Napisane przez: elderlandis | Maj 10, 2010

Wizyta Premiera Dreamlandu w Elderze

W minioną sobotę (8 maja br.) do Królewskiego Miasta Elderu z wizytą przybył Premier Rządu Królewskiego Królestwa Dreamlandu Jacques de Brolle. Ekscelencja de Brolle spotkał się podczas niej z Jego Królewską Mością Hadrianem Augustem. Wiadomo, iż głównym tematem prowadzonych rozmów były kwestie związane z polityką zagraniczną. W ramach wizyty dreamlandzki Premier odwiedził także forum Królestwa Elderlandu.

Z wiadomości, którą na elderlandzkim forum opublikował Ekscelencja de Brolle wynika, że w czasie spotkania w Pałacu Królewskim w Elderze dyskutowano na temat ,,propozycji współpracy na arenie międzynarodowej”. Premier powiedział także, że chciałby, aby ,,doszło do powstania organizacji międzynarodowej nowej generacji”. Kancelaria Królewska odmówiła udzielenia jakichkolwiek dodatkowych informacji. Jego Królewska Mość Hadrian August zapewnił tylko, że bardzo zależy mu na budowaniu sojuszniczych relacji z Królestwem Dreamlandu oraz ocenił weekendowe rozmowy jako niezwykle udane.

Dreamlandzki Premier stwierdził także, że: ,,nasze Królestwa (KE-KD – red.) łączy zbliżona jakość kultury politycznej, podobna kultura dyskusji i podobny szacunek dla prawa. Być może jednak właściwym wspólnym mianownikiem, znakiem rozpoznawczym i jedyną cechą, o jakiej warto mówić w obliczu wyczerpywania się dotychczasowej formuły mikoruniwersalizmu i coraz powszechniejszej apatii, jest konsekwentne i poważne podejście do idei wspólnej zabawy”.

Lord Marszałek Izby Senatorskiej KE Simon hr. McMelkor wskazuje też, że Dreamland i Elderland łączy wspólnota interesów geopolitycznych. Marszałek dodał, że wizyta Jego Ekscelencji Jacquesa de Brolle w Królestwie Elderlandu otwiera nowy rozdział w stosunkach na linii Ekorre-Elder. Czyżbyśmy mieli do czynienia ze zmianą kierunku polityki zagranicznej Elderlandu, którą 30 stycznia zapowiedział Jego Królewska Mość Hadrian August w swojej mowie tronowej? Najbliższe tygodnie na pewno przyniosą odpowiedź na to pytanie.


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s

Kategorie

%d bloggers like this: