Kongres Kontynentu Wschodniego Strona Główna Kongres Kontynentu Wschodniego
Eskwilingrad, maj 2013

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZalogujPoprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Cheewazz Khadil
2013-06-02, 23:48
Zjednoczone Socjalistyczne Królestwo Hirshbergii i Weerlandu
Autor Wiadomość
Cheewazz Khadil

Kraj: Eskwilinia
Posty: 114
Wysłany: 2013-05-22, 23:22   Zjednoczone Socjalistyczne Królestwo Hirshbergii i Weerlandu

Wasze Królewskie Mości, Ekscelencje,
Na wniosek Trizondalu stworzyłem ten temat, w którym obradować będziemy nad nadaniem Zjednoczonemu Królestwu statusu obserwatora.
Prosiłbym na wstępie wnioskodawcę, by jeszcze raz wyłuszczył powody dla których Zjednoczone Królestwo powinno uzyskać status obserwatora bez prawa głosu.
_________________
El Presidente Rzeczpospolitej Eskwilińskiej
 
   Podziel się na:  
Marcel Hans

Kraj: Trizondal
Posty: 44
Wysłany: 2013-05-23, 16:51   

Wasze Ekscelencje!
Jak już powiedziałem, Państwo Trizondalskie opowiada się za możliwością wypowiedzi przez jakiekolwiek państwo w przypadku, gdy dotyczy go dana sprawa. W programie Kongresu zaprezentowano punkt by omówić problematykę nowych państw na Kontynencie Wschodnim. Z nieoficjalnych informacji wiem, że miano także poruszyć temat ZSKHiW (o czym zapewne dowiedziała się także delegacja Królestwa składając swój wniosek). W związku z tym wnoszę, jak we wniosku, by nadać status obserwatora bez prawa udziału w głosowaniach dla ZSKHiW.
Równocześnie pragnę zaznaczyć, że Państwa Trizondalskie stoi na stanowisku, iż rozwój możliwy jest tylko przez wspólny dialog i współpracę. Gdyby więc nie doszło do dyskusji na temat dotyczący położenia ZSKHiW - nie znam bowiem zamiarów Waszych Ekscelencji - to zapewne mimo wszystko warto by było poznać zdanie przedstawicieli ZSKHiW na tematy czy to lokacji nowych państw czy "usuwania" państw nieaktywnych.

(-) Marcel Hans,
Prezydent Trizondalu
_________________
(-) Marcel Hans,
 
   Podziel się na:  
William V 
Król

Kraj: UK
Posty: 9
Wysłany: 2013-05-23, 18:18   

Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii jest zdania iż ZSKHiW powinno uczestniczyć w obradach Kongresu jako obserwatorzy. Jednocześnie pragniemy zaznaczyć iż Brytania do tej pory jest całkowicie bezstronne w sprawie lokalizacji ZSKHiW, swoją obecnością zaś powinno zaznaczyć swój poziom merytoryczny, powinno także uargumentować swoją Orientyckie położenie.

Jednocześnie Zjednoczone Królestwo wychodzi z inicjatywą utworzenia organizacji administrującej terenami bez przynależności państwowej by kwestie te mogły być omawiane na bieżąco.
_________________
Jego Królewska Mość William V z Bożej Łaski Król Anglii, Walii, Szkocji, Irlandii i Kanady Brytyjskiej; Lord Wyspy Man. Przewodniczący Kościoła anglikańskiego w Anglii i Wspólnoty anglikańskiej.
 
   Podziel się na:  
Cheewazz Khadil

Kraj: Eskwilinia
Posty: 114
Wysłany: 2013-05-23, 18:32   

Rzeczpospolita Eskwilińska uważa, iż celem Kongresu powinno być rozwiązanie wszelkich konfliktów na Kontynencie Wschodnim. Jak wspomniałem w temacie przedstawiające zasady którymi będą się rządzić obrady Kongresu- naszym celem powinno być dążenie do zajęcie jednomyślnego stanowiska, wypracowanego w toku wzajemnego dialogu.
Aby jednak rozstrzygnięcia Kongresowe były decydujące i definitywne, koniecznym jest jak najpełniejsze zgłębienie i wyczerpania danej sprawy. Dlatego kierując się starą rzymską zasadą ,,auditur et altera pars" uważamy za zasadne nadanie Zjednoczonemu Królestwu statusu obserwatora i umożliwienie im zaprezentowanie i uargumentowania własnego stanowiska w sprawie lokacji na Kontynencie Wschodnim.

Wasza Królewska Mość Wiliamie V- Jak rozumiem Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii występuje z wnioskiem formalnym o rozpoczęcie dyskusji nad utworzeniem organizacji międzynarodowej administrującej tzw. ziemiami niczyimi na Orientyce? Prosiłbym, by takie wnioski były składane w odpowiednim dziale o nazwie ,,wnioski formalne". Jakkolwiek oczywiście przychylam się do wniosku Waszej Królewskiej Mości i już tworzę odpowiedni temat do rozmów w tej sprawie.
_________________
El Presidente Rzeczpospolitej Eskwilińskiej
Ostatnio zmieniony przez Cheewazz Khadil 2013-05-23, 18:38, w całości zmieniany 1 raz  
 
   Podziel się na:  
V. Mortuus 

Kraj: Austro-Węgry
Posty: 22
Wysłany: 2013-05-23, 21:18   

Monarchia przedstawiała swoje stanowisko w tej sprawie już wielokrotnie i nie uległo ono zmianie ani o jotę. Uważamy, że kwestia "uznania" ZSKHiW za państwo Kontynentu Wschodniego jest oczywista - na gruncie postanowień Kongresu z Wiednia każde nowe państwo by umiejscowić się na Orientyce musi uzyskać zgodę WSZYSTKICH państw tego kontynentu. O ile się orientuję co najmniej 3 państwa jeszcze takiej zgody nie wydały, tak więc ZSKHiW państwem Kontynentu Wschodniego nie jest.
Uważamy również, że uzyskiwanie takiej zgody powinno dobywać się w relacjach bilateralnych pomiędzy ZSKHiW a państwami, które takiej zgody nie wydały a nie na Kongresie, bowiem jest to prawo suwerennych krajów i żadne formy wpływania na tę decyzję nie są dopuszczalne, dlatego też jeżeli powstanie jakakolwiek dyskusja nt. obecności ZSKHiW na Kontynencie Wschodnim, co uważam za całkowicie zbędne i marnujące nasz cenny czas, Monarchia nie weźmie w niej udziału.

Niemniej jeżeli Ekscelencje chcą sobie po prostu podyskutować na temat ZSKHiW my nie widzimy powodów dla których mielibyśmy blokować ten stan rzeczy.
_________________
Prezydent Ministrów JCKM
 
 
   Podziel się na:  
Cheewazz Khadil

Kraj: Eskwilinia
Posty: 114
Wysłany: 2013-05-23, 22:05   

Ekscelencjo Mortus,
Oczywiście trudno się nie zgodzić z Ekscelencji argumentami. Na obecność nowych państw na Kontynencie Wschodnim, wg ustaleń Kongresu Wiedeńskiego, muszą wyrazić zgodę wszystkie państwa tego kontynentu.
Jednakże jak już mówiłem, celem Kongresu jest właśnie rozwiązywania wszelkich wątpliwości i sporów. Uważam, iż kwestia aspiracji Zjednoczonego Królestwa do bycia członkiem wspólnoty Nowego Kontynentu jest właśnie jedną z takich kwestii, która wywołuje pewne podziały na naszym kontynencie. Dlatego uważam, iż zasadne byłoby umożliwienie temu państwu obronę swoich racji i podanie argumentacji, która przemawiałaby za przyłączeniem go do naszego kontynentu. Tylko dzięki dialogowi możemy ostatecznie rozwiązać ten problem- czy to przez wyrażenie zgody na akcesję, czy też przez odrzucenie wniosku.

Deklaracja Austro-Węgier o samowyłączeniu się z dyskusji nad tą kwestią jest Jej prawem, jednak wielce nad nią ubolewam, gdyż nie jest ona zgodna z duchem współpracy i wzajemnego poszanowania, który to powinna cechować obrady Kongresu. Cieszę się jednak, iż Austro-Węgry nie zamierzają przynajmniej blokować rozmów w tej kwestii swoim sprzeciwem.

Póki co swoje stanowiska zajęły: Trizondal, Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii, Eskwilinia i Austro-Węgry.
Jakie jest zadanie: Surmenii, Victorii i Rotrii?
_________________
El Presidente Rzeczpospolitej Eskwilińskiej
 
   Podziel się na:  
V. Mortuus 

Kraj: Austro-Węgry
Posty: 22
Wysłany: 2013-05-23, 22:17   

Ekscelencjo,

To nie Eskwilinia, Trizondal czy Brytania mają starać się o to by Austro-Węgry zgodziły się na umiejscowienie ZSKHiW a samo ZSKHiW. Dlatego też nie widzę potrzeby dla której jakiekolwiek inne państwa miałyby wyłączać się w rozwiązanie tej sprawy.
My jesteśmy otwarci na rozmowy zawsze, ale rozmowy takie odbywać się powinny w odpowiednim miejscu i w odpowiedniej formie. Z pewnością odpowiednią formą nie jest tworzenie publicznego procesu "Dlaczego ZSKHiW powinno być na Kontynencie Wschodnim" albo "Dlaczego ZSKHiW nie powinno być na Kontynencie Wschodnim". Każde państwo ma swoje racje i interesy i tu już zadanie ZSKHiW, żeby pogodzić interesy 7 państw. Odpowiednią drogą.
_________________
Prezydent Ministrów JCKM
 
 
   Podziel się na:  
Marcel Hans

Kraj: Trizondal
Posty: 44
Wysłany: 2013-05-23, 22:41   

Wasze Ekscelencje!
Pragnę zauważyć, że Państwo Trizondalskie zaznaczyło wyraźnie w swoim wniosku, że status obserwatora winien być nadany nie tyle w związku z samą możliwą dyskusją, bo nie można było przewidzieć, że taka z pewnością znajdzie miejsce, ale w związku z pewnymi powiązaniami z Kontynentem Wschodnim. Dlatego, rzecz jasna, zaprzeczam by Trizondal się o cokolwiek u kogokolwiek starał.
To właśnie dialog, rozmowa na tym forum, na tym Kongresie, moim prywatnym zdaniem już, powinna pomóc w wyjaśnieniu jakiś nieścisłości, po prostu oczyścić atmosferę.

(-) Marcel Hans,
Prezydent Trizondalu
Ostatnio zmieniony przez Marcel Hans 2013-05-23, 23:07, w całości zmieniany 1 raz  
 
   Podziel się na:  
Cheewazz Khadil

Kraj: Eskwilinia
Posty: 114
Wysłany: 2013-05-23, 23:05   

Ekscelencjo Mortus,
Czy ktoś coś mówił o jakimś procesie? Kto kogo miałby w nim oskarżać/pozywać i o co?
Na bazie aspiracji Zjednoczonego Królestwa pojawiło się wiele niejasności, których rozwiązanie leży w interesie Kontynentu Wschodniego.
Tak jak Ekscelencja Marcel Hans stwierdził- należy oczyścić atmosferę i po prostu wyjaśnić owe wątpliwości. Nikt nie zamierza zmuszać Austro-Węgier do jakichkolwiek decyzji, ale już samo zaangażowania dyplomatów w tą dyskusję dowodzi, iż potrzeba rozmów istnieje.
_________________
El Presidente Rzeczpospolitej Eskwilińskiej
 
   Podziel się na:  
M_Sokolowicz 

Kraj: Trizondal
Posty: 8
Wysłany: 2013-05-24, 00:11   

Drodzy Państwo!

Nie wiem czy to tylko przewrażliwienie z mojej strony, ale zaczynam odczuwać tu negatywne emocje. Myślę, że są one całkowicie zbędne, zwłaszcza na tym Kongresie, który przecież ma rozwiązywać pewne spory, a nie je wzmacniać.

Ekscelencja Mortuus ma całkowitą rację - kwestia uznania ZSKHiW leży w gestii każdego kraju z osobna i nie można na którymkolwiek z nich wymuszać określonych decyzji.
_________________
(-) Marcin Sokołowicz
Pierwszy Zastępca Prezydenta Trizondalu
Republika Trizondalu
www.trizondal.org
 
   Podziel się na:  
Viktorjos P. 
Król Surmenii

Kraj: Surmenia
Posty: 65
Wysłany: 2013-05-24, 07:03   

Dostojni Delegaci!

Królestwo Surmeńskie chętnie zapozna się z argumentami Zjednoczonego Socjalistycznego Królestwa HiW. Decyzję w sprawie udzielenia pozwolenia ZSKHiW na lokalizację na Orientycę podejmiemy jednak po prywatnej rozmowie z władzami Królestwa (od razu podaję gg: 1857483). Rozmowa prywatna pozwala na szybsze załatwienie sprawy oraz poruszenie tematów, które nie zawsze powinny być poruszane na otwartym forum. Dlatego czekam na argumentację władz Królestwa oraz na kontakt w tej samej sprawie.
_________________

Jego Królewska Mość
Viktorjos Paulosigos,
król Surmenii, książę Urbino,
pan na Archipelagu Surmeńskim, etc., głowa dynastii apo Zep
 
 
   Podziel się na:  
Cheewazz Khadil

Kraj: Eskwilinia
Posty: 114
Wysłany: 2013-05-24, 13:50   

Ekscelencje,
Myślę, iż nasze stanowiska w sprawie Zjednoczonego Królestwa są tylko pozornie rozbieżne.
Proponuję mimo wszystko zaprosić Zjednoczone Królestwo w charakterze obserwatora. Ten status pozwoli na wypowiadania się delegacji tej mikronacji tylko i wyłącznie w tematach bezpośrednio jej dotyczących oraz w tematach do udziału w których delegacja ta została zaproszona.
Nadanie statusu obserwatora nie rozstrzygnie w żaden sposób o lokacji tego panstwa na Kontynencie Wschodnim. Nie odbędzie się też żadne głosowanie większościowe nad przyłączeniem tego państwa do Kontynentu Wschodniego.
Decyzja w tej sprawie, zgodnie z Aktem Końcowym I Kongresu Kontynentu Wschodniego, może zapaść tylko przy pełnej jednomyślności państw Orientyki i zasada ta nie będzie w żaden sposób obchodzona.
Zaproszenie Zjednoczonego Królestwa jest jednak zasadne z uwagi na liczne kontrowersje, które państwo to wzbudziło podczas swojego aplikowania na członka wspólnoty Kontynentu Wschodniego.
Mówię tu o konflikcie z Victorią, dyplomatycznych kontrowersjach w Wiedniu, a przede wszystkim- o deklaracji, iż Zjednoczone Królestwo jest częścią Kontynentu Wschodniego, mimo, iż nie uzyskało ono zgodę na lokację od wszystkich państw kontynentu. (Rzeczpospolita Eskwilińska, co warte podkreślenia, również oficjalnej zgody na taką lokację nie wydała).
Twierdzenie, iż owe kontrowersje nie wpływają na stabilność naszego kontynentu i jego wizerunek w v-świecie, oraz że nie jest to problem warty do poruszenia na Kongresie jest moim zdaniem fałszowaniem rzeczywistości.
Tak więc, w celu wyjaśnienia owej sytuacji, jeszcze raz proponuję nadanie Zjednoczonemu Królestwu statusu obserwatora i umożliwienie im wyjaśnienie wszelkich tych kwestii, o których wcześniej wspomniałem.
_________________
El Presidente Rzeczpospolitej Eskwilińskiej
 
   Podziel się na:  
Cesare Medici 

Kraj: Państwo Kościelne Rotria
Posty: 14
Wysłany: 2013-05-25, 13:36   

Wasze Ekscelencje!

Kwestia, która jest tutaj poruszana naszym zdaniem winna być omawiana między zainteresowanymi stronami. Państwo Kościelne Rotria decyzję odnoście uznania ZSKHiW podejmie podczas stosownych negocjacji dyplomatycznych, a nie na Kongresie. Postanowienia Kongresu w Wiedniu jasno określają warunki włączenia państwa do wspólnoty nacji Kontynentu Wschodniego.
 
   Podziel się na:  
Marcel Hans

Kraj: Trizondal
Posty: 44
Wysłany: 2013-05-25, 19:38   

Wasze Ekscelencje!
Ja pozwolę sobie zauważyć, że wniosek Trizondalu dotyczył nadania statusu obserwatora ZSKHiW, a nie uznania bądź nieuznania położenia tego państwa. By móc rozpocząć prawdziwą rozmowę na ten temat, jeśli istnieje taka wola, powinniśmy najpier usiąść do stołu rozmów. Jest to utrudnione, gdyż nasz rozmówca nie ma prawa się tutaj wypowiadać...
Dlatego chciałbym zapytać Organizatorów Kongresu, czy wniosek o nadanie statusu obserwatora będzie poddany głosowaniu? Prosiłbym o przedstawienie dalszej procedury.
_________________
(-) Marcel Hans,
 
   Podziel się na:  
Wilhelm von Wet 
Królewicz Victorii

Kraj: Victoria
Posty: 9
Wysłany: 2013-05-25, 21:39   

Wasze Ekscelencje!

Królestwo Victorii jak najbardziej popiera wniosek o nadanie statusu obserwatora Zjednoczonego Socjalistycznego Królestwa Hirshbergii i Weerlandu. Uważamy, że nikt nie ma prawa uniemożliwić głosu podczas Kongresu jednostce która jest zainteresowana obecnością i współżyciem na jednym lądzie - Kontynencie Wschodnim. Argumentację przedstawicielstwa Trizondalu uważamy za jak najbardziej słuszną i podobne mamy zdanie.
_________________
Jego Królewska Mość Następca Tronu Victorii
/-/ Wilhelm von Wettin
 
 
   Podziel się na:  
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
wxv.pl - załóż forum dyskusyjne za darmo

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - SITEMAP - manga