Świat Sarmacji w zasięgu ręki. Zawsze obiektywny i opiniotwórczy.
Kategorie: Wszystkie | Gospodarka | Kultura | Polityka | Prawo | Prowincje | Sport | Wydarzenia | Świat
RSS
czwartek, 15 lutego 2007
Tak dla przenosin!

Sarmaci chcą zmiany serwera listy dyskusyjnej. Zakończyło się referendum w sprawie przenosin oraz zmian dotyczących wyboru do Izby Senatorskiej. Trwało od poniedziałku do środy.

W ciągu trzech dni głos oddało zaledwie 6 proc. mieszkańców Księstwa. Pośród 1195 Sarmatów, do urn poszło skandalicznie mało, bo 75 osób. Być może ogromny wpływ na frekwencję miało przesynięcie terminu referendum, spowodowane błędem w odpowiednim skrypcie. Na pytanie o pozostawienie Listy Dyskusyjnej Księstwa Sarmacji na Yahoo!, większość - 50,67 proc. głosujących, czyli 38 osób - była temu przeciwna. Przeciwników Google było mniej - 33 osoby (44 proc.). Czterech Sarmatów nie miało w tej stawie zdania.

Jeszcze bardziej wyrówana walka dotyczyła zmian w prawie głosowania do Senatu. Za tym, aby możliwość bycia wybieranymi przysługiwało arystokracji, a możliwość wybierania - arystokracji i szlachcie opowiedziało się 44 proc. głosujących. Propozycja miała niemal tyle samo zwolenników co przeciwników - różnica to tylko 2 głosy. Tych drugich było nieco ponad 41 proc. 11 osób, czyli niewiele więcej, niż 14 proc. nie miało na ten temat zdania.

Wyniki referendum konsultacyjnego nie są wiążące dla władzy.

Patryk Pulikowski

środa, 14 lutego 2007
Marchia Teutońska: Namiestnik zrezygnował!

Zaledwie kilka dni po odwołaniu ze stanowiska Ministra Spraw Zagranicznych Księstwa Sarmacji, Krzysztof Konias nie pełni kolejnego już urzędu. Dotychczasowy Namiestnik Marchii Teutońskiej podał się w środę do dymisji. Jednocześnie ze stanowiska odszedł jego zastępca, Przemysław Figiel. Żaden z dotychczasowych dwóch najważniejszych polityków Marchii nie wyjawił powodów rezygnacji. Być może przyczyną dymisji Koniasa była napięta ostatnio atmosfera wokół dotychczasowego Namiestnika. Innym powodem mogą być też nieporozumienia między osobami mającymi wpływ na działanie prowincji.

Ustępując ze stanowiska, Krzysztof Konias zastrzegł, że skorzysta z prawa, jakie daje mu Statut Marchii. Art. 38 zezwala na wskazanie przez ustępującego Namiestnika swego następcy. "Jeżeli ustępujący Namiestnik ze swojego uprawnienia skorzysta, wyboru Namiestnika dokonają obywatele sarmaccy i teutońscy będący mieszkańcami Marchii Teutońskiej w głosowaniu powszechnym spośród dwóch kandydatów: Zgromadzenia Elektorów i ustępującego Namiestnika Marchii Teutońskiej" - czytamy w 2. punkcie wspomnianego artykułu. Stąd można domniemywać, że Konias jest w konflikcie z najwyżej postawionymi i najważniejszymi osobami Marchii.

Do czasu wyboru nowego namiestnika, władzę w prowincji kolejny już raz, objął Timios Kiechajas. "Moim zadaniem będzie doprowadzenie do Zgromadzenia Elektorów, które obierze nowego Namiestnika Marchii Teutońskiej. Staję przed podobną misją po raz drugi, wierząc, że uda mi się ją wykonać jak najlepiej" - powiedział przejmując obowiązki. Zgromadzenie ma być wybrane w najbliższych dniach. Składa się z Marszałka Senatu, jako przewodniczącego, oraz czterech elektorów wybranych przez Senat spośród najgodniejszych obywateli Marchii Teutońskiej.

Patryk Pulikowski

wtorek, 13 lutego 2007
Hrabstwo Gellonii: Odejście wstrzymane
Tylko dzięki przytomności Konrada hr. von Staufena udało się uratować jedną z sarmackich dusz. Swe odejście z v-świata ogłosiła bowiem Marietta Barbescu. "Nie umieram wirtualnie jak to miało miejsce do tej pory, tylko tym razem odchodzę i wszelkie moje niki od niedzieli" - napisała w oświadczeniu przesłanym na LDKS. Natychmias zareagował wymieniany jeszcze niedawno jako kandydat na ministra spraw zagranicznych von Staufen. Przypomniał o swej arystokratycznej przeszłości w trzech największych mikronacjach - Dreamlandzie, Scholandii i oczywiście Sarmacji. "Byłem uczestnikiem lub ofiarą kilku afer międzynarodowych" - napisał, wspominając o prowokacji sprzed trzech lat, gdy był obywatelem Scholandii. Wówczas jeden z sarmackich diuków zasugerował, że von Staufen jest szpiegiem Księstwa Sarmacji. Konsekwencje były poważne, m.in. zablokowanie konta bankowego.

Wystąpienie dotarło do Czarwnicy z Fer, gdy tylko krok dzielił ją od opuszczenia Księstwa. Osiągnięcia faworyta Senatorów do wyścigu o fotel szefa sarmackiego MSZ zrobiły na Marietcie Barbescu takie wrażenie, że postanowiła nie odchodzić. Interwencja von Staufena odbiła się głośnym echem. Jako jeden pierwszych z gratulacjami podążył poseł Wiktor hr. Szpunar.

Patryk Pulikowski

Hrabstwo Gellonii: Emerytowani diukowie będą radzić

Krajowa Rada Emerytowanych Diuków powołana. Edykt zawiązaniu organizacji wydał 10 lutego Namiestnik Kraju Gellońskiego. Rada ma służyć przede wszystkim dobru prowincji. Do kierowania działalnością organizacji powołano Naczelnika. Baron Maciej Poleszczyk zdecydował powierzyć tę ważną funkcję Matwiejowi diukowi Skarbnikowowi. Krajowa Rada Emerytowanych Diuków została jednocześnie zobowiązana do ustalenia statutu. Namiestnik dał działaczom 14 dni na realizację polecenia. W przypadku niespełnienia obowiązku, zagroził natychmiastowym rozwiązaniem Rady. Edykt obowiązuje od dnia ogłoszenia.

Patryk Pulikowski

poniedziałek, 12 lutego 2007
Spóźnione referenda ruszyły

Trwają sarmackie referenda. Po dwudniowym opóźnieniu, związanym z oprogramowaniem, mieszkańcy Księstwa Sarmacji wypowiadają się w dwóch kluczowych dla nich kwestiach. Decydują nad przeniesieniem listy dyskusyjnej z serwera Yahoo! na Google oraz głosowaniem do Izby Senatorskiej.

Problem serwa listy dyskusyjnej znów ujrzał świato dzienne. Wielu Sarmatów narzeka na zbyt wolne działanie serwera, na którym teraz znajduje sie LDKS. Poza tym argumentem za przenosinami ma być polskojęzyczna wersja serwisu Google, w przeciwieństwie do anglojęzycznej Yahoo!
W połowie stycznia SOBOS ogłosił sondaż w tej sprawie. Ponad 52 proc. Spośród 138 Sarmatów opowiedziała się za przenosinami. Zaledwie 40 osób, czyli prawie co trzeci głosujący był przeciwko. Zdania nie miało prawie 18 proc. respondentów. Drugim pytaniem, na jakie odpowiadają Sarmaci dotyczy Izby Senatorskiej. Mają rozstrzygnąć wątpliwość, czy ęłęómieszkańcy księstwa są za wprowadzeniem wyborów do pięcioosobowej Izby Senatorskiej, w których bierne prawo wyborcze przysługiwałoby arystokracji, a czynne arystokracji i szlachcie.

Wyniki referendum nie są wiążące dla władzy. Głosować można do środy, 14 lutego. Sarmaci niedługo prawdopdobnie znów pójdą do urn. Posłowie głosują w sprawie referendum, dotyczącego zniesienia limitu komentarzy w Bramie Sarmackiej.

Patryk Pulikowski

Zmiany na szczycie
Minister spraw zagranicznych odwołany. Wniosek o zdymisjonowanie Krzysztofa Koniasa złożył podpułkownik Winnicki. Poparło go 6 senatorów, 2 było przeciwko. Winnicki przekonywał, że minister niegodnie reprezentował Księstwo Sarmacji na arenie międzynarodowej. Kroplą, która przelała czarę goryczy było podpisanie przez JKM Piotra Mikołaja i władczynię Sułtanatu Al Rijan listu intencyjnego. To minister Konias doprowadził do spotkania głów obu państw. "Minister doprowadził do przeprosin za nic, upokarzając w ten sposób Księstwo Sarmacji na arenie międzynarodowej" - uzasadnił wnioskodawca. Poza tym zarzucił Koniasowi zwłokę w wyjaśnieniach, których wielu mieszkańców Sarmacji domagało się na LDKS. Oprócz skandalicznego według wielu pojednania z Sułtanatem, Krzysztof Konias miał działać zbyt opieszale przy obsadzaniu wakującego stanowiska ambasadora w Dreamlandzie.

Zaproszony do dyskusji minister opóźnienia tłumaczył brakiem czasu. "(...) truno mi było przewidzieć z wyprzedzeniem jakie zajęcia będa mnie czekać w realu" - bronił się. Jednocześnie przeznał, że jest to jedyny sensowny argument, jaki mógłby przemawiać za jego dymisją. Krzysztofowi Koniasowi nie udało się przekonać senatorów, aby nie zwalniali go z urzędu. Był to drugi wniosek o wotum nieufności dla ministra spraw zagranicznych w ciągu kilku tygodni. Poprzedni nie zyskał poparcia.Jednocześnie Izba Senatorska przyjęła uchwałę, dotyczącą powołania nowego szefa resortu. Senatorowie oczekiwali powołania na wolne stanowisko

Konrada hrabiego von Staufen. Niemal na pewno pomysł nie doczeka się realizacji. Wątpliwości rozwiał Kanclerz Zbyszko von Thorn-Browarczyk. "Rząd nie ma zamiaru spełnić oczekiwań Izby Senatorskiej. Na stanowisko Ministra Spraw Zagranicznych mam wciąż paru kandydatów i jeszcze nie podjąłem ostatecznej decyzji" - zaznaczył w wypowiedzi dla "Bramy Sarmackiej".

Do czasu powołania nowego ministra spraw zagranicznych, obowiązki szefa sarmackiej dyplomacji przejął minister-kanclerz. Następcę Krzysztofa Koniasa poznamy prawdopodobnie do końca lutego.

Patryk Pulikowski

wtorek, 06 lutego 2007
Marchia Teutońska: Senat Marchii wybrany
Wczoraj o godzinie 21:00 na czacie Marchii Teutońskiej zostały ogłoszone oficjalne wyniki wyborów do Senatu prowincji. O mandat senatorski ubiegało się czterech kandydatów. Trzech z nich, którzy uzyskali największą liczbę głosów zostało senatorami na trwającą sześć miesięcy kadencję. Frekwencja wyborcza wynosiła 60 % (głosowało 18 obywateli na 30 uprawnionych). Mandaty senatorskie otrzymali: Adrian bnt Gaj - 12 głosów, Michał kaw. Sarmacki - 12 głosów oraz Michał bnt Dahlke - 10 głosów. Mandatu nie udało się uzyskać Panu Simone Liberi, który dostał 8 głosów. W najbliżyszym czasie Namiestnik Marchii Teutońskiej, Krzysztof bar. Konias ogłosi pierwsze posiedzenie Senatu, które najprawdopodobniej zgodnie z tradycją odbędzie się na czacie Marchii.

janek.pl
11:30, gazetalubaczow , Prowincje
Link Dodaj komentarz »
Pierwszy książęcy potomek
Informacja o niezwykłym wydarzeniu dotarła w ostatnich dniach do najdalszych zakątków Księstwa Sarmacji. Jego Książęca Mość Piotr Mikołaj postanowił adoptować wicehrabiego Michała Radetzky'ego. To pierwszy męski potomek władcy naszego państwa. Książęcy syn, oprócz herbu zyskał także we władanie Morwan.

"Wszechstronne zalety Naszego Syna — a do najzacniejszych z nich zaliczyć należy Męstwo, Intelekt i Umiłowanie Ojczyzny — skłoniły Nas do tego, aby ród Wężów poprzez jego osobę uczynić jeszcze znamienitszym" - zachwala potomka JKM Piotr Mikołaj. Władca jest przekonany, że Michała Radetzky będzie dbał o dobre imię i rozwój naszego kraju. Zapewnił jednocześnie, że decyzja o adopcji wicehrabiego nie oznacza nadania mu prawa do dziedziczenia tronu.

Patryk Pulikowski
poniedziałek, 05 lutego 2007
Konflikt z Sułtanatem wygasa?

Nie mamy za co przepraszać i prosić o wybaczenie - przekonują mieszkańcy Księstwa Sarmacji. Nie milkną echa styczniowej wizyty alrijańskiej delegacji w naszym kraju. Oburzenie sarmatów wywołała deklaracja Jego Książęcej Mości Piotra Mikołaja. W opublikowanym przez Księcia liście intencyjnym, podpisanym także przez Jej Sułtańską Mość Aisahah Ramzani al-Ekonoglu I, czytamy m.in. „Mając na uwadze burzliwą i bolesną historię wzajemnych stosunków na szczeblu międzypaństwowym i międzyludzkim (...) Księstwo Sarmacji i Sułtanat Al Rajn wzajemnie przebaczają sobie i puszczają w niepamięć wszelkie zadawnione winy.” To właśnie wywołało największe oburzenie mieszkańców Księstwa. Przypominali słowne ataki obywateli Sułtanatu i egzekucje przebywających tam Sarmatów.

Jednym z bardziej oburzonych decyzją Jego Książęcej mości jest rabbi Elijahu Rosenkranz. Tuż po opublikowaniu informacji o wizycie przedstawicieli Sułtanatu, oświadczył na LDKS, że nie czuje się sprawcą jakichkolwiek krzywd. „Ogłaszam swoje obywatelskie votum separatum wobec dokumentu, którego przesłanek nie znam, celowości nie rozumiem, a z którego przyjęcia nie widzę realnych korzyści dla swojej ojczyzny” - napisał rabbi, jednocześnie domagając się od rządu wyjaśnień.

Minister Spraw Zagranicznych, Krzysztof St. M. Konias, kilkakrotnie zobowiązywał się do niemal natychmiastowego przedstawienia oświadczenia. Mimo to przez kilka dni szef resortu milczał. W końcu mieszkańcy Księstwa Sarmacji doczekali się kilku wyjaśnień. Przede wszystkim poinformowano o deklaracji Sułtanatu, iż jego przedstawiciele nie obwiniają sarmatów o atak na serwer. Poza tym władczyni Al Rijan zadeklarowała, że osoby, które zachowywały się wrogo w stosunku do sarmatów, zostały upomniane. To miało nakłonić Ministra Spraw Zagranicznych do umożliwienia spotkania Jej Wysokosci Sułtan Aisahah z Ksieciem Piotrem Mikołajem. „Nie naciskałem (...) aby spotkanie zostało sfinalizowane jakimkolwiek poważnym dokumentem” – zaznaczył jednocześnie minister Konias. Zwrócił też uwagę, że do pojednania gotowa jest też alrijańska prasa. Mając na celu dobro v-świata Express Rajński zdecydował się przeprosić cały naród Sarmacji wyłączając z przeprosin ludzi, którzy dążyli i dalej dążą do chaosu w v-świecie” - napisała największa tamtejsza niezależna gazeta.

W najbliższych dniach ujawnione mają być nowe dane w sprawie konfliktu. Część raportu dotyczącego stosunków sarmacko-alrijańskich może być jednak utajniona przez Jego Książęcą Moc.

Patryk Pulikowski

Kukuły Fajter: Wyniki 4 kolejki
Dzisiaj w godzinach wieczornych rozegrane zostały mecze 4 już kolejki Kukułów Fajter w pierwszym sezonie. Drużyny zaciekle ze sobą walczyły o punkty w tabeli. Chociaż jest to dopiero początek rozgrywek ligowych, widać już pierwszych faworytów. W I lidze na prowadzenie wyszły drużyny Morvan Original oraz Bojownicy o Socjalizm. Na trzecim miejscu natomiast uplasował się lider zerowego sezonu Ave Satana. Warto tutaj dodać, że w tej kolejce rozegrany został mecz między faworytami, zwycięstwo Marvan w punktach było ponad dwukrotnie większe 214:96. W II lidze grupy A w czołówce tabeli uplasowały się drużyny NoName, Bl0wj0b, Imperium Win. W grupie B w czołówce znajdują się: RVT, Marogońskie Miecze, Kukuły Księżniczki oraz nasza drużyna JGH Koczkodany. Nasi wygrali z Mocni Fer 123:42. Koczkodany mają obecnie 9 punktów w tabeli i odrabiają straty po przegranym jednym meczu w 2 kolejce. Miejmy nadzieję, że Koczkodany wyjdą z II ligi i udowodnią tym samym, że ich wcześniejsze porażki były tylko zwykłym przypadkiem. Jak zapowiadają organizatorzy 5. kolejka w środę, najwcześniej rano.

Tabela I ligi po 4. kolejce:
1 Morvan Original (Avistak) 12
2/5 Bojownicy o Socjalizm (Keller) 9
2/5 Ave Satana (Kaczynski) 9
2/5 Mega Turbo (Michas) 9
2/5 Kaczorki Warriors (Acursius) 9
6/8 Separatysci Srebrny Rog (Bojar) 6
6/8 Kukuly Wielkie Gellonskie (Suszek) 6
6/8 Dubki zoledne (Rabi) 6
9/10 Rantiochskie Kukulczeta (Karakachanow) 3
9/10 Renifery Sola (Bartkowiak) 3
11/12 Boska Sachmet (Margo) 0
11/12 Hetmani Ukrainscy (Marcjan) 0

janek.pl
20:15, gazetalubaczow , Sport
Link Dodaj komentarz »
W sporcie siła
Następna sportowa propozycja. Zaledwie kilka dni temu ruszyło Grand Prix Sarmacji w Formule 1, a być może już niedługo będziemy cieszyć się rozgrywkami hokeja. Z inicjatywą wystąpił Paviel von Thorn-Browarczyk. „Żeby takie coś mogło ruszyć potrzebne są skrypty, na których osobiście się nie znam. Stąd moja prośba do wszystkich ludzi, którym podoba się ten pomysł aby w jakikolwiek sposób pomogli (każda pomoc się przyda)” - napisał na LDKS pomysłodawca. Długo nie musiał czekać, gdyż już zgłosił się twórca sarmackich wyścigów F1, Maciej Żmuda. Von Thorn-Browarczyk zapowiedział, że w ciągu najbliższych dni wystaruje internetowa witryna projektu.

Patryk Pulikowski
18:52, patpul81 , Sport
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 01 lutego 2007
Terytorium Koronne: Grodzisk coraz tańszy?
Czy ceny działek w stolicy będą najtańsze w całym Księstwie? Wszystko na to wskazuje, że tak się stanie. Obecnie Rada Grodziska debatuje nad projektem uchwały dotyczącej obniżenia cen terenów w mieście. Obecnie grunty w stolicy należą do jednych z najdroższych. Obniżka cen ma spowodować wzrost zainteresowania miastem oraz czego nie ukrywają radni, przyciągnąć inwestorów. Jak mówi jeden z radnych Pan Daniel Wojtowicz, pomysłodawca tego projektu - "Musimy wyraźnie pokazać Sarmatom, że opłaca się mieszkać w naszym mieście - mieszkać i inwestować. Grodziszczanie mają być w pewnym sensie "uprzywilejowani." Cena wg proponowanych zmian ma wynosić już od 15 libertów. Na taką tanią działkę mogą liczyć przedsiębiorcy zatrudniający co najmniej 3 pracowników. Cena dla mieszkańców wynosiłaby 30 lt a dla innych osób 40 lt, czyli taniej o 10 lt. Przedstawiony projekt wydaje się mieć w Radzie spore poparcie a więc jest duża szansa, że wejdzie w życie. Taki spadek cen gruntów można zauważyć w całym państwie. Władze lokalne starają się w ten sposób przyciągnąć i zaktywizować mieszkańców.

janek.pl
11:53, gazetalubaczow , Prowincje
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 30 stycznia 2007
Nie taki budżet straszny.
Ministerstwo Finansów przedstawiło dzisiaj na LDKS sprawozdanie finansowe za rok 2006 wydatków i dochodów Korony. Raport ten jest odpowiedzią na apele pojawiające się w Sarmacji, które wzywały ministerstwo do przedstawienia bilansu wydatków za cały rok. Dochody wyniosły ponad 68 tysięcy libertów, a więc zdecydowanie więcej niż w raporcie przedstawionym wczoraj. Jak się okazuje, największym dochodem są majątki zmarłych mieszkańców, wyniosły one w zeszłym roku ponad 46.000 lt. Innym ważnym dochodem jest sprzedaż w magazynach sarmackich, produktów i materiałów brakujących na rynku i wyniosła ona ponad 11 tysięcy lt. Wydatki natomiast były o blisko 8 tysięcy libertów większe. Najwięcej kosztowały koronę wypłaty zapomóg dla nowych mieszkańców, wyniosły one ponad 50.000 lt. Jak nas poinformował Prezes PASI w uzupełnieniu, w poprzednim roku do Sarmacji zapisało się blisko 2000 nowych mieszkańców, a zapomogi wynosiły nawet 80 lt. Praca społeczna natomiast nie okazała się takim pożeraczem funduszy i wyniosła 4.500 lt. Trzeba tutaj natomiast zaznaczyć, że jest ona wypłacana dopiero od października. Nadal jednak nie przedstawiono sposobu pozyskiwania funduszy do Skarbu. Jak mówił Podkanclerzy Kryspin Bober "w najbliższym czasie zostanie ogłoszony plan mający na celu zwiększenie przychodów do budżetu Sarmacji." Czekamy z niecierpliwością na działanie rządu. Na razie mija miesiąc rządów SPD-UKL a rozwiązań nie przedstawiono praktycznie żadnych. Na zarzuty, że mogą nie zdążyć do końca swojej kadencji Podkanclerzy odpowiada "Proszę mi wierzyć, że będziemy stopniowo wdrażać nasze pomysły w życie Sarmacji i z pewnością zdążymy jeszcze w obecnej kadencji rządu." A więc czekamy z wiarą na rozwiązania. Oby tylko przyniosły pożądane efekty.

janek.pl
14:21, gazetalubaczow , Gospodarka
Link Komentarze (2) »
poniedziałek, 29 stycznia 2007
Czy grozi nam bankructwo za 19 miesięcy?
Ministerstwo Finansów i Gospodarki podało dzisiaj na liście dyskusyjnej informacje o stanie budżetu państwa. Wg przedstawionych informacji wynika że jedynym dochodem skarbu są opłaty rejestracyjne (domyślam się, że chodzi o rejestrację nowych przedsiębiorstw) wyniosły one 480 lt. Niestety nie podano w jakim okresie czasu skarb uzyskał taki dochód. Miesiąc, kwartał, pół roku a może rok 2006? Prawdopodobnie są to miesięczne wydatki, co można wywnioskować z dalszej części komunikatu. Natomiast całkiem sporą sumę, nota bene kilkunastokrotnie większą, wyniosły wydatki państwa o wiele bardziej przekraczając dochody. Łączna suma wydatków budżetowych wyniosła wg ministerstwa ponad 7400 libertów. Z czego prawie połowę (3000 lt) pochłonęły wypłaty zapomóg dla nowych mieszkańców. Trochę mniej bo "tylko" 2400 lt wyniosły koszty pracy społecznej. Trzecią kwotą wydatków stanowią wypłaty dla urzędników prawie 900 lt. Stan kont Korony oszacowano na ponad 128 tysięcy libertów, co ma wystarczyć na pokrycie deficytu przez 19 miesięcy. Niestety ministerstwo nie podało rozwiązania tego kryzysu finansów państwa. Pozostaje nam mieć tylko nadzieję, że rząd posiada jakiś projekt reformy finansów, zakładający stałe dochody do budżetu.

Jednym z takich pomysłów jest wprowadzenie podatku. Tylko jeszcze nie wiadomo jak miałby on wyglądać i kto miałby go płacić. Czy wszyscy po równo, a może wg posiadanego majątku, a może za produkcję dóbr lub za obroty od sprzedaży? W każdym bądź razie pomysłów jest wiele i nie wiadomo, który z nich zostanie prowadzony i czy w ogóle wejdzie w życie. Są bowiem głosy w Sarmacji, kategorycznie sprzeciwiające się wprowadzaniu jakiegokolwiek podatku. Innym sposobem załatania ogromnej dziury budżetowej jest zmniejszenie wydatków. A jakże, tutaj najczęściej przeważają opinie aby zmniejszyć lub zlikwidować zapomogi lub zmniejszyć albo zlikwidować pracę społeczną. Tradycyjnie ucierpią na tym najbiedniejsi oraz nowi mieszkańcy. Z niecierpliwością czekamy więc na pomysły rządu i efekty debaty toczonej w Sarmacji.

janek.pl
22:14, gazetalubaczow , Gospodarka
Link Dodaj komentarz »
WZSN ma nowego sponsora

Jak poinformował nas prezes WZSN na LDKS, związek ma nowego sponsora - wydawcę sarmackiej gazety Goniec Czarnoleski. Dzięki nowo podpisanej umowie z tym sponsorem, budżet sków zwiększył się o kwotę 500 lt. Obecnie trwają przygotowania do rozpoczęcia Pucharu WZSN - GONIEC CZARNOLESKI CUP 2007. Nowością będzie to, że skoki będą odbywały się na sarmackich skoczniach narciarskich, w różnych miastach i miejscowościach Księstwa. Terminarz rozgrywek ma być znany jeszcze w tym tygodniu, jak zapewnia nas Pan Michał Sosnowiecki.


janek.pl
18:26, gazetalubaczow , Sport
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2

Redaktor naczelny:
Jan 'janek.pl' via Teutończyk

Wydarzenia:
Patryk 'patpul' Pulikowski
Polityka:
Gospodarka:
Jan 'janek.pl' via Teutończyk
Prowincje:
Świat:
Kultura:
Sport:Dziennik jest częścią Korporacji JGH. Dziennik jest zarejestrowany w Księstwie Sarmacji pod numerem X1256. Siedziba Redakcji znajduje się w Srebrnym Rogu.