Rząd Premiera Aariaka Navut z wotum zaufania

Rząd Jego Cesarskiej Mości Premiera Aariak Navut z „Monarchistycznego Kongresu Arctiq” (MKA) późnym wieczorem w dniu wczorajszym otrzymał wotum zaufania od Cesarskiego Zgromadzenia Legislacyjnego (CZL). Za wotum zaufania głosowało 2 deputowanych reprezentujących partię Premiera Navut oraz Marszałek Władysław Wołkow, który do parlamentu dostał się z listy własnego komitetu wyborczego.

Wcześniej tj. w środę Premier Aariak Navut w Wysokiej Izbie wygłosił swoje expose w którym skupił się głównie nad rozwojem Cesarstwa Arctiq oraz nad współpracą w ramach Organizacji Polskich Mikronacji (OPM). W skłąd nowego rządu, który zastąpił pozostający u władzy od marca br. Rząd Tymczasowy JCM Premiera Aariaka Navut weszli: Aariak Navut jako Minister Departamentu Planowania, Rozwoju i Promocji,
Jego Cesarska Wysokość Arctos I jako Minister Departamentu Polityki Zagranicznej, Matti Meekitjuk jako Minister Departamentu Administracji i Bezpieczeństwa Narodowego oraz Pani Ragnhilda Maud jako Minister Departamentu Dziedzictwa Narodowego.

Pozdrawiam Czytelników “Arctiq News”:

Wasz Redaktor, JCW Arctos I (-)

22 sierpnia inauguracja obrad I kadencji Cesarskiego Zgromadzenia Legislacyjnego

W sobotę 22 sierpnia br. zostanie zainaugurowana pierwsza kadencja Cesarskiego Zgromadzenia Legislacyjnego (CZL), parlamentu Cesarstwa Arctiq. Zgodnie z decyzją Jego Cesarskiej Wysokości Arctosa I na Marszałka Inaugurującego CZL został powołany deputowany Pan Matti Meekitjuk z „Monarchistycznego Kongresu Arctiq” (MKA).

W wyniku wyborów parlamentarnych przeprowadzonych w dniach 8 i 9 sierpnia zwycięstwo wyborcze z wynikiem 71,44% odniósł Komitet Wyborczy „Monarchistyczny Kongres Arctiq” zdobywając 1 z 3 mandatów, który przypadł dla przewodniczącego partii Premiera Aariak Navut. Drugi mandat przy poparciu 28,57% uzyskał Władysław Wołkow startujący pod szyldem własnego komitetu. Trzeci mandat deputowanego nie został przydzielony co wiązało się z przeprowadzeniem wyborów uzupełniających co nastąpiło 15 i 16 sierpnia br.
W wyniku uzupełniających wyborów parlamentarnych do Cesarskiego Zgromadzenia Legislacyjnego ostatni mandat deputowanego przypadł Ministrowi Matti Meekitjuk (60% poparcia) z „MKA”, który pokonał swojego kolegę partyjnego Pana Suomi.

Zastępca Redaktora Naczelnego:
Redaktor Cachiagijna

Cesarstwo Arctiq oficjalnym członkiem OPM

10 sierpnia br., Jej Wysokość Meisande V Gvandoya pełniąca obowiązki Zastępcy Sekretarza Generalnego Organizacji Polskich Mikronacji poinformowała o przyjęciu Cesarstwa Arctiq w struktury OPM. Dzięki tej decyzji Arctiq oficjalnie dołączyło do grona 15 v-państw członkowskich.

Starania Cesarstwa Arctiq o przystąpienie do OPM rozpoczęły się 20 lipca, kiedy to na mocy Dekretu Carskiego ratyfikowałem Kartę Organizacji Polskich Mikronacji a dzień później złożyłem oficjalny wniosek o przyjęcie naszego w poczet oficjalnych członków. Wniosek jaki złożyłem, w dniu 25 lipca został zaakceptowany przez p.o ZSG OPM Jej Wysokość Meisande V Gvandoya i już 3 sierpnia ukazał się pozytywny raport organizacji dotyczący Arctiq.

Na dniach oficjalnie zostanie otwarte przedstawicielstwo naszego państwa w OPM.

Pozdrawiam Czytelników “Arctiq News”:

Wasz Redaktor, JCW Arctos I (-)

Wydarzenia polityczne i sportowe w Arcitq

Życie społeczne w Arctiq:

Od poniedziałku w całym kraju trwa kampania wyborcza przed pierwszymi wolnymi i powszechnymi wyborami parlamentarnymi do Cesarskiego Zgromadzenia Legislacyjnego (CZL). Do urn wyborczych arctiqanie udadzą się już w ten weekend, aby wybrać 3 deputowanych do parlamentu narodowego spośród 4 kandydatów reprezentujących KW „Monarchistycznego Kongresu Arctiq” (3 osoby) i KWW „Władysława Wołkowa” zgłoszonych i zarejestrowanych przez Cesarską Komisję Wyborczą (CKW).

Życie sportowe w Arctiq:

Witam wszystkich kibiców piłkarskich drużyny z lodowej krainy. Od mojego ostatniego artykułu o postępach naszej kadry narodowej dużo się zmieniło dlatego teraz streszczę Państwu co się w tym czasie wydarzyło. Po meczu w 2 kolejce V-mundialu jaki odbywa się w WinkTown w którym Cesarstwo Arctiq szczęśliwie zremisowało 2:2 z Królestwem Scholandii przyszło nam się zmierzyć z Okoczią w pierwszym meczu 1/8 Pucharu Interkontynentalnego rozegranym 29 lipca. Niestety dla nas mecz zakończył się zwycięstwem Okoczii 2:1 (0:1) co spotkało się z głosem niezadowolenia ze strony kibiców. W Kolejnym meczu 3 kolejki dzięki staraniom trenera Cesarstwa Arctiq Jego Cesarska Wysokość Arctos I zremisowaliśmy 1:1 (0:1) z Republiką Neopolis awansując na 5 miejsce w grupie „A”. Ostatni mecz jaki rozegrali nasi błekitno-granatowi odbył się wczoraj i był to mecz pucharowy rewanżowy. Cały mecz dostarczył nam wielu emocji a rozstrzygniecie nastąpiło dopiero w rzutach karnych w których Arctiq uległ nieznacznie 4:5 Okoczii.

Zastępca Redaktora Naczelnego:
Redaktor Cachiagijna