Dziennik informacyjny Mandragoratu Wandystanu - wirtualnego państwa
RSS
czwartek, 10 lutego 2005
Przeniesienie Bramy!

UWAGA! Od dnia dzisiejszego Brama Wandystanu mieści się na głównej stronie Mandragoratu-http:www.wandystan.work.only.pl

Publikacja artykułów w TYM miejscu zostaje zawieszona. Zapraszamy do nowej Bramy ;-)

Redakcja

14:26, bramawan
Link Komentarze (3) »
poniedziałek, 07 lutego 2005
Współpraca Zagraniczna i nowości....
Churał Ludowy ratyfikował Traktaty dyplomatyczne z Księstwem Sarmacji czekamy na akceptacje ze strony Mandragorów. Później wymienimy ambasadorów. Podpisanie tych traktató jest zasługa naszych i sarmackich dyplomatów , którym gratulujemy, a szczególnie MSZ Sarmacji Piotrowi Kosicińskiemu oraz Prezydentowi Wandystanu Michałowi Sobczakowi.


DO przodu idą także prace nad Cintrą. Mamy już rozszezony panel mieszkańca. Można zmieniać miejsce zamieszkania, zapisywać się do partii. Pracującym nad tym Towarzyszom życzymy sukcesów w dalszej pracy :D.


W Churale Ludowym kończą się (wreszcie!) prace nad ustawami o Smorządzie terytorialnym i ordynacji wyborczej do Rad Gmin.
16:29, a_medyceusz
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 06 lutego 2005
Muzeum otwarte!! "Skarbeńka Narodu" odznaczeni!

Wandyjskie Muzeum Narodowe OTWARTE! Dziś o 19.00 zebrani goście podziwiać mogli wystawę przygotowaną specjalnie na tą uroczystość. "Radzieckie malarstwo socrealistyczne" urzekło wszystkich. Najznamienitszymi gośćmi otwarcia byli m.in. prezydent Sobczak, mandragorzy oraz Minister Spraw Zagranicznych Królestwa Scholandii JE Konrad von Staufen.

Po obejrzeniu wystawy goście zostali zaproszeni na wernisaż, który odbył się na czacie. Tam, Towarzysze toczyli ze sobą miłą pogawedkę o tym i o tamtym, aż tu nagle Mandragor Jutrzenki wstapił dumnie na mównicę i donośnym, władczym głosem przemówił do zebranych. Towarzysze Mandragorzy postanowili uchonorować pracę na rzecz Wandystanu trzech obywateli tytułami społecznymi!

"Sprawca" dzisiejszego kulturalnego wydarzenia- ob. Paweł Mariusz Milewski otrzymał tytuł podlorda. Pan Arivio Medyceusz, buduar i twórca stron G-W-S, autor InfoWan, współzałożyciel Bramy, otrzymał równiez tytuł podlorda. Natomiast Towarzysz Aleksander Keller, przew. Churału Ludowego, został odznaczony tytułem sekretara!

SERDECZNIE GRATULUJEMY! AWANGARDA PLOTERARIATU PRAWDZIWYM "SKARBEM" NARODU!

dodał: sekretar (;-)) Albus Boreed

20:17, bramawan
Link Komentarze (3) »
sobota, 05 lutego 2005
Kroków kilka........ i otwarcie muzeum!

Musimy donieść, iż Towarzysz Mandragor Krupiński ostatnimi czasy pracuje ponad normę! :D Kroczek, po kroczku, powolutku struktury naszego Państwa rozrastają się. Ostatnio Towarzysz Khand dodał do Panelu Mieszkańca opcje zmiany hasła. Kolejnym kroczkiem jest uruchomienie opcji zapisu do partii politycznej, można sie z niej także wypisać :-) lub ją zmienić. TAK TRZYMAĆ TOWARZYSZU!!

