Herb Matahradu Arcyksiążęce Miasto Matahrad

O mieście

Matahrad to stolica Stadhouderatu Matlandii, jednej z prowincji Zjednoczonego Królestwa Brugii. Tu znajduje się piękny Pałac Arcyksiążęcy, gotycka Świątynia Gohra, słynny Ratusz Śródmiejski i secesyjny Ratusz Matloujścia.

Matahrad od dawna był ważnym miastem. To właśnie ono zostało obrane w II w. n.e. stolicą Imperium Jalenów, wówczas nazywaną Lancamaara. Później, w X w. miasto przeszło we władanie Królestwa Arnacji, by później stać się stolicą Arcyksięstwa Matlandii.

Matahrad dzieli się na trzy części. Ta część miasta położona u ujścia rzeki Matli nazywana jest Matloujściem, które stanowi jeden z ważniejszych portów na Morzu Dreamlandzkim. Kolejną częścią Matahradu jest Hradek, wyspa położona tuż przy ujściu rzeki. Na niej powstawały pierwsze zamki Jaleńskie. O ile na Hradku mieszkali władcy i to oni go rozwijali, to Centrum, trzecia część Matahradu, stało się centrum kupieckim i to bogate rody kupieckie odpowiadały za jego rozwój. W XVIII wieku zostało przebudowane na zlecenie Arcyksięcia Erika IV.

Symbolem Matahradu jest herb o tarczy dwudzielnej w słup. Na pierwszym polu widnieje czarny orzeł na niebieskim tle, a na drugim - złote pasy przeplatane z białymi, co jest nawiązaniem do flagi Matlandii.