Kongres Kontynentu Wschodniego Strona Główna Kongres Kontynentu Wschodniego
Eskwilingrad, maj 2013

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZalogujPoprzedni temat «» Następny temat
Synchronizacja historii przedinterntowych państw KW
Autor Wiadomość
Markos apo Zep

Kraj: Surmenia
Posty: 10
Wysłany: 2013-09-04, 13:08   

Wasze Ekscelencje

Historia Surmenii zawiera sporo odniesień do innych państw i szczerze wątpię, abyśmy mogli wybrać ledwie trzy, a resztę odrzucić. Czyż historia naszych mikronacji nie jest przypadkiem właśnie historią sporów wewnętrznych i zewnętrznych, z pewną dozą kulturalnego, społecznego i gospodarczego rozwoju? Ciężko zatem usunąć odniesienia do innych mikronacji.

Jednak osobiście spisywałem historię Surmenii, Rotrii, pomagałem przy historii Trizondalu. Starałem się zachować spójność (pewien jestem tej spójności między historią Rotrii i Surmenii, mniej jeśli chodzi o Trizondal). Uważam, że możliwe jest zsynchronizowanie naszych historii i to nie tylko w trzech punktach wybranych przez nas, ale w całości. Wystarczy, żeby historycy państw zainteresowanych omówili sprawę.

Przykładowo, nasza historia (Surmenii) mówi dużo o Rotrii, o Tauchirze (i tutaj też wiem, że przejrzałem wszystko, co ówczesne państwo tauchirskie spisało na temat swej historii, więc spójność też jest zachowana), trochę o Monderii i Trizondalu. Na miejscu dzisiejszej Monarchii Austro-Węgierskiej wskazuje pewne państwa o kulturze niemieckiej (bo nie wiem, czy Monarchia w całości akceptuje realną historię czy stworzyła własną? A może nie ma jej wcale?). Wystarczyłoby zatem z tymi państwami, z którymi synchronizacji z naszej strony nie ma omówić konkretne wydarzenia i ustalić jednolitą wersję - i prawdę mówiąc, chyba najszybciej i najsprawniej zrobić to via GG, jednego wieczoru :)

Nie wiem jednak jak jest z innymi państwami. Czy spisując historię ktoś pokwapił się, by przejrzeć też historię sąsiadów? Jeśli tak, to różnice i nieścisłości powinny być nieliczne.
 
   Podziel się na:  
Cheewazz Khadil

Kraj: Eskwilinia
Posty: 114
Wysłany: 2013-09-06, 17:09   

Historia Eskwilinii jest pisana w oderwaniu od innych mikronacji. Jakkolwiek opracowania historyczne są nieliczne i powierzchowne toteż możemy być dość elastyczni jeśli chodzi o wprowadzenia elementów historii innych państw do naszej :)
Proponuje powołać więc Komisję Ekspercką, która zajmie się analizą naszych historii i podejmie próby ich połączenia.
_________________
El Presidente Rzeczpospolitej Eskwilińskiej
Ostatnio zmieniony przez Cheewazz Khadil 2013-09-06, 17:09, w całości zmieniany 1 raz  
 
   Podziel się na:  
Markos apo Zep

Kraj: Surmenia
Posty: 10
Wysłany: 2013-09-07, 15:33   

Myślę, że to dobry pomysł. Najlepiej powierzyć to krajowym profesorom (wykładowcom, twórcom opracowań) historii. Wierzę, że to monumentalne przedsięwzięcie możemy wspólnymi siłami doprowadzić do końca :)

Ze swej strony zapewniam, że w najbliższym czasie znajdę wszelkie odwołania do historii innych państw i porównam je z historią tych państw. Tam, gdzie nie będzie zgodności, wypracujemy wspólne stanowisko.
 
   Podziel się na:  
Cheewazz Khadil

Kraj: Eskwilinia
Posty: 114
Wysłany: 2013-09-09, 01:51   

Cieszy mnie zapał Waszej Ekscelencji. Ustalmy tylko jeszcze plan działania.
Uważam, iż każde z państw zainteresowanych projektem powinno wyznaczyć jedną osobę odpowiedzialną za kontakt z pozostałymi państwami (oczywiście dane kontaktowe do tej osoby również powinny zostać opublikowane). Organizacja wewnątrzkrajowa komisji pozostaje już w gestii każdego zainteresowanego. Wyznaczony przedstawiciel powinien otrzymać od wszystkich zainteresowanych wszelkie dokumenty niezbędne do poznania ich historii. Następnie w drodze bilateralnych rozmów toczonych za pośrednictwem owych przedstawicieli państwa będą tworzyły wspólną historię.
Wyznaczenie przedstawicieli ds. wspólnej historii ułatwi kontakt między zainteresowanymi a upublicznienie źródeł historycznych- ułatwi pracę poszczególnym komisją wewnątrzpaństwowym.
Uważam, iż taka luźna, i summa summarum zdecentralizowana forma działania Komisji Eksperckiej przyczyni się do żywej oraz owocnej współpracy i umożliwi prowadzenie prac nad historiami wielu państw symultanicznie, co nie byłoby możliwe, albo byłoby utrudnione w przypadku centralistycznego charakteru Komisji.
_________________
El Presidente Rzeczpospolitej Eskwilińskiej
Ostatnio zmieniony przez Cheewazz Khadil 2013-09-09, 21:18, w całości zmieniany 1 raz  
 
   Podziel się na:  
Markos apo Zep

Kraj: Surmenia
Posty: 10
Wysłany: 2013-09-09, 19:53   

Uważam, że propozycje Waszej Ekscelencji są bardzo dobre. Z ramienia Królestwa Surmeńskiego to ja jestem ekspertem ds. historii. Dane kontaktowe: e-mail markos.viktorjosigos@gmail.com GG 6039539 Jestem do dyspozycji w razie czego - oczywiście, jeśli reszta delegatów poprze pomysł mój i Ekscelencji Khadila.
Ostatnio zmieniony przez Markos apo Zep 2013-11-24, 13:09, w całości zmieniany 1 raz  
 
   Podziel się na:  
Cheewazz Khadil

Kraj: Eskwilinia
Posty: 114
Wysłany: 2013-09-10, 15:01   

Naszym przedstawicielem będzie don Havelock Jaskoviakus: jaskop@poczta.onet.pl GG: 9449139. Bardzo proszę, by na ten adres przesłane zostały materiały dotyczące historii Surmenii. Na adres Ekscelencji zostaną wysłane eskwilińskie opracowania.
_________________
El Presidente Rzeczpospolitej Eskwilińskiej
 
   Podziel się na:  
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
wxv.pl - załóż forum dyskusyjne za darmo

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - SITEMAP - recenzje anime