Zbigniewa Mielcarskiego przy asyście Szymona Pilarza. Na wyrównującego gola przyszło nam poczekać do 27 minuty kiedy to pomocnik kadry narodowej Arctiq Janne Vasala w asyście Hessu Salo strzelił do bramki scholandzkiego bramkarza Joe Malone. Niestety jeszcze przed końcem pierwszej połowy meczu w 43 minucie piłkarzom żółto-czarnej szachownicy udało się wyjść na prowadzenie 1:2. Przez większą część drugiej połowy meczu żadnej z drużyn nie udało się strzelić gola, który wpłynąłby na wynik meczu, jednak w 90 minucie sytuacja zmieniła się gdy sędzia podyktował rzut karny. Szansy otrzymanej od sędziego po faulu ze strony jednego ze scholandzkich piłkarzy wykorzystał nasz napastnik Elmo Pietilä, który w asyście Janne Vasala strzelił wyrównującego gola na 2:2 sprawiając wielką radość zasiadającym na trybunach arctiqańskim kibicom.

W kolejnym meczu Vmundialowym 1 lipca nasza kadra zmierzy się z Republiką Neopolis ale już wcześniej w tą środę w 1/16 Pucharu Interkontynentalnego przyjdzie nam się zmierzyć z Okoczią. Naszej kadrze narodowej jak i trenerowi JCW życzę powodzenia i wielu sukcesów.

Sprostowanie:
W ostatnim artykule na temat v-mundialowego meczu nieco się zagalopowałem pisząc iż mecz fazy grupowej z Królestwem Elderlandu rozgrywany był w Thules (Cesarstwo Arctiq) co oczywiście nie jest prawdą gdyż wszystkie mecze odbywają się w WinkTown. Przepraszam za to najmocniej wszystkich kibiców jak i czytelników. Dziękuję również Ekscelencji Marcinowi Komosińskiemu za zwrócenie uwagi na zaistniały błąd.

Arctiq na v-mundialu w pierwszym meczu uległ Elderlandowi

W sobotni wieczór 18 lipca o godzinie 20:00 kadra narodowa Cesarstwa Arctiq prowadzona przez trenera Jego Cesarską Mość Arctosa I rozegrała swój pierwszy międzynarodowy mecz. Przeciwnikiem naszych chłopaków z lodowej krainy zdobywających dopiero umiejętności w v-światowej piłce nożnej była utytułowana kadra narodowa Królestwa Elderland, przybyła popołudniu na główne lotnisko Wiecznej Zimy w Thules.

Przez cały mecz na boisku przeważali piłkarze z Elderlandu, którzy przez ponad 60% czasu całego meczu byli w posiadaniu piłki, co niestety dla nas zakończyło się porażką 0:2 (0:1) jedną kontuzją i dwoma żółtymi kartkami.

W kolejnym meczu 25 lipca również na własnym boisku podejmiemy kadrę narodową Scholandii i oby ten mecz był przełomowy dla Cesarstwa Arctiq czego życzę naszemu trenerowi, sobie jak i naszym kibicom.

Nowy dziennikarz w kolegium redakcyjnym „Arctiq News”