Ceremonia w intencji odrodzenia się mikronacji

Dzisiaj w toruńskiej katedrze odbyła się ceremonia w intencji odrodzenia się mikronacji v-świata, które chorują na stagnację i wszechobecny marazm. Po ceremonii szukano osoby, która o taką intencję wniosła. Tą osobą okazał się być pewien Sarmata – turysta, który podróżując po v-świecie cierpiał patrząc jak v-świat upada. Owy pielgrzym jak się przyznał złożył intencje mszalne chyba we wszystkich możliwych związkach wyznaniowych w v-świecie. Czym msza w Moheracie Berecji zasłużyła sobie na zapis w naszej gazecie? Tym, że owy obieżyświat chyba był jedyną osobą w katedrze, która na mszy chciała się o to modlić do Wielkiego Moheru. Mohetariusz (odpowiednik wikarego) po przeczytaniu intencji usłyszał gwizdy i szum w świątyni. Ewidentnie! Mohery o to modlić się nie chcą!
Pewna babcia, na pytanie pewnego medium o nazwie tveń odpowiedziała: (wycinek z dyskusji)

Babcia: A ty chłopczyku z jokiej żeś stocji jest?
Dziennikarz: Ano TVEŃ, czy mógłbym zadać kilka pytań?
B: Oż ty sk***lu jeden ty! Jok śmiesz przybywoć do noszego najjaśniejszego, najwsponialszego miosta jokim jest Toruń mondziole?!
D: Moherat Berecji to ponoć wolny kraj, mogę tu przebywać, chyba mi pani nie zabroni?
B: To dawaj te swe zakłamane pytanie i spieprzaj.
D: Dlaczego babcie gwizdały po ogłoszeniu intencji mszalnych?
B: Panie ty, co kogo obchodzą mikronacje, my momy prawdziwe problemy, mnie np gniecie gebis w podniebienie, zaś sąsiadka ma hemoroidy jak ta lala, więc wredne mendy z TVEŃ nie przysyłajcie do nos jokiś pajaców co będą bzdurne intencje dować na msze.
D: Rozumiem i dziękuję za wywiad.
B: A sp***j zanim za krykę chwycę!

Inna babcia na pytanie dziennikarzy odpowiedzieć chciała nie za pomocą słów ale języka migowego:

Niech już wszyscy wiedzą, że w Moheracie Berecji takich intencji nie oczekujemy!
Po całym nieudanym ceremoniale, zdegustowane babcie wróciły do swoich codziennych zajęć, czyli:

Published in: on 13/04/2009 at 9:37 pm  4 komentarze  

W Al-Rajn 40 stopni… w cieniu!

Opiniotwórcza rańska gazeta o tytule Dar Al-Hayat donosi, że został złożony do jednego z rajńskich ministerstw wniosek o zgodę na przeprowadzenie II Rajńskiej Gay Pride w Al Manie, czyli gejowskiej parady, która ma się odbyć 21 marca. Gdyby ktoś nie wiedział co to znaczy Gay Pride, tłumaczymy, że oznacza to duma gejów, w praktyce pewnie parada dewiacji. Jednym słowem szopka.
Lewactwo w Al-Rajn ma się chyba za dobrze. Partią która to organizuje jest przede wszystkim Partia Odnowy (PO – ciekawe czy celowo taka nazwa dla takiego skrótu), ale także taki twór o nazwie Rajńska Partia Komunistyczna (ta z kolei ciekawe czy nie łamie prawa RP) i partia HaT.
Cóż, w Al Manie, jeśli wniosek zostanie przyjęty a pewnie będzie skoro pierwsza odsłona została zatwierdzona, będzie można obserwować (na szczęście w wirtualu – na niby) paradę, nie oszukujmy się, dość dziwną i zdecydowanie nieprzyzwoitą.
Dojdźmy do odrobiny refleksji. To że istnieje real, wbrew temu co donoszą mam nadzieję żartobliwie różne ośrodki w mikronacjach, jest niezaprzeczalnym faktem. To, że obserwujemy upadek moralności w tym tzw realu, nie oznacza, że musimy to kopiować jak głupcy do naszego tzw wirtualu. Zawsze traktowałem mikronacje jako swoisty azyl od wszelakich paranoi i kretynizmów z reala. Niestety, taki azyl nie istnieje. No cóż, czy ludzie uwielbiają chaos i niszczenie starego, sprawdzonego ładu i tworzenie na siłę, wbrew logice nowego, bezwartościowego?
Jakie konsekwencje? Są i to niezaprzeczalnie mroczne i źle wróżące na przyszłość, oby tylko teoretycznie. Nie zapominajmy, że w mikronacjach bawią się jeszcze dzieci (podejrzewam, że twórcami pomysłu tej rańskiej szopki także są dzieci, tylko ubolewać nad tym). Może nie zdajemy sobie sprawy jakie niesie to ze sobą zagrożenia dla zdrowego rozwoju psychicznego ów dzieci? Takie pomysły przeniesione za pomocą kalki z zdemoralizowanego, przepełnionego medialną propagandą złych form życia, przedmiotowego traktowania człowieka, powodują dewastację jakichkolwiek zasad, a bez owych człowiek obejść się nie może. Propagujemy w ten sposób coś co nie twierdzę, że jest złe z założenia, tylko to co jest zbyteczne dla rozwoju człowieczeństwa. Temat ten tyczy osób homoseksualnych, więc na nim wyjaśnię ów problem. Homoseksualizm polega na miłości partnerów tej samej płci, a więc związku niezdolnego do wydania potomstwa, a czego bardziej potrzebne jest starzejącej się Polsce i Europie jak nie świeża krew? Istnieją związki homoseksualne, cóż trudno, nie twierdzę, że trzeba takie związki zwalczać, ale po co je propagować? Lepiej chyba przemilczeć sprawę i nie pogłębiać kryzysu moralności.
Doniesienia o niektórych pomysłach (i nie mówię w tym momencie tylko o Al Rajnie) są dla mnie przerażające i strach pomyśleć do czego się posuniemy w przyszłości?

Published in: on 12/03/2009 at 7:18 pm  6 komentarzy  

I Sobór Toruński, a także trochę historii

Oświadczenie Ojca Dyktatora:

Ja, Ludwik Bourbon – Arcypapież Kościoła Toruńsko-Katolickiego inicjuję I Sobór Toruński. Jego początek ma miejsce teraz, a koniec do momentu ustalenia wszystkich tez soboru. Do uczestnictwa w soborze mają prawo wszyscy wierni w moherze. Sobór odbywać się będzie zgodnie z zasadami określonymi na początku obrad.

Miejscem odbywania się soboru będzie strona: http://www.moherat.ubf.pl/news.php

Tak o to więc odbudowa Moheratu Berecji ruszyła pełną parą, a ci którzy myśleli, że najjaśniejsza republika upadła, byli w błędzie.

Teraz przedstawimy z tej okazji krótką historię Moheratu Berecji autorstwa Tymoteusza Talerza. Owa historia z pewnością kiedyś będzie rozbudowana, ale ta opisuje kluczowe informacje:

Historia Moheratu Berecji

Pod koniec 2008 roku w v-świecie zaobserwować można było istny boom w związku z zakładaniem państw na darmowym serwerze tnb.pl. Powstało wtedy wiele pseudokrajów które nie prezentowały praktycznie żadnego poziomu ale ich władców cechował ogromny optymizm i wiara w to że właśnie tworzą nowe mocarstwa Pollinu.

