WYDANIE NR 45
z dnia 25 marca 2016r.
W numerze:
Kraj: Szereg dymisji w ekipie rządzącej - czy prezydent też ustąpi?
Najciekawsze i najważniejsze wypowiedzi bialeńskich polityków na temat kryzysu w państwie
Świat: Ałustria przygotowuje atak na Bialenię?
Wybór numeru


Kraj: Szereg dymisji w ekipie rządzącej - czy prezydent też ustąpi?
Po kontrowersyjnym, usuniętym z serwerów Orędziu Prezydent Republiki Aleksandry Izabelli Swarzewskiej-Dostojewskiej, oświadczeniu, źle odebranej w Sarmacji nocie dyplomatycznej oraz groźbie upublicznienia kompromitujących władzę dokumentów, opozycja zorganizowała w Wolnogradzie manifestację. W proteście uczestniczy rekordowa liczba mieszkańców - ponad 120 000 osób. Demonstracja trwa od godz. 19:00 24 marca 2016 r. i wszystko wskazuje na to, że potrwa aż do podpisania przez strony konfliktu porozumienia lub dymisji Prezydent. Organizatorami są Eddard Noqtern, Król Hasselandu oraz były Prezydent Bialenii, a także Frederick Hufflepuff, lider Wspólnoty Rozwoju i były Wiceprezydent kraju. Oboje zostali przez Panią Prezydent skazani na internowanie z terytorium państwa. Rozporządzenie, które o tym mówiło, zostało jednak ostatecznie wycofane.
W trakcie trwania kryzysu, w najgorętszej jego fazie, Heinrich Hewret Wettin (właściciel teczki aleksandryjskiej) ogłosił na Placu Zielonym śmierć Prezydent Aleksandry Izabelli Swarzewskiej-Dostojewskiej. W rezultacie tego, obowiązki głowy państwa przejął Severino Castiglioni, Wiceprezydent. Okazało się, że ban nałożony na konto Prezydent Dostojewskiej został cofnięty. Dymisję ze stanowiska złożyli Wiceprezydent Severino Castiglioni, Sędzia Ludowy Alberto de Medici i Minister Spraw Zagranicznych Akrypa Rabatowicz von Primisz, zaś obywatelstwa bialeńskiego zrzekł się dotychczasowy administrator forum i były Prezydent Heinrich Hewret Wettin.


Najciekawsze i najważniejsze wypowiedzi bialeńskich polityków na temat kryzysu w państwie
Dokonano zamachu stanu i usunięcia poprzez egzekucję legalnego Prezydenta RB, który nie złamał żadnego z Praw Republiki. Jednakże oświadczam, że wybaczam Heinrichowi Wettinowi i nie postawię go w stan oskarżenia.
Miałam bana przez ok. 20 minut, ale nie można kogoś skazać bez wyroku Sądu. Ciągle żyłam, a komuś chyba bardzo zależało na podjęciu tych kroków przez WE (Severino Castiglioniego, Wiceprezydenta, który przejął na chwilę obowiązki Prezydenta - przyp.red.)
Ja wyciągam rękę również do opozycji. I wzywam WR (Wspólnotę Rozwoju, partię opozycyjną - przyp.red.) aby nie kierowała się oszczerstwami tego szaleńca. Kim pan Eddard (Noqtern - przyp.red.) jest dzisiaj już każdy widzi.
Teraz jasno widać, że jest to zaplonowana akcja, mająca najpierw mnie ośmieszyć, a potem przejąć władzę.
Tak, Notqern dokonuje zamachu stanu na Konstytucyjne Organy Władzy. Jeszcze dzisiaj wszyscy zakłócający porządek prawnego stanu rzeczy zostaną postawieni w akt oskarżenia.
Kto dzisiaj najgłośniej krzyczy i kompromituje Władze Republiki na oczach świata, no kto? Hasselandczycy!