W niedzielę (6 luty) o godzinie 19.00, na stronie http://www.wmn.go.pl, odbędzie się uroczyste otwarcie Wandejskiego Muzeum Narodowego! Start zainauguruje premiera wystawy, przygotowanej specjalnie na tę okazję. Po obejrzeniu wystawy władze WMN zapraszają na wernisaż, który odbędzie się na czacie wandejskim pod adresem http://www.polchat.pl/chat/?room=Wandystan

Zapraszamy! Niech to bezprecedensowe wydarzenie w dziejach wandejskiej kultury bedzie miało jak najwięcej świadków!! Kustoszem, pomysłodawcą i twórcą Wandejskiego Muzeum Narodowego jest sekretar Paweł Mariusz Milewski.

Dodał: Albus Boreed

21:14, bramawan
Link Komentarze (4) »
czwartek, 03 lutego 2005
Spóźnione newsy.....

Z powodu mojej nieobecności oraz "zabiegania" Arivio Medyceusza trochę waznych wydarzeń nie znalazło swojego miejsca w Bramie. Postanowiłem to nadrobić i teraz w telegraficznym skrócie je opsiać. Więc:

W Królestwie Natanii został odwołany stan wyjątkowy. Państwo to liczy sobie już 10 mieszkańców. Przygotowywane są wybory do Parlamentu.

Struktury Wandystanu zaczynają się rozwijać! Został stworzony Panel Mieszkańca. Na razie mozna w nim dokonac operacji zmiany miejsca zamieszkania oraz klasy społecznej, a także zmienić swoje hasło. Pewne kontrowersje budzić może fakt, iż za zmiane klasy oraz zamieszkania trzeba uiścić opłate w wys. 5 engelsów.

Wandystan nawiązał oficjalnie stosunki dyplomatyczne z Brugią!!

Prezydent Michał Sobczak powołał na stanowisko Ambasadora Mandragoratu Wandystanu w Zjednoczonym Królestwioe Brugii sekretara Pawła Mariusza Milewskiego. Życzymy Jego Ekscelencji owocnej pracy, KU CHWALE OJCZYZNY!

Wandejczyków jest coraz więcej!! Cieszymy sie ogromnie z każdego nowego mieszkańca!! Wszystkich "Nowych" zapraszamy do Infowan! http://www.infowan.webpark.pl!

To chyba wszystko, jeżeli coś pominąłem, trudno.....:P Pozdrawiam!

dodał: Albus Boreed

14:45, bramawan
Link Komentarze (7) »
sobota, 29 stycznia 2005
Dyplomacja i zamieszanie ..
Jako, że Churał Ludowy obraduje na odrębnej liście większość z obywateli Wandystanu nie ma pojęcia jakich korków uniknęli. Otóż na liście Churału panuje ogromne zamieszanie poprawki , ustawy , głosowania , unieważniania -- tragedia ehhhh dzisiaj jednak pojawił się pomysł tow. Szczuckiego aby zorganizować skrypt do głosowania. Narazie trwa dyskusja na ten temat w Churale.

Z drugiej strony jednak Churał pracuje i mimo wszystko ta praca wydaje plony. Dzisiaj raftyfikowano traktat o nawiązaniu stosunków dyplomatycznych z Brugią ! GRATULUJEMY !!
15:09, a_medyceusz
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 27 stycznia 2005
Teatr ... i o pracach ChL
Uwaga w Genosse Wanda Stadt powstał Teatr Narodowy http://www.tenochtitlan.webpark.pl/teatr.html . Teatr nowy i potrzebuje naturalnie aktorów i ludzi o lekkim piórze, którzy będą tworzyć sztuki. Jesli chcesz sie zgłosić to zapraszamy do A.Medyceusza.


Co sie dzieje z CHurałem czyżby jakiś problem ?? :D Prace stoją czekamy na ogłoszenie wyników wyborów na Przewodniczącego CHurału Ludowego i wtedy dopiero przejdziemy do głosowania nad poprawkami do Ustawy o samorządzie.


Do Nowych miszkańców ZAPRASZAMY do InfoWANDYSTAN. Tu znajdziecie odpowiedzi na wiele pytań !!
09:46, a_medyceusz
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 25 stycznia 2005
Muzeum Narodowe i co z ChL?
Dzisiaj jak poinformował Kustosz Muzeum Narodowego sekretar Paweł Milewski ruszyły strony Muzeum Narodowego Wandystanu oto adres http://wmn.go.pl. Życzymy sukcesów w rozwoju kultury Wandystanu.

Na liście dyskusyjnej ożyły dyskusje na temat oddzielnej listy dla churału ludowego hymm jak to będzie ?? Zobaczymy jak wy uważacie drodzy czytelnicy ??
20:32, a_medyceusz
Link Komentarze (1) »
niedziela, 23 stycznia 2005
Z zagranicy......oraz cos dla "nowych"....

Z zagranicy.....

Jak donosi Jego Ekscelencja Ambasador Mandragoratu Wandystanu w Królestwie Natanii sekretar Arivio Medyceusz w tym v-pańtswie został ogłoszony Stan Wyjątkowy. Powodem jest odejście większej liczby osób oraz zachwianie stabilności kraju. Władze Natanii twierdzą, że sytuacja po woli wraca do normy. Miejmy nadzieję, że kłopoty państwa nie wpłyną negatywnie na stosunki dyplomatyczne miedzy Natanią a Wandystanem.

Pojawił się serwis, który będzie pomagał "nowym"....

Tymczasem ten sam człowiek, o którym była mowa w pierwszej wiadomości- Towarzysz Medyceusz stworzył InfoWan- potral informacyjny na temat Wandystanu oraz v-życia. Serwis nie grzeszy estetyką, ale zawiera dużo istotnych informacji- jak mowi sam Twórca:). Jest on lekturą obowiązkową dla wszystkich nowych Wandejczyków!! Adres portalu brzmi- http://www.infowan.webpark.pl. Polecamy!!

dodał: Albus Boreed

18:09, bramawan
Link Dodaj komentarz »
sobota, 22 stycznia 2005
Poprawkowa nawałnica.........oraz Media Publiczne!!:)

Wśród "Trzymających Władzę" w naszej Ojczyźnie panuje istny zamęt. Lista Dyskusyjna została wypełniona "po brzegi" poprawkami, uwagami i dykusją miedzy posiadającymi prawo głosu w Churale Ludowym. Spór idzie o dwie ustawy, o których zgłoszeniu pisaliśmy w poprzedniej notce. Projekt zgłoszony przez prezydenta Sobczaka został "zbombardowany" przez całą masę najróżniejszych poprawek. Rzecz idzie o dosłownie klika wyrazów, jednak stanowią one najważniejszy punkt ustaw. Miejmy nadzieję, że administracja nie będzie miała problemu z "opanowaniem" tego legisalcyjnego szału.

Tymczasem Mandragor Socjogramu Michaś Winnicki powrócił po przerwie do "v-życia"!! Jedną z pierwszych rzeczy, które Towarzysz Mandragor uczynił było jakże ważne dla Bramy wyrażenie zgody na wejście w życie ustawy o Wandejskich Mediach Publicznych. Ustawa została wcześniej jednogłosnie przyjęta przez Churał, jednak wg. prawa, aby dokument wszedł w życie muszą się na to zgodzić Mandragorzy Wandystanu. W związku z tym, Brama stała się częścią Wandejskich Mediów Publicznych!! Miejmy nadzieję, że przyczyni sie to rozwoju naszego ukochanego medium:-)!

Zapraszamy do dyskusji na tematy przez nasz poruszane!!!!!

dodał: sekretar Albus Boreed, pozdrowienia;d

18:01, bramawan
Link Komentarze (2) »
 
1 , 2 , 3