Kongres Kontynentu Wschodniego Strona Główna Kongres Kontynentu Wschodniego
Eskwilingrad, maj 2013

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj


Znalezionych wyników: 14
Kongres Kontynentu Wschodniego Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Nowe państwa
Poul Morthensen

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 667

PostForum: Komisja ds. ziem niczyich i nowych państw Kontynentu   Wysłany: 2013-10-08, 14:40   Temat: Nowe państwa
Ekscelencje,
Dziękuję Ekscelencji Markosowi apo Zepowi za wypowiedź. Hasseland istnieje, ma problemy, kłopoty - jak każda mikronacja. Ja nie jestem prorokiem i nie mogę wyrokować co się stanie. Oczywiście, będziemy każdemu wdzięczni za pomoc i wsparcie. I jeśli sami będziemy w stanie, pomożemy każdemu, kto będzie tego potrzebował.
  Temat: Konwencja o Kontynencie Wschodnim
Poul Morthensen

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 685

PostForum: Komisja ds. ziem niczyich i nowych państw Kontynentu   Wysłany: 2013-10-08, 14:24   Temat: Konwencja o Kontynencie Wschodnim
Ekscelencje,
Widzę, że uwagi moja jak i innych delegatów, krytycznie nastawionych wobec idei uprzywilejowania niektórych państw Kontynentu Wschodniego względem innych, w ogóle nie została rozpatrzona. To wielka szkoda. Tym niemniej Królestwo Hasselandu z zainteresowaniem będzie śledzić przebieg wydarzeń i życzy Sygnatariuszom Konwencji wielu sukcesów. Nie sądzę, byśmy mieli zamiar występować o tzw. lokację, albowiem faktycznie jesteśmy tam, gdzie się osiedliliśmy i żadna zgoda nie jest potrzebna; co więcej, stawianie wymogu takiej zgody odebralibyśmy jako akt niechętny wobec naszego państwa.
  Temat: Synchronizacja historii przedinterntowych państw KW
Poul Morthensen

Odpowiedzi: 35
Wyświetleń: 1303

PostForum: Komisja ds. współpracy kulturalnej   Wysłany: 2013-07-23, 12:11   Temat: Synchronizacja historii przedinterntowych państw KW
Ekscelencje,
Jeśli dla Księcia to co mówię jest na za niskim poziomie ogólności, to spróbuję przejść na wyższy. Oczywiście, nic nie poradzę, jeśli Książę nie zrozumie... :-P
Historię państw łączą wydarzenia wielkie i małe. Jednak te małe rzadko kiedy łączą kilka lub kilkanaście państw. Musimy więc szukać wielkich wydarzeń. Obok wspomnianej przeze mnie wielkiej wojny lub wielkiego zjazdu może być to wielki kataklizm w rodzaju wielkiej powodzi, wielkiego wybuchu wielkiego wulkanu lub wielkiego trzęsienia ziemi i wielkiego tsunami.
A co Książę miał na myśli, mówiąc o Mojżeszu? Bo tu ja nie zrozumiałem...
  Temat: Konwencja o Kontynencie Wschodnim
Poul Morthensen

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 685

PostForum: Komisja ds. ziem niczyich i nowych państw Kontynentu   Wysłany: 2013-07-22, 13:40   Temat: Konwencja o Kontynencie Wschodnim
Ekscelencje,
Pragnę wyrazić zdziwienie, że Konwencja tworzona jest w sposób, który uprzywilejowuje niektóre państwa Kontynentu Wschodniego, nie zauważając państw które powstały jeszcze przed debatą nad tym dokumentem.
Królestwo Hasselandu nie rości sobie praw do uznawania się za jakiegoś założyciela Kontynentu Wschodniego i nie zamierza ubiegać się o uznanie za Państwo Pierwotne, ale też nie rozumiemy motywów, czemu już przy tworzeniu Konwencji ktokolwiek zakłada, że my mamy ubiegać się o lokację, jeśli faktycznie jesteśmy umiejscowieni na wyspach niedaleko od Kontynentu.
JKMość Piotr Paweł I zapewne dołączy do tej debaty, ale prosił mnie o przekazanie uprzejmego przypomnienia, że gdy powstawał Hasseland - w 2001 r. - istniało niewiele z obecnych Państw Pierwotnych.
To oczywiście decyzja JKMości, Rządu i parlamentu Królestwa Hasselandu, ale raczej trudno mi sobie wyobrazić, żebyśmy się mieli ubiegać o lokację, skoro zajmujemy wyspy Razuri i Zegiesa w sposób całkowicie legalny, a istnienie tych wysp jest formalnie potwierdzone.
  Temat: Synchronizacja historii przedinterntowych państw KW
Poul Morthensen

Odpowiedzi: 35
Wyświetleń: 1303

PostForum: Komisja ds. współpracy kulturalnej   Wysłany: 2013-07-22, 13:30   Temat: Synchronizacja historii przedinterntowych państw KW
Ekscelencje,
Nie było mnie jakiś czas... po konsultacji z JKM Piotrem Pawłem I widzimy trudność, polegającą na tym, że Hasselandczycy osiedlili się na Razuri zupełnie niedawno, a obecne ziemie Hasselandu są we władaniu zupełnie innego v-państwa.
Tak czy inaczej - z całym szacunkiem, jeśli ustalać jakiekolwiek wspólne daty, tzn. wspólne dla wielu państw, to jednak historia barona Hydroksyna nie jest na tyle wielka, by połączyła historię wielu mikronacji. Podobnie ma się z patriarchą Baluszem. Chyba, żeby afera barona zakończyła się wielką wojną, a patriarchy - zjazdem monarchów :-P
Ja się nie upieram, ale tu chodzi o duże wydarzenia.
  Temat: Synchronizacja historii przedinterntowych państw KW
Poul Morthensen

Odpowiedzi: 35
Wyświetleń: 1303

PostForum: Komisja ds. współpracy kulturalnej   Wysłany: 2013-06-26, 13:31   Temat: Synchronizacja historii przedinterntowych państw KW
Ekscelencje,
http://gazetahasseladzka....zedinternetowa/
Formalnie proponuję, by spróbować ustalić dwie daty, na przykład:

1 czerwca 1763 – wielka wojna
12 września 1827 – wielki zjazd władców

i o nie oprzeć opracowanie wspólnej historii. Jeśli to się uda, będziemy mieć duże osiągnięcie.
  Temat: Mapa Kontynentu Wschodniego
Poul Morthensen

Odpowiedzi: 79
Wyświetleń: 3895

PostForum: Komisja ds. współpracy kulturalnej   Wysłany: 2013-06-26, 13:27   Temat: Mapa Kontynentu Wschodniego
Ekscelencje,
Po konsultacji z JKMością Piotrem Pawłem I - nie zamierzamy w ogóle zajmować się wielkością naszych wysp na wspólnej mapie.
  Temat: Koleje Kontynentu Wschodniego
Poul Morthensen

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 358

PostForum: Komisja ds. współpracy gospodarczej   Wysłany: 2013-06-20, 14:42   Temat: Koleje Kontynentu Wschodniego
Na razie nie mamy, ale z miłą chęcią przyjmiemy propozycje (tyle, że musimy najpierw wybudować lotnisko).
  Temat: Koleje Kontynentu Wschodniego
Poul Morthensen

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 358

PostForum: Komisja ds. współpracy gospodarczej   Wysłany: 2013-06-20, 09:58   Temat: Koleje Kontynentu Wschodniego
Hasseland obecnie co prawda kolei nie potrzebuje (aczkolwiek mamy jedną linię wąskotorową), to przydałyby się połączenia promowe z kontynentem.
  Temat: Mapa Kontynentu Wschodniego
Poul Morthensen

Odpowiedzi: 79
Wyświetleń: 3895

PostForum: Komisja ds. współpracy kulturalnej   Wysłany: 2013-06-20, 09:56   Temat: Mapa Kontynentu Wschodniego
Wasza Królewska Mość
Nie będziemy powiększać - w razie potrzeby odkryjemy jakieś nowe, nieznane wyspy. ;-)
  Temat: Nowe państwa
Poul Morthensen

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 667

PostForum: Komisja ds. ziem niczyich i nowych państw Kontynentu   Wysłany: 2013-06-19, 15:45   Temat: Nowe państwa
Ekscelencje,
Hasseland bez wątpienia jest całkowicie samodzielnym państwem. Wyspy otrzymaliśmy od Surmenii zgodnie ze stosownym traktatem. Nie ma więc potrzeby jakiejkolwiek naszej lokacji.
Generalnie, Hasseland - jako jedno z najstarszych v-państw, powstałe w 2001 r. - chce utrzymywać dobre stosunki ze wszystkimi mikronacjami. Mamy podpisane traktaty - z Surmenią, Dreamlandem i Elderlandem, Solardią i Federacją Islamską. Gotowi jesteśmy do podpisania kolejnych.
Zarazem jesteśmy państwem młodym, bo choć rząd emigracyjny de jure istniał cały czas, to de facto przez kilka lat Hasseland nie istniał. Z chęcią więc przyjmiemy pomoc czy to od państw, czy też od poszczególnych osób funkcjonujących w v-świecie. Z upoważnienia Króla Piotra Pawła I informuję, że każdy chcący nam pomóc otrzyma status stałego mieszkańca; zostanie zatrudniony na Dworze Królewskim jako doradca lub w podobnym charakterze przez inne władze państwowe lub samorządowe, albo też otrzyma odpowiednie stanowisko nie wyższe od wiceministra, na podstawie kontraktu czasowego.
Oczywiście, każdy działa przede wszystkim na korzyść swojego państwa, ale taka czasowa pomoc dla innego państwa jest czymś, co powinniśmy rozważyć - Hasseland obiecuje, że jeśli tylko będzie miał możliwości, będzie w przyszłości udzielał podobnej pomocy innym potrzebującym.
Być może należałoby stworzyć jakąś Międzynarodową Agencję Pomocy... ale to już byłaby decyzja Ekscelencji, bo ja tu jestem jedynie obserwatorem.
Korzystając z okazji chcę przekazać serdeczne pozdrowienia od Króla Piotra Pawła I, który ma niezrozumiałe problemy z dostaniem się na te forum. Ja miałem podobne problemy, ale jakoś je przezwyciężyłem.
  Temat: Mapa Kontynentu Wschodniego
Poul Morthensen

Odpowiedzi: 79
Wyświetleń: 3895

PostForum: Komisja ds. współpracy kulturalnej   Wysłany: 2013-06-19, 15:28   Temat: Mapa Kontynentu Wschodniego
Ekscelencje,
Królestwo Hasselandu zaakceptuje (niemal) każdą mapę, na jakiej się znajdzie - a wielkość nie jest naszym problemem, choć zapewne wolelibyśmy aby nasze wyspy były nieco większe niż na obu mapach.
Proponuję przeczytanie http://gazetahasseladzka....dzie-hasseland/
  Temat: Delegacja Hasselandu
Poul Morthensen

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 214

PostForum: Akredytacja   Wysłany: 2013-06-19, 15:23   Temat: Delegacja Hasselandu
Wiem, że Król Piotr Paweł ma kłopoty z zalogowaniem się na tym forum. Ja też miałem, ale ostatecznie jakoś dotarłem - i spróbuję Króla godnie zastąpić...
  Temat: Delegacja Hasselandu
Poul Morthensen

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 214

PostForum: Akredytacja   Wysłany: 2013-05-22, 11:49   Temat: Delegacja Hasselandu
Ekscelencje! Przybywam tu jako obserwator - wysłannik Króla Hasselandu Piotra Pawła I.
 
Skocz do:  
wxv.pl - załóż forum dyskusyjne za darmo

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - SITEMAP - mangi