Kongres Kontynentu Wschodniego Strona Główna Kongres Kontynentu Wschodniego
Eskwilingrad, maj 2013

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZalogujPoprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Cheewazz Khadil
2013-06-02, 23:48
Udział Winktown w Kongresie
Autor Wiadomość
Cheewazz Khadil

Kraj: Eskwilinia
Posty: 114
Wysłany: 2013-05-23, 20:46   Udział Winktown w Kongresie

Winktown, co prawda trudno nazwać nowym państwem, czy też ziemią niczyją, ale pozwoliłem sobie umieścić temat dotyczący tej mikronacji w tym miejscu, aby nie tworzyć specjalnej komisji dla tej jednej tylko sprawy.
Otóż, Winktown nie otrzymało od Eskwilinii zaproszenia na obrady Kongresu. Nie uczyniliśmy tego z uwagi na fakt, iż mikronacja ta od dawna nie wykazuje żadnych przejawów aktywności, poza indywidualną aktywnością Ekscelencji Talerza. Mimo to, delegacja Winktown, w osobie wcześniej wspomnianego, zgłosiła się po akredytację kongresową. Eskwilinia nie widzi przeciwwskazań, by Winktown uczestniczyło w obradach. Jakie jest stanowisko pozostałych delegacji członków zwykłych Kongresu w tej sprawie?
I jeśli dopuścimy Winktown do obrad to w jakim charakterze- członka zwyczajnego czy obserwatora?
_________________
El Presidente Rzeczpospolitej Eskwilińskiej
 
   Podziel się na:  
V. Mortuus 

Kraj: Austro-Węgry
Posty: 22
Wysłany: 2013-05-23, 21:07   

Sprawa Winktown nie jest nową. Już w Budapeszcie poruszano ten temat i wówczas wydaje mi się, że doszliśmy do porozumienia, że powinniśmy póki co przyglądać się jak sytuacja się rozwinie. Minęło ponad pół roku a stan WinkTown się nie poprawił, a wręcz przeciwnie. Zniknęło ich tymczasowe forum. Uważam, że powinniśmy raz na zawsze rozstrzygnąć ten problem, niemniej stoimy na stanowisku, że udzielenie statusu obserwatora przedstawicielowi WinkTown będzie najrozsądniejszym rozwiązaniem.
_________________
Prezydent Ministrów JCKM
 
 
   Podziel się na:  
Marcel Hans

Kraj: Trizondal
Posty: 44
Wysłany: 2013-05-23, 21:09   

Państwo Trizondalskie podtrzymuje swoje stanowisko i jest oczywiście za udzieleniem zgody JE Talerzowi na udział w obradach. Niemniej by zdecydować o statusie delegacji należy porozmawiać z JE i sprawdzić, czy reprezentuje tylko siebie, czy też istnieje ruch odrodzenia Winktown, a JE Talerz jest jego reprezentantem.

(-) Marcel Hans,
Prezydent Trizondalu
_________________
(-) Marcel Hans,
 
   Podziel się na:  
Viktorjos P. 
Król Surmenii

Kraj: Surmenia
Posty: 65
Wysłany: 2013-05-24, 07:07   

Dostojni Delegaci!

Winktown tworzy historię Orientyki dlatego nie ma wątpliwości, że leży na naszym kontynencie... to znaczy pewne jest, że leżało. Jak jest teraz - tego pewności nie mam. Jednak przez sam kontekst historyczy, Królestwo Surmeńskie jest za nadaniem Winktown statusu obserwatora. Dostojny Prezydent Ministrów Mortuus wspomniał, że skoro temat poruszany jest już na kolejnym Kongresie, sprawę należy załatwić raz na zawsze. Tutaj jest nasza pełna zgoda.
_________________

Jego Królewska Mość
Viktorjos Paulosigos,
król Surmenii, książę Urbino,
pan na Archipelagu Surmeńskim, etc., głowa dynastii apo Zep
 
 
   Podziel się na:  
Cheewazz Khadil

Kraj: Eskwilinia
Posty: 114
Wysłany: 2013-05-24, 13:32   

Rzeczpospolita Eskwilińska również podziela zdanie, iż delegacji Winktown powinniśmy przyznać status obserwatora. Tak samo jak delegacja surmeńska, uważamy, iż eskwilingradzki Kongres powinien wyjaśnić wszelkie wątpliwości i niejasności które wiążą się z obecnym kształtem naszego kontynentu. Dlatego uważamy za zasadne pozwolić Winktown na przedstawienie informacji na temat obecnej kondycji tej mikronacji, by w sposób obiektywny ostatecznie rozstrzygnąć sprawę tego państwa.

Jeśli do końca tego tygodnia delegacje, które jeszcze nie zajęły stanowiska w tym temacie, nie wyrażą sprzeciwu- delegacji Winktown zostanie nadany status obserwatora, który da jej możliwość w wypowiadaniu się w tematach bezpośrednio jej dotyczącym.
_________________
El Presidente Rzeczpospolitej Eskwilińskiej
Ostatnio zmieniony przez Cheewazz Khadil 2013-05-24, 13:34, w całości zmieniany 1 raz  
 
   Podziel się na:  
Fryderyk August 

Kraj: Królestwo Victorii
Posty: 9
Wysłany: 2013-05-24, 13:43   

Wielce Szanowne Ekscelencje

Co prawda my, jako Victoria zmieniliśmy ustrój, ale czujemy się spadkobiercami dawnej Republiki. Na dzień dzisiejszy zatem, w świetle obowiązujących w naszej koronie praw i traktatów Winktown nadaj jest wolną, istniejącą i uznawaną przez nas mikronacją, a zatem naturalnym jest, że Królestwo Victorii nie czynić będzie żadnych trudności, aby przedstawiciele Winktown brali udział w obradach Kongresu.

Według nas, biorąc pod uwagę, że powstaje (a przynajmniej takie mam informacje) nowy system informatyczny Winktown, status obserwatora jest minimum, jakie Wolna Republika winna otrzymać ze strony swych partnerów z Kontynentu Wschodniego.

Podsumowując przychylamy się do prośby JE Otta von Tellera.
_________________
(-) Fryderyk August, Rex Victoriae
 
   Podziel się na:  
Marcel Hans

Kraj: Trizondal
Posty: 44
Wysłany: 2013-05-24, 15:36   

Wasze Ekscelencje!
Dlaczego mamy ograniczać uprawnienia Delegacji Winktown na Kongres? Mam świadomość, że przygotowywany jest wielki projekt odrodzenia Winktown. Dlatego zaproponowałem by spytać JE Talerza, w jakiej formie występuje na Kongresie. Jeśli jako przedstawiciel nurtu odrodzenia Winktown, to jak najbardziej winien nie tylko móc wypowiadać się tutaj, tak samo jak my, ale także głosować jak my.
_________________
(-) Marcel Hans,
 
   Podziel się na:  
V. Mortuus 

Kraj: Austro-Węgry
Posty: 22
Wysłany: 2013-05-24, 15:56   

Odrodzenia, o którym słyszymy od roku. Ciągle się tylko mówi o sytuacji WinkTown a nic w tej sprawie się nie robi. Stan WinkTown przecież nie pojawił się wczoraj. Trwa i trwa od dłuższego czasu. Dlaczego zatem państwo, które nie ma ani strony ani forum od co najmniej kilku miesięcy ma być traktowane jak Trizondal, Eskwilinia czy Austro-Węgry? Z całym szacunkiem, ale doskonale rozumiemy problemy WinkTown, bowiem jak wszyscy wiedzą w wyniku nieszczęśliwego zbiegu złych wydarzeń sami straciliśmy stronę. I oczywistym jest, że państwom w trudnych chwilach trzeba dać czas i ew. zaoferować pomoc, ale tak jak mówiłem - sytuacja Winktown utrzymuje się już od co najmniej kilku miesięcy. Przy okazji szczytu w Budapeszcie osobiście rozmawiałem z władzami Winktown i również dostałem zapewnienia, że czynione są starania by WinkTown "przywrócić do życia". Nie widzimy przeszkód by WT razem z nami obradowało, przedstawiło nam swoją sytuację i ewentualne plany, ale póki nie zobaczymy konkretów - działań, starań - strony, forum, czegokolwiek co wskazywałoby, że imperium i państwowość WT zostało podtrzymane póty sprzeciwiać się będziemy takiemu traktowaniu i WT i resztę państw Kontynentu. Od kiedy to bowiem za państwo uznaje się organizację, która nie ma ani swojego forum ani strony? Przecież to jest podstawowy wymóg wobec nowych państw, czy wobec starszych tego wymogu się nie stosuje?
_________________
Prezydent Ministrów JCKM
Ostatnio zmieniony przez V. Mortuus 2013-05-24, 15:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
   Podziel się na:  
Cesare Medici 

