Numer 22/2010

1. Pierwsza Strona : Od redakcji
Zapraszam do przeczytania kolejnego numeru Kroniki – jednego z najpoczytniejszych pism w RSiT. A w tym numerze :
– Stan Wyjątkowy w Rzeczpospolitej Sclavinii i Trizondalu
– A co na to V-Świat
– Artykopia (Gazeta Górnicza): Co się działo i co trwa w RSiT
– Wojsko przejmuje władze
– Co z tą RSiT ?
– Nie wszyscy chcą rozpadu
A także skrót pozostałych wydarzeń z RSiT. Zapraszam i życzę miłej lektury

2. Kraj : Stan Wyjątkowy w Rzeczpospolitej Sclavinii i Trizondalu
W związku z ogólnokrajowym kryzysem i brakiem możliwości szybkiego dokonania zmian gwarantujących stabilność kraju na terenie całego kraju wprowadzono Stan Wyjątkowy. Zbiegło to się niestety z abdykacją króla Marcina II. W związku z tym zlikwidowano Izbę Państwa i rząd który i tak de facto nie istniał. Do życia powróciło zaś Zgromadzenie Powszechne znane tym razem jako Zgromadzenie Narodowe które ma zdecydować o dalszych losach państwa. W jego obradach mogą uczestniczyć wszyscy a głosować jedynie obywatele. Jako cel obrad Zgromadzenia obrano przygotowanie założeń i konkretnych ustaleń odnośnie sposobu i osób sprawujących władzę i ewentualnych potrzebnych do tego zmian konstytucyjnych.

3. Kraj : A co na to V-Świat ?
Powolny rozpad kraju wywołał ogromną dyskusje w krajach v-świata jak i na Forum Mikronacji. Pora się zatem przyjrzeć co na temat naszych bezsensownych waśni myślą inne kraje i tak :
Forum Mikronacje : Tutaj władca Austro-Węgier wyraża ubolewanie z powodu domeny internetowej która jest pewnie wykupiona na rok i na dodatek uważa że jeżeli Trizondal zostanie niepodległy to trochę mu ubędzie na prestiżu zwłaszcza wśród tych, którzy pamiętają jeszcze czasy UKW. Uważa też że to będzie taka sobie secesyjka z której nic nie wyniknie. Poza tym podobnie jak Prezydent Interlandu życzy powodzenia nowemu krajowi. Prezydent Interlandu uważa też że historia w przypadku naszego kraju zatoczyła koło. Dyskusja jest prowadzona pod tym linkiem : http://forum.mikronacje.info/index.php? … g26217#new
Sarmacja : Jeszcze bardziej rozwinięta dyskusja jest w Sarmacji. Na początek dyskusja zeszła do tematu Guedesa de Limy ale później dyskusja rozkręciła się na dobre czyli na dzień obecny do 8 stron. Vladimir Iwanowicz uważa Sclavinia na przykład że zachłysnęła się unią z Trizondalem. Sytuacje w kraju trafnie określił Straznik Powagi czyli Cysosz Zenek pisząc :
Problemem nie był Trizondal, lecz ludzie.
Zwykła spirala kłótni, nieporozumień, tajemnic i afer.
Takie piramidy rozsadziły kraj od środka w momencie „górki” aktywności dzięki utrwalonym już wieloletnim osobistych animozjom oraz braku spójnej wizji kraju.

Cała dyskusja jest jeszcze większa a prowadzona jest tutaj : http://fc.sarmacja.org/viewtopic.php?f= … a&start=10
Podobnych dyskusji może być więcej – jeżeli jakieś znajdziecie to wstawcie je tutaj
Według mnie gdybyśmy się skupili na nie rozbijaniu państwa tylko jego naprawie do to takich wpisów by nie doszło. Jako obywatelowi tego kraju smutno mi jest że pozwalamy sobie pluć w brody i narażać na szwank dobre imię nie tylko RSiT ale i jego poszczególnych regionów.

Na mocy referendum przyjęto więc nową konstytucję Rzeczpospolitej która wskazywała na wybranie monarchy RSiT wciągu 14 dni. Obecny król RSiT który przyjął imię Marcina II (jako wyjaśnienie podajemy ze Marcinem I jeszcze za czasów przed RSiT był Marcin Sokołowicz jeszcze z czasów Królestwa Trizondalu) to jeden z nielicznych władców koronowanych w Polinie, który będzie zarządzał mieniem i bytem aż 4 narodów tworzących królestwo ! Jak długo w Rzeczpospolitej potrwa monarchia? To zależy od tego jaką politykę będzie prowadził nasz król Marcin II.

Jedną z istotniejszych liczb w ogłoszeniu referendum była także frekwencja. Otóż udział w wyborach wzięło 14 na 17 osób co stanowi 82,35% wszystkich uprawnionych. Nie jest to wynik zły w okresie globalnego v-kryzysu, jednak do słynnych 25 osób, które były na forum RSiT w czasie kadencji pierwszego prezydenta brakuje trochę – miejmy nadzieję

4. Artykopia (Gazeta Górnicza): Co się działo i co trwa w RSiT
W dziejszej Artykopii przedstawiam podsumowanie Gazety Górniczej na temat tego co się obecnie dzieje w Rzeczpospolitej Sclavinii i Trizondalu :

Tytuł dzisiaj wcale nie jest twórczy, ale nie o to chodzi. Chodzi o prawdę i krótkie jej całej przedstawienie i zebranie w jednym miejscu, gdyż istnieje milion różnych interpretacji, milion różnych wersji i pora wreszcie obalić mity. Na samym początku muszę przyznać, że w Rzeczpospolitej jest bardzo ciekawie i aktywnie, chociaż nie takie powody do aktywności sobie wyobrażałem. Poniżej przedstawię w punktach z krótkimi opisami mniej więcej spis treści Prawicowego Grudnia w Rzeczpospolitej, także z moimi prywatnymi uwagami.

1. Listopadowy dzień – Chociaż mówię Prawicowy Grudzień to wszystko zaczęło się 22 listopada kiedy Marcel Hans napisał artykuł w „Prawdzie” gdzie pytał każdego obywatela po kolei co się z nim dzieje i prosił o powroty. Wówczas do RSiT przybył dawny już jej prezydent Jan Dmowski y Potocki, a wkrótce wrócił także jego dobry znajomy Emil Potocki oraz Guedes de Lima, a potem Michał Staropodlaski – osoby z całą pewnością realne.

2. Liberalizm – Do Rzeczpospolitej na początku grudnia zaczęło napływać bardzo wiele twarzy, większość była oczywiście z polecenia Emila Potockiego, wszyscy mieli takie same poglądy, cytując jednego:
Zamierzam udzielać się głównie politycznie. Reprezentuję nurt prawicowy – liberalizm gospodarczy i dość skrajny konserwatyzm obyczajowy.

3. Prawica rośnie w siłę – Nie trudno zgadnąć, że wśród starej krwi prawicowców w Rzeczpospolitej pojawiła się nadzieja na stworzenie siły politycznej, w końcu przybyło do RSiT ok. 10 osób o prawicowych, skrajnie prawicowych poglądach. Wszędzie pełno było głosów o tym, że prawica rośnie w siłę. Tym czasem abstrahując od polityki Guedes de Lima zajął się samorządem Sclavińskim, co bardzo dobrze mu wyszło.

4. Front Prawicy – Szybko powstała partia polityczna, właściwie trzy: Front Prawicy, który skupiał wszystkich prawicowców, Unia dla Rzeczpospolitej, która skupiła premiera i ministra rządu (premier Kozłowski odszedł z Rzeczpospolitej później…). Była jeszcze jakaś inna partia, ale po jednym dniu działania upadła.

5. Troska o ojczyznę – w trosce o ojczyznę napisał Emil Potocki list otwarty do Izby Państwa oraz do rządu wzywającego do zrzeczenia się stanowisk ze względu na nieaktywność (jedno głosowanie trwało 2 dni – o 5 za dużo pewnie). O ile poseł Sokołowicz zrzekł się mandatu bez problemu, za to słowa posła Hansa, który powiedział, że musi to przedyskutować z władcą, gdyż jest odpowiedzialny za politykę reform, przyczyniły się do rozpętania burzy. Różni nowi mieszkańcy zaczęli go obrażać, Jan Dmowski y Potocki popierał to, Emil Potocki jedynie stwierdził, że nie wiedział do czego może to doprowadzić. Koniec końców Izbę i rząd rozwiązano.

6. Prawicowe piekło – pojawiły się w Rzeczpospolitej dwa fronty ludzi: nowi i ich mentorzy oraz reszta osób, która nie godziła się na takie chamstwo. Tymczasem Emil Potocki pełnił funkcję prokuratora, a Jan Dmowski y Potocki sędziego, podczas jednej ze spraw Hans odsunął tego drugiego od sprawy, gdyż miał on być nieobiektywny, na sędziego zastępczego mianowano władcę. Natychmiast rozpętała się wojna, rzekomo miał się pojawić szeroki front przeciw zmianom na lepsze, które oferował Front Prawicy.

7. 14 kont – Administracja techniczna wytropiła, że Emil Potocki, ten sam, który martwił się o losy ojczyzny i dla jej ratowania pisał listy otwarte miał 14 klonów, które były aktywne i brały udział w całym zamieszaniu politycznym. Na ten okres można zauważyć, że skończyła się aktywność klonów… Guedes de Lima zarzucił kilku osobom, że dowody są podrobione i chodzi tylko o zamknięcie przeciwnika politycznego.

8. Polityczna Sclavinia – na zarzut o 14 kontach Emil Potocki wraz z Janem Dmowskim y Potockim ogłosili niepodległość Sclavinii tym samym łamiąc obowiązujące prawo, które dopuszcza taką możliwość tylko w drodze referendum. I zaczęli się tam urządzać….

9. W międzyczasie – w międzyczasie po wyzwiskach prawicowych klonów i ze względu na ich presję odeszło z Rzeczpospolitej kilka bardzo ważnych dla niej osób.

10. Polityczny burdel – król abdykował, wojsko ma przejąc władzę na podstawie fałszywych plotek, że jest jedynym spadkobiercą władzy prawnej… Tak naprawdę wciąż istnieje Zgromadzenie Powszechne. W tej chwili trwa referendum społeczne, które ma pokazać czy dyktatura jakakolwiek będzie się cieszyć poparciem.

11. Trizondalu powstań – skoro już bezprawnie miano odłączyć Sclavinię o RSiT to zostało tylko RT, więc postanowiono reaktywować Trizondal, tyle że nie ma na to pełnej zgody. I co będzie dalej także pokażą nam wyniki referendum.

5. Kraj : Wojsko przejmuje władze
Z związku z niemożnością sprawowania urzędów przez władze kraju pieczę nad nim przejęły Siły Zbrojne RSiT pod kierownictwem Naczelnika Państwa Wiliama Younga. Zawieszono więc wszystkie prawa za wyjątkiem tych podstawowych oraz wojskowych. Siły Zbrojne mają rządzić krajem do czasu kiedy zostaną wyłonione władze…nowego państwa. Powyższa decyzja wywołała oburzenie. Marcela Hansa który proponuje raczej władzę ludową niż wojskową którą z kolei popiera Tomasz Sokołowicz. Natomiast Andrzej Andrzejewski jest za jakąkolwiek władzą. Miejmy nadzieje że pomimo tego kryzysu RSiT przetrwa i dalej będzie powodem do dumy dla swoich obywateli

6. Kraj : Skrót wydarzeń
Nie tylko kryzysem kraj żyje poniżej przedstawiam skrót pozostałych wydarzeń z mijającego miesiąca :
– Do kraju powrócił Ferencas Bokassa znany także jako Walgierz Bezdziad I czyli zarządca Świętego Kościoła Khatangi-Natangi
Na dzień dobry zapobiegł on likwidacji kościoła uznając nie poczytalność Kasztelana Niepasteryzowanego Macieja Sienkiewicza który w momencie ogłaszania traktatu był nietrzeźwy.
– Na ostatnim posiedzeniu przed swoim odejściem Guedes de Lima czyli były szef Departamentu Sclavinii stworzył a następnie sprawnie poprowadził przez sito obrad nowe mapy dla Jastrzębca i Nowego Eldoratu. Mapy te są na razie w wersji surowej tzn. bez żadnych oznaczeń i chyba nic nie wskazuje na to żeby to się miało zmienić
– Na tym samym posiedzeniu uchwalono a raczej przywrócono do życia Filharmonię i Teatr w Nowym Eldoracie na nieszczęście otrzymały imię późniejszego prowodera zamieszania w kraju Emila Potockiego

7. Kraj : Co z tą RSiT ?
Z związku z napiętą sytuacją w kraju Marcel Hans postanowił zorganizować referendum na uproszczonych zasadach tzn. bez skryptu wyborczego. Mieszkańcy mają w nim odpowiedzieć na trzy pytania czyli:
– Czy chcą odbudowy kraju dzięki zamianie nazwy czy władzy
– Czy chcą powrotu istnienia dwóch osobnych państw czyli Sclavinii (która to z kolei wchłonęła Pięciogród) i Trizondalu ale tym razem osobno.
– Czy chcą dyktatury dla dobra swojego kraju
Jak na razie większość obywateli jest za rozpadem państwa na dwie części i tylko niektórzy są za pozostałymi rozwiązaniami.
Do dyskusji włączył się von Lichtenstein który doradził że żeby przetrwać trzeba nie robić większego bajzlu niż był.
Uważa też że „robienie wszystkiego w tempie na tzw. „wariata” i formie na „gębę” lejąc przy tym na porządek prawny nie jest absolutnie żadnym rozwiązaniem. Kłopoty macie wskutek konfliktów – wyciągnijcie więc wnioski: stosując środki bezprawne zawsze spotkacie się z oporem Tych, którym bezprawie się nie podoba – a to rodzi kolejny konflikt.” z czym chcąc czy nie chcąc trzeba się niestety zgodzić. Dalej uważa że strasznym błędem była abdykacja króla który mógł opanować całą sytuacje w kraju i jakoś wyprowadzić go z tego kryzysu i poprowadzenie jakiś przemian w kraju. Z tego powodu uważa ze Marcin II nie nadawał się na króla.

8 . Kraj : Nie wszyscy chcą rozpadu
Nie wszyscy mieszkańcy chcą jednak rozpadu państwa między innymi Krzysztof Poland który uważa że rozwalanie tego co się zrobiło w przeciągu minionych dwóch lat jest złym pomysłem. Ponadto uważa że zarówno Trizondal jak i Sclavinia gdy uzyskają niepodległość to będą istnieć nie więcej niż trzy miesiące a potem i te państwa się rozpadną. Dodatkowo chce on by winę zaistniałą sytuacje ponosi nie cały kraj a odpowiedzialni za sytuacje mieszkańcy kraju. Także były król Marcin II nie chce rozpadu państwa jednak każe on czekać do konferencji zaplanowanej na Skypie w poniedziałek 20 grudnia o godzinie 19:30. Niestety kilka obywateli stoi po przeciwnej stronie barykady między innymi Tomasz Sokołowicz który jednak zrezygnował z funkcji administratora ogłaszając swój bunt przeciwko zaistniałej sytuacji.
O tym w jaką stronę pójdzie nas kraj przekonamy się dopiero po konferencji ale powoli Kronika obawia się że jednak dojdzie do rozpadu państwa co może być chybionym pomysłem ze względu że będzie to oznaczać przekreślenie tego co zrobiliśmy przez ostatnie dwa lata.

Gazetę redaguje dla was Krzysztof Poland

Numer 21/2010

Numer 21/2010
1. Pierwsza Strona : Od redakcji
Zapraszam do przeczytania kolejnego numeru Kroniki – jednego z najpoczytniejszych pism w RSiT. A w tym numerze :
– RSiT wybrała sobie króla
– Kto popiera monarchię ?
– Artykopia (PAI): W sprawie Neverwerldu
– Gość rodem z Austrii ale tej realnej w RSiT
– Izba Państwa wybrana !
– Nowe oblicze RSiT w internecie
– Co nieco o drabinie kompetencji
– Ruch Ludzi Pracy…reaktywacja !
– Powrót Guedesa de Limy
– Trackmania ruszyła
– Makao wraca do łask

2. Kraj : RSiT wybrała sobie króla
W Rzeczpospolitej Sclavinii i Trizondalu w dniach 10-11 października odbyło się ogólnopaństwowe referendum nt. zmiany konstytucji i wyboru między monarchią, republiką, a wprowadzeniem innych, bliżej nieokreślonych zmian (opcja „nie”). Do godziny 15:30 frekwencja wynosiła już ponad 40% . Podczas tego referendum większość wypowiedziało się na temat losów swojej ojczyzny i zdecydowało, którą drogą mamy podążać.
W wspomnianej nazwijmy to elekcji wzięło udział aż 88,24% procent wszystkich obywateli, co odpowiada liczbie 15, a więc o jednego więcej niż w referendum na temat transformacji kraju z republiki w stronę monarchii. 0 głosów dostał wydawca i redaktor naczelny „Kroniki” Krzysztof Poland, co oznacza, że nowym władcą został Marcin Biberstein-Krasicki vel. Palczak któremu „Kronika” gratuluje wygranej i wysokiego poparcia wśród ludności gdyż zwycięstwo nowego władzy liczyć można tylko w 60% tj. w 9 osobach, zaś 40% głosujących tj. 6 osób oddało głos pusty.

3. Kraj : Kto popiera monarchię ?
Przed wyborem władcy na przełomie września i października odbyło się jeszcze jedno referendum decydujące o tym jaki ustrój zostanie wprowadzony na terytorium Rzeczpospolitej Sclavinii i Trizondalu. Prawie wszyscy mieszkańcy RSiT opowiedzieli się za poparciem monarchii elekcyjnej, a po około 7% dostały opcje za powrotem demokracji prezydenckiej lub za przeprowadzeniem innych bliżej nieokreślonych zmian.

Na mocy referendum przyjęto więc nową konstytucję Rzeczpospolitej która wskazywała na wybranie monarchy RSiT wciągu 14 dni. Obecny król RSiT który przyjął imię Marcina II (jako wyjaśnienie podajemy ze Marcinem I jeszcze za czasów przed RSiT był Marcin Sokołowicz jeszcze z czasów Królestwa Trizondalu) to jeden z nielicznych władców koronowanych w Polinie, który będzie zarządzał mieniem i bytem aż 4 narodów tworzących królestwo ! Jak długo w Rzeczpospolitej potrwa monarchia? To zależy od tego jaką politykę będzie prowadził nasz król Marcin II.

Jedną z istotniejszych liczb w ogłoszeniu referendum była także frekwencja. Otóż udział w wyborach wzięło 14 na 17 osób co stanowi 82,35% wszystkich uprawnionych. Nie jest to wynik zły w okresie globalnego v-kryzysu, jednak do słynnych 25 osób, które były na forum RSiT w czasie kadencji pierwszego prezydenta brakuje trochę – miejmy nadzieję

4. Artykopia (PAI): W sprawie Neverwerldu
Minister ds. Dyplomacji, Marcel Hans, opublikował oświadczenie w sprawie Monarchii Neverwerld.

Władze państw wirtualnych!
Obywatele całego Polina!

Rzeczpospolita Sclavinii i Trizondalu w dobrej wierze przyjęła pod swoje skrzydła Monarchię Neverwerld gwarantując jej prawo do własnych tradycji, kultury, władz i wielu innych rzeczy, których wiele narodów w wielu państwach wirtualnych nie ma i nawet o nich nie śni. Zawarto traktat z następcą tronu Monarchii Adrianem Trydenckim, który miał w ręku akt przekazania władzy, akt ten z resztą dodaję do tego oświadczenia. Po nagłośnieniu sprawy do Rzeczpospolitej przybyły rzekomo prawowity następca tronu, a także premier Monarchii i przedstawił sytuację. Gdy władze Rzeczpospolitej zaproponowały wyjaśnienie sprawy ten zaczął nas pomawiać.

W tym samym jednak czasie na forum Organizacji Polskich Mikronacji jakby się mogło wydawać instytucji broniącej zasad poprawnego współżycia mikronacji wiele państw bez zbadania sprawy, wiele osób, które na polityce międzynarodowej podobno świetnie się znają zaczęło niestety nagonkę na Rzeczpospolitą używając niewybrednych, niczym nieuzasadnionych słów. Nie możemy pojąć dlaczego tak oświeceni dyplomaci nie postanowili zbadać sprawy, tylko przyjęli stanowisko jednej strony! Był to dla nas akt stronniczość i niesprawiedliwości. Jak się później okazało cel premiera Monarchii Birkarta Hohenheima był jasny – przejąć Monarchię i już pustą, wymarłą przekazać innym państwu, do czego przyznał się publicznie. Dziwi nas fakt, że w owym państwie trzecim nie żądał żadnych praw dla swojej dawnej ojczyzny.

Mimo wszystko, mimo poniżenia, licznych obraz Rzeczpospolita dąży do pokoju! Szanujemy zasady dobrego współżycia mikronacji i dlatego to właśnie dla nich uchyliliśmy dziś traktat łączący nas z Monarchią Neverwerld. Jesteśmy jednak przekonani, że uchylenie traktatu zostanie przedstawione przez strony nas pomawiające jako zwycięstwo prawdy i „ichniejszej” racji. Tak jednak nie jest, jest to bowiem zwycięstwo zasad pokojowego współżycia i chęci ich podtrzymania przez Rzeczpospolitą!

(-) Marcel Hans,
Minister Specjalny ds. Dyplomacji Rzeczpospolitej Sclavinii i Trizondalu

Do powyższego tekstu został dołączony akt abdykacji JKM Karola Nevera (dostępy pod tym adresem : download/file.php?id=210 ) jako dowód, że JKM Adrian Trydencki jest pełnoprawnym władcą Monarchii.

5. Kraj : Gość rodem z Austrii ale tej realnej w RSiT
18 listopada o Rzeczpospolitej przybyła dziś Minister Spraw Zagranicznych austriacko-norweskiej mikronacji „Høgmårk” – Hermeline Pontagnocchi. Przygoda Pani minister na samym początku problemami z nawiązaniem kontaktu z obywatelami odwiedzanego państwa, gdyż nie wiedziała gdzie się przywitać, nie zna ona bowiem języka polskiego w stopniu przekraczającym nazwy przycisków na forum i być może polskich przekleństw. Przedstawiciele najwyższych władz RSiT staneli na wysokości zadania i przywitały gościa z należytym szacunkiem i obecnie trwają z nim dyskusje po angielsku na forum kraju.

6. Kraj : Izba Państwa wybrana !
Król Marcin II zaraz po swoim wyborze ustalił w drodze dekretu, że 3 Posłów zasiadających w Izbie Państwa będzie wybieranych na okres 3 miesięcy. Dodatkowo wprowadził możliwość przedłużenia kadencji, jednak maksymalnie o 3 tygodnie – co jest jak na prawodawstwo RSiT nowością. Od razu idąc za ciosem rozpisał on wybory do izby:

Termin przewidziany na zgłaszanie kandydatur: 18-19 listopada 2010 r.,
Termin przewidziany na głosowanie: 20-21 listopada 2010 r.

7. Kraj : Nowe oblicze RSiT w internecie
Z okazji koronacji władcy Rzeczpospolita także strona internetowa państwa doczekała się nowej szaty graficznej autorstwa Tomasza Sokołowicza. Nowy portal (bo to teraz Rzeczpospolita proponuje pod adresem www,rsit.com.pl) stawia na efekty wizualne jak na przykład ruchome banery u góry czy korony które będąc jako tło podkreślają zaś nowy ustrój naszego państwa. Zaś nagłówek stanowi powiewająca w blasku słońca, na wietrze flaga Rzeczposlpolitej Sclavinii i Trizondalu. Autorowi tej strony jesteśmy wdzięczni i liczmy, że przyciągnie ona nowych mieszkańców.

8. Artykopia (PAI) : 3x R czyli następca programu EIR
Oto przedruk (częściowy) odezwy do mieszkańców RSiT ws. planu reform postulowanego przez szerokie masy społeczne Rzeczpospolitej, a który wyszedł z inicjatywy Marcela Hansa oraz członków Komitetu Reform:

” Obywatelu, Obywatelko!
Mieszkańcu!

Straciłeś już nadzieję na lepsze jutro? Przyszłość Twojej ojczyzny widzisz wyłącznie w szarych barwach? Uważasz, że nie masz tu już czego szukasz? Jesteś bez możliwości dalszego rozwoju? Nie możesz już pomóc Rzeczpospolitej? – BŁĄD!
Mylisz się strasznie! Istnieje dla Rzeczpospolitej nadzieja, ta nadzieja wyraża się w programie „3 x R”. Postaw na pakiet reform symbolizujący Rozwój, Rozkwit, Radość, a więc Rzeczpospolitą!

R jak Rozwój – R jak Reforma Administracji!
– wprowadzenie Drabiny Kompetencji
by już nigdy więcej nie trzeba było szukać na prędko jakiejś osoby tylko by wydać zwykłą decyzję urzędniczą!
– wprowadzenie Zespołowej Administracji Publicznej
by już nigdy więcej nie trzeba było czekać w nieskończoność na podjęcie decyzji całkowicie administracyjnej, a jednak ważnej!

R jak Rozkwit – R jak Reforma Gospodarcza!
– POP
by już nigdy więcej pieniądz nie miał niższej wartości niż zero!
– Wymiana walutowa
by wreszcie otworzyć się na międzynarodowe rynki!

R jak Radość – R jak Reforma Społeczna!
– prawo 3 dni
by już nigdy więcej ludzie nie zniechęcali się czekając na obywatelstwo z poczuciem bezsilności!
– testy urzędnicze
by już nigdy więcej niekompetentne osoby nie pełniły ważnych funkcji!

Dla ojczyzny ratowania! „

9. Kraj : Co nieco o drabinie kompetencji
Pierwsza część Planu Reform 3xR Rozwój, Rozkwit, Radość powstała w Izbie Państwa przez Marcela Hansa i już uzyskał a nieoficjalną większość parlamentarną. Ten innowacyjny projekt może stanowić wielki skok na przód dla średniej wielkości państwa, które już jest bardzo aktywnie, a jakim jest Rzeczpospolita Sclavinii i Trizondalu. Względem projektu nie wypowiedział się jeszcze sam zarządca państwa czyli JKM Marcin II.

10. Kraj : Ruch Ludzi Pracy…reaktywacja !
Po dość długiej przerwie spowodowanej kryzysem w państwie wraca do działania pierwsza, masowa, niepolityczna organizacja społeczna w Rzeczpospolitej – Ruch Ludzi Pracy który na dzień dobry otrzymała nowego członka Sebastian Ahmed III, który od niedawna zamieszkał w Rzeczpospolitej Sclavinii i Trizondalu. Rozpoczęła się również debata nad ewentualną zmianą nazwy, którą rozpoczął Marcin Sokołowicz – jeden z członków Ruchu. Chodzi o zmianę słowa „Pracy” na „Aktywności”. Ostatecznie nie wiadomo czy dojdzie do zmiany nazwy ale jeśli dojdzie to poinformujemy was o tym w Kronice.

11. Sclavinia : Powrót Guedesa de Limy
Jeden z Ojców Sclavinii który tworzył ten region z czasów gdy był jeszcze osobnym państwem – Guedes de Lima wystąpił o przywrócenie prawa do bycia Obywatelem Rzeczpospolitej i chce dodatkowo zostać Naczelnikiem Sclavinii. Jest to nie tylko że jedyny kandydat, ale także najlepszy z możliwych. Sytuacja w samorządach całej RSiT nie jest najlepsza i człowiek z takim doświadczeniem może być nie tylko lekarstwem dla regionu, ale mobilizacją dla innych regionów. Przykładowo Sclavinia tylko w części jest rozwijana a tą częścią jest Miasto Stołeczne Nowy Eldorat który zarządza Krzysztof Poland a który to przy okazji utworzył pierwszą w kraju wieś (na prawach miejscowości zamkniętej) Trzcianę natomiast drugie miasto czyli Jastrzębiec jest zarządzane przez JKM Marcina II a który ze względu na jego ciężką pracę jako król RSiT pozostaje od czasu organizacji w nim Our Sound mocno zaniedbane. Mamy nadzieje że Guedes de Lima pomoże trochę wzmocnić to miasto ciekawymi inicjatywami.

12. Sport : Trackmania ruszyła !
Gdy cały v-świat emocjonował się rozgrywkami ligowymi piłki nożnej, co doskonale było widać na Planecie Mikronacje, mieszkańcy RSiT urządzili sobie znacznie ciekawsze, bardziej widowiskowe i wyjątkowe rozgrywki – mowa o wyścigach TrackMania Nations, które powracają do swojej ojczyzny a raczej można powiedzieć stolicy ! Oczywiście liczba zawodników nie była zbytnio imponująca, jednak to pewnie ze względu na termin obecnych rozgrywek które miały miejsce w środku tygodnia jak i późną porę ich rozgrywania.

A oto wyniki pierwszej kolejki spotkań (oczywiście rozgrywek było bardzo wiele, jednak zapisano tylko pierwsze trzy):

Wyścig 1, tor A 11:
Marcin Sokołowicz – 0:14.26
Tomasz Sokołowicz – 0:19.87
Karolina von Lichtenstein – 0:20.58

Wyścig 2, tor A 13:
Marcin Sokołowicz – 0:31.83
Tomasz Sokołowicz – 0:35.06
Karolina von Lichtenstein – 0:40.54

Wyścig 3, tor B 07:
Marcin Sokołowicz – 0:30.26
Tomasz Sokołowicz – 0:31.66
Karolina von Lichtenstein – 0:34.97

Dla niezorientowanych powiemy na koniec, że TrackMania Nations to inaczej ściganie się wyścigówkami na torach, taka wirtualna Formuła 1. Dla zainteresowanych Państwowa Agencja Informacyjna czyli w skrócie PAI opublikowała kilka zrzutów które możecie zobaczyć na tej stronie : http://rsit.com.pl/index.php/component/ … acknations
Redakcja Kroniki życzy powodzenia wszystkim zawodnikom biorącym udział w rozgrywkach

13. Sport : Makao wraca do łask
W ramach koronacji króla RSiT Marcina II odbyło się spotkanie Makao na tzw. Kurniku. Gra była w nim bardzo wyrównana tak że o przegranych decydował raczej wykorzystany czas na grę. Poniżej przedstawiamy wyniki tych spotkań :
Pierwsza gra
– Nikt nie wygrywa ale Marcin Palczak przegrywa z powodu braku czasu

Druga gra :
– Nikt nie wygrywa ale Krzysztof Poland przegrywa z powodu braku czasu

Trzecia gra :
Pani Emma Wright ze Stanów Zjednoczonych Wysp Stołockich,Marcin Palczak – 0
Krzysztof Poland – -1

Tabela rozgrywek pod względem punktów :
1. Pano Emma Wright ze Stanów Zjednoczonych Wysp Stołockich i Marcin Palczak – 0
3. Krzysztof Poland – -1

Tabela rozgrywek pod względem czasu :
1. Pani Emma Wright ze Stanów Zjednoczonych
2. Marcin Palczak.Krzysztof Poland

Tabela rozgrywek pod względem czasu i punktów :
1. Pani Emma Wright ze Stanów Zjednoczonych
2. Marcin Palczak (przegrana czasowa)
3. Krzysztof Poland (przegrana czasowa i punktowa)

Podsumowując tego wieczora był górą gość gali koronacyjnej reprezentujący Stany Zjednoczone Wysp Stołockich. Średnim czasem może się pochwalić król RSiT ,natomiast przegraną może zaliczyć debiutant który po raz pierwszy grał w tę grę czyli Krzysztof Poland. O następnych zawodach będziemy was informować na bieżąco w kolejnych wydaniach Kroniki.

Gazetę redaguje dla was Krzysztof Poland

Numer 20(05)/2010

1. Pierwsza Strona : Od redakcji
Zapraszam do przeczytania specjalnego wydania Kroniki poświęconej konkursowi Our Sound. Miłej lektury.

A w numerze :
– „Our Sound zakończony” czyli wyniki pierwszej edycji wspomnianego konkursu
– „Organizacja konkursu dodaje mu realistyczności” czyli jak wyglądał konkurs od strony organizacyjnej

2. Kraj : Our Sound zakończony
Zakończyła się właśnie pierwsza edycja Our Sound – Micronation Song Contest. Konkurs ten oczywiście nie obył się bez zgrzytów gdyż Rotria zamiast oddać głosy domagała się podmienienia wersji piosenki z tej wstawioną przez organizatora na prawdziwą za kare od wyniku kraju zostało odjęte 25% głosów. Z kolei Cesarstwo Tokugawy wycofało się z konkursu a pomimo tego zostało z winy organizatora na liście. Głosy oddało więc 16 z 18 krajów co dało poniższe wyniki :
u]Oficjalne wyniki 1 edycji Our Sound – Micronation Song Contest :[/u]
1. MONARCHIA AUSTRIO-WĘGIER 94
2. RZECZPOSPOLITA SCLAVINII I TRIZONDALU 91
3. BIEDNA REPUBLIKA CIPROFLOKSJI 71
4. KRÓLESTWO NORDII 66
5. KRÓLESTWO SKARLANDU 66
6. OKOCZIA (12) 52
7. KRÓLESTWO ELDERLANDU (4) 50
8. SUŁTANAT AL RAJN (3) 50
9. KSIĘSTWO SARMACJI 49
10. CESARSTWO TOKUGAWA 48

11. ZJEDNOCZONE EMIRATY CHATTYCJI I SHANII (7) 47
12. REPUBLIKA FRANCUSKA 43
13. ZJEDNOCZONE KRÓLESTWO SAMUNDY 42
14. STANY ZJEDNOCZONE WYSP STOŁOCKICH (10) 39
15. WOLNA REPUBLIKA WINKTOWN 36
16. PARLANDIA (2) 24
17. REP. WIRTUALNEGO ŚWIATA (1) 23
18. ROTRIA 18 (-25% za brak oddanych głosów)

A zwracając uwagę na to że Cesarstwo Tokugawa już nie istnieje punktacja wygląda tak :
Oficjalne wyniki 1 edycji Our Sound – Micronation Song Contest :
1. MONARCHIA AUSTRIO-WĘGIER 94
2. RZECZPOSPOLITA SCLAVINII I TRIZONDALU 91
3. BIEDNA REPUBLIKA CIPROFLOKSJI 71
4. KRÓLESTWO NORDII 66
5. KRÓLEST1WO SKARLANDU 66
6. OKOCZIA 52
7. KRÓLESTWO ELDERLANDU 50
8. SUŁTANAT AL RAJN 50
9. KSIĘSTWO SARMACJI 49
10. ZJEDNOCZONE EMIRATY CHATTYCJI I SHANII 47

11. REPUBLIKA FRANCUSKA 43
12. ZJEDNOCZONE KRÓLESTWO SAMUNDY 42
13. STANY ZJEDNOCZONE WYSP STOŁOCKICH 39
14. WOLNA REPUBLIKA WINKTOWN 36
15. PARLANDIA 24
16. REP. WIRTUALNEGO ŚWIATA 23
17. ROTRIA 18 (-25% za brak oddanych głosów)

Oznacza to że Monarchia Austro-Węgier zorganizuje się kolejną edycje konkursu Our Sound. Główną nagrodą czekającą na zwycięzcę 1 OS oprócz możliwości organizacji przez kraj drugiej edycji jest statuetka Grand Prix. Zwycięzca otrzyma także wycieczkę po Rzeczpospolitej Sclavinii i Trizondalu wraz z zakwaterowaniem w Hotelu Fala w Meridzie. Gratulujemy zwycięzcom wygranej i mamy nadzieje że Our Sound przez nich zorganizowane będzie równie dobre jak minione.

3. Kraj : Organizacja konkursu dodaje mu realistyczności
Ale Our Sound to nie tylko sprawnie przeprowadzone głosowanie to również równie dobrze zorganizowana organizacja koncertu – organizator w tym celu napisał organizacje którą można zobaczyć pod tym linkiem : viewtopic.php?f=280&t=4600
Organizator stworzył również program imprezy które dostępne jest pod tym adresem : viewtopic.php?f=280&t=3589
Niestety nie wypalił pomysł z Our Clubem czyli miejscem gdzie dane kraje organizowałyby swoje koncerty. Koncert finałowy zorganizowało na swoim Stadionie B (służącym do Imprez Masowych) Centrum Kulturalno-Sportowe w Jastrzębcu. Organizacja ta dodała konkursowi nieco realistyczności dzięki temu konkurs przypominał swój pierwowzór czyli realny Konkurs Piosenki Eurowizji. Za całym przebiegiem również i tej części konkursu odpowiadał pomysłodawca konkursu Krzysztof Poland jednak w tworzeniu konkursu pomagały mu również inne osoby a mianowicie Tomasz Sokołowicz który zaprojektował logo,zapowiedź i ostateczną wersje regulaminu jak i Marcin Sokołowicz który zadbał o powstanie hali która później gościła konkurs. Za wszelką pomoc z ich strony oczywiście dziękujemy.

Gazetę redaguje dla was Krzysztof Poland

Numer 19/2010

Numer 19/2010
1. Pierwsza Strona : Od redakcji
Zapraszam do przeczytania kolejnego numeru Kroniki – jednego z najpoczytniejszych pism w RSiT. A w tym numerze :
– Powstał Klub Reform
– Rzeczpospolita będzie królestwem ?
– Będą dwaj zasłużeni Sokołowicze ?
– Ruszył Fundusz Społeczny
– Wprowadzamy numery ewidencyjne
– Rusza STP 1 – nowa telewizja w RSiT !
– Co zrobić by skorzystać z Obywatelstwa Partnerskiego (do zobaczenia w dziale Artykopia Extra poświęcona najciekawszym wypowiedziom)
– Our Sound przesunięty
– Rusza Liga Światowa

2. Kraj : Powstał Klub Reform
Ostatnio w naszym kraju nie dzieje się najlepiej a przyczyną takiego stanu rzeczy jest topniejąca aktywność. Zmartwiło to Katarzynę van der Ice i Marcela Hansa który powołali Klub Reform który jest ponadnarodościowym związkiem osób chcącym zreformować RSiT. Wspomniana organizacja chce aby kraj wyszedł na prostą a nawet odnosiła sukcesy. By rozpocząć swoją działalność Klub Reform przedstawił 15 zadań które nie są a powinny być rozwiązane a są to :

1. uelastycznienie administracji
1.1 czynnik pracy
1.2 drabina kompetencyjna

2. edukacja
2.1 szkoła
2.2 kursy o mikronacjach

3. informatyzacja
3.1 strony od KS
3.2 nowe strony

4. gospodarka
4.1 obowiązek systemowy
4.2 obieg zamknięty

5. samorządy
5.1 konkretne zadania ludziom
5. 2 opisowe atrakcje (patrz osiedle w Rotterze)

6. kultura
6.1 święta państwowe
6.2 powołać osoby zarządzające instytucjami i zobowiązac do do x wydarzeń kulturalnych w ciągu miesiąca
6.3 wystawy
6.4 archeologia i przyroda

7. wojsko – stworzyć
Jednak aby punkty zostały spełnione potrzebne jest zmówienie ludzi gotowych realizować powyższe postanowienia w tym celu zwrócił się on do mieszkańców w tej sprawie. Jak na razie tylko Krzysztof Poland (na rozmowie via gadu gadu) oraz Adrian Potocki i Palczak odpowiedzieli na apel organizatora Klubu i myśli nad tym co i jak zorganizować. Przykładowo w spectrum zainteresowania Poland’a jest kultura i samorząd ale o tym jak będzie przekonamy się już niedługo.

3. Kraj : Rzeczpospolita będzie królestwem ?
Ostatnio niektórzy mieszkańcy kraju wpadli na pomysł by przemianować kraj w królestwo pomimo tego że konstytucja na ten temat przepadła w głosowaniu Zgromadzenia Powszechnego. By ratować ten pomysł Krzysztof Poland zaproponował nawet to aby nie ZP a Kolegium Wykonawcze zadecydowało o konstytucji a przez to również o ustroju kraju. Oczywiście odezwały się głosy że tak nie można ale pomysłodawców tej inicjatywy to niezraża przykładem jest Palczak który specjalne wygłosił przemówienie którego my cytujemy poniżej :

Palczak napisał(a):
Nie RSiT jest dla Króla, ale Król dla RSiT. Obecny kandydat na ten wymagający przecież urząd zdaje się o tym nie wiedzieć. I stoi uparcie w miejscu, bez pomysłu na uzdrowienie sytuacji, bez pomysłu na działanie, bez pomysłu na rozwój, bez pomysłu na RSiT.
Władca, jako taki powinien mieć pewne cechy predystynujące go do pełnienia tego urzędu. Ale to nie wszystko, powinien znać całkowicie sytuację wewnętrzną oraz międzynarodową własnego kraju. Powinien także przewidywać jego przyszłe losy, rozwijać go, dbać o wszystkich obywateli, jak i o każdego z osobna. Powinien być dobrym duchem, któremu przede wszystkim leży na sercu dobro własnego vpaństwa.
Wiemy wszyscy, jak trudno o takiego władcę. Dlatego wybór powinien być głęboko przemyślany. Postawmy przed sobą pytanie: czy nasz jedyny kandydat spełnia nasze oczekiwania? Czy sprawia, że będziemy spokojni o funkcjonowanie i przyszłość RSiT? Czy zapewnia rozwój, stabilność i atrakcyjność naszego vpaństwa? Czy zdaje się wreszcie mieć pomysł na RSiT?Dla rozwoju i prawidłowego funkcjonowania RSiT są sprawy bardziej i mniej ważne. Priorytetem na chwilę obecną jest uchwalenie Konstytucji, ustalenie i rozdzielenie wszelkich urzędów a także ustabilizowanie naszej sytuacji międzynarodowej.
Musimy prowadzić przejrzystą i jasno określoną politykę zagraniczną.
Każda poważna mikronacja powinna mieć aktywne służby dyplomatyczne, które na bieżąco śledzą sytuację międzynarodową i na nią odpowiadają. Nie możemy też dopuścić by nas obrażano na arenie międzynarodowej czy co gorsza umniejszano nasze zasługi na budowę tego V-świata.Należy także uporządkować nasze sprawy wewnętrzne. Po zmianie ustroju wszystko będzie zorganizowane i przejrzyste. Trzeba tylko silnej ręki, która dopilnuje prawidłowego przebiegu wszystkich zmian.

Teraz w sytuacji bezterminowego opóźnienia wprowadzenia Atamana, należy uporządkować sprawy gospodarki. Planuję wprowadzenie kilku ulepszeń prowadzących do uzyskania zamkniętego obiegu pieniądza. Trzeba ustalić i dopilnować systematycznego wypłacania pensji, wprowadzić możliwość handlu towarami i usługami, oraz możliwość handlu międzynarodowego. Wszystko w oparciu o Ultimate Points.

Jakiś czas temu poruszona została kwestia organizacji sił zbrojnych. Myślę, że należy się także i za to zabrać. Każdy z nas ma odmienne zainteresowania, każdy będzie się realizował w inny sposób. Czym jest armia dla vpaństwa nie będę tłumaczył. Wiem, że będzie to dla nas z korzyścią dla aktywności, organizacji i dyscypliny.

Ważną sprawą jest także edukacja. Każdy z nas jest dobry w jakiejś dziedzinie, każdy z nas może spełniać się dzieląc się wiedzą z innymi. Niesie to obopólne korzyści, tak dla nauczanego, jak i nauczającego. Pozwoli także w razie jakichkolwiek braków w urzędach na szybkie ich zapełnienie. Stwórzmy własny Uniwersytet i spełniajmy się równocześnie pomagając innym.

Czymże byłaby RSiT bez własnej kultury? Czymże byłaby kultura RSiT bez pomysłów jej mieszkańców? Chciałbym, aby wszelkie inicjatywy kulturalne oraz sportowe były należycie nagradzane. Zarówno jednorazowe, jak i pełnoetatowe. Planuję wprowadzenie kilku ułatwień dla tych właśnie dziedzin działalności w Rzeczpospolitej.

Jeżeli chodzi o samorządy, zapraszam wszystkich do tematu:
viewtopic.php?f=33&t=4153&p=56554#p56554

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby i król wykazywał się także własnymi inicjatywami. Takim właśnie królem chcę zostać.
Zgłaszam wszem i wobec swoją kandydaturę do tronu Rzeczpospolitej Sclavinii i Trizondalu!

(-) Marcin von Biberstein-Krasicki

Wspomniany Palczak a raczej Marcin von Biberstein-Krasicki ogłosił się przy okazji chętnym do korony – gdyby taki urząd został wprowadzony to oprócz niego o ten urząd staraliby się Marcin Sokołowicz którego poparcie wyraził już Krzysztof Poland i Jan Dmowski y Potocki. Zaraz pod tym przemówieniem swoje trzy grosze wtrącił Marcel Hans zarzucający obecnym władzom brak działania w następujących zadaniach :
– Sprawa granic kraju i umieszczenie go na mapie
– Sprawa MN
– Przeniesienie stron z serwera Sarmacji na serwer RSiT
– Ustawa o wymianie walutowej
Zauważył to Talerz de Tocqueville który w swoim ironicznym poście zaproponował Marcelowi ubieganie się o koronę.
Już wkrótce zobaczymy jak ta sprawa się dalej potoczy ale miejmy nadzieje że pójdzie ona w dobrym i dynamicznym kierunku bo chyba to jedyne rozsądne wyjście dla RSiT i jego regionów.

4. Kraj : Będą dwaj zasłużeni Sokołowicze ?
Na początku sierpnia jeden z posłów Zgromadzenia Powszechnego a mianowicie Krzysztof Poland wniósł wniosek o miejsce dla Tomasza Sokołowicza w Parku Zasłużonych Rzeczpospolitej. Według niego Tomasz Sokołowicz jest promotorem RSiT budującym dobra opinie o kraju w swoim medium tzn. TVR. Od razu poparcie dla projektu Poland’a zgłosił ten który już ma miejsce w Parku Zasłużonych czyli Marcin Sokołowicz – v-brat Tomasza który podkreślił to co mówił jego dawny v-syn oczywiście mając na uwadze wybuchowość omawianej osoby. Ta sama osoba rozpisała również wybory które mają potwierdzić czy Tomasz Sokołowicz znajdzie miejsce w Parku Zasłużonych obok swojego v-brata i to oprócz rozpisującego wybory popierają Krzysztof Poland i Maciej Sienkiewicz. Reszta niestety wstrzymała się od głosu. O wynikach tych wyborów poinformujemy was wkrótce.

5. Kraj : Ruszył Fundusz Społeczny
W portfelach mieszkańców RSiT Marki zagościły już na dobre więc nic dziwnego że jak grzyby po deszczu wyłaniają się instytucje i fundusze wykorzystujące obieg pieniężny. Do takich należy działający na zasadzie jednego konta Fundusz Społeczny którego jak na razie darczyńcami są :

Darczyńcy i ich Kwoty Dysponowane na dzień 12 września 2010 roku *:
1. Marcin Palczak – 150 Marek
2. Maciej Sienkiewicz – 67 Marek
3. Marcel Hans – 575 Marek
4. Jan A. D. y Potocki – 50 Marek
5. Adrian E. T. Potocki – 1531, 4 Marek
6. Krzysztof Poland – 70 Marek
7. Falow – 6 Marek
8. Katarzyna van der Ice – 50 Marek
9. Marcin Sokołowicz – 1280, 50 Marek

Łączna Kwota Dysponowana czyli łączna kwota, która została wpłacona przez Darczyńcę do trzech miesięcy w tył od ostatniej wpłaty wynosi 4029 Marek. Zaś Kwota Wspólna czyli łączna kwota wszystkich pieniędzy Funduszu Społecznego, które zostały wpłacone ponad 3 miesiące wcześniej i nie są już z tego powodu Kwotą Dysponowaną Darczyńcy, gdyż Darczyńca nic więcej nie wpłacał przez ostatnie 3 mc, oraz pieniądze pochodzące z innych źródeł wynosi 49 Marek.
Trzymamy kciuki za powodzenie tego funduszu który może zdziałać dużo jeżeli tylko znajdą się darczyńcy. O tym na co zostaną rozdysponowane pieniądze z tego Funduszu dowiecie się w następnych numerach Kroniki.

6. Kraj : Wprowadzamy numery ewidencyjne
Wzorem swojej jeszcze nie dawno matki Sarmacji Rzeczpospolita Sclavinii i Trizondalu chce wprowadzić ewidencje mieszkańców która służyłaby jako bazę danych o nich. Wpisany ma być do nich każdy mieszkaniec który zadeklarował chęć mieszkania w danym mieście Rzeczpospolitej sam zaś wpis ma składać się z numeru identyfikacyjnego, imienia, nazwiska, miejsca oraz daty zamieszkania w Rzeczpospolitej. Ewidencja ma składać się z dwóch członów a mianowicie kodu kraju na podstawie ISO 3166-1 alfa-2 oraz unikalnego ciągu trzech cyfr dla każdego mieszkańca. Podstawą do przydzielenia tych numerów ma być kolejność zamieszkania w kraju. Nad wszystkim ma czuwać powoływany przez Zgromadzenie Powszechne tzw. Rejestrowy. Według Krzysztofa Polanda to może przyczynić się do uporządkowania mieszkańców kraju gdyż połowa to osoby mające na swoim minimum dwa posty a niektórzy nie mają ich w ogóle. Trzymamy kciuki za powodzenie projektu.

7. Kraj : Rusza STP 1 – nowa telewizja w RSiT !
Już wkrótce ruszy, nowa, ogólnokrajowa stacja, adresująca swój program do mieszkańców wszystkich regionów kraju a mianowicie STP 1. Za projekt odpowiada Centrum Kultury Rzeczpospolitej w ramach której telewizja będzie funkcjonować jako sekcja telewizyjna. W telewizji której autorem nazwy jest Krzysztof Poland a logotypu Marcin Sokołowicz która według niego odnosi się do całości jaką jest RSiT (cyfra 1) jak i do poszczególnych regionów (litery STP) znajdzie się dużo rozrywki w postaci muzyki (audycje testową „Disco Relax” przygotowała już Ivette) jak i teleturniejów jak i ciekawe programy poświęcone regionom między innymi od strony kultury. Stacja ma stawiać stawiać również na rzetelną publicystykę w zanadrzu stacji jest nawet jeden program typu talk show. Wyróżnikiem stacji ma być jej różnorodny charakter który ma ją odróżnić od innej stacji z RSiT czyli TVR. Obecnie w redakcji trwa praca nad poszczególnymi programami – pozostaje tylko trzymać kciuki za stacje

8. Artykopia / Extra : Co zrobić by skorzystać z Obywatelstwa Partnerskiego

W tej artykopii posłuchamy co na temat Komisji Nadającej i Obywatelstwa Partnerskiego ma do powiedzenia jego autor Marcel Hans :

Marcel Hans napisał(a):
Komisja składa się z 2 członków z RSiT oraz dwóch członków z ZFM. Komisja działa kolegialnie i decyzje względem obywateli RSiT podejmuje na naszym forum, a względem obywateli ZFM na forum ZFM.Wniosek o Obywatelstwo Partnerskie może złożyć każdy nasz obywatel, który:
a) Wykazuje znajomość podstawową informacji o Państwie Rezydenckim;
b) Posiada obywatelstwo przynajmniej jednego z Państw Współpracujących, tj. Państwa Ojczystego;
c) Mieszka na terenie przyszłego Państwa Rezydenckiego min. 30 dniWniosek wygląda następująco:
a) Imię i nazwisko w RSiT;
b) Akt nadania obywatelstwa lub poświadczenie 2 obywateli RSiT lub organu nadającego;
c) Datę pierwszej wiadomości na forum przyszłego ZFM;
d) Zaświadczenie o sprawowanych funkcjach w RSiT;
e) Uzasadnienie wniosku min. na 5 zdań;

Przykład:
a) John Kowalschky
b) 21.01.2001 / Jan Kowalschky i Beata Kowalschky
c) 01.02.2002
d) Pełnię funkcję Najwyższego Sprzątacza RSiT
e) Chciałbym prosić o nadanie mi Obywatelstwo Partnerskiego, gdyż sprzątam to forum najlepiej na świecie. Potrafię także liczyć. Raz. Dwa. I co, nie mówiłem?

Dodatkowo Komisja Nadająca OP może także wspólnie rozstrzygać o innych normach prawnych dot. OP.
Komisja podejmuje decyzje większością zwykłą.

Profity z Obywatelstwa Partnerskiego

3. Uprawnienia Rezydenta z Rzeczpospolitej Trizondalu i Slavinii względem Zjednoczonej Federacji Mikrosławii dotyczą:
a) Pracy w administracji państwowej i samorządowej poza funkcjami:
1. Skrijata Wszechsławii,
2. związanymi z dyplomacją i obronnością Państwa Rezydenckiego;
b) Prawa do udziału i głosowania w parlamencie przeznaczonym dla wszystkich obywateli;
c) Prawa do korzystania ze wszystkich ulg i pomocy finansowych przysługujących zwykłemu obywatelowi ZFM;

Obowiązki wynikające z OP

1. Rezydent ma obowiązek:
a) aktywnego działania na rzecz Państwa Rezydenckiego;
b) podtrzymywania współpracy między Państwami Współpracującymi;
c) w przypadku konfliktu zbrojnego, w którym stroną przeciwną nie jest jedno z Państw Współpracujących brać udział w obronie Państwa Rezydenckiego, jednak za zgodą władz wojskowych Państwa Ojczystego;

Nie możesz z OP:

a) pracować w wywiadzie Państwa Rezydenckiego oraz na terenie Państwa Rezydenckiego w wywiadzie Państwa Ojczystego
b) być czynnym członkiem służb wojskowych Państwa Rezydenckiego bez zgody administracji wojskowej Państwa Ojczystego;
c) reprezentować Państwa Rezydenckiego w jakiejkolwiek sprawie międzynarodowej względem dyplomacji lub sądownictwa chyba, że w przypadku drugim za zgodą sądu odpowiedniego Państwa Ojczystego;
REZYDENT = osoba, która posiada Obywatelstwo Partnerskie
PAŃSTWO REZYDENCKIE = dla obywatela RSiT, który ma OP to ZFM
PAŃSTWO OJCZYSTE = ojczyzna dla Ciebie RSiT

9. Our Sound Raport : Our Sound przesunięty
Międzynarodowy konkurs muzyczny „Our Sound” zostaje przesunięty na październik – powodem tego jest brak czasu ze strony pomocnika Tomasza Sokołowicza który ma odpowiadać za grafikę i procedurę głosowania. Jeżeli wszystko u niego pójdzie w dobrym tempie to konkurs może być rozegrany nawet pod koniec września. Pozostaje tylko czekać na dalsze decyzje władz konkursu gdyż na stan obecny jest w nim aż 20 v-państw z czego większość ma już swoich przedstawicieli. Niestety niektóre państwa z powodu braku reprezentanta się wycofały – takim państwem jest na przykład Neopolis O dalszych informacjach dowiecie się z Kroniki w następnych jej numerach.

10. Sport : Rusza Liga Światowa
Po V-Mundialu ruszyła właśnie kolejna międzynarodowa impreza sportowa a mianowicie Liga Światowa. Rozgrywki rozpoczną się 15 września 2010 roku.
Reprezentacje krajowe zostały podzielone na dwie grupy po osiem zespołów. Oto ich skład:

Grupa A:
– Bantu
– Natania
– Elderland
– Sarmacja
– Mikrosławia
– Okoczia
– Scholandia
– RSiT

Grupa B:
– Al-Farun
– Austro-Węgry
– Arctiq
– Chattycja i Shania
– Dreamland
– Parlandia
– Neopolis
– Al Rajn

Z każdej z grup awansują cztery zespoły, które przejdą do fazy pucharowej. Dodatkowo w niedzielę, 19 września rozpoczną się zmagania w Pucharze Interkontynentalnym. Jest on rozgrywany na zasadzie dwumeczu. Oto pary 1/16 finału:

Bantu – Natania
Al-Farun – Mikrosławia
Chattycja i Shania – Elderland
Okoczia – Arctiq
Dreamland – Al Rajn
Sarmacja – Austro-Węgry
RSiT – Neopolis
Scholandia – Parlandia
Mecze będą prawdopodobnie rozgrywane na Stadionie Narodowym RSiT. Sportowcy będą mieli ręce pełne roboty gdyż mieszkańcy kraju wierzą że będzie dobrze i miejmy nadzieje że tak będzie. Niestety nasi informatorzy nie poinformowali nas w jakiej to dyscyplinie będą organizowane zawody ale według informacji z Austro-Węgier będzie to piłka nożna. O wynikach będziemy was informować na bieżąco.

Gazetę redaguje dla was Krzysztof Poland 

Numer 18/2010

Numer 18/2010
1. Pierwsza Strona : Od redakcji
Zapraszam do przeczytania kolejnego specjalnego wydania Kroniki poświęconego zakończonemu właśnie V-Mundialowi w RSiT. A w tym numerze :
– Decydujące starcie w fazie grupowej
– Ćwierćfinał czyli walkę czas zacząć (tu artykuł pojawi się wkrótce)
– Co działo się w półfinale
– Z cyklu Artykopia : Mistrz V-Świata w piłce nożnej już znany ! – artykuł z serwisu prasowego V-Mundialu w RSiT
– Kto dostanie 3 miejsce ?
2. V Mundial : Decydujące starcie w fazie grupowej
Za nami ostatnia kolejka fazy grupowej szóstego V-Mundialu który przebiegał w następujący sposób
W grupie A Parlandia przegrała z Mikrosławią a Królestwo Dreamlandu z Neopolis. W obydwóch spotkaniach wynik był ten sam czyli 1-0. Po piątej ostatniej kolejce tabela wygląda bez zmian a więc tak :
1. RF Neopolis
2. Mikrosławia
3. Parlandia
4. Królestwo Dreamlandu
W grupie B Al-Farun sprawiło powtórkę z rozrywki a dokładniej z wynikiem meczu rozgramiając 1-0 Cesarstwo Natanii a Cesarstwo Natanii Arctiq uległo Austro-Węgrom aż 2-0. W tabeli dało to następujące zmiany.
1. Austro-Węgry
2. Al-Farun
3. Cesarstwo Natanii
4. Cesarstwo Arctiq
W grupie C natomiast Bantu wygrało z Sarmacją 1-0 a Scholandia musiała uznać wyższość drużyny zSułtanatu Al-Raj przegrywając z nimi 2-1. W tabeli wygląda to więc tak :
1. Ksiestwo Sarmacji
2. Sultanat Al Rajn
3. Scholandia
4. Bantu
W grupie „śmierci” jaką bywa czasem nazywana grupa D gospodarze imprezy czyli RSiT (Sclavinia-Trizondal) przegrało na własnym stadionie i przed własną publicznością z Okoczią 3-1 a rekordzistą pod względem goli w tej kolejce pod względem goli jest Królestwo Elderlandu które wygrało z Okoczią aż 4-0. W tabeli wygląda to więc tak :
1. Królestwo Elderlandu
2. Sclavinia-Trizondal
3. Chattycja i Shania
4. Okoczia
Do kolejnej fazy rozgrywek przeszły więc z Neopolis i Mikrosławia (grupa A),Austro-Węgry i Al-Farun (grupa B),Sarmacja i Al-Rajn (grupa C) oraz Królestwo Elderlandu i RSiT. Na tej grupie zakończyła się faza rozgrzewkowa. Prawdziwa walka przyszła w następnych etapach o których przeczyacie w następnych artykułach.

3. V-Mundial : Ćwierćfinał czyli walkę czas zacząć
Artykuł ukaże się w tym miejscu później z powodu braku danych o przeprowadzanych meczach.

4. V-Mundial : Co działo się w półfinale ?
W rozegranych w Trizopolis oraz Meridzie meczach poznaliśmy finalistów V-Mundialu. Walka była za żarta w szczególności w meczu Sułtanatu Al-Rajn z Neopolis gdzie mecz zakończył się wynikiem 3-2 dla tej pierwszej drużyny oczywiście z kolei w równoległym meczu gdzie Sarmacja podejmowała Mikrosławię zwyciężyła ona właśnie z num 2-1 a wyglądało to tak że przez większość czasu był remis 1-1 a decydująca bramka padła podobnie jak w spotkaniu z gospodarzem imprezy czyli Rzeczpospolitą Sclavinii i Trizondalu w 116 minucie. Do finału przeszły zatem ekipy Sarmacji i Sułtanat Al-Rajn a więcej o tym spotkaniu możecie przeczytać w Artykopii w następnym dziale Kroniki.

5. Artykopia (Serwis Prasowy V-Mundialu) + zdanie własne Kroniki : Mistrz V-Świata w piłce nożnej już znany !
Znamy już mistrza v-świata w piłce nożnej VII edycji V-mundialu organizowanej w Rzeczpospolitej Trizondalu i Sclavinii! Otóż złoty puchar otrzymuje KSIĘSTWO SARMACJI! Serdecznie gratulujemy. Drugie miejsce natomiast przypada Al Rajnowi, który przegrał 4:2 ze zwycięzcą tej edycji. A więc piłkarskie emocje powoli dobiegają końca. Liczymy, że uznacie Drodzy Kibice nasze starania organizacyjne i całą tą imprezę uznacie za najlepszą w historii wszystkich edycji V-mundialu!
A teraz krótki opis meczu:
Trybuny Arena Sclavinia w Nowm Eldoracie wypełnione po brzegi, 20:30 i pierwszy gwizdek sędziego Tatora. Sarmaci strzelają już w 13 minucie pierwszą bramkę. Jednak kadra Al Rajn zaledwie 7 minut później pokazała, że o puchar będzie walczyć do samego końca wyrównując na 1:1. Dalej pierwsza połowa była tylko spektaklem obrony i ataku, a to ze strony Sarmatów, a to ze strony Al Rajnczyków.
Kolejny gol dla Sarmatów padł w 56 minucie po rzucie wolnym.
W 70 minucie Sarmaci prowadzą już 3:1. Kadra Al Rajn pokazuje jednak kibicom i przeciwnikom, że mecz toczy się do 90 minuty i w 80 minucie, a więc 10 minut po strzale Sarmaty Espadela, również z zrzutu wolnego strzela Sylwester Dymny dając nadzieję przynajmniej na dogrywkę i ustalając wynik na 3:2. Jednak ostatecznie 9 minut później marzenia Al Rajn o złotym pucharze padły w gruzach. W 89 minucie po raz kolejny gola strzela Espadela dając wynik 4:2 dla Księstwa Sarmacji.
Niestety statystyki były bezlitosne. W posiadaniu piłki prowadzili Sarmaci 60:40 tak samo w szansach 6:2.
Widowisko co by nie mówić było bardzo ciekawe i emocjonujące!

Zdanie własne Kroniki : Nie ma co ukrywać że Sarmacja jest mocną drużyną co pokazują powyższe statystyki w których to ona właśnie była górą. Sądząc po tym można uznać że Sarmacja wygrała ten puchar zasłużenie a to że jej się właśnie nalezy pokazywała w większości meczy już od fazy grupowej V-Mundialu gdzie zawsze była górą wyrzucając za burtę kolejnych rywali łącznie z gospodarzem imprezy. Życzymy więc reprezentacji Sarmacji powodzenia w dalszych rozgrywkach i być może kolejnego pucharu na V-Mundialu.

6. V-Mundial : Kto dostanie 3 miejsce ?
Niestety V-Mundial zakończył się również zgrzytem ponieważ nie ustalono kto dostanie 3 miejsce a mianowicie czy Mikrosławia czy Neopolis. Wina za ten stan rzeczy spada a to na organizatora imprezy czyli RSiT (które rzekomo po meczu finałowym nie interesowało się rozegraniem meczu) a to na władze MUP w osobie Marcina Sokołowicza. Jak tylko będzie coś wiadomo o tej sprawie to poinformujemy was o tym. Warto dodać że dziwne jest również utajnienie przez MUP wyników fazy ćwierćfinałowej gdyż serwis prasowy V-Mundialu w RSiT nie podaje nic w tym temacie. O tym jak zakończy się ta sprawa dowiecie się już wkrótce.

Z ostatniej chwili : Znamy już zdobywce trzeciego miejsca a mianowicie jest nią Mikrosławia która rozgromiła w dwumeczu Republikę Neopolis 0-0 i 2-1.

Zdobywcom gratulujemy oczywiście zasłużonego trzeciego miejsca🙂

Gazetę redaguje dla was Krzysztof Poland

Numer 17/2010

Numer 17/2010
1. Pierwsza Strona : Od redakcji
Zapraszam do przeczytania kolejnego wydania Kroniki poświęconej sprawom RSiT :) A co w numerze :
– Podsumowanie zaległej IV i V kolejki V-Mundialu
– Wurstlandia odwiedza RSiT
– Reaktywacja PAI
– Wracająca sprawa samorządów
oraz telegraficzny skrót innych wydarzeń w RSiT a więc życzę miłej lektury.

2. V Mundial : Zaległe relacje z meczów czwartej i piątej kolejki V-Mundialu
Za nami czwarta i piąta kolejka rozgrywek V-Mundialu który odbywa się tym razem w RSiT. A oto co się działo w tych kolejkach.
W grupie A podczas minionej czwartej kolejki Neopolis zremisowało z Parlandią 1-1 a Dremland pokonał Mikrosławię 0 -1. W następnej kolejce natomiast jedynego gola zdobyła Parlandia która pokonała Dremland. Po piątej kolejce tabela wygląda bez zmian a więc tak :
1. RF Neopolis
2. Mikrosławia
3. Parlandia
4. Królestwo Dreamlandu
W jeszcze jednej rewanżowej kolejce 4 sierpnia Parlandia zagra z Mikrosławią a Neopolis podejmie Dreamland.
W grupie B Al-Farun sprawiło w czwartej kolejce niespodziankę rozgramiając Austro-Węgry 1-0 a Cesarstwo Natanii wygrało z Cesarstwem Arctiqu 3-1. W piątej kolejce Arctiq zremisował z Al-Farun 3-3 podobnie Austro-Węgry i Natania które zremisowały z sobą 1-1. W tabeli dało to następujące zmiany.
1. Cesarstwo Natanii
Austro-Węgry
3. Al-Farun
4. Cesarstwo Arctiq
W następnej kolejce 4 sierpnia Al-Farun podejmie Cesarstwo Natanii a Austro-Węgry zmierzą się z Cesarstwem Arctiqu.
W grupie C natomiast w czwartej kolejce Bantu rozgromiło Al-Rajn 2-3 a Księstwo Sarmacji strzeliło jedynego gola w meczu z Scholandią. W piątej kolejce natomiast powtórka z rozgrywki z tym że tym razem 2-3 rozgromiła Sarmacja Sułtanat z Al-Rajnu a 1-0 wygrała Scholandia z Bantu. W tabeli wygląda to więc tak :
1. Ksiestwo Sarmacji
2. Sultanat Al Rajn
3. Scholandia
4. Bantu
W kolejnym meczu Bantu podejmie Sarmację a Sułtanat Al Rajn zmierzy się z Scholandią. Podobnie jak w przypadku pozostałych grup mecze odbędą się 4 sierpnia.
Grupa D to w czwartej kolejce remis gospodarzy z Królestwem Elderlandu 1-1 a potem w następnej kolejce pogrom Okoczii 4-0. W innych meczach natomiast Zjednoczone Emiraty Chattycji i Shanii pokonały Okoczię 4-2 (czwarta kolejka) a w następnej kolejce zremisowały z Elderlandem 2-2. W tabeli wygląda to więc tak :
1. Sclavinia-Trizondal
2. Królestwo Elderlandu
3. Chattycja i Shania
4. Okoczia
W następnym meczu który zakończy wreszcie rozgrywki grupowe Chattycja i Shania podejmie gospodarzy czyli RSiT a Okoczia spróbuje zawalczyć o trzecie miejsce w grupie walcząc z Elderlandem
O tym jak rozstrzygnie się ostatecznie faza grupowa dowiecie się w kolejnym numerze Kroniki.

3. Kraj/Zagranica : Wurstlandia odwiedza RSiT
W ostatnich dniach Rzeczpospolitą Sclavinii i Trizondalu zaszczycił swoją obecnością Król Wurstlandii Markus Vilander. Starał się on przekonać władze tego kraju, aby nie podejmowały współpracy z Republiką Wirtualnego Świata. Do rozmowy włączył się również reprezentant sam łyknięty w rozmowie kraj a więc RWŚ w osobie pana premiera Kryspina van Scharfschuetze. Ostatecznie władze państwowe RSiT uznały oskarżenia suwerena Wurstlandii za bezpodstawne.

4. Kraj : Reaktywacja PAI

Po kilku miesiącach został reaktywowany PAI czyli Państwowa Agrencja Informacyjna RSiT. Obecnie będzie go prowadził Marcin Kozłowski który zapowiada 2-3 depesze tygodniowo choć Ferencas Bokassa doradza jedną depesze tygodniowo. Obecnym problemem dla PAI jest jednak brak możliwości jego wydawania na WordPressie i późniejszej agregacji na forum mikronacji z którego już korzysta na przykład gazeta którą właśnie czytacie. Kronika jako gazeta czerpiąca tematy z PAI trzyma jego nowego wydawce za słowo i życzy mnóstwa ciekawych tematów.

5. W skrócie : Inne wydarzenia w telegraficznym skrócie
– Tomasz Czunkiewicz planuje opuścić RSiT związku z tym zrezygnował w pracy we wszystkich urzędach związanych z tym krajem za wyjątkiem tworzonego przez siebie TVR. Grupka obywateli m.in Krzysztof Poland jest temu przeciwna.
– Trwają prace nad stworzeniem klimatu tzn. lat w których działałaby RSiT obecnie rozważanymi wariantami są m.in przełom XIX i XX wieku czy czasy od 1970 roku.
– Podczas wojny podczas zakucia w dyby Krzysztofa Polanda został spalony w połowie budynek Sanktuarium Khatangowej Złości oraz siedziba szpitala Daktaras+. Stało się tak ponieważ działający w ramach jednoosobowej partyzantki Krzysztof Poland wywołał strzelaninę podczas której został ranny biskup Khatangi Adrian Trydencki. Samemu oskarżonemu za bojowość zostały skradzione życie wzięte w poprzednim procesie oraz to które zostało stracone na dybach w bieżącym procesie.
– RSiT wkrótce przyjmie pod swoje barki monarchię Neverwerdlu w której monarchą jest mieszkający RSiT Adrian Trydencki który zwrócił się w tej sprawie do mieszkańców RSiT. Swojego nowa opiekuna szukała również Ligocja ale ta wybrała jednak Tyrencję.
– Pablo de Catalan de Larest został ambasadorem Królestwa Skarlandu w RSiT wcześniej podpisał on z Krzysztofem Poland’em będącym w lipcu Ministrem Specjalnym d.s Kultury i Sportu traktat o współpracy kulturowo-sportowej z RSiT.

6. Kraj : Wracająca sprawa samorządów
Ostatnio na forum RSiT padł pomysł wskrzeszenia samorządów według poniższej struktury autorstwa Marcela Hansa :
Struktury samorządowe są trzy główne zgodnie z samorządami.

Dla VRP:
+Naczelnik – prezes Związku Pięciopolskiego bądź osoba wskazana przez Kolegium Wykonawcze
|
Inne organy ustalone na mocy statutu (BRAK)

+ – organ niezależny
| – powiązanie z innym organem

Dla Trizondalu:
+ Naczelnik – powoływany przez Kolegium Wykonawcze
LUB
+ Rada Ludowa – min. 2 obywateli gdy brak Naczelnika
|
| +Sejm Wielki – wydaje uchwały dot. Trizondalu – składa się z obywateli
|
Inne organy statutowe (BRAK)

Dla Sclavinii:
+ Naczelnik – powoływany przez Kolegium Wykonawcze
LUB
+ Rada Ludowa – min. 2 obywateli gdy brak Naczelnika
|
|Rada Sclavińska – organ doradczy złożony z osób, które dostały obywatelstwo RS przed 3 marca 2009 roku;
|+ Sejm – wydaje uchwały dot. Sclavinii
|
Inne organy statutowe (BRAK)

W Sclavinii i Trizondalu Rada Ludowa miała bytakie same kompetencje jak Naczelnik i działała tylko wtedy kiedy nie ma Naczelnika, a znajdzie się 2 chętnych. Natomiast co do burmistrzów to Naczelnik wykonuje ich zadania chyba, że kogoś znajdzie na te stanowiska. Swój udział w pomyśle zapowiedział już Krzysztof Poland który chciałby być samorządowcem w swoim miejscu zamieszkania czyli Jastrzębcu.

Numer 16/2010

Numer 16/2010
1. Pierwsza Strona : Od redakcji
Zapraszam do przeczytania kolejnego wydania Kroniki poświęconej sprawom RSiT .  A co w numerze :
– Podsumowanie III kolejki V-Mundialu
– Klamka zapadła
– Przywódca v-świata
– ŚKK-N z infamią na Poland’a
oraz telegraficzny skrót innych wydarzeń w RSiT a więc życzę miłej lektury.

2. V Mundial : Podsumowanie trzeciej kolejki V-Mundialu
Za nami trzecia kolejka rozgrywek V-Mundialu który odbywa się tym razem w RSiT. A oto co się działo w tej kolejce
W grupie A Neopolis pokonało Parlandię 1 – 0 a Mikrosławia wygrała z Dreamlandem aż 3:0. Po trzeciej kolejce tabela wygląda tak :
1. RF Neopolis
2. Mikrosławia
3. Parlandia
4. Królestwo Dreamlandu
W ostatniej kolejce 28 lipca Parlandia rozegra rewanżowe spotkanie z Neopolis a Mikrosławia podejmie w tym samym dniu ponownie Dreamland.
W grupie B ciągle potwierdza się powoli awans Austro-Węgier choć w minionym meczu z Al-Farun nikt nie strzelił nawet jednego gola. Zaś Cesarstwa Arctiqu i Natanii zremisowały ze sobą 3-3. W tabeli grupowej nie ma więc żadnych zmian w kolejności
1. Austro-Wegry
2. Cesarstwo Natanii
3. Cesarstwo Arctiq
Al-Farun
Kolejna kolejka 28 lipca to mecze rewanżowe za tą kolejkę.
W grupie C natomiast Scholandia zremisowała z Sarmacją 1 – 1 a Sułtanat Al-Rajn pokonał wysoko Bantu robiąc to samo co Sarmacja zrobiła im w poprzednim meczu a więc wciskając 3 bramki przeciwnicy zaś nie zdobyli nic. W przełożeniu na tabele to wygląda więc tak :
1. Ksiestwo Sarmacji
2. Sultanat Al Rajn
3. Scholandia
4. Bantu
Kolejne mecze będą meczami rewanżowymi za tą kolejkę a rozegrane zostaną 28 lipca.
Grupa D to katastrofa dla gospodarzy który ulegli Królestwu Elderlandu 2-1 a Okoczia pokoanała Chattycję i Shanie 3-2. W tabeli to wygląda więc to tak :
1. Sclavinia-Trizondal
Królestwo Elderlandu
3. Chattycja i Shania
Okoczia
W ostatnim miejscu będzie dalsza bitwa o dalszy poziom rozgrywek między pierwszym a drugim miejscem grupy a prócz tego powalczą między trzecia i czwarta drużyny tabeli na stan obecny
O tym jak rozstrzygnie się ostatecznie faza grupowa dowiecie się w kolejnym numerze Kroniki.

3. Kraj : Klamka zapadła
Klamka zapadła. Na posiedzeniu sądu w dniu 26 lipca uchylony został wyrok I instancji skazujący Krzysztofa Poland’a na 2 tygodnie bez obywatelstwa zamiast tego sąd II instancji którym kieruje Marcel Hans wymierzył karę 12 dni bez pełnienia funkcji MKiS. Oznacza to że Poland będzie musiał złożyć dymisje (co z resztą uczynił) oraz 12 dni musiał się obyć bez bycia ministrem. Krzysztof Poland obchodzący dzień przed swoim wyrokiem swoje imieniny poprosił vice-prezydenta i jednocześnie kierującego Kolegium Wykonawczym Adriana Trydenckiego o prawo łaski a obecnie czeka na słowo z jego strony w tej sprawie. A jak swoją decyzję uzasadnił sąd ? W oświadczeniu uzasadniającym czytamy :

Wysoki Trybunał mimo przyznania się oskarżonego Polanda do winy musiał rozpatrzyć czy faktycznie popełnił on czyn zabroniony. Wysoki Trybunał uznał jednak, że oskarżony wykonując kompetencje Ministra Specjalnego ds. Dyplomacji mógł być za niego uznany. Po pierwsze Trybunał dał tutaj wiarę słowom Prokruatora Krajowego. Po drugie zaś Wysoki Trybunał w duchu uchwalonych przepisów stwierdził, że wykonywanie czyiś kompetencji bezprawnie może chociaż nie musi doprowadzić do pomyłki ze strony osoby trzeciej. Zwłaszcza jeśli mowa o tak delikatnej kwