WYDANIE NR 39
z dnia 14 marca 2016r.
W numerze:
Kraj: Wybory prezydenckie będą powtórzone!
Najostrzejsze i najbardziej emocjonalne słowa bialeńskich polityków po ogłoszeniu wyników wyborów:
Wybór numeru


Kraj: Wybory prezydenckie będą powtórzone!
Dawno w Republice Bialeńskiej nie mieliśmy do czynienia z takimi kontrowersjami, związanymi z przebiegiem i wynikiem wyborów prezydenckich. W elekcji, z dwugłosową przewagą, wygrał Kim Myong Won, kandydat popierany przez dwie silne bialeńskie partie polityczne -Bialeńską Partię Demokratyczną i Wspólnotę Rozwoju. Jego rywalka, Aleksandra Izabella Swarzewska Dostojewska, ogłosiła publicznie, że nie zgadza się z wyborczym werdyktem i że wybory były sfałszowane.
Emocje wśród obywateli były bardzo duże i rosły z minuty na minutę. Apogeum osiągnęły w momencie zrzeczenia się obywatelstwa stałego przez Ojca Założyciela Bialenii Andrzeja Swarzewskiego oraz rezygnacji ze stanowiska Marszałka Parlamentu Fredericka Hufflepuffa. Te dwie decyzje były niewątpliwie istotne. Moment, w którym twórca państwa odchodzi z niego, zakończył pewną bialeńską epokę. Trudno oceniać, czy miała ona w sobie więcej pozytywnych, czy negatywnych cech, ale reprezentowała dawny, mocno zakorzeniony w niepodległości i niezależności tor myślenia i działania. Dymisja Hufflepuffa zasygnalizowała zaś rzeczywistą możliwość złego przeprowadzenia wyborów prezydenckich.
Kim Myong Won, który tuż po wyroku Sądu Ludowego, stwierdzającego nieważność głosowania, złożył przysięgę, zapowiedział wycofanie się z ponownego wyścigu o fotel Głowy Państwa. Marszałek-Senior Parlamentu Frederick Hufflepuff rozpoczął już procedurę wyboru następcy tak, aby jak najszybciej przeprowadził powtórzone wybory.
W Bialenii trwa także powtórzone referendum ws. zmian w Konstytucji. Zachęcamy obywateli do oddawania głosów!


Najostrzejsze i najbardziej emocjonalne słowa bialeńskich polityków po ogłoszeniu wyników wyborów:
Aleksandra Izabella Swarzewska-Dostojewska:
Jeżeli to nie ty (do Kim Myong Wona - przyp.red.) nagadałeś mu tych kłamstw, oszczerstw to apeluję do Markusa aby powiedział kto.
Nie mam żalu do tych, którzy od razu oddawali swój głos za de facto śmiercią (daj Boże nietrwałą) Republiki, może nie wiedzieli co czynią? Omanieni propagandą ''czerwonego Iwana''....
(...) Kim chce ''oczyścić Bialenię'' z wpływów abachaskich!
(...) jeżeli wybory nie zostaną ponowione w skutek zapadłego Wyroku Sądu, podobnie jak Andrzej i Jan zrzekam się obywatelstwa i kończę swoją działalność w Bialenii.
Ja jutro zrzekam się obywatelstwa.
to będzie wielki EXODUS.. można powiedzieć Wielka Emigracja.
Jest was za mało. Racja, Hasselandczyków jest stanowczo za mało. (...)
Z Hasselandu - pięknego państwa z piękną historią, marką, renomą zrobiliście ścierkę do garów.... To co zrobicie z Bialenią?
Andrzej Swarzewski:
Powiem tylko, że nie warto było robić nic. Po wszystkim człowiek żałuje tylko, że był za dobry.
Zatopicie kolejny kraj i już nie będę wam w tym przeszkadzał. Nie będę też reklamował tej farsy swoim nazwiskiem.
Kim Myong Won:
Nie będę delikatny i powiem wprost, że takiego bydła jeszcze nigdy w swoim mikronacyjnym życiu nie widziałem. Odchodzę w cień i nie będę taplał się w błocku, które to bydło narobiło. Gratuluję wam, osiągnęliście swoje.
Jan Kaniewski:
Nie lubię takiego dzielenia ludzi na nacje w naszej Republice, bo już bardziej adekwatny i zrozumiały powinien być podział na zasadzie poglądów.
Nic już nie obowiązuje oprócz woli Hassellandu...
Trudno przechodzą słowa, jakiekolwiek przez gardło.
Heinrich Hewret Wettin:
Nie sądziłem, że Aleksandra wspólnie z Andrzejem zniżą się do poziomu Swirydiuka.
Mówicie o Wielkiej Bialenii, o wielkie wspólnocie Bialeńczyków, a sami przyznajecie się do wpływów ludzi z Abachazji w interesy obywatelskie Republiki Bialeńskiej.
Eddard Noqtern:
Dramat, bo nie wygrała Pana kandydatka? To jest demokracja.
Nie wiem co ma znaczyć "robienie masówki". To chyba tylko wymówka pozwalająca pogodzić się z niepowodzeniem.
Fiodor Swirydiuk:
To co tu się dzieje, to zemsta polityczna.
Ja myślę, że to głupie, kur*a, bialeńskie społeczeństwo...
Zamknij się i wypad do Hasselandu!
Ja nie szanuję Piotra Pawła de Zayma i tych jego zagrywek.
Chwyćcie za broń! Wiekopomny dzień dziś dla Bialenii!
Zachęcam was do emigracji do Abachazji.