Przed tygodniem Rada Królewska Elderlandu oddelegowała JKW Króla Seniora Hadriana Augusta, by udał się do Królestwa Sclavinii celem oficjalnego nawiązania stosunków dyplomatycznych na linii Nowy Eldorat – Elder. 

Hadrian August spotkał się w Nowym Eldoracie z Jego Królewską Mością Królem Sclavinii Emilem I Potockim i po krótkich, acz owocnych rozmowach udało się wynegocjować treść traktatu o wzajemnym uznaniu i nawiązaniu stosunków dyplomatycznych. Wspomniany dokument z podpisem Jego Ekscelencji Regenta KE Rogera hr. d’Artois wieczorem 19. lipca br. znalazł się w stolicy Sclavinii gdzie został oficjalnie zawarty.

Treść umowy.

Podczas prowadzonych w Nowym Eldoracie rozmów obie strony wyraziły zainteresowanie pogłębieniem wzajemnej współpracy i budowaniem coraz lepszych, sojuszniczych relacji. Należy nadmienić, że Elderland i Sclavinię łączą względy kulturowe oraz ustrojowe, a więc ich kooperacja może być korzystna dla obu stron. Oba państwa podejmą także kroki w celu otworzenia wzajemnych przedstawicielstw dyplomatycznych i powołania ambasadorów. Chęć podjęcia misji dyplomatycznej w Nowym Eldoracie wyraził już JKW Hadrian August. Decyzję podejmie jednak JE Regent d’Artois.

Napisane przez: elderlandis | Styczeń 26, 2011

W życiu.. jak w sporcie – oświadczenie Króla Elderlandu

Drodzy Rodacy!
Kochani Przyjaciele!

Ostatnie miesiące w moim życiu realnym nie były najłatwiejsze. Borykałem się z wieloma problemami.. być może większość sam sobie zgotowałem. Nie wnikajmy w to jednak.

Najważniejszy jest fakt, że w tym okresie Królestwo Elderlandu (delikatnie mówiąc) podupadło. Informuję jednak, iż na realnym koncie KE jest bardzo duża kwota, która w zupełności wystarczy na opłacenie serwera i przedłużenie domeny [elderland.org]. Również kopie strony głównej są, z tego co wiem, zachowane i w miarę aktualne.

Dołożę więc wszelkich starań, by Elderland powrócił na mikroświatowe salony i po raz kolejny stanął na nogi. Rodacy, stać nas na to! Potrafimy!

Wszelkie sprawy dotyczące polityki zagranicznej ureguluję w najbliższych dniach (w pilnych kwestiach proszę o kontakt pod nr GG: 5587751 ).

Kończę swoje krótkie i puste oświadczenie słowami, które zastałem w opisie JKM Patryka I Labackiego: ,,Nieważne ile razy upadasz, ważne ile razy wstajesz!”. Toteż i my powstaniemy. Forza Elderland!

P.S. Wierzę również w zwycięstwo KE w najbliższym meczu mundialowym! Powodzenia, kochani!

Hadrian August,
Król Elderlandu.

Napisane przez: elderlandis | Sierpień 2, 2010

Oświadczenie Króla Elderlandu ws. Wspólnoty Korony Ebruzów

Jego Królewska Mość Hadrian August opublikował dzisiaj na forum Królestwa Elderlandu oświadczenie na temat Wspólnoty Korony Ebruzów, a także dalszej przynależności Elderlandu do Unii Mikrooceanii. Treść oświadczenia publikujemy poniżej:

Od ponad dwóch miesięcy władze Królestwa Elderlandu prowadziły z przedstawicielami Królestwa Dreamlandu rozmowy na temat naszego uczestnictwa w odtworzonej Wspólnocie Korony Ebruzów. Inicjatorem negocjacji była strona dreamlandzka. Przed tygodniem do Kancelarii Królewskiej Elderlandu wpłynął projekt Karty WKE. Wystosowaliśmy co do niego drobne poprawki, które zostały już omówione z Jego Królewską Mością Robertem I. Najprawdopodobniej w najbliższą sobotę, 7 sierpnia, nastąpi uroczyste podpisanie Karty, która wejdzie w życie po spełnieniu wymogów konstytucyjnych obu państw.

