Port w Internetii im. Bartosza Balcera

Ahoj podróżniku! Znajdujesz się obecnie w interneckim porcie im. Bartosza Balcera. Jest to obiekt przystosowany do przeładunku wszelkich możliwych towarów i przewozu nieograniczonej liczby pasażerów. Nasz port może poszczycić się największą wydajnością spośród scholandzkich portów.

Terminal portu został wzniesiony niedawno, gdyż Internetia posiadała jedynie stary Port św. Bernarda, który nie mógł nadążyć za potrzebami rozwijającego się prężnie miasta. Obecnie stary port jest jednym z tutejszych zabytków i atrakcją turystyczną. Nowy port może pomieścić w jednym czasie do 10tys pasażerów oraz do 1mln ton towarów (w tym m.in.: 250tys l ropy naftowej i 100tys ton węgla). Część dla pasażerów wyposażona jest w bufety i sklepy. Niezawodnie zorganizowana jest odprawa osób chcących opuścić teren Scholandii i przyjmowanie przyjezdnych. Część towarowa składa się z systemu pomniejszych terminali, z których każdy obsługuje magazynowanie i wydzielanie innego rodzaju ładunku. Cały system jest skomputeryzowany, więc do jego obsługi nie potrzeba wielu pracowników. Światowej klasy eksperci twierdzą, że interneckie terminale są wzorem organizacji dla wszystkich innych portów.

Port w Internetii przystosowany jest do obsługi największych statków jakie zbudował człowiek. Działający przy porcie oddział Scholandzkiej Żeglugi Morskiej znalazł tu bazę dla 5 bliźniaczych statków Queen Mary 2, które są obecnie największymi okrętami, jakie spotkać można na wodach świata! Statki były montowane w różnych stoczniach tej części v-globu, a nadzór nad ich budową pełnili specjaliści z Europy, którzy budowali prototypowy Queen Mary 2. Jednostki te nazywają się w Scholandii Andre 1,2,3 oraz Webb 1 i 2. Połączenia między Internetią a miastami Inselii obsługują promy zbudowane na licencji włoskiej, z poprawkami wprowadzonymi przez rodzime stocznie. Promy te są całkowicie ekologiczne i bezpieczne. Nie wypada nie wspomnieć też o flocie Straży Przybrzeżnej, która na codzień pilnuje sprawnego działania portu oraz strzeże osób i mienia znajdujących się na jego terenie.

Roczna wydajność portu: 35mln ton towarów i 700tys paseżerów

Ceny rejsów statkami SŻM: jak cały transport w Scholandii rejsy są darmowe

Godziny odjazdów: do innych państw v-świata statki wyruszają co 2 godziny, do Inselii promy odpływają co 10-15min

kliknij, aby powiększyć
kliknij, aby powiększyć
kliknij, aby powiększyć
kliknij, aby powiększyć
Andre 2 podczas rejsu
Webb 1 podczas postoju w porcie nocą
prom SŻM podczas rejsu
prom SŻM podczas rejsu