W tych niespokojnych czasach kiedy konflikty zbrojne pomiędzy takimi mikronacjami były na porządku dziennym, grupa mieszkańców v-świata przyglądała się temu z boku. Jeden z nich, Ludwik Bourbon wychodząc naprzeciw nowym czasom, postanowił utworzyć państwo które z założenia miało być parodią takich v-państw. Tak narodziła się 29 listopada 2008 roku Republika Moherowa…

To właśnie jemu, Ludwikowi Bourbonowi, byłemu mieszkańcowi Udzielnego Księstwa Zakonu Templariuszy i Carstwa Rosyjskiego objawił się jako pierwszemu Moher i wskazał drogę jaką powinien kroczyć. Wtedy właśnie narodził się Kościół Toruńsko-Katolicki – nazwę tą wymyślił Tymoteusz Talerz, jedna z pierwszych osób która dołączyła do Ojca Dyktatora w dziele budowy państwa Moherowego.

Ten żart jakim miało początkowo być założenie prześmiewczego kraju spotkał się z bardzo przychylnym przyjęciem wśród mieszkańców v-świata udzielających się na forum mikronacje.info. W ciągu kilku godzin do Ludwika przyłączyło się wielu znakomitych obywateli Pollinu.

Bardzo szybko też pojawiły się pierwsze inicjatywy mieszkańców Republiki Moherowej, m.in. dotyczące stworzenia Moherowych Oddziałów Natarcia, Pielgrzyma Wewnętrznego i Służb Beretowych. Talerz bardzo mocno nakłaniał Ojca Dyktatora do przeniesienia strony kraju na jakiś bardziej profesjonalny serwer. Udało mu się to osiągnąć i dnia 7 grudnia 2008 roku, Republika Moherowa przeniosła się na serwer ugu.pl.

Nowa strona była dużo bardziej profesjonalna od poprzedniej. Przede wszystkim miała jednak forum czyli rzecz której brak na poprzedniej stronie bardzo doskwierała mieszkańcom nowego kraju. To właśnie tutaj zaczęło się toczyć burzliwe życie naszego państwa kościelnego.
To właśnie tutaj narodziło się również wiele pomysłów które do dziś wpływają znacząco na kraj. Yaraeh wymyślił właśnie wtedy nazwę Moherat Berecji która z biegiem czasu zaczęła być stosowana zamiennie z Republiką Moherową, a dziś stanowi już oficjalną nazwę państwową.
Wtedy również powstały pierwsze oficjalne mapy Moheratu Berecji na których zaznaczone zostało całe terytorium należące do naszego państwa. Ziemie na których dzisiaj leży nasz kraj wcześniej były terenami powierniczymi Dreamlandu, a później znajdowała się na nich Wojskowa Republika Katambrii jednak do pielgrzymów wierzących w Moher, zachowało się naprawdę niewiele pozostałości po osadnictwie tych państw. O ile Dreamland istnieje jeszcze na innym kontynencie i przez wielu nazywany jest wiecznym państwem to Katambria prawdopodobnie została zniszczona w wojnie ze Skarlandem.

Niestety dynamiczny rozwój Republiki Moherowej został zatrzymany przez hakerski atak bliżej nieznanej bojówki terrorystycznej. Właśnie ten moment można uznać za koniec państwowości RM – zdezorientowani wyznawcy Mohera nie wiedzieli jak poradzić sobie w czasie kryzysu. Na długi czas (mniej więcej od 5 stycznia 2009 roku aż do ogłoszenia reaktywacji państwa przez Talerza) nie istniała żadna forma państwowości zrzeszająca dawnych mieszkańców Moheratu Berecji. Wiara jednak przetrwała. Powstawały liczne kościoły i świątynie zakładane w różnych częściach mikroświata przez wyznawców Mohera m.in. w Okoczii czy też Neopolis. Nie zawsze działania te spotykały się z pozytywnym odbiorem wśród mieszkańców v-świata. Kościół Toruńsko-Katolicki jako jeden z aktywniejszych w Pollinie spotykał się z wieloma szykanami ze strony wrogów naszej wiary. Powstały nawet liczne ruchy zwalczające wyznawców Moher, istne krucjaty przeciwko wyznawcom naszej wiary.

To właśnie takie postępowanie skłoniło Talerza do zwrócenia się do Ojca Dyktatora z prośbą o pozwolenie na odbudowę Moheratu Berecji ok. 28 stycznia 2009 roku. Niestety z powodu problemów osobistych na dobrą sprawę reaktywacja państwa rozpoczęła się 10 lutego tego samego roku…

Published in: on 11/02/2009 at 2:11 pm  Dodaj komentarz  

Uruchomiony rejestr KTK

Uruchomiono rejestr Kościoła Toruńsko-Katolickiego. Rejestr ten będzie ewidencjonował miejsca, gdzie KTK ma swoje świątynie, głowy związku wyznaniowego oraz spis wszystkich Wiernych w Moherze, bo jak pamiętamy z wcześniejszego postu, każdy kto chce wierzyć w moher musi publicznie wyznać, że wierzy w moher. Miejscem na to będą komentarze pod rejestrem pod tym adresem: https://glosmoheru.wordpress.com/rejestr-ktk, więc aby zostać wyznawcą moherów, trzeba wyraźnie zdeklarować chęć w komentarzu.

Published in: on 28/01/2009 at 5:59 pm  Dodaj komentarz  

Odrodzenie Moheratu Berecji

Grupa toruńskich patriotów postanowiła odbudować Moherat Berecji po serii klęsk jakie nadciągnęły nad nasze państwo. Owi patrioci zamieszkują obecnie obszary WinkTown i Okoczii, a dawniej byli aktywnymi obywatelami Republiki Moherowej.
Nowa odsłona naszego państwa pozostanie państwem kościelnym, w którym sprawować absolut władzy będą głowy Kościoła Toruńsko-Katolickiego w składzie:
Arcypapież – Ludwik Bourbon
Papież Bitewny (Battle Pope) – Talerz
Pozostały skład rządu zostanie przedstawiony w swoim czasie.
W skład Świętego Kolegium (sejm składający się z kardynałów KTK) będzie pomagał w rządzeniu państwem.

Oświadczenie Arcypapieża:

Ja, Arcypapież Ludwik Bourbon, wzywam naród moherowy do odbudowy naszego państwa. Władcą Absolutnym naszej monarchii będzie Papież Bitewny, na którego sceduję wszystkie me prawa w zarządzaniu państwem, co nie tyczy się w Kościele Toruńsko-Katolickim. Zachowuję sobie jednak prawa do wetowania poczynań czy to rządu czy Świętego Kolegium oraz rozsądnego ingerowania, a także w każdej chwili mogę cofnąć każdą decyzję zawartą w tym oświadczeniu. Zwrot polityki wewnętrznej jak i zagranicznej jest następujący: KTK może wpływać na Moherat Berecji; Moherat Berecji nie może wpływać na KTK.

Published in: on 28/01/2009 at 1:00 pm  2 komentarze  

Świątynia w Kurt Town

W Kurt Town (Okoczia) nie nosi się już pióropuszy, a berety moherowe różnokolorowe z antenką oczywiście, serce miasta tego to moherowa świątynia, a w niej czczony bożek jak donoszą media z tego państwa. Choć moher chwalebny nie cieszy się sympatią w wielu kręgach, po długich negocjacjach Altaira Alfy de Bourbona, który za życia stał się moherzastym (odpowiednik świętego) dostaliśmy ową świątynię na mocy zgody Macieja Farona, zarządcy Kurt Town.

