Ochotniczy Bizułk Obrony Kayakonae

W Kayakonae widać wyraźne poruszenie. W blasku pochodni trzydziestu dwóch Szoszoinów stoi w dwuszeregu. Każdy z nich wybrany został jako najroślejszy z rodu. Szoszoini przyodziani są w skórzane pancerze chroniące korpus i skórzane nagolenniki. Ich głowy wieńczą pióropusze barwy czerwonej. Część z nich u swego boku dzierży metrową dzidę z żelaznym grotem ozdobioną jastrzębią łapką. Część zaś łuk i kołczan pełen strzał. Wprawne oko dostrzega wśród grotów te, które zatrute zostały i zadać mają śmierć w męczarni.

Obok czterech Szoszoinów dosiada cztery bizony objuczone sakwami. Do pleców przytroczone mają tomahawki.

Wreszcie przed całym tym zbiorowiskiem stoi najwyższy z nich – Dzika Siła i wydaje rozkazy, po których grupa rozpierzcha się, żeby po chwili ukształtować nową formację wyglądającą na czworobok, z bizonami wewnątrz figury…

Oto pierwsze ćwiczenia nowouformowanego Bizułku. Bizułk ten zawiązałem ostatniego dnia września Postanowieniem, które czytać można tutaj jeśli kto ciekaw. Długo nad decyzją tą rozmyślałem, bo od kiedy Skarland Aztec zaanektował, Szoszoini szemrali, że być może i na Teronię kiedy kto zawita. Co więcej, Niezły Bizon w skórze prywatnej donosił ostatnio, że widział nieznanych osobników, jak się po wyspie szwendali. Co prawda, nikt więcej mi o nich nie donosił, ale Niezły Bizon tak samo wiarygodny jest jak i dziesięciu Niezłych Bizonów, dlatego czujność trzeba podwoić.

Bizułk realizację zadań rozpoczął od skompletowania sprzętu, który do działania będzie mu niezbędny. Zapędzono do Kayakonae cztery bizony, które za zwierzynę bojowa posłużą, bo posłuszne są i biegają szybko, a nośność ich większa niż koni.

Bizon bojowy o imieniu Płochliwy Kanarek
Bizon bojowy o imieniu Płochliwy Kanarek

Dodatkowo wygrzebano z Kombinatorni również osiem czółen, każde pięcioosobowe, które w razie potrzeby posłużyć mogą do przeprawy przez wodę, gdyby inne wyspy archipelagu zaatakowano, lub z jakim wsparciem było trzeba podążać.

Pięcioosobowe czółna znajdują sie na składzie OBOKu
Pięcioosobowe czółna znajdują sie na składzie OBOKu

Po zakończeniu tygodniowych ćwiczeń OBOK stacjonować będzie w Kayakonae. Jego wojownicy podzieleni zostaną jednak na grupy, które okresowo w różnych miejscach wyspy przebywać będą, aby w razie czego wypatrzeć niechcianych osobników i pomoc nieść potrzebującym.

Szoszoini wierzą, że Bizułk zapewni im ochronę w razie wrogiej inwazji, zabawę w czasie pokoju i siłę roboczą, kiedy przyjdzie qqrydzę z pól bobrzych zbierać.

(-) Swawolny Byk
Wódz Kayakonae

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s