Nowa Wspólnota Korony Ebruzów ma być sojuszem zbudowanym na wspólnych celach i wizjach. Bierzemy sobie za cel obronę autentycznego mikronacjonalizmu i współpracę opartą na ideach oraz wartościach monarchistycznych. Podczas obchodów 12. rocznicy założenia Królestwa Dreamlandu Jego Królewska Mość Robert I oficjalnie uznał panujący w Elderlandzie ród Scottów za boczną linię Dynastii Ebruzów, a mnie za członka tejże Rodziny. Powiązania dynastyczne mają być spoiwem i gwarancją stabilności WKE.

Na wspomnianych wcześniej obchodach rocznicy powstania Dreamlandu Królestwo Elderlandu reprezentowali poza mną: członek Rady Regencyjnej Hrabia Simon McMelkor oraz przyszły zarządca Arcyksięstwa Monderii Alexander Wnuczowski. Po zakończeniu uroczystości pozostałem w Ekorre celem omówienia ostatecznego kształtu formowanej Wspólnoty.

W związku z zawarciem przez Królestwo Elderlandu wyżej wymienionego sojuszu czuję się zobowiązany, by poruszyć kwestię Unii Mikrooceanii. Wiązaliśmy z Unią ogromne nadzieje i szanse na gwałtowny rozwój regionu geopolitycznego Mikrooceanii. Niestety w tej chwili wspólnota ta nie idzie w kierunku, który napawałby optymizmem. Nie oznacza to jednak, że deklarujemy wystąpienie z niej. Jeszcze przed końcem sierpnia Rada Regencyjna zajmie się przeanalizowaniem zgodności Karty Mikrooceanii z Kartą Wspólnoty Korony Ebruzów. Chcemy także utrzymania bliskich kontaktów z naszymi sąsiadami oraz budowania więzi przyjaźni i współpracy w tym regionie. Szansę na przetrwanie UM widzimy w zapowiadanym przez mikrooceaniczne agencje prasowe nadzwyczajnym szczycie państw Unii. Jeżeli owy się odbędzie to delegacja Elderlandu z całą pewnością weźmie w nim udział.

W najbliższym czasie podamy do publicznej wiadomości więcej informacji na temat Wspólnoty Korony Ebruzów i dalszego uczestnictwa w strukturach Unii Mikrooceanii.

(-) Hadrian August,
Król Elderlandu.

Napisane przez: elderlandis | Sierpień 1, 2010

Rehaggel: Zwycięski remis Elderlandu. Chattycja i Shania za burtą.

Reprezentacja Królestwa Elderlandu zremisowała dzisiaj 2:2 z kadrą Chattycji i Shanii w meczu 5. kolejki fazy grupowej V-Mundialu w RSiT. Wkrótce po ostatnim gwizdku sędziego o publikację relacji z tego spotkania pokusił się znany elderlandzki szkoleniowiec Maciej kaw. Rehaggel. Za jego zgoda redakcja Elderlandisa postanowiła opublikować wyżej wymienione sprawozdanie, lecz nie ponosi odpowiedzialności za treści w nim zawarte.

Królestwo Elderlandu – Chattycja i Shania 2:2 (2:1)

Pomimo wielu okazji, dominacji od początku do końca meczu i wspaniałego dopingu kibiców, którzy w przeważającej ilości zjawili się na stadionie w Pięciogrodzie nie udało się pokonać Chattycji. Jednak to my wychodzimy ostatecznie zwycięsko z tego spotkania! Naszym celem był remis – Chattycji zwycięstwo. To przecież my jesteśmy o jedno oczko wyżej w tabeli.. Więcej determinacji i woli walki powinni wykazać więc Mahometanie, ale wszystko na co było ich stać to urwanie punktu.

