6 miesięcy Niepodległości Cesarstwa Arctiq

undefined

14 marca 2009 dokładnie o godzinie 16:30 w piątym dniu od powstania Jego Cesarska Mość Arctos I na mocy dekretu cesarskiego dokonał proklamowania niepodległości Cesarstwa Arctiq. Dwa dni wcześniej Głowa państwa nadała pierwszą Konstytucję, która kładła podwaliny pod naszą państwowość.

W czasie tych zaledwie 6 miesięcy Cesarstwo Arctiq zrobiło postępy w różnych dziedzinach życia społeczno-politycznego w tym i w polityce zagranicznej w której zdołało nawiązać stosunki dyplomatyczne z dawnym Królestwem Morinii (obecnie Mikrosławia), Królestwem Skarlandu, Okoczią, Monarchią Austro-Węgierską oraz Zjednoczonym Królestwem Samundy. W ostatnich czasie Jego Cesarska Mość Arctos I stojący an czele Departamentu Spraw Zagranicznych prowadził rozmowy z głowami innych v-państw odnośnie wzajemnego uznania i nawiązania oficjalnych stosunków dyplomatycznych. Od kilku miesięcy jesteśmy członkiem Mikronacyjnej Unii Piłkarskiej (MUP), a od 10 sierpnia Organizacji Polskich Mikronacji (OPM).

Na dzień dzisiejszy Cesarstwo Arctiq liczy sobie 9 obywateli i żyjąc sobie we własnym tempie rozwija się w różnych dziedzinach życia.

Zastępca Redaktora Naczelnego:
Redaktor Cachiagijna

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: