Odchodzę, przepraszam, żegnam…

Tak, tak moi drodzy czytelnicy to ostatni numer Echa Aralii! Ja, Erick Monde- Kovacs odchodzę z ZSKHiW i z mikronacji. Z tą decyzją chodziłem już od dłuższego czasu. Triada i niektórzy obywatele ZSKHiW sukcesywnie zniechęcali mnie (i nie tylko mnie) do logowania się na forum ZSKHiW. Gwoździem do trumny była sprawa Ametysta Faradobusa, który okazał się królewskim szpiegiem. Jeśli o to Wam chodziło, to udało Wam się- odchodzę. Znudziło mi się być chłopcem do bicia, zawsze sam przeciw wszystkim. Nie mam już pomysłu na Aralię, więc władze ZSKHiW mogą sobie z nią robić co tam chcą, nie obchodzi mnie to. Po prostu wypaliłem się! Kończę działalność Echa Aralii i Primera Sport News. Od dzisiaj, nie ma już Ericka Monde. Żegnajcie! Innych obywateli mikroświata przestrzegam przed ZSKHiW, które jest jedną kliką, która wyżywa się na ofiarach. Jestem tylko ciekaw, kto teraz będzie chłopcem do bicia w ZSKHiW?

Na koniec chciałbym tylko przeprosić wszystkich, których kiedykolwiek obraziłem, przepraszam!

Opublikowano Uncategorized

Tymczasem w Aralii…

W kraju trwają przemiany polityczne, a tymczasem w Aralii też wiele się dzieje. Dawno o Aralii nie pisałem, więc nadrobię zaległości.

Premier na drugą kadencję
Zanim król zmarł (albo raczej zmienił nazwisko) ogłosił wybory na premiera ARA. 15 maja już sam ogłosiłem wyniki wyborów. Po raz drugi premierem został Erick Monde (czyli ja). Już wkrótce rozpoczną się wybory na Komisarza Ludowego, które na 99% wygram znowu ja. I życie wróci do normalności…

Znowu mamy teatr
Kupiony od króla zamek Honecker został przebudowany na Teatr Narodowy im. Wernera Klotza. Pierwszy spektakl, to prapremiera wystawiana jeszcze za czasów SRLA „Śmierć kapitana”.

Ruch w interesie
Opustoszały ostatnio port w Araknie, znowu tętni życiem na zlecenie Rządu ARA są tam budowane trzy okręty, drobnicowiec, kontenerowiec i supertankowiec. Dodatkowo obywatel Aryunu zamówł w stoczni karawelę. Interes znowu się kręci…

Aralia znowu startuje
19 maja już po raz trzeci wystartował prom kosmiczny ARALIA2. Aby tarcza antyrakietowa (warta 2mld GR) dobrze działała, potrzebne są jeszcze 2 satelity. Potem być może prom zacznie eksplorację v-kosmosu…

„Zaręczyny” odc. 5
W środku krzątała się służba, nakrywając do obiadu. Kiedy zaczepił pokojówkę pytając co będzie na obiad odparła, że zupa ostrygowa, pieczona gęś z młodymi ziemniakami, sałatka z pora i lody wiśniowe z owocami. Ludwik tylko pokiwał głową i zajął się leżącą na kominku gazetą. Ledwie zaczął czytać do jadalni wpadła Brygida- żona Ludwika.
-A ty jeszcze nie gotowy? Zaraz przyjdą goście!
-Będzie ich więcej? Słyszałem o jednym -odparł Ludwik.
-Przyjdzie jeszcze Donat, z zaproszeniem -odparła Brygida.
-Żeni się? -próbował zgadnąć Ludwik.
-Chyba tak. Dzwonił czy nie może przyjść, więc też go zaprosiłam. Idź się przebrać.
-Chciałem się przebrać, ale Emma… -zaczął się tłumaczyć.
-Idź już, błagam cię! -przerwała mu żona i pobiegła w stronę kuchni.
-O co te nerwy? -obruszył się Ludwik i poczłapał na piętro. Zdjął szary garnitur, w którym chodzi do pracy i założył brązowy z muszką. Ludwik uważał ten garnitur za szczęśliwy, kiedy go zakładał wszystko szło mu jak z płatka. Po cichu liczył, że i dzisiaj garnitur spełni swoje zadanie. Koszmarny obiad z Indianinem jakoś zleci. Na szczęście przyjdzie Donat, to porządny chłopak, syn kolegi Ludwika. Donat jest spadkobiercą niemałej fortuny.
CDN…

Opublikowano Uncategorized | Dodaj komentarz

Umarł król, niech żyje król!

Jak donosi Informator król Arkadiusz II Filip nie żyje. To kolejny pomysł Triady, która (jak wiemy) żywi się aktywnością. A że przroda nie znosi próżni, w miejsce króla znalazł się Ametyst (nie mylić z Ametystem Faradobusem).

Jednak nie płaczcie, bo nowy Ametyst to tak na prawdę stary król Arkadiusz II Filip tylko w wersji 2.0. Różne były pomysły Triady, ale tym razem strzelili sobie w kolano i to z dwóch powodów.

1) Pierwszy powód jest taki, że ś.p. Arkadiusz nie zostawił następcy. Premier (czyli ja) ostatnio rzadko bywa w kraju, a vice Premiera nie ma. Laszk i Budzimir ogłosili się regentami i wydali dokument, w którym zwalają winę na mnie i ogłaszają stan wojenny.

2) Drugi powód jest taki, że król był Półksięciem Aralii. A z tym tytułem wiązały się pewne prawa (jak udział w pracach Diattu), i pewne obowiązki (jak prowadzenie wyborów na Premiera ARA i Komisarza Ludowego). A jeśli nie ma króla Arkadiusza, nie ma połksięcia i ZSKHiW nie będzie mogło mieszać się w sprawy Aralii.

Jak widać zamiana Arka na Ametysta wiąże się z samymi problemami. To początek końca ZSKHiW…

„Zaręczyny” odc 4
-Tato proszę Cię, bądź miły dla Iulu. I żadnych żartów o Indianach!
-A to imię to po ludzku co znaczy, nie wiem: Górski Potok, Szybki jak Strzała, Srebrny Wilk, czy coś takiego?
-Tatku! To normalne imię, nic nie oznacza. Ludwik coś oznacza?
-Kochanie nawet nie porównuj mnie do tego Apacza! Ludwik to normalne imię, nie to co Iulu, jak to się zdrabnia, Ulciu?
-Tatku, proszę Cię! Żadnych żartów, ma być miło i kulturalnie!
-A propos kultury -odparł ojciec siadając na fotelu zaczął polerować swoje buty -Ten Twój Irokez, to nożem i widelcem dobrze włada?
-Tatku, nie bądź rasistą! To normalny chłopak, studiuje, pracuje na pół etatu w dyskotece, i gra, jest zawodnikiem Bizona Kayakonae.
-Na czym gra, na bębnie?
-W piłkę nożną tatku. Czepiasz się o wszystko, a to jest naprawdę dobry chłopak.
-Pytam bo przyprowadzałaś wielu „fajnych chłopaków”. Najfajniejszy chyba był Igor- półczłowiek półdebil. Mieszkał w szałasie i polował na kozice, a w domu nawet widelca nie potrafił utrzymać.
-Tatku, proszę cię! Przestać pucować te buty i idź do jadalni, a ja wyjdę po niego.
-Idź, idź. Pewnie biedaczysko pierwszy raz chodzi po ulicy -odparł ojciec i poszedł do jadalni.

Opublikowano Uncategorized | Otagowano , , , , | 8 komentarzy

Półksiąże (nie) musi wiedzieć

Od podpisania paktu o inkorporacji co jakiś czas ktoś mi zarzuca, że czegoś nie wiem, choć powinienem. Odkąd zostałem premierem ZSKHiW niektórzy obywatele wprost zarzucają mi nieznajomość prawa.

5maja Półksiążę Aralii Arkadiusz II Filip ogłosił, że 16maja rozpoczną się wybory na stanowisko Komisarza Ludowego. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że Mała Konstytucja wyraźnie mówi cyt.: „2.2 Wybory ogłasza i przeprowadza Półksiąże Aralii, nie później niż 2 tygodnie po zakończeniu wyborów na Premiera ARA.” (Rozdz. III Ordynacja wyborcza). A wyborów na premiera jeszcze nie było.

Kiedy zwróciłem uwagę na oczywisty błąd, Arkadiusz II Filip odpowiedział, cyt.: „Nie jestem prawnikiem, Wasze prawo przeczytałem ze dwa razy, co nie znaczy że znam je na pamięć. (…)”. Cóż za riposta! Dlaczego sam na to nie wpadłem? Kiedy Laszk zarzucał mi brak kompetencji, kiedy zarzucano mi nieznajomość prawa i ignorancję!

Następnym razem powiem, że nie znam prawa ZSKHiW na pamięć! Jakie to proste i oczywiste! Dodam, że Arkadiusz II Filip, odkąd został Półksięciem Aralii nie przestrzega postanowień Małej Konstytucji, która mówi wyraźnie cyt: „2.2 Półksiążę Aralii jest zobowiązany do dbania o prawidłowe relacje między ARA i ZSKHiW.” Półksiąże jest zobowiązany, ale i to prawo regularnie… ignoruje. Ale przecież nie musi znać aralskiego prawa, prawda?

„Zaręczyny” odc. 3
Pół godziny przed obiadem do domu wrócił Ludwik. W salonie czekała na niego Emma odświętnie ubrana. Ludwik spojrzał na córkę i spytał;
-Zaprosiłaś na obiad jakiegoś króla?
-Po prostu chcę ładnie wyglądać, to źle? -odparła Emma.
-To może ja też się przebiorę, żeby nie odstawać? -spytał Ludwik i zdjął płaszcz.
-Nie, nie, zaraz obiad! -odparła Emma -a ja jeszcze chciałam z tobą porozmawiać.
-Wszyscy będą eleganccy, a ja to co? -oburzył się Ludwik
-Nie, tatku ładnie wyglądasz -odparła Emma poprawiając ojcu krawat -chciałam ci powiedzieć, że ten mój kolega…
-A właśnie! -przypomniał sobie Ludwik -Mogę wiedzieć jak ten kolega się nazywa?
-Chciałam ci to właśnie powiedzieć, nazywa się Iulu Tamaie.
-Ju co? -zdziwił się Ludwik.
-Iulu Tamaie, tatku.
-Skąd on jest?
-Przyjechał na wymianę studencką z Okoczii. Jest Indianinem -Emma spojrzała na wiszący na ścianie zegar -zaraz przyjdzie!
-I teraz mi to mówisz? Nie za późno?! -pieklił się Ludwik
CDN…

Opublikowano Uncategorized | 3 komentarze

Historii Aralii ciąg dalszy

9 stycznia 2013 opublikowałem artykuł pt.: „Garść dat” gdzie przedstawiłem w datach historię Aralii od 10 października 2010roku, do 6 grudnia 2012roku. Najwyższy czas na drugą część historii Aralii. Źródła to archiwalne numery EA i forum ZSKHiW.

11.12.2012 rozpoczynają się wykłady z Aralistyki na Uniwersytecie Królewskim ZSKHiW
15.12.2012 Echo Aralii opublikowało ostatni odcinek powieści W. Klotza „Alarm w Hilgaard”
04.01.2013 w Bazie TORNADO ogłoszony zostaje alarm bojowy
07.01.2013 powstają Błękitne Hełmy (do dzisiaj część Aralskiej Armii Narodowej)
08.01.2013 Fundacja Białej Róży rozpoczyna akcję „Pomocna Dłoń”. Samoloty AAN zrzucają nad Bździszewem ziemniaki.
13.01.2013 szefem centrali IBW został Ciecierad Ciecieląg
14.01.2013 Sędzia (Arkadiusz II Filip) wydaje wyrok w sprawie E. Monde przeciwko Milicji Narodowej. Wyrok, grzywna w wysokości: 25mln loli
15.01.2013 Błękitne Hełmy lądują w Bździszewie
25.01.2014 Rusza 2 wyprawa na v-biegun
28.01.2014 Fabryka Elektroniki Precyzyjnej zakończyła budowę bezzałogowego batyskafu NEMO 01
01.02.2013 powstaje Prywatna Firma Ubezpieczeniowa TARCZA
12.02.2013 BH wracają z misji w Bździszewie
09.03.2013 wydział Geologii Podmorskiej rozpoczyna wyprawę na Biegun Północny
21.05.2013 Dom Trybunałów wydaje wyrok w sprawie niepłacenia kar porządkowych. Sąd zasądził oskarżonemu (Erickowi Monde) spłacenie wszystkich zaległych kar porządkowych (2000loli)
10.06.2013 Sąd Apelacyjny zmniejszył grzywnę za niepłacenie kar porządkowych do 650loli. Sprawie przewodniczyła Pansy Anclar
24.06.2013 powstaje zespół Zmęczeni Miastem
25.06.2013 Zostają otwarte na terenie Aralii wsie (Zygfrydów, Zarzecze, Bartnmiki, Piaski, Zatory, Czujki i Kowalowo)
1.07.2013 pierwsze testy Radia Echo HM
16.08.2013 w Aralii rozpoczynają się Dni Kultury Ludowej
31.08.2013 Tarcza wygrywa proces o zaległe składki ubezpieczeniowe (Tarcza vs Arkadiusz II Filip), straconych pieniędzy Tarcza jednak nie odzyskała przez zastrzeżenie, że Arkadiusz II Filip zapłaci zaległe składki, jeśli właściciel TARCZY przeczyta historię ZSKHiW
07.10.2013 Alcanthar.co przejmuje dotychczasowy vice prezes Erick Monde i zmienia nazwę firmy na PROAR
22.10.2013 Pełniący Obowiązki dowódcy Aralskiej Armii Narodowej przeprowadza reformę wojska. Powstało wiele jednostek
12.11.2013 po 9miesiącach prac Komisji Negocjacyjnej i obrad Diattu zostaje napisany i przegłosowany nowy traktat nowelizujący stosunki ARA z ZSKHiW
16.11.2013 Półksiążę Aralii ogłosił, że pierwszym Premierem ARA zostaje Erick Monde

25.11.2013 Premier ARA spotkał się na audiencji z Arkadiuszem II Filipem
07.12.2013 Półksiążę Aralii ogłosił, że pierwszym Komisarzem Ludowym ARA zostaje Erick Monde
23.12.2013 Premier ARA po raz pierwszy ustala kurs Grajcara względem Lola na 1Lol=13GR
27.12.2013 okręt podwodny (podarowany przez KFW) Pu Yi przemianowano na: Słońce Aralii
15.01.2014 W Aralii powstaje filia Uniwersytetu Królewskiego. Filia ma dwa wydziały: Aralistykę i Geologię Podmorską
16.01.2014 Wójtem Zygfrydowa zostaje Ametyst Faradobus.
21.01.2014 po raz pierwszy premierem ZSKHiW zostaje Erick Monde- Kovacs (ASPR)
25.01.2014 Ruszają wykłady na Aralistyce (Filia UK)
26.01.2014 Władze centrali IBW (Arakna) w wyniku wypadku doprowadzają do zniszczenia promu kosmicznego ARALIA
13.02.2014 ruszają zapisy na Zimowy Rajd Aralii (rajd odwołano z powodu braku zainteresowania)
19.02.2014 Aralskie Koło Archeologiczne odkrywa w ścianie Domu Kultury skrytkę z dokumentami i starymi rysunkami
24.02.2014 Filia UK otwiera czytelnię uniwersytecką
19.03.2014 W ARA odbywa się pierwszy proces Sądu Autonomicznego. Sprawa (Monde vs Richtoffen) zakończyła się ugodą i przeprosinami
22.03.2014 Premier ARA ponownie zmienia kurs Grajcara względem Lola na 1Lol=10GR
26.03.2014 Rozpoczynają się prace nad trójstronnymi manewrami (KSZ, ANAKA i AAN) odbyły się tylko manewry na poligonie pod Arakną
31.03.2014 Każda jednostka (oprócz floty) AAN dostaje własną naszywkę- symbol jednostki
01.04.2014 w czytelni filii UK w Araknie została opublikowana rozprawka pt.: „Historia aralskiej wojskowości, czyli Aralska Armia Narodowa w latach 2010-2013″
02.04.2014 Echo Aralii publikuje pierwszy odcinek nowej powieści W. Klotza pt.: „Zaręczyny”
08.04.2014 Komisarz Ludowy odbiera aralskie obywatelstwo Ametystowi Faradobusowi. Jak się okazało Ametyst był marionetką Arkadiusz II Filipa
22.04.2014 startuje prom kosmiczny Aralia 2, która wynosi na orbiter satelitę Aryun

Następna część historii Aralii zostanie opublikowana za jakieś pół roku. Kolejny odcinek opowieści pt.: „Zaręczyny” w następnym numerze- przepraszamy
Redakcja

Opublikowano Uncategorized | Dodaj komentarz

Obywatel Faradobus

Ametyst Faradobus pojawił się w ZSKHiW 4 czerwca 2013roku, i długo nie robił nic poza błąkaniem się po kraju. 23 października przybył do Arakny, a 16 grudnia złożył wniosek o nadanie obywatelstwa ARA. Miesiąc później Komisarz Ludowy awansował Ametysta na wójta Zygfrydowa. 25 stycznia Ametyst rozpoczął naukę na wydziale Aralistyki, jednak 21 stycznia 2014roku nagle zamilkł. Nie przytaczałbym historii tego obywatela, gdyby nie to, że 6 kwietnia okazało się, że Ametyst był królewskim agentem wysłanym do Aralii by kolejny raz zakpić sobie z Aralii i Aralczyków. Sprawa może oprzeć się o Dom Trybunałów, ponieważ Faradobus, jeszcze jako wójt kompletnie zniszczył domy mieszkalne. Jeśli okaże się, że zrobił to na zlecenie swego chlebodawcy, będzie proces.

Sprawa Ametysta, tylko potwierdziła, że ostra polityka wizowa ARA nie jest przesadą. Osobiście wahałem się czy nadać mu obywatelstwo. Zgodziłem się tylko dlatego, że Arkadiusz II Filip, Półksiążę Aralii dał mi słowo, że Ametyst nie jest szpiegiem Budzimira, lub jego alter ego. Szkoda, że nie zapytałem, czy nie jest królewskim szpiegiem, uniknąłbym tego wszystkiego…

8kwietnia Komisarz Ludowy ARA odebrał obywatelstwo Faradobusowi. Nie może królewski szpicel mieć aralskiego obywatelstwa. Jednocześnie tzw. obywatel Faradobus został zdjęty z funkcji wójta Zygfrydowa.

Ciecierad Ciecieląg
To kolejny obywatel ZSKHiW, który 22marca uzyskał obywatelstwo ARA. Jak na razie Ciecierad, który jest szefem IBW pojawił się kilka razy na obradach Diattu. Oprócz pracy w centrali IBW (w Araknie) nie robi nic innego, i nawet nie chce robić. I po co to prosić o obywatelstwo..? Bezrobotnych jest zbyt wielu w realu, aby mieli być jeszcze w Aralii.

Odbudujemy Zygfrydów
Jeszcze dzisiaj Błękitne Hełmy rozpoczną akcję odbudowania wioski, wojsko wspomagać będą Oddziały Terenowe AFMu z: Zygfrydowa, Bartników i Arakny. Dobrze, że wójt w swym amoku nie zniszczył muzeum Zygfryda Monde.

3-2-1 START!
22kwietnia o godzinie 5:40 z poligonu doświadczalnego Fabryki Maszyn Latających (Rue) wystartował prom Aralia 2. Prom wyniósł na orbitę satelitę Aryun. Za tydzień prom wystartuje ponownie. Fabryka Elektroniki Precyzyjnej na potrzeby tarczy antyrakietowej zbudowała pięć satelit. Po niedzieli AAN rozpocznie testy tarczy.

Premier był na urlopie
11 kwietnia Premier ZSKHiW, premier ARA i Komisarz Ludowy w jednej osobie ogłosił, że wybiera się na urlop. Początkowo urlop miał potrwać do 25kwietnia, ale wrócił 2 dni wcześniej.

Sport
RKS Arakna Znicz prawdopodobnie pożegna się z Primera Confederation i poszuka innej ligi. Powodem takiej decyzji wg menadżera drużyny jest szukanie nowych wyzwań sportowych. Jak powiedział w wywiadzie dla Echa cyt.: „Obecnie RKS nie rozwija się. Grając w Prim Conf kręci się w kółko, zamiast rozwijać swoje zdolności.” Z niecierpliwością czekamy na dalsze informacje.

Dawno, dawno temu…
W tym numerze opublikujemy artykuł z 10 sierpnia 2012roku pt.: „Wakacje Pana Premiera”
Czwartego sierpnia ogłoszono wyniki wyborów na premiera ZSKHiW. Został nim (stosunkiem głosów 3:2) Krzysztof Septimus. Ruszył bazar stanowisk, a Parlament rozpatruje pierwszą niezbędną oczywiście ustawę. Nadszedł czas na wybór składu Rządu, niestety nie obsadzono jeszcze wszystkich stanowisk. A na dodatek doszło jedno nowe- dyrektor generalny Królewskiego Banku Lichwy. W tym tak gorącym okresie nowy premier bierze sobie urlop do trzynastego sierpnia, tak jak i Mistrz Budzimir, który zapewne znowu zostanie archibokassą. Poprzedni Rząd Septimusa był leniwy, a w tym i sam premier lenia złapał. Oj ciężko będzie…

2odcinek opowieści W. Klotza „Zaręczyny”
-Znajomy ze studiów…
-Z twojego roku? -Spytał podejrzliwie ojciec znający ekstrawaganckie upodobania córki.
-Tak, z mojego! Zdolny jak nie wiem! -zachwalała swego gościa Emma.
-To może da ci korepetycje z fizyki? -zażartował Ludwik -ostatnio przyniosłaś dwie dwójki.
-Tato… nie o tym teraz mówimy!
-Dobrze, niech przyjdzie. Będę jeszcze przed obiadem to powiesz mi o nim więcej. Pa!- zawołał Ludwik i szybko wyszedł. Kilka sekund później słychać było odjeżdżający samochód. Uradowana zgodą Emma, pobiegła do matki. Zastała ją w bibliotece, gdzie przeglądała listy.
-Mamo, mamo! -zawołała podekscytowana -tatko się zgodził!
-A powiedziałaś mu, że to Twój kolega? -spytała matka znała swoją córkę z omijania prawdy.
-Tak, powiedziałam.
-A skąd on jest powiedziałaś? -spytała podejrzliwie.
-Oj tam… jeszcze powiem -machnęła ręką Emma – nie wszystko naraz!
-I po co on przyjdzie też nie powiedziałaś? -domyśliła się matka.
-Nie znasz taty? Zaraz by się zdenerwował niepotrzebnie.
-Emma, uważaj! -ostrzegła matka.
C.D.N…

Opublikowano Uncategorized | Otagowano , , , , , , | 2 komentarze

Dodatek specjalny- Żołnierz Aralski

W dzisiejszym numerze najwięcej będzie o wojsku, bo w tej dziedzinie dużo się dzieje i to nie tylko w Aralii. W tym numerze chciałbym zapoczątkować stały dodatek do Echa pod nazwą „Żołnierz Aralski”. Czyli wszystko o Aralskiej Armii Narodowej, a jest to jednostka, która od czasu podpisania nowej wersji paktu szybko się rozwija.

Wielkie manewry!
Zaczynamy od gorącego „niusa”, od 26marca rozpoczęły się przygotowania do wielkich trójstronnych manewrów ARALIA 2014. W manewrach udział wezmą trzy armie: ANA-KA (wojska Aryunu), KSZ (ZSKHiW), a po stronie gospodarzy AAN. Manewry będą odbywać się w trzech miejscach: na poligonie pod Arakną, w bazie Tornado i na aralskich wodach terytorialnych. Został już ustalony scenariusz działań. AAN z racji tego, że jest jednostką defensywną będzie ćwiczyć ewakuację chorych i rannych, ewakuację załogi okrętu i nie tylko. Wybrano już głównodowodzącego, który będzie kierował manewrami pierwszego dnia.

Historia AAN
Wczoraj w czytelni Filii UH została opublikowana rozprawka pt.: „Historia aralskiej wojskowości, czyli Aralska Armia Narodowa w latach 2010-2013” mojego autorstwa. Konsultacji i pomocy udzielił prof. dr inż Arkadiusz II Filip, który napisał przedmowę do tej rozprawy. Całość została dedykowana Gieorgijowi D. Antolejeviczowi.

Naszywki dla każdego
Po reformie AAN z 22.10.2013roku powstało wiele nowych formacji. Do tej pory swoje symbole na naszywce miały Błękitne Hełmy i Straż Przybrzeżna. Dopiero wczoraj skończyłem projektowanie naszywek dla nowych i starych formacji AAN. Oprócz okrętów AAN liczy 16różnych jednostek i formacji. Do zrobienia zostały naszywki dla marynarzy (którzy do tej pory noszą tylko nazwę okrętu) i naszywki dla pilotów z lotniskowca HMS Brend. A wszystko po to by było jasno i czytelnie, kto gdzie służy.

Powieść w odcinkach
Na koniec niespodzianka- zakończono odczytywanie znalezionego rękopisu Wernera Klotza. Nowe dzieło aralskiego prozaika nosi tytuł: „Zaręczyny”. Zapraszamy do lektury pierwszej części!

Ludwik właśnie szykował się do wyjścia. Kamerdyner podawał mu płaszcz, kiedy do salonu wpadła jak bomba Emma- jego jedyna córka. Emma miała dwadzieścia dwa lata, a jej rodzice z niepokojem oczekiwali ślubu jedynaczki. Ludwik był znanym w całym Rue biznesmenem. Posiadał dwie fabryki i linie lotnicze, nic więc dziwnego, że o rękę Emmy starali się wszyscy młodzieńcy w mieście.
-Tatku… -zaczęła swoim zwyczajem Emma.
-Nie mam czasu, zaraz mam spotkanie -odparł ojciec zakładając płaszcz.
-Ale proszę… -odparła najsłodszym głosikiem Emma.
-Masz minutę -powiedział Ludwik
-Czy mogę kogoś zaprosić do nas na obiad?
-Zależy kogo… -odparł ojciec podejżliwie. Emma znana była całej rodzinie z tego, że posiadała dziwnych znajomych; muzyków rockowych, artystów, i wszelkiego rodzaju dziwaków, których przyprowadzała na obiad. Od czasu, kiedy przyprowadziła mężczyznę pracującego w cyrku jako klaun dostała stanowczy zakaz zapraszania na obiad gości bez uzgodnienia. Minęły już dwa miesiące odkąd nikogo nie przyprowadziła, dlatego Ludwik zastanawiał się kim jest gość?

Opublikowano Uncategorized | Otagowano , , , , , , , | Dodaj komentarz