Kościół pod wezwaniem Wszystkich Moherzastych Bladych Twarzy

Kościół pod wezwaniem Wszystkich Moherzastych Bladych Twarzy

Published in: on 26/01/2009 at 9:40 pm  Dodaj komentarz  

Głos Moheru chyli czoło przed NCzasem

Głos Moheru chyli czoło przed gazetą działającą na terenie Neopolis – NCzas. Głos Moheru, ale dokładniej zarząd Kościoła Toruńsko – Katolickiego jest wdzięczne owej gazecie za duży rozgłos naszego związku wyznaniowego. NCzas stało się gazetą bliźniaczą do Głosu Moheru, bo monotematycznie mówiącą o… Moherze! Na dziesięć ostatnich artykułów aż siedem jest o KTK. Nie ukrywamy zadowolenia tym faktem, gdyż pilnie potrzebujemy rozgłosu, co więcej, to mieszkańcy v-świata potrzebują poznania naszego związku wyznaniowego.
NCzas, choć nie prosiliśmy jej redakcji, pisze o moherach, liczymy więc na dalszą owocną współpracę w rozpowszechnianiu wiary KTK.

Published in: on 23/01/2009 at 6:29 pm  Comments (1)  

Struktury KTK

Kościół Toruńsko-Katolicki powstał wraz z założeniem Republiki Moherowej (później Moheratu Berecji). Jednak od tamtego czasu nie zostały przedstawione zasady funkcjonowania tegoż związku wyznaniowego.
Poniżej znajdują się zasady podstawowe KTK:

1. Związek Wyznaniowy nosi nazwę Kościoła Toruńsko-Katolickiego lub Najjaśniejszego Bractwa Moherowego, lub skrótem KTK.
2. Przynależeć do KTK może każdy, kto publicznie wyzna, że wierzy w moher.
3. Głową KTK jest wybierany dożywotnio (lub do abdykacji) spośród wszystkich arcybiskupów arcypapież, zwany później zwyczajowo Ojcem Dyktatorem. Ojciec Dyktator posiada nieograniczoną władzę ustawodawczą, wykonawczą i sądowniczą.
4. Każdy członek KTK zobowiązany jest do głoszenia moherowego słowa i powielania wiernych, inaczej zostanie ekskomunikowany.
5. Ekspansja KTK jest pryzmatem wszelkich działań KTK.

Published in: on 21/01/2009 at 7:28 pm  Dodaj komentarz  

Zmiany wewnętrzne w Głosie Moheru.

Gazetka wszystkich moherów w v-świecie przekwalifikowuje się. Ma to związek z tym, że do tej pory Głos Moheru był czasopismem informacyjnym Moheratu Berecji, a ponieważ ta upadła, GM nie może być gazetą o Najjaśniejszej Republice. W związku z tym zmieniamy profil Głosu Moheru. Będziemy zajmować się tylko i wyłącznie Kościołem Toruńsko-Katolickim, który wedle postanowienia Ojca Dyktatora trwa nadal pomimo upadku państwa wyznaniowego. Dziedziną naszego czasopisma będą sprawy organizacyjne KTK, wewnętrzne, zewnętrzne, głoszenie dogmatów zasad, ale i także komentarzy politycznych, bowiem gdzie moher, tam i władza. Głos Moheru od samego początku był gazetką żartobliwą, to się nie zmieni, aczkolwiek chcemy podnieść poziom naszego czasopisma.

Published in: on 21/01/2009 at 6:52 pm  Dodaj komentarz  

Wiemy kto jest winien upadkowi Republiki!

Tajne służby kryzysowe powołane przez Ojca Dyktatora bardzo skrupulatnie badały sprawę dotyczącą powodów upadku Moheratu Berecji. TSK Moher, bo tak zostały nazwane owe służby dotarły do informacji, które wyjaśniły co zawiniło w Moheracie Berecji. Głównym powodem upadku najjaśniejszej Republiki był zanik aktywności spowodowany pewnie znudzeniem Moherem. Owa stagnacja spowodowała ogólnopaństwowe niezadowolenie tych, którzy żyją dla Moheru. TSK Moher donoszą, że starsza pani, niezwykle energiczna jak na swój wiek, o imieniu Genowefa K (nazwiska nie ujawniamy w celu uniknięcia samosądów) o pseudonimie Pruchnokoścista, założyła organizację przestępczą o wdzięcznej nazwie: „Mafia Geriatryczna”. Jak się okazało, owa organizacja funkcjonowała od dawien dawna, ale wcześniej nie była organizacją nastawioną agresywnie do władzy, lecz zajmowała się sprawami religijnymi, takimi jak kółkami dyskusyjnymi: „Precz z tymi pier****nymi … (nie dokończymy ze względu na poprawność polityczną). Jednak kiedy państwo popadło w kryzys, Mafia Geriatryczna zaaregowała na nową sytuację agresją, tworząc oddziały bojowe pod nazwą: „Walcząca Kryka”. Zamieszki wywołane przez WK spowodowały upadek państwa Meherat Berecji.

Przedstawimy teraz raporty z wydarzeń dominacji Mafii Geriatrycznej w Moheracie Berecji.


Video: Dokumentacja z operacji TSK Moher podczas nieudanej próby rozpracowania Genowefy K Pruchnokościstej

Raporty TSK Moher złożone na ręce Ojca Dyktatora:

Operacja szpiegowska z dnia 18.12.2008r.
Rzecz dzieje się w salce parafialnej w jednej ze świątyń w Toruniu. Pierwsze posiedzenie Mafii Geriatrycznej – wybór jej przewodniczącego oraz ustalenie regulaminu organizacji. Chętne do objęcia stanowiska przewodniczącej zostały dwie kobiety w podeszłym wieku: Genowefa K. oraz Gizela M. Nie potrafiły jednak rozstrzygnąć kto ma być nowym przewodniczącym, postanowiły więc wyjść na zewnątrz i załatwić sprawę „po męsku (?)”, więc wyszły, tłum kobiet powyżej 65 roku życia za nimi i zaczął się pojedynek „na balkoniki”. Zwyciężyła Genowefa K, Gizela M. poległa. Nową szefową mafii została więc Genowefa K., która ze względu na to, że podczas poruszania trzeszczą jej kości zyskała pseudonim Pruchnokoścista. Ustalanie regulaminu bardzo szybko, bardzo zgodnie, a regulamin ma tylko jeden punkt: „Kobiety powyżej 60-tego roku życia – łączcie się”.

Operacja z dnia 16.01.2009r.
Nieudana próba zwalczenia bojówki „Walcząca Kryka” w Stołecznym Mieście Toruń.
TSK Moher stacjonuje w centrum miasta, są godziny poranne. Chłodny zimowy poranek, cisza przed burzą. Nasze oddziały zaopatrzone w tarcze i pały oczekują na przyjscie bojówki Mafii Geriatrycznej. Na nasze nieszczęście zjawiły się – starsze panie, wszystkie powyżej 60 roku życia, zaopatrzone jedynie w balkoniki i laski, znak rozpoznawczy – czarne berety, białe płaszcze. Nasi funkcjonariusze na początku zlekceważyli wroga, niektórym było głupio podnosić pały na starsze panie, jednak jak te panie doczołgały się z swoimi laskami i balkonikami, przekonaliśmy się, że wróg twardy i zażarty. Przez chwilę wydawało się, że mamy nawet przewagę, lecz szybko zostaliśmy wyprowadzeni z tego złudzenia. Genowefa K, która dowodziła zbrojnym powstaniem orków, niczym Sauron, który odzyskał swój pierścień, zaczęła kosić jednego po drugim. To był jednak nie koniec niespodzianek, bowiem staruszki wyciągnęły z torebek tajną broń – gaz rozweselający, no i się zaczął – śmiech na sali, i polegliśmy.

Oświadczenie Ojca Dyktatora w związku z zaistniałą sytuacją:

W związku z zaistniałą sytuacją w Moheracie Berecji, stanem ogólnokrajowych zamieszek wywołanych przez Krykę Walczącą, zmuszony jestem zakończyć państwowość naszej republiki. Jednakże ogłaszam, że Kościół Toruńsko-Katolicki trwać będzie nadal.

A więc żegnaj Republiko! Kościele Toruńsko-Katolicki trwaj!

Published in: on 17/01/2009 at 11:06 am  Comments (1)