Stadhouderat Matlandii

Na forum

Witamy

Witaj w Stadhouderacie Matlandii - najstarszej części Zjednoczonego Królestwa Brugii i jego najbardziej na północ wysuniętym Stadhouderacie.

Matlandia składa się z siedmiu krain historycznych: Matlandii Wielkiej, Górnej Arnacji, Dolnej Arnacji, Nowej Arnacji, Veisslandu, Litawy i Jalenii. W tych krainach znajdują się obecnie trzy miasta: Matahrad - stolica całej Matlandii, Arnburg - stolica Arnacji i Littendorff - gniazdo rodowe Littendorffów.

Arcyksięciem-Stadhouderem Matlandii od początku jej istnienia jest Muggler Olav Littendorff. Oprócz niego Matlandią rządzą powoływani przez Stadhoudera Parowie i Grafsgathrin (Zgromadzenie Grafów).

Lud Matlandii dzieli się na trzy stany: grafów, mieszczan i trzeci stan. Mimo jednak podziału stanowego, nikt nie jest dyskryminowany. Mieszczanie i trzeci stan mają bowiem prawo do swych przedstawicieli w Grafsgathrin.

Jesteśmy pewni, że spodobają Ci się matlandzkie krajobrazy. Wtedy niezwłocznie nabądź obywatelstwo brugijskie i zamieszkaj w naszej Ojczyźnie!

Copryright (C) Brugia 2003-06