Aleksandra Izabella Swarzewska-Dostojewska, Prezydent Republiki Bialeńskiej
Sasza ma wszędzie sobowtóry, nie wiadomo która to ta prawdziwa Sasza.
Mając na względzie dobro Republiki Bialeńskiej osobiście postanawiam zrezygnować z obywatelstwa bialeńskiego oraz z funkcji administratora forum. Przekazuję ją Bajtusiowi, który posiada wiedzę informatyczną i przede wszystkim nie jest wciągnięty w konflikt w żadną ze stron.
A gdzie spełnienie wymogów formalnych? Dyktatura!
Podałem informację tylko Tobie na Twoje śliczne oczy, na Twoją prośbę. Co teraz żałuję, bo jesteś wyrachowaną suką.
Przestań udawać niewiniątko bo to już staje się żenujące. (do Aleksandry Izabelli Swarzewskiej-Dostojewskiej - przyp.red.)
No i Andrzeju, sprzedałeś się. Nie dbasz o własne dzieło, nie dbasz o idee Powstania Marcowego, a nazywasz się kontynuatorem. Takiej hipokryzji już dawno nie widziałem. (do Andrzeja Swarzewskiego - przyp.red.)
Za obecny stan Republiki odpowiada tylko wyłącznie Aleksandra oraz jej współpracownicy.
Żądamy przywrócenia funkcjonowania Parlamentu Republiki Bialeńskiej już dzisiaj!
Wszelkie idee, myśli marcowe z roku 2012 zostały zbezczeszczone, a co najbardziej mnie brzydzi - prezydent te idee przypisuje sobie do kampanii, jakoby kierował się nimi w czasie sprawowania swojej władzy. Bujda! Ohyda! Oszustwo! Tak demokracja Republiki Bialeńskiej została zadeptana na śmierć na ulicy w biały dzień i spływa w kanał wraz z innymi fekaliami!
Osoby, które popierają Aleksandrę i nie widzą krzywdy, jaką ona wyrządziła Świętej Republice; są po prostu ślepe albo nie chcą wspólnego dobra.
Także internowanie jest tutaj bezprawne, stanowi to o pogwałceniu podstawowych praw obywatelskich gwarantowanych przez Konstytucję. Władza aleksandryjska nie liczy się z obywatelem - liczy się prywata!
Apeluję o dymisję Aleksandry oraz całego "Rządu" i zakończenie tej szopki.
Dla niej, jak i dla całego jej "rządu" nie liczy się dobro Republiki, a tylko własna, prywatna wygoda.
Heinrich Hewret Wettin, były Prezydent Republiki Bialeńskiej
Nie możemy trwać w takim stanie jak obecnie. Albo dymisja, albo porządna, ogolnonarodowa dyskusja mająca na celu zapobiezenie jeszcze silniejszemu kryzysowi.
Pani Prezydent, proszę się opamiętać! Chcemy przywrócenia ładu w państwie! Czas ustąpić!
Nie można pozwolić, aby stan nadzwyczajny, cała ta trudna, niestabilna sytuacja w państwie spowodowała problemy ze współorganizacją V-Mundialu. Pani Prezydent, dla dobra Bialenii i jej Obywateli, powinna natychmiast podać się do dymisji! Porozumienie i kompromis są możliwe, ale nie zapewnią nam ochrony, równowagi wewnętrznej i rozwoju. Pani Prezydent - wzywamy Panią, aby jak najszybciej zrezygnowała ze stanowiska!
Poważne państwo nie powinno mieć takiego rządu, którego członkowie zwracają się do innych w sposób poniżej wszelkiej krytyki i nieadekwatny do zajmowanego przez nich (członków rządu) stanowiska.
Prezydent Swarzewska-Dostojewska łamie prawo. Ogłosiła stan nadzwyczajny, który jest niekorzystny dla Bialenii i obywateli.
Takie groźby członka Rządu pod adresem opozycjonistów byłyby niedopuszczalne w Bialenii rządzonej zarówno przez Wspólnotę Rozwoju, Bialeńską Partię Demokratyczną jak i jakąkolwiek inną opcję oprócz tej, którą reprezentuje Pani Prezydent i jej rząd.
Nikt nie zamknie nam ust i nikt nie będzie nas straszył procesem sądowym!
I znów rząd nie rozumie, że opozycja ma pełne prawo i może wyrażać swoje zdanie co do działań rządu i Prezydent.
Nie powinno się w ogóle brać pod uwagę użycia siły wobec kogokolwiek w Bialenii.
Grożenie użyciem siły przeciwko obywatelom Republiki jest nie tylko dalece niestosowne i niepoprawne, ale także mogące się kwalifikować jako przestępstwo (wykroczenie) z punktu widzenia prawa obowiązującego w kraju.
Frederick Hufflepuff, lider Wspólnoty Rozwoju, były Wiceprezydent Republiki Bialeńskiej
Pani Prezydent nie odpowiedziała dlaczego wprowadziła stan wyjątkowy. Pani Prezydent w ogóle nie chciała rozmawiać i odpowiadać na apele ludu.
Pani Prezydent, prosimy wysłuchać głosu narodu, jesteśmy Republiką, a więc odpowiada Pani przed nami. Prosimy o złożenie rezygnacji.
Powtarzam - nikt nie kwestionuje wyborów, Pani Prezydent wygrała, ale Pani prezydent powinna odejść z jeszcze jakąś resztką honoru.
Czegoś takiego nawet po Pani Prezydent się nie spodziewałem... Porażka, wstyd i upokorzenie dla Bialenii.
Pani Prezydent, to co Pani od wczoraj zrobiła przelało wszelką czarę goryczy, rozczarowań i wstydu dla Republiki. Po raz kolejny wzywam Panią do dymisji i zakończenia tego ciągu samo-upokorzeń.
Nie chcę kogoś tak nieodpowiedzialnego w Pałacu Prezydenckim.
Eddard Noqtern, Król Hasselandu i były Prezydent Republiki Bialeńskiej
To nie był lipiec, a właśnie marzec w naszej historii gorący miesiąc... Nadzwyczaj...
Ja bynajmniej jestem za tym aby Pani prezydent dokończyła kadencję w normalnym, nieprzyśpieszonym trybie.
I tutaj wezwanie aby WR też ustąpiła ze swoich stołków. WR do dymisji, do rozwiązania, precz z parlamentu.
Nie czuję się w obowiązku składać dymisję, gdyż pełnię swój urząd zgodnie z prawem kraju w którym nim jestem.
To przez WR ten niegdyś sprawnie działający mechanizm zwany Bialenią zaczął się "krztusić" to wy stoicie mu ością w gardle.
Z opozycją która neguje władze państwowe na czele z prezydentem się nie rozmawia tylko robi porządek.
To co tutaj ma miejsce to pucz uliczny, którym chcecie obalić wyłoniony w demokratycznych wyborach rzad oraz prezydenta. My mówimy stanowcze NIE brakowi stosowania prawa.
Ktoś ewidentnie "gra" na uruchomienie mechanizmu wywrócenia rządu i prezydenta i to zaledwie po kilku dniach.
Jan Kaniewski, Minister Spraw Wewnętrznych Republiki Bialeńskiej


Świat: Ałustria przygotowuje atak na Bialenię?
Carpublika Ałustrii, państwo reklamujące się jako "największe w polskim mikroświecie", nieposiadające Konstytucji i stabilnych władz, zadeklarowało rozpoczęcie przygotowań do ataku na Republikę Bialeńską i Królestwo Hasselandu. Wcześniej w tym kraju odbyły się procesy, w których na kary śmierci lub banicji skazano bialeńskich obywateli - Piotra Pawła I, Severino Castiglioniego i Tomasza I Bagrata-Dostojewskiego. W tamtejszym sądzie rozpoczął się także proces przeciwko Kamilowi Maciejewskiemu, który poinformował o zaistniałej sytuacji na bialeńskim forum.