Witamy !

Witaj w prowincji Dolii i Faerie! Kraina to niezwykła, zaskoczy Cię swoją zmiennością i zachwyci pięknem. Po jednej stronie mroźne i tajemnicze góry. Wśród nich malownicze miasteczka, do których zimą zjeżdżają amatorzy białego szaleństwa, zaś latem zapaleni górscy wędrowcy. Po drugiej stronie stare, magiczne lasy, w których przed wiekami krążyli druidzi. Przecina je najdłuższa scholandzka rzeka - Scholia, która tutaj właśnie, nienaruszona przez człowieka, jest siedliskiem rzadkich gatunków roślin i zwierząt. Nad rzeką leży też stolica prowincji - Kanikograd - miasto równie zmienne i niezwykłe jak sama prowincja. Urzeka historią i kulturą, ale także stylowymi sklepami i restauracjami. Zapraszamy do zwiedzania i osiedlenia się w Dolii i Faerie. Każdy znajdzie tutaj miejsce, które pokocha na całe życie.


Zostań Mieszkańcem


   Zawody narciarskie w Dolii i Faerie
Dodany: 15.11.2008, 13:10 Autor: Janusz Lis
Zapraszam wszystkich mieszkańców do udziału w zawodach narciarskich, które organizowane są w naszej prowincji. Najlepsi zjazdowcy otrzymają atrakcyjne nagrody finansowe i na zawsze wpiszą się do historii scholandzkiego sportu.

Więcej informacji na stronie zawodów:
http://scholandziegory.bo.pl


   Statut Dolii i Faerie
Dodany: 24.09.2008, 18:51 Autor: Janusz Lis
Zgodnie z ustawą administracyjną wydany został statut prowincji Dolii i Faerie. Znaleźć go można pod adresem:

http://scholandia.vot.pl/lis/pliki /statut.pdf


   Nowy numer gazety Życie
Dodany: 11.07.2008, 12:12 Autor: Janusz Lis
Po długim oczekiwaniu ukazał się nowy numer gazety Życie, czasopisma prowincji Dolii i Faerie. W numerze można przeczytać między innymi wywiad z Piotrem Jabłońskim i Andre van Starckiem, drugą część powieści Scholfutur, a także komentarze aktualnych wydarzeń w krzywym zwierciadle.

Zapraszam do lektury na: http://zycie.mikronacje.info


   Wędrujący Templariusz zwiedza Dolie i Faerie
Dodany: 10.05.2008, 13:22 Autor: Janusz Lis
W bibliotece w Kanikogradzie można już przeczytać relację z wycieczki po Dolii i Faerie, którą odbył Pan Mardred Kwiatkowski. Wyprawa zakończyła się zdobyciem szczytu Pik Optimizma i lekkimi obrażeniami uczestników. Zapraszam do lektury pod adresem:
http://biblioteka.mikronacje.info< /a><< 1 z 18 >>

Powered by PsNews