Zjednoczenie niedziela, Czer 7 2009 

Stary mężczyzna przechadzał się pustymi ulicami Ab’Dorst rozmyślając o swych dotychczasowych osiągnięciach i ostatnich wydarzeniach.   W mieście nie było nikogo. Wszyscy wyjechali świętować zjednoczenie i koronację nowego/starego władcy. 

Bard usiadł na środku pustego skrzyżowania. Wiedział, że nikt go nie słucha, jednak on też chciał uczcić ten dziań.

 

Stańmy razem w jednym rzędzie,

Niechaj pokój będzie wszędzie.

Przemijają lata narodowej troski,

Niech świętują wszystkie wioski.

Lasy pola chwalcie Pana,

Że łączyć się nam pozwala.

 

 

 

Stary głupiec nie rozumiałem,

Pojąć prawdy tej nie umiałem.

Wreszcie wszyscy razem stoją.

Wszyscy gellończyków gnoją.

Dziś „Wpierdolem” oblewamy,

Że tak zajebistych  polityków mamy.

 

Reasumując też się cieszę,

Chciałem, ale się nie powieszę.

Jednego tylko nie pojmuję,

 

O co chodzi z tym kryzysem?

Teutońskie Lwy nadal walczą ! piątek, Maj 8 2009 

Dziś wieczorem grupa aktywistów słynnego już ruchu „Teutońskie Lwy” porozwieszała po całym mieście nowe plakaty.  Jak widać kierowana przez Łuryxów organizacja nie śpi. 

 

1

2

Awia się zbroi? czwartek, Kwi 23 2009 

 

Wczoraj około godziny 16:19 mieszkańcami Bonity wstrząsnęła opowieść jednego z rybaków.  Spotykamy  się więc z mężczyzną w tutejszym Pubie. Trzyma on w ręku zdjęcie zrobione przez jego syna. Jak wynika z opowieści, chłopak jest wielbicielem morza i wiele czasu spędzał na tutejszych klifach. Do wczoraj. Właśnie tego dnia  zrobił on zdjęcie jakiegoś niezidentyfikowanego okrętu płynącego wzdłuż wybrzeża. Wstrząśnięci mieszkańcy obawiając się o swoje życie przestali wysyłać dzieci do szkoł modląc się, żeby to niecodzienne zjawisko  nie było zwiastunem wojny.

 

Tajemniczy okręt

Tajemniczy okręt

 

 

My tymczasem poddaliśmy zdjęcie wnikliwej analizie. Chcąc zidentyfikować potężna jednostkę skupiliśmy się na jej banderze. Zamieszczone niżej powiększenie  wskazuje na Awiańskie pochodzenie okrętu. Jednak czy to możliwe?  Oficjalnie otoczona przyjaciółmi  Nowa Teutonia nie posiada sił zbrojnych. Jednak w oddalonym  od Korony  Księstwie Awii funkcjonowały do niedawna Książęce Siły Bezpieczeństwa. Funkcjonowały bo po katastrofie nuklearnej i reorganizacji państwa przestały obowiązywać wszystkie akty prawne. Tym samym KSB powinny przestać istnieć.

 

Flaga

Flaga

 

 

 

 

Powinno, ale tak się nie stało. Nasz informator z kancelarii Lorda Namiestnika uważa, że Książe Awii czeka na ustabilizowanie się sytuacji i nadanie nowego statutu prowincji, aby przywrócić prawne podstawy funkcjonowania służb. Co więcej zaraz po wprowadzeniu stanu wyjątkowego zarządzono podwyższony stan gotowości.

 

Tak wiec wszystko wskazuje na to, ze siły nadal funkcjonują i maja bardzo drogie zabawki. Warto zamieścić tutaj zdjęcie wykonane telefonem komórkowym  przez jednego z cieszących  się wiosną plażowicza ze Złotego Grodu.

 

Zdjęcie z plaży

Zdjęcie z plaży

 

 

Niestety nie udało nam się skontaktować ani z rzecznikiem prasowym KSB, ani z jego odpowiednikiem w Pałacu Namiestnikowskim. Wiec cała sprawa pozostaje na etapie domysłów. Ważne, że zwolennicy teorii  rodem z filmów sci-fi maja nowy temat do dyskusji. 

 

Szok! środa, Kwi 1 2009 

 

Witam, ja żem jest Miecio. Możecie mnie nie znać bo ja ten tego, od zawsze sprzątam w „Berle”. Nie zabrał się żem z innymi bo żem akurat sprzątał kible. Dostałem ten list teutończyka do matki mieszkającej w Sarmacji. Nie mam jednak pojęcia jaki to adres, więc tu wstawiam.

 

 

 

 

Kochana mamo. Przepraszam, że piszę dopiero o teraz. Jesteśmy wszyscy bardzo zmęczeni. Zaraz po przyjeździe zostaliśmy „załadowani” stare wagony bydlęce i strasznie długim  wolnym pociągiem przewiezieni na miejsce – na przeklętą plantację buraków. Wszyscy bez wyjątku, tak my – zwykli obywatele jak i nasi Panowie (Król, Lord Namiestnik). Dostaliśmy łopaty i inne pordzewiałe narzędzia …już nie było odwrotu.

Wszystko byłoby ok., gdyby nie pilnujący nas żołnierze. Niech będzie błogosławiony gołąb, który dostarczy Ci ten list. Teraz, gdy zmęczony padam na drewnianą pryczę w baraku nr.456/bcz/x2 (numer stosunkowo łatwy do zapamiętania) zamykam oczy i wspominam piękne teutońskie wybrzeże i góry Awii (to tam byłem na nartach ostatniej zimy pamiętasz?).

 

Niech Bóg ma nas w swojej opiece!  

 

 

Nazywam się Miecio, przetrwałem i żyję w mieście Ab’Dorst. Co dzień będę czekał na wszystkich ocalałych w miejskim porcie ! 

Stołeczne życie wtorek, Mar 31 2009 

Podekscytowany jedenastolatek biegł jak oszalały w kierunku grupki koczujących pasterzy. Chciał czym prędzej powiadomić ich o mężczyźnie, który właśnie opuścił Ab’Dorst i szedł w kierunku podmiejskich wzgórz. Podekscytowani i spragnieni nowości młodzieńcy zaprosili starego Barda, żeby zatrzymał się u nich na jedna noc. Po dłuższej chwili wahania mężczyzna dal się namówić skuszony gorąca zupa i grzanym piwem. Wiedział, czego chcą pasterze-wszyscy tego chcieli. Wracał właśnie z wysp teutońskich, ze stolicy, a stołeczne zycie było głównym zainteresowaniem awiańskiego gminu.

– Więc chcecie, żebym wam opowiedział jak wygląda życie mieszkańców stolicy w przeddzień inkorporacji? – przytaknęli. – Dobrze- usiadł wygodnie, pociągnął łyk piwa i leniwie otworzył usta żeby zacząć swoją opowieść.  

 

 

 

 

 

 

 

cisza

 

 

 

 

 

 

 

 

cisza

 

 

 

 

 

 

 

 

 

cisza

Przepraszam środa, Mar 18 2009 

Ostatni artykuł opublikowany na łamach Berła, będący przeciekiem z ustaleń zawartych podczas negocjacji teutońsko-sarmackich był niewątpliwie moim osobistym błędem. Nie przemyślałem publikacji tych informacji, niestety dziennikarskie przyzwyczajenia pogoni za sensacją wzięły górę nad koniecznością zachowania tajemnicy negocjacji. Nie pozostaje mi nic innego jak przeprosić zarówno stronę sarmacką jak i teutońską, zwłaszcza zaś osoby, które brały udział we wczorajszym spotkaniu. Z dniem dzisiejszym rezygnuję też z udziału w jakichkolwiek rozmowach dyplomatycznych prowadzonych przez Królestwo Nowej Teutonii.

JWKW Roan hr. Łuryx

Zjednoczenie już jutro? środa, Mar 18 2009 

Jak nieoficjalnie dowiaduje się „Berło” wczoraj wieczorem zakończyły się drugie  negocjacje  zjednoczeniowe obu Teutonii. W rozmowach brali udział min.  : JKM Daniel Łukasz, Jakub Bakonyi, Krzysztof St. M. Konias, JKM Łukasz August i JWKW Roan hr. Łuryx.  Rozmowy odbyły się na teutońskim  chat’cie. 

Uzgodniono już wszystkie najistotniejsze sprawy, jak np. elekcja króla, wojska teutońskie czy status Księstwa Awii.  Rozmówcy spierali się natomiast np. o stan wyjątkowy.  

Jak widać zjednoczenie jest coraz bliżej i już niedługo odrodzi się zjednoczone Królestwo Teutonii. 

„Berło” jak zwykle informuje  was pierwsze

Może, morze krytyki, może? poniedziałek, Lu 23 2009 

Stało się tak temu dawno,

że Księstwo Awii bardzo szło na dno.

Wielcy mężowie co pływać umieli

ratować ojczyznę z całych sił chcieli.

 

Starano się wtedy i czyniono zabiegi,

by Neopolis wspaniałe ratowało nas od biedy.

Listy pisano, delegacje leciały.

władze w NeoCity zaszczyty odbierały.

 

Pomoc obiecał Prezydent Republiki

i z Wielkim Księciem pijał nalewki

Działo  się dobrze i dziać lepiej miało,

ale jak zwykle coś się zjebało.

Wojna wybuchła na neopolisańskiej ziemi,

Prezydenta obalili i flagi spalili.

 

Nikt nie pomyślał o Awii tonącej,

nad Neopolis w odwecie Bóg zgasił Słońce.

Awia przetrwała bo pomoc jej dali,

przyjaciele z Morvanu i teutońskiego kraju.

 

Dziś przybył pajac co się Bobkiem zowie

i że w pokoju przybył do Króla Naszego powie.

Bezczelny lub głupi – oto jest pytanie,

współprace obiecując w żywe oczy kłamie.

 

Jednak idiota nie wiedział, że pod Teutońską Korną,

żyją jeszcze ludzie, co Awiańczykami się zowią.

My nie damy Pana na ziemiach zdradzonych,

podstępnie i z uśmiechem pozbawić korony.

Nie będzie Neokids z Neopolisu błaznował,

Gdy Naród Teutoński, niedawno ofiary katastrofy nuklearnej chował.

 

Bard skończył swoją pieśń. Robiło się ciemno więc postanowił, że wróci do swojej lepianki. Miejsce, w którym od kilku dni grał nie było często uczęszczane, więc i słuchaczy miał niewielu. Zgarnął zarobione monety, które przy obecnym kryzysie starczą zaledwie na piwo i powoli powlókł się w sobie tylko znanym kierunku.  

Nowa Teutonia w South Parku czwartek, Lu 12 2009 

Witam, od  pewnego czasu w naszym kraju dzieją się naprawdę dziwne rzeczy.  Nuklearne katastrofy,  awarie serwera itp.  Idąc za ciosem tworzymy nową dziwną rzecz.  Z wielką  satysfakcją prezentuję 

 

Teutońską galerię South Park

 

JKM Łukasz August JKM Łukasz August

ja2JWKW Roan hr.  Łuryx

jakobJCW Jakob

hugo1Hugon bnt. Danveld 

giDavid Murray GI KSB


Mam nadzieję, że ta galeria się rozwinie. Będziemy podstępnie zdobywać zdjęcia wszystkich osób publicznych i konsekwentnie je parodiować, bo sobie na to zapracowały 

Wywiad z JKM Roanem V Łuryxem środa, List 28 2007 

Dzień dobry

Dzień dobry

Cieszę się, że zalazł Książę dla nas czas

Proszę bez tytułów, nie ma o czym mówić, drobiazg

Jak Pan ocenia prace rządu?

No cóż, muszę powiedzieć, ze jestem troszkę rozczarowany opieszałością niektórych ministrów, rząd bowiem sam w sobie pracuje dobrze, z reszta widać efekty

No tak, mamy o.t.s., awiiana, ale brak poszczególnych ustaw, a zbliża się koniec pierwszego miesiąca rządów gabinetu premiera Shadow

O tym właśnie mówię.

Czy zgodzi się Pan na prowadzenie rozgrywek o „dominacje” na o.t.s. ?

To wewnętrzny projekt ministerstwa, jeżeli zostanie złamane prawo, będę interweniował.

Czy to prawda, ze oświadczył się Pan Pani Sułtan Al Rajanu?

Nie zdementuję

Jak wyglądają plany na przyszłość?

Przede wszystkim DYPLOMACJA, to jest teraz najważniejsze, świat musi nas zauważyć i docenić.

Dziękuję bardzo, nie będę zabierał więcej czasu

Miłego dnia

Następna strona »