kliknij, aby powiększyć
nowoczesny dworzec w Internetii

kliknij, aby powiększyć
TGV-v201 na stacji w Internetii

kliknij, aby powiększyć
TGV-v201 na stacji w Internetii

kliknij, aby powiększyć
TGV-v201 na trasie

kliknij, aby powiększyć
autobus szynowy MG-7

kliknij, aby powiększyć
autobus szynowy MG-7
Dworzec kolejowy w Internetii

Właśnie trafiłeś na dworzec kolejowy w Internetii. Jest to obiekt, który spełnia najrygorystyczniejsze normy w v-świecie, a jakość usług transportowych świadczonych w tym miejscu także stoi na bardzo wysokim poziomie.

Budynek dworca został wzniesiony niedawno. Władze miasta włożyły niemały trud w jego powstanie. Najznamienitsi architekci z v-świata jak i z samej Europy wiele godzin spędzili nad projektami tego obiektu, który zasługuje na miano jednego z najnowocześniejszych w naszym kraju. Budowa trwała dość długo, ale przebiegała planowo. Efektem jest budynek, który zachwyca innowacyjnymi rozwiązaniami. Kasy biletowe i bufety zostały zaplanowane jako przestronne i łatwo dostępne pomieszczenia. Nie zapomniano o skrytkach i przechowalni bagażu. W obrębie obiektu znajdziesz też sklepy, oddziały NBS i poczty. Przy projektowaniu peronów zastosowano niezwykły pomysł - mainowicie są one dwupoziomowe! To istna nowinka inżynieryjna w architekturze kolejowej! Perony są wyposażone w kioski oraz budki telefoniczne. Warto wspomnieć też o parkingu. Jest on duży i dobrze zorganizowany, co ułatwia dojazd do dworca. Jednym słowem - opłaca się tu przyjść choćby po to, aby popatrzeć na ten budowlany cud!

Jeśli chodzi o tabor, którym szczyci się węzeł kolejowy naszej prowincji, to też można tu mówić o cudach techniki. Połączenia z największymi miastami Scholandii obsługują najnowocześniejsze wersje pociągów TGV, które zamówiono specjalnie w Europie. Francuzi dostarczyli do Ardeńskiego i Inselijskiego Węzła Kolejowego aż 23 składy! Wszystkie są wyposażone w wagony restauracyjne, pocztowe i posiadają wyłącznie wagony osobowe 1 klasy, co nie wpływa wcale na cenę przejazdu! Pociągi te rozwijają maksymalną prędkość 325km/h! Są niezwykle bezpieczne i reprezentują najwyższy komfort podróży w v-świecie. Połączenia w obrębie prowincji obsługują szybkie i ciche autobusy szynowe rodzimej produkcji. Nasz węzeł kolejowy posiada ich 41. Ich wyposażenie jest również bardzo komfortowe. Zastosowano w nich wiele nowych rozwiązań z dziedziny elektromechaniki, dzięki czemu ich eksploatacja jest bardzo ekonomiczna. Cóż więcej dodać? Wsiadać i jechać!

Rozkład jazdy: pociągi we wszystkich kierunkach (Scholopolis i dalej do Adalberty, Kanikogradu oraz Lampedusy; Elfidas i dalej do Alexiopolis; a także Inselburga z przeprawą promową) odjeżdżają z naszej stacji mniej więcej co 3-5min przez cały dzień, więc nie obawiaj się, gdy uciekł ci pociąg - następny przyjedzie szybciej niż zawiążesz sznurowadła.

Cennik: transport w całej Scholandii jest całkowicie darmowy, więc każdy może korzystać z połączeń kolejowych ile chce.