Skocznia narciarska:

W Kanikogradzie mozemy ogladac pierwsza w Scholandii skocznie narciarska. Zostala ona zbudowana w 1924 r. Cztery lata pozniej obyły się tu pierwsze v-zawody w skokach narciarskich. Skocznia byla wielokrotnie przebudowywana, ostatnia renowacje przeszla w 2002 r. wtedy wlasnie przesunieto jej punkt konstrukcyjny z 90 metra na 100 metr. Obecnie jest to najnowoczesniejszy obiekt tego typu w Scholandii, posiada trybuny na 30 tys. widzow. Fotorelacja z Mistrzostw Świata Polskich Mikronacji na skoczni w Kanikogradzie

Tor Formuły 1:

W Kanikogradzie znajduje się najstarszy tor Formuły 1 w v-świecie(1923 r.). Przebiega on przez kręte ulice centrum miasta, dzięki temu zyskał sobie miano najbardziej niebezpiecznego, a zarazem najbardziej widowiskowego. Ma on długość 3,34 km., zawodnicy przejeżdżają 78 okrążeń, więc łączny dystans, jaki muszą przejechać podczas wyścigu to 260,52 km. Wyścig odbywa się tu co roku(od 1926 r.): Na prostej startowej(most Rohrsheidt rozwijamy prędkość 270 km/h, po czym hamujemy do 90 km/h za Pałacem - prawym zakrętem pod kątem 90 stopni. Tutaj najczęściej dochodzi do kolizji na pierwszym okrążeniu. Później dochodzimy do szóstego biegu (255 km/h), przejeżdżając bardzo blisko biało-czerwonej "tarki" przez lewy łuk, a następnie na drugim biegu pokonujemy wyboisty prawy zakręt Restauration (120 km/h). Potem zjeżdżamy w dół, z prędkością dochodzącą do 210 km/h, do nawrotu Południowego, który pokonujemy na dwójce z prędkością 65 km/h. To świetne miejsce na próbę wyprzedzenia rywala. Krótka prosta i już mamy następny nawrót, Sun - najwolniejszy i najciaśniejszy na torze. Przejeżdżamy go na jedynce, z prędkością 40 km/h. Wjeżdżamy na most - jedyny odcinek, na którym możemy otworzyć przepustnicę do końca - osiągamy 290 km/h na szóstym biegu. Potem hamowanie przed zakrętem w prawo przy Pałacu do prędkości 45 km/h. Po krótkiej prostej mamy zakręt Zielony. Prosta doprowadza nas do zakrętu Domicile. Jest to nawrót, który po ostrym hamowaniu przejeżdżamy na dwójce z prędkością 55 km/h. Pokonując tą samą prostą i dwa zakręty, wracamy na miejsce startu i rozpoczynamy kolejne okrążenie.

Korty tenisowe:

Niewątpliwą atrakcją Kanikogradu są korty tenisowe, otwarte w 1832 roku. W 1936 r. w naszym mieście powstała SZTZ(Scholandzki związek tenisa ziemnego). Od tego czasu zaczęto rozgrywać na kortach zawody o charakterze regionalnym, krajowym i międzynarodowym. Najsłynniejszą imprezą jest Kanik Cup(rozgrywane od 1954 r.). Na tych zawodach odkryto wiele tenisowych talentów. Pod koniec lat 90tych XX wieku rozbudowano kompleks kortów. Posiada on dwa boiska główne, oba posiadają trybuny na 5 tys. widzów i są oświetlone. Każdy jednak może zagrać na jednym z piętnastu kortów treningowych.

Zagraj w tenisa na kortach w Kanikogradzie