Kraj: Państwo Kościelne Rotria
Posty: 14
Wysłany: 2013-05-25, 13:35   

Wasze Ekscelencje!

Sprawa obecności Winktown jest specyficzna, ponieważ to państwo, jak stwierdzili moim poprzednicy, nie posiada żadnej infrastruktury informatycznej, czyli podstaw, na której opiera się cała działalność. Ponadto brak jakichkolwiek inicjatyw ze strony tejże mikronacji działa na niekorzyść zainteresowanych. Winktown najpierw winno wykazać się staraniem na rzecz odrodzenia, a potem dołączać do Kongresu jako jego pełnoprawny członek. W obecnej sytuacji uważamy, że nadanie Winktown statusu obserwatora będzie najodpowiedniejsze do sytuacji tego państwa.
 
   Podziel się na:  
Marcel Hans

Kraj: Trizondal
Posty: 44
Wysłany: 2013-05-25, 19:35   

Wasze Ekscelencje!
Pozwólmy wypowiedzieć się JE Talerzowi by ocenić stan faktyczny. Tak, jak powiedziałem, gdyby faktycznie reprezentował on siebie, a ruch reaktywacji Winktown nie był zorganizowany, to wówczas status obserwatora będzie właściwszy.
_________________
(-) Marcel Hans,
 
   Podziel się na:  
Otto von Teller 

Kraj: Winktown
Posty: 8
Wysłany: 2013-05-25, 22:10   

Szanowne Ekscelencje!
Aby zrozumieć aktualną sytuację Winktown, należy mieć na uwadze wieloletnią historię mojego miasta-państwa. Od roku 2006 grupa osób próbuje wieść życie na postnuklearnych pustkowiach południowej Orientyki. I bynajmniej brak tzw. "infrastruktury informatycznej" nie przeszkadza nam w tym, ponieważ Winktown to przede wszystkim ludzie. Mylne jest jakoby mój kraj nie posiadał forum, w czasie ostatniego roku pojawiły się co najmniej dwa takowe. Fakt że żadna z Ekscelencji nie otrzymała informacji o nim, był podyktowany decyzją większości Winków, według których izolacjonizm będzie najlepszym wyjściem w czasie pogłębiającego się kryzysu mikroświatowego.

Jeżeli osoby tutaj obecne nie wieżą w moje słowa odnośnie tego że Winktown trwa niezmiennie, to proszę wydelegować ze swojego grona osobę, której zademonstruję aktualny stan prac nad stroną, zwyczajnie udostępniając jej link do niej, z zastrzeżeniem że jest on na wyłączność.
_________________
(-) Otto von Teller
Pseudonim: Talerz
Przedstawiciel Winktown
 
   Podziel się na:  
MTI

Kraj: Monarchia Austro-Węgierska
Posty: 32
Wysłany: 2013-05-26, 01:16   

No to zastosujmy prawo Newtona :)
Również trzymajmy w izolacji Winktown, tak jakby ono nie istniało i problem rozwiązany. Winktown będzie zadowolone izolacjonizmem obustronnym, a Kontynent rozwiąże sporną kwestię Winktown. I po kłopocie :)
 
   Podziel się na:  
Viktorjos P. 
Król Surmenii

Kraj: Surmenia
Posty: 65
Wysłany: 2013-05-26, 04:53   

Otto von Teller napisał/a:
Fakt że żadna z Ekscelencji nie otrzymała informacji o nim, był podyktowany decyzją większości Winków, według których izolacjonizm będzie najlepszym wyjściem w czasie pogłębiającego się kryzysu mikroświatowego.


Dostojny Talerzu!

Muszę się tutaj zgodzić z Jego Cesarską i Królewską Mością. Jeśli Winktown stawia na izolację od reszty państw Kontynentu Wschodniego, dlaczego akurat Kongres miałby stanowić wyjątek? Jeśli Winktown się izoluje od Orientyki, to niech to robi konsekwentnie.
_________________

Jego Królewska Mość
Viktorjos Paulosigos,
król Surmenii, książę Urbino,
pan na Archipelagu Surmeńskim, etc., głowa dynastii apo Zep
 
 
   Podziel się na:  
Otto von Teller 

Kraj: Winktown
Posty: 8
Wysłany: 2013-05-26, 07:15   

Oczywiście macie do tego prawo. Jednocześnie w przyszłości proszę nie wymagać od Winktown w przyszłości aby respektowało ono postanowienia Kongresu Kontynentu Wschodniego.

Jednakowoż w sprawach mapy Orientyki powinniśmy mieć głos jak i w sprawie wspólnej historii kontynentu ponieważ to delegacja Winktown na poprzednim kongresie lobbowała za jej synchronizacją.
_________________
(-) Otto von Teller
Pseudonim: Talerz
Przedstawiciel Winktown
 
   Podziel się na:  
Cheewazz Khadil

Kraj: Eskwilinia
Posty: 114
Wysłany: 2013-05-26, 21:36   

Ekscelencje,
Muszę przyznać, iż kwestia Winktown jawi się jako bardziej problematyczna, niż to mi się zdawało w pierwotnej ocenie. Wolałbym byśmy jednak nie sprowadzali naszej dyskusji do drwin i nie zaogniali sporów, lecz próbowali je rozwiązać.
Rzeczpospolita Eskwilińska docenia wieloletnią tradycję Winktown i jej wkład w historię Orientyki. Również uważamy, iż mikronacja ta powinna mieć możliwość wypowiedzenia się w temacie wspólnej historii kontynentu jak i jej mapy.
Należy zauważyć, iż Winktown było jednym z państw obecnych na Kongresie Wiedeńskim i na owym Kongresie uzyskało możliwość wypowiadania się, jednak bez prawa głosu.
Fakt, iż państwo od czasu ostatniego Kongresu nie przestało istnieć, oznacza, iż w Narodzie Winków istnieje dostateczna wola przetrwania, a pojawienie się ich delegata na Kongresie Eskwilingradzkim- jest znakiem ich głębokiej troski o los naszego kontynentu.
Zapewnienia Ekscelencji Talerza o budowie nowej strony oraz chęci odbudowy działania tego państwa są dla nas wystarczającą rękojmią wiarygodności tych twierdzeń.
Jednocześnie nie możemy przejść obojętnie wobec faktu, iż Winktown od kilku lat wciąż boryka się z tymi samymi problemami i przez cały ten czas deklaruje chęć restauracji.
Zważywszy na wszystkie te czynniki nie widzę innej możliwości jak nadania Winktown statusu obserwatora, co umożliwi Ekscelencji Talerzowi zajęcia stanowiska w imieniu Narodu Winków, odnośnie wszystkich kwestii bezpośrednio dotyczących jego mikronacji. Oprócz tego Ekscelnecja Talerz będzie mógł brać udział w innych dyskusjach, jeśli wyrażą na to zgodę członkowie zwyczajni Kongresu.

Myślę, iż status obserwatora nie będzie krzywdzący dla Winktown, która taki sam status miała w trakcie poprzedniego Kongresie.
Inne delegacje wyraziły już swojej poparcie dla tego rozwiązania. Czy taki status będzie satysfakcjonujący dla Winktown? Czy Surmienia i Austro-Węgry przystaną na takie rozwiązanie?
_________________
El Presidente Rzeczpospolitej Eskwilińskiej
 
   Podziel się na:  
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
wxv.pl - załóż forum dyskusyjne za darmo

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - SITEMAP - opowiadania