Skarland świętuje z Agurią!

Królestwo Agurii obchodzi dzisiaj swoją pierwszą rocznicę niepodległości, w związku z tym na Placu Konstytucji w Walencji dokonano uroczystego podniesienia flagi Skarlandu i Agurii. Flaga Agurii dodatkowo została podniesiona na specjalnie zamontowanym drugim maszcie znajdującym się na budynku Pałacu Królewskiego, fladze Agurii towarzyszy flaga Skarlandu.

Mieszkańcy Walencji zaaprobowali pomysł i na kilkunastu budynkach również zawisły flagi Skarlandu i Agurii, na samochodach i obowiązkowo na środkach transportu publicznego również można zauważyć flagi Skarlandu i Agurii.

Wiadomo, że na flaga Agurii na stałe zagości na Placu Konstytucji i na Pałacu Królewskim.

Skarlandczycy ruszyli do urn!

Po raz pierwszy od prawie dwóch lat Skarlandczycy poszli do urn! Ten ewenement w skali kraju pobudził Skarlandczyków do działania, już po północy czyli ledwo po otwarciu lokali wyborczych nastąpił wzmożony ruch Skarlandczyków w kierunku lokali wyborczych. Najnowsze sondaże będą na bieżąco publikowane przez El Reino i STV.
Według ostatniego sondażu IRES największe szanse na zwycięstwo ma Akcja Narodowa może liczyć aż na 47% głosów.

Tak o wyborach wypowiada się Cristóbal de Surmeña:

Jest to sukces dla Skarlandu i jego państwowości. Po długim czasie Skarland ma wybory dzięki temu, że rośnie zainteresowaniem zamieszkania w Skarlandzie. Bądźmy dumni z tego.

Sondaż IRES dla El Reino – STV: Wybory Sierpień 2012

Z okazji iż po raz pierwszy od dłuższego czasu w Królestwie Skarlandu zostaną przeprowadzone wybory do Kortez Generalnych na zlecenie El Reino I STV Królewski Instytut Statystyczny: IRES przygotował wstępne wyniki sondażu, który trwa do godziny 22 dnia 30 lipca.

Wynik z 27.07.2012 godzina 16.00

Miażdżącą przewagę nad rywalami zdobyła Akcja Narodowa, aż 50% (3 głosy) respondentów oddało by głos na kandydatów tej partii a jako jedyna może uzyskać aż dwa mandaty Deputowanych. kolejne partie zdobyły by po 17% (1 głos). Wymagana była by druga tura wyborów parlamentarnych.

Zgrupowanie reprezentacji Nordii w Walencji

W dniach 19-26 czerwca 2012 roku w Walencji odbędzie się zgrupowanie reprezentacji Nordii w piłce nożnej. Do dyspozycji gości władze Walencji oddały nowo otwarty Estadio Municipal de Valencia.

Drużyna oraz trenerzy reprezentacji Nordii na lotnisku Valencia-La Saïdia zostanie przywitana przez przedstawicieli Królewskiej Federacji Piłkarskiej Królestwa Skarlandu. Sam port lotniczy został obwieszony flagami Nordii i Skarlandu, a przy wyjściu z terminala zawieszono transparent „Bienvenidos a Scarlaña – Witamy w Skarlandzie”. TMV do dyspozycji piłkarzy i trenera oddały autokar, którym bezproblemowo będą mogli przemieszczać się po mieście. Dodatkowo piłkarzom w swojej pierwszej podróży po Walencji, a także gdyby zaszła potrzeba ewentualnego przemieszczania się po mieście lub po za nim towarzyszyć  będzie eskorta lokalnych oddziałów policji Mossos d’Esquadra.

Informujemy również, że stacja metra Estadio Municipal de Valencia w dniach od 19-26 czerwca będzie zamknięta. Zalecamy korzystanie z pociągów Cercaniam Valencia odjeżdżających ze stacji Valencia-Algirós (dojazd autobusami i tramwajami kategorii A).

Reprezentantom Nordii życzymy miłego pobytu!

Poprawa relacji na linii Walencja-Paryż?

Do Królestwa Skarlandu przybył Jean-Louis de Murville – Minister Spraw Zagranicznych Republiki Francuskiej, oczywiście w celu wyjaśnienia zamieszania jakie wystąpiło z oznaczeniem zawartego traktatu jako wypowiedziany.

Po tym jak się okazało, że oznaczenie traktatu jako wypowiedziany to tylko i wyłącznie błąd JKW Norbert I de Catalán tak przywitał przedstawiciela Francji:

A mnie ogólnie miło powitać Francuza w Skarlandzie

Co wywołało jedynie pozytywne reakcje Pana Ministra:

Na wstępie przyznam, iż rad wielce jestem z tak niespodziewanej reakcji z waszej strony – pozytywnej rzecz jasna. :)
Chcąc wykazać wzajemność, również pragnę serdecznie pozdrowić obywateli Skarlandu, jak i przekazać życzenia wszelkiej pomyślności.
Co do wzajemnych relacji, to pragnę zaznaczyć, że Republika Francuska i jej obecna dyplomacja popierają cel rozwijania pozytywnych stosunków i chciałyby go realizować. Dotyczy to Wszystkich naszych partnerów z kontynentu, a co za tym idzie, także i Królestwa Skarlandu.
Choć różnica interesów istniała, istnieje i istnieć będzie, to sądzimy iż dialog i szukanie pola do współdziałania są możliwe i warte realizacji. Francja jest na to gotowa i otwarta.

Z kolei Pani Przewodnicząca Rządu Królestwa Skarlandu potwierdziła, że Skarland jest gotowy na poprawę i z chęcią będzie dążył do normalizacji stosunków z Paryżem. Czy Skarland i Francja znów zbliżą się do siebie tak jak to było za czasów I Republiki i Królestwa? Pewnie tak z uwagi na bliskość Francji należy w niej szukać jednego z bliższych sojuszników – odpowiada Norbert I de Catalán.

Tak więc zapowiada się ocieplenie na linii Walencja-Paryż co w obliczu ostatnich incydentów jest niewątpliwie pozytywnym wydarzeniem.

¡Viva Scarlaña!  ¡Viva Francia!

Narodowości w Skarlandzie

Od dłuższego czasu Królewski Instytut Statystyczny Skarlandu pyta obywateli Skarlandu o ich narodowość. I tak obywatele mogą zadeklarować przynależność wyłącznie do Narodu skarlandzkiego i poszczególnych narodowości go stanowiących: Akrycka, Leońska, Mostolska i Walencka. Każdy obywatel może wybrać czy identyfikuje się tylko z daną narodowością czy również po części z narodem Skarlandzkim.

Na chwilę obecną aż dwóch obywateli zadeklarowało iż przynależy wyłącznie do Skarlandczyków. Wszyscy, którzy zaznaczyli przynależność do narodowości uznają iż również są Skarlandczykami, najwięcej jest przedstawicieli narodowości Mostolskiej aż dwóch, jedna osoba zadeklarowała narodowość Walencką. Jednak osoba nie czuje się związana ani z narodem Skarlandzkim jak i żadną narodowością go stanowiącą.

 

Benzyna + zapałki + ambasada polondzka = :)

Po raz kolejny IS zorganizowała protest tym razem tylko pod ambasadą polondzką w proteście przeciwko nazywaniu Królewskiej Akademii byle jaką szkółką i znieważaniu Skarlandzkiej Rodziny Królewskiej.

Demonstrujący mieli zdecydowaną przewagę liczebną i służby porządkowe ograniczyły się jedynie do uniemożliwienia protestującym wdarcie się do budynku ambasady Polondii. Pod ambasadą ułożono stos egzemplarzy Gazety Polondzkiej i po oblaniu benzyną podpalone, w między czasie do ogniska podrzucono kilka polondzkich flag i kukła prezydenta Polondii. Przed budynkiem ustawiono znowu transparent z napisem: „Nie będzie polondczyk pluł nam w twarz”. Władze miejskie wyraziły zgodę na pozostawienie transparentu na chodniku przed ambasadą.

Przez Agurię do Skarlandu

Kraje Vaarlandu kontynuują swoją politykę wrogości wobec Agurii a idąc dalej ciosy otrzymuje również i Królestwo Skarlandu najsilniej ostatnio atakowane przez kretyna Einara w duecie z władzami polondzkimi, który dopuszczają się znieważania Królewskiej Akademii Skarlandu i członka Skarlandzkiej Rodziny Królewskiej to zasługuje bynajmniej na to aby zakazać polondczykom i nordyjczykom wjazdu do Skarlandu!

Skarlandzki delegat opuszcza Kongres Vaarlandu

Kongres Vaarlandu opuścił JKW Norbert I, tłumacząc to sprawami realnymi, choć niemożliwe jest, że najstarszy obywatel Skarlandu od tak opuścił obrady tak ważnego dla Skarlandu wydarzenia jakim jest Kongres Vaarlandu. Czy sprawy realne to jedyny powód? Zapytaliśmy o to samego zainteresowanego (w artykule przytoczymy niektóre wypowiedzi).

JKW Norbert I opuścił obrady Kongresu Vaarlandu tłumacząc to sprawami realnymi, jak dowiedziała się El Reino jest to również związane z nagonką państw Vaarlandu na Królestwo Skarlandu związanego z nieudolnie funkcjonującą Konwencją Vaarlandzką ws. Ziem Niczyich, której Skarland nie ratyfikował co bardzo niektórym się nie spodobało.

Izolacja pomysłem na zachowanie niepodległości

JKW Norbert I podkreślił, że jedynym sposobem na przetrwanie niepodległego Królestwa Skarlandu jest izolacja od reszty kontynentu (z wyjątkiem RON), a także nie uznanie wszelkich postanowień obecnie trwającego Kongresu Vaarlandu z uwagi iż jego postanowienia mogą znacznie ograniczyć suwerenność Królestwa Skarlandu.

„Nie będzie Polondczyk pluł nam w twarz”

Wielka Polondia zgłaszała już swoje niepokoje wobec suwerennych decyzji Rządu Królestwa Skarlandu i ewidentnie czyniła to podczas Kongresu przesłuchując delegacje Skarlandu ws. nieuznawania konwencji o ziemiach niczyich co powinno być sygnałem dla obecnego rządu do zawieszenia kontaktów dyplomatycznych, a nawet zerwania stosunków dyplomatycznych na linii Valencia-Oxbay, na pewno będzie to bodźcem do działania przyszłego rządu jeżeli incydenty się powtórzą a Inicjatywa dla Skarlandu wygra wybory.

JKW Norbert I de Catalán

Wielka Polondia do spółki z Nordią zarzuca władzom Skarlandu nie informowanie ich o podejmowanych działaniach ws. konwencji, „może jeszcze zacząć zdawać im raport z aktualnych spraw wewnętrznych?” . Warto zaznaczyć, że władze Królestwa Skarlandu nie czuły się zobowiązane do informowania kogo kolwiek o prowadzonych działaniach.

Eskwilinia również się wtrąca

Obywatel Eskwilinii w komentarzu do artykułu w prasie nordyjskiej skomentował  wypowiedzź Pani Przewodniczącej:

W imieniu Skarlandu oznajmiam, że nie podpiszemy ewentualnego traktatu o nierozprzestrzenianiu broni masowego rażenia.

Maria Velazques

w następujący sposób:

Skarland wypada zdecydowanie najgorzej ze swoimi sporami pośród delegatów, domaganiem się broni atomowej i bałaganem wokół konwencji.

skupmy się na domaganiu się broni atomowej, otóż każdy kraj dysponuje swoją armią i to czym dysponuje stanowi sprawę wewnętrzną Królestwa Skarlandu a jak widać Eskwilińczycy idą w ślady Nordyjczyków i Polondczyków i wpychają się tam gdzie nie powinni tak więc kolejny sygnał aby zastanowić się nad zasadnością utrzymywania z nimi stosunków dyplomatycznych z uwagi, że oba kraje jakoś się ze sobą nie kontaktują (ambasady nie obsadzone) i zero współpracy.

Tak więc w przypadku wygranej IS zajmiemy się problemem wtrącania Eskwilini w sprawy wewnętrzne Skarlandu, nie wykluczam zerwania stosunków dyplomatycznych z tym krajem.

JKW Norbert I de Catalán

Czyli zapowiada się ciekawie…

W Warszawie kongres a w Walencji protest

Trwający w Warszawie Kongres Vaarlandu ostatnio wyhamował i nic ciekawego na nim się nie dzieje. Uwagę mieszkańców stolicy Królestwa Skarlandu oburzył jednak artykuł opublikowany w Nyheter fra Norde gdzie bezczelnie kontynuuje się obrażanie Najjaśniejszych Władz Królestwa Skarlandu oraz naszej delegacji na Kongresie, co z kolei skutkowało protestami w stolicy Skarlandu tym razem o dziwo obeszło się bez palenia samochodów i ogólnej dewastacji wszystkiego wokół być może dlatego, że organizatorem protestu jest partia Inicjatywa dla Skarlandu.

Walencję ogarnęły protesty po tym jak krajom Vaarlandu nie spodobało się, że Skarland nie ratyfikował Konwencji Vaarlandu ws. ziem niczyich i tak w oczernianiu Królestwa Skarlandu wybija się przed szereg władca jednego z najmniejszych państw Vaarlandu a mianowicie Einar I z Nordii, którego wypowiedź:

bo jak dla mnie to Skarland się w ten sposób ośmiesza

spowodowało iż przed Ambasadą Królestwa Nordii w Walencji zebrał się tłum protestujących z transparentami tj.: „Wolny Skarland”, „Stop integracji z Vaarlandem”, „Powiesić Einara” i kilka innych mniej lub bardziej obraźliwych dla Nordii. Co niektórzy próbowali swe niezadowolenie z włażenia w sprawy Skarlandu demonstrować paleniem flag Nordii ale służby porządkowe skutecznie wyłapywały delikwentów bezczeszczących nordyjską flagę.

Wielka Polondia też oberwała

Po ambasadzie Nordii, w której stronę poleciały jedynie jaja i pomidory tłum przeniósł się pod Ambasadę Wielkiej Polondii gdzie palono kukły Prezydenta tego kraju i wykrzykiwano również wiele niecenzuralnych haseł pod adresem polondzkich władz, na zakończenie protestu pod ambasadą na ogrodzeniu zawieszono transparent z napisem „Nie będzie Polondczyk pluł nam w twarz”.

Kolejny przystanek Ambasada Rzeczpospolitej Obojga Narodów

Tłum z pod Ambasady Wielkiej Polondii przeszedł pod Ambasadę RON, która znajduje się zaledwie trzy przecznice dalej tam służby porządkowe Mossos d’Esquadra ustawiły kordon uniemożliwiając podejście do budynku skończyło się tylko na okrzykach: „Zdrajcy”, „Hańba”, brakowało jedynie skandowania „Jarosław, Jarosław…”🙂. Zabezpieczenie ambasady uniemożliwiło jakie kolwiek inne akcje typu obrzucanie budynku jajami itd, tak więc tłum przeniósł się pod Ambasadę Eskwilinii.

Czas na deser: Ambasada Eskwilinii

Pod ambasadą Eskwilinii protestujący domagali się zajęcia własnymi sprawami a nie mieszaniem się i komentowaniem prowadzonej przez Skarland polityki.

Plaza de Constitución i zakończenie protestu

Protest zakończył się pokojowo na Placu Konstytucji, gdzie mieszkańcy stolicy, a także Skarlandczycy z innych część kraju bawili się do białego rana. Skarlandczycy również brali udział w dyskusjach o tym „dlaczego warto olać wspólnotę vaarlandzką”.

Akcja zablokuj ambasadę

Przez kilka kolejnych dni w Walencji będzie organizowana akcja pod tytułem: „Zablokuj Ambasadę…” i tak ambasady: Nordii, Wielkiej Polondii, RON i Eskwilinii czeka w najbliższych dniach kilkugodzinna blokada czyli brak możliwości wyjechania samochodem z placówek dyplomatycznych. Oj się będzie działo.

Podsumowanie

Było dość spokojnie w porównaniu z innymi demonstracjami w Walencji. Policja Lokalna Mossos d’Esquadra uznała iż po mimo kilku incydentów było spokojnie, a samo miasto nie było sparaliżowane przez protest.