Zaczęło się fantastycznie – już w 1 minucie objęliśmy prowadzenie po brawurowym dośrodkowaniu Warowskiego (odchodzi od nas po tym seznie), które pewnie wykończył Gili. Później w ciągu 10 minut mogło i powinno być już 3:0, ale swoich okazji nie wykorzystywali Aira i Fronczak. Wiadomo, że niewykorzystane sytuacje się mszczą, więc po okazji z niczego i po błędzie Buciora, który nie pokrył odpowiednio Bassama w polu karnym udało się Chattycji wyrównać. Po tym uderzeniu nasi piłkarze trochę spuścili z tempa. Ale gdy te niemrawe kroki dostrzegł trener naszej reprezentacji, Hadrian od razu zdopingował swoich piłkarzy by jeszcze przed przerwą wbili piłkę do siatki. Co prawda ta sztuka ponownie nie udała się Airze i Fronczakowi, którzy dzisiaj nie mieli nastawionych celowników, ale w końcu po pięknej, indywidualnej akcji Giliego, sędzia Howard Webb podyktował rzut karny. Sytuacji nie zmarnował Gelsthorpe i znów byliśmy w niebie. Tak więc pierwsza połowa całkowicie należała do nas! W drugiej połowie nie było gorzej. Zabrakło tylko bramek. A, że potomkowie Mahometa mieli dzisiaj nieziemską skuteczność (na 2 akcje – 2 gole) udało im się w końcu doprowadzić do wyrównania po błędzie Ratsa, który dzisiaj nie miał swego dnia.

No cóż – mimo wszystko ten remis to nasz sukces! Chattycja była uznawana za czarnego konia tego turnieju, ale wydaję się, że znów poskromiliśmy ich ambicje! Elderland na 99% zamelduje się wśród 8 czołowych drużyn V-Mundialu. A Chattycja kolejny raz będzie się musiała obejść smakiem…. Czy ktoś ma jeszcze wątpliwości dla kogo dzisiejszy rezultat był korzystniejszy? Oczywiście martwi trochę postawa defensywy, ale za to przewaga i dominacja przez cały mecz, mnóstwo wypracowanych sytuacji musi napawać optymizmem.

IDZIEMY PO NASZ 3 MUNDIAL!!!!!!!

– Maciej kaw. Rehaggel

Napisane przez: elderlandis | Lipiec 16, 2010

V-Mundial: decyzja zapadła!

Jest już pewne, że pierwszym selekcjonerem reprezentacji Królestwa Elderlandu na V-Mundialu 2010 w Rzeczypospolitej Sclavinii i Trizondalu będzie Jego Królewska Mość Hadrian August.

Dziś w godzinach popołudniowych do pałacu królewskiego w Elderze przybył znany elderlandzki trener, były selekcjoner reprezentacji narodowej, a obecny przewodniczący Elderlandzkiego Związku Skoków Narciarskich i Elderlandzkiego Związku Piłki Nożnej Jacek kaw. do Nascimento. Do Nascimento rozmawiał z Królem na temat sytuacji w elderlandzkiej kadrze. Po spotkaniu szef EZPN oznajmił, iż reprezentację Elderlandu na tym mundialu poprowadzi Hadrian August.

Kawaler do Nascimento zadeklarował wszelką pomoc i będzie piastował funkcję doradcy w kadrze. Chodzą także słuchy, że z okazji V-Mundialu do kraju ma powrócić Maciej Rehaggel, który również będzie doradzał selekcjonerowi. Rehaggel jest w Elderlandzie często nazywany ,,trenerem stulecia”, gdyż wraz z narodową reprezentacją w grudniu 2008 roku wygrał Puchar Interkontynentalny, a następnie w kwietniu 2009 roku V-Mundial.

Czy pomoc trenera-legendy przerwie nie najlepszą passę elderlandzkiej kadry? Na pewno Elderlandczycy wiążą z tym mundialem ogromne nadzieje. Hadrian August przed wstąpieniem na tron prowadził od września 2008 roku drużynę Devils Elder FC w elderlandzkiej lidze EZPN. Nie odnosił z tym klubem większych sukcesów, lecz pojawiły się one, gdy w 2009 roku poprowadził zespół FC Crown Krolowo w natańskiej Prymierze A-klasie. Najpierw Crown zdobyli Tarczę Natanii, a kilka miesięcy później wygrali ligę.

Pozostaje nam tylko mieć nadzieję, że coś w elderlandzkiej piłce drgnęło i znów jesteśmy w stanie wygrywać. Forza Elderland!

Napisane przez: elderlandis | Czerwiec 6, 2010

Nowa odsłona Królestwa Elderlandu

W dniu dzisiejszym nastąpiło odsłonięcie nowej strony głównej Królestwa Elderlandu. Design witryny został wykonany przez Simona hr. McMelkora i on też zajął się konstrukcją szablonu, a także uzupełnieniem podstron. W przygotowaniach uczestniczył również Jego Królewska Mość Hadrian August oraz Filip hr. Czarny, którzy zajęli się przede wszystkim pracami na serwerze.

Z premierą strony zwlekano do momentu wykupienia domeny internetowej. Wszelkich formalności z tym związanych dopełnił dziś rano Jego Królewska Mość Hadrian August i od tej chwili oficjalny adres Królestwa Elderlandu brzmi:

www.elderland.org

W najbliższym czasie planowane są również zmiany na elderlandzkim forum. Na pewno będą one dotyczyły samego wyglądu, lecz chodzą także słuchy o zmianie całego systemu forum. Ile w tym prawdy? Przekonamy się niedługo. Jeszcze przed wakacjami powinna do powszechnego użytku wejść Lista Dyskusyjna Królestwa Elderlandu. Wiemy, iż nie zastąpi ona forum, lecz będą na niej umieszczane różnorakie obwieszczenia.

Podstrony na nowej witrynie są w dalszym ciągu uzupełniane. Służby informatyczne uporządkowały też wszelkie będące w ich posiadaniu strony elderlandzkich instytucji, związków, partii czy organizacji. Część z nich znajdzie się w zbiorach Instytutu Pamięci Narodowej, a pozostałe wejdą do użytku. Wiadomo, iż jest ich co najmniej kilkanaście (począwszy od stron Rady Koronnej, a skończywszy na ZOO czy Galerii Narodowej).

Nadal niejasna pozostaje kwestia systemu gospodarczego. Jego Królewska Mość Hadrian August niedawno stwierdził, iż nad systemem prowadzone są pewne prace, lecz ostateczna decyzja co do tego na czym oparta będzie elderlandzka gospodarka jeszcze nie zapadła.

Napisane przez: elderlandis | Maj 10, 2010

Wizyta Premiera Dreamlandu w Elderze

W minioną sobotę (8 maja br.) do Królewskiego Miasta Elderu z wizytą przybył Premier Rządu Królewskiego Królestwa Dreamlandu Jacques de Brolle. Ekscelencja de Brolle spotkał się podczas niej z Jego Królewską Mością Hadrianem Augustem. Wiadomo, iż głównym tematem prowadzonych rozmów były kwestie związane z polityką zagraniczną. W ramach wizyty dreamlandzki Premier odwiedził także forum Królestwa Elderlandu.

Z wiadomości, którą na elderlandzkim forum opublikował Ekscelencja de Brolle wynika, że w czasie spotkania w Pałacu Królewskim w Elderze dyskutowano na temat ,,propozycji współpracy na arenie międzynarodowej”. Premier powiedział także, że chciałby, aby ,,doszło do powstania organizacji międzynarodowej nowej generacji”. Kancelaria Królewska odmówiła udzielenia jakichkolwiek dodatkowych informacji. Jego Królewska Mość Hadrian August zapewnił tylko, że bardzo zależy mu na budowaniu sojuszniczych relacji z Królestwem Dreamlandu oraz ocenił weekendowe rozmowy jako niezwykle udane.

Dreamlandzki Premier stwierdził także, że: ,,nasze Królestwa (KE-KD – red.) łączy zbliżona jakość kultury politycznej, podobna kultura dyskusji i podobny szacunek dla prawa. Być może jednak właściwym wspólnym mianownikiem, znakiem rozpoznawczym i jedyną cechą, o jakiej warto mówić w obliczu wyczerpywania się dotychczasowej formuły mikoruniwersalizmu i coraz powszechniejszej apatii, jest konsekwentne i poważne podejście do idei wspólnej zabawy”.

Lord Marszałek Izby Senatorskiej KE Simon hr. McMelkor wskazuje też, że Dreamland i Elderland łączy wspólnota interesów geopolitycznych. Marszałek dodał, że wizyta Jego Ekscelencji Jacquesa de Brolle w Królestwie Elderlandu otwiera nowy rozdział w stosunkach na linii Ekorre-Elder. Czyżbyśmy mieli do czynienia ze zmianą kierunku polityki zagranicznej Elderlandu, którą 30 stycznia zapowiedział Jego Królewska Mość Hadrian August w swojej mowie tronowej? Najbliższe tygodnie na pewno przyniosą odpowiedź na to pytanie.

Napisane przez: elderlandis | Kwiecień 26, 2010

Sarmacjo, po co?

Wczoraj wieczorem do Królestwa Elderlandu doszła wieść, że w ostatnim referendum mieszkańcy Rzeczypospolitej Sclavinii i Trizondalu niemal jednogłośnie poparli zerwanie unii z Księstwem Sarmacji. Zdawało się, że to już ewidentny początek niepodległej RSiT. Tak się jednak niestety nie stało. Kilkadziesiąt minut po północy na Forum Centralnym KS pojawiła się wiadomość Jego Książęcej Mości Michała Feliksa, w której zapowiedział kolejne referendum. Tym razem głosować w nim mają obywatele sarmaccy. I, paradoksalnie, to oni mają zadecydować o losie mieszkańców RSiT.

Książęce oświadczenie sprawiło, że zawrzało w mediach, politycznych kuluarach i oczywiście samej Rzeczpospolitej. Zawrzało też w Elderlandzie. Zdecydowane artykuły pojawiły się w PAI czy SOKN. Telewizja Rzeczpospolita zerwała umowę z Sarmacją i przestała nadawać na jej terytorium. Pytamy więc: Sarmacjo, po co?

W mikroświecie utrzymuje się negatywny wizerunek Księstwa. Sarmackie władze nie robią nic, by go polepszyć. Co więcej, utwierdzają wielu w przekonaniu, że KS pozostało tym samym państwem imperialistycznym, którym było przed laty. Objęcie tronu przez JKM Michała Feliksa miało odmienić obliczę tego kraju, dla wielu oznaczało to faktyczną śmierć Sarmacji. Teraz jednak Księstwo umiera. Ulega samodestrukcji, która nie jest efektem nowej, a starej (jakże dobrej znanej) polityki.  To początek końca, taki sam, jak w przypadku chociażby Sowietów. Dzisiaj Sarmacja nie potrafi przyznać się do czystej porażki. Rzeczpospolita Sclavinii i Trizondalu nie pasuje do KS w żadnym calu, a co więcej jej obywatele sami wyrazili w ostatnim referendum pragnienie wolności. Wasza Książęca Mość, dlaczego?

Sceptycy mogą mówić, że RSiT umocniło się na łonie Sarmacji. Na nim doszło do pamiętnej unii Sclavinii z Trizondalem. Nie można tego jednak pojmować jednostronnie. Rzeczpospolita korzystała z sytuacji, jaką dawało bycie Krajem Korony KS, ale płaciła za to. Płaciła za to suwerennością, płaciła zrównywaniem z Sarmacją na wielu płaszczyznach, płaciła samym bytem i swoimi obywatelami. Teraz sarmacki książę ma w poszanowaniu klarowną decyzję sclavińskich, trizondalskich obywateli.. wolą zapytać swoich, a jakże! Zastanówmy się czy to nie najdobitniej obrazuje prawdziwy stosunek Sarmacji do tego Kraju Korony?

Na stronie głównej Księstwa Sarmacji ktoś umieścił łacińską sentencję ,,Libertas Omnia Vincit”. Nie prościej pojąć sens tych słów i podziękować Sclavinii i Trizondalowi za te wspólne lata? Rozstać się z zachowaniem nici przyjaźni łączących te narody z Sarmacją? Należy teraz przypomnieć sobie o Wolnej Republice Morvan i jeszcze raz spojrzeć na jej sytuację. Decyzje, które lekceważą wolę silnego narodu będą i muszą być przez ten naród potępiane. Teraz po raz kolejny Księstwo wchodzi do tunelu, na końcu którego wymalowany jest napis ,,SEPARACJA'”. Był już czas na dialog, teraz wystarczy wysłuchać głosu ludu.

Dzisiaj popołudniu p.o. Lorda Marszałka Izby Senatorskiej Simon hr. McMelkor poinformował, że Senatorowie pracują nad projektem rezolucji, która ma wyrazić sprzeciw Senatu wobec decyzji władz Sarmacji. Hrabia McMelkor zgodził się także skomentować zaistniałą sytuację:

Jeśli ktokolwiek na poważnie myślał, że Sarmacja odstąpiła od polityki „jednoczenia Mikroświata pod berłem swego księcia” na rzecz dobrodusznego tworzenia stref wpływów (nieformalnych) – ten przedobrzył i ten jest niepoprawnym optymistą. Epoka ekspansjonizmu wiecznie żywa. I zachowa swe istnienie, tak długo, jak długo istnieć będzie Sarmacja, bowiem megalomania, zaborczość i zadufanie to immanentna część psychiki i świadomości zbiorowej sarmackiego społeczeństwa. Żaden plan reformistyczny, ani nawet armatnie kule nie zdołają tego zmienić, albowiem najpierw Sarmata musiałby się wyrzec swego sarmactwa, nie ma innej drogi.
Jeśli ktokolwiek pomyślał poważnie pomyślał, że Sarmacja nie jest w Mikroświecie hybrydowym surogatem imperialistycznych Szatanów Zjednoczonych i Związku Sowieckiego – ten się zgubnie pomylił. Ale czego, jak nie sowietyzacji spodziewać się po rządach bolszewika?
Jeśli ktokolwiek pomyślał, że z megalomanem i zaborcą można rozmawiać jak równy z równym – ten nie miał racji.
Jeśli ktokolwiek pomyślał, że silniejszy będzie przestrzegał prawa międzynarodowego, ten jest i pozostanie głupcem.

Simon hr. McMelkor, p.o. Lorda Marszałka Izby Senatorskiej Królestwa Elderlandu.

Z elderlandzkim pozdrowieniem dla narodów RSiT.

Napisane przez: elderlandis | Marzec 29, 2010

Król powołał ambasadora w Królestwie Dreamlandu

W minioną sobotę (27 marca br.) Jego Królewska Mość Hadrian August powołał Simona hr. McMelkora na stanowisko Ambasadora Nadzwyczajnego i Pełnomocnego Królestwa Elderlandu przy Jego Królewskiej Mości Robercie I w Królestwie Dreamlandu.

Kancelaria Królewska podała do wiadomości publicznej, iż tego samego dnia Hrabia McMelkor udał się do Dreamlandu. Uczestniczył tam w audiencji u Jego Królewskiej Mości Roberta I, podczas której doręczone zostały listy uwierzytelniające.

Jego Królewska Mość Hadrian August zapowiedział, iż krok ten jest przede wszystkim gestem symbolizującym zbliżenie Elderlandu i Dreamlandu. Król powiedział także, że w najbliższym czasie odbędzie się przegląd elderlandzkiego korpusu dyplomatycznego. Władca zamierza powołać nowe delegacje Elderlandu w Unii Mikrooceanii i Organizacji Polskich Mikronacji.

Napisane przez: elderlandis | Marzec 28, 2010

Skoki narciarskie: Polska K80

Podajemy do wiadomości wyniki konkursu w skokach narciarskich na skoczni Polska K80.

WYNIKI KOŃCOWE:

1. Hadrian August – 89m i 89,5m/275pkt.
2. Marcin Komosiński- 89,5m i 90m/273,5pkt.
3. Jacek do Nascimento – 89m i 88,5m/270,5pkt.
4. Malik al-Mulk – 89m i 87,5m/269,5pkt.
5. Einar Bjørn Olavsen – 81,5m i 84m/247,5pkt.
-. Filip Czarny – DNS
-. Simon McMelkor – DNS
-. Orzislav von Thorn-Todd – DNS
-. Peter Soprano – DNS
-. Harold Radioactiv III – DNS
-. Sven Haugland – DNS

Rekord skoczni: M. Komosiński – 90m

Klasyfikacja generalna na dzień dzisiejszy:

KLASYFIKACJA PO 8 KONKURSACH:
1. M. Komosiński – 670 pkt.
2. J. do Nascimento – 610 pkt.
3. S.McMelkor – 390 pkt.
4. M.al-Mulk – – 345 pkt.
5. F. Czarny – 300 pkt.
6. S. Haugland – 200 pkt.
7. Einar Bjørn Olavsen – 190 pkt.
8. Hadrian August – 100 pkt.
9. Harold Radioactiv III – 72 pkt.
10. P. Soprano – 45 pkt.

Następne zawody na skoczni Słowacja K110.

Older Posts »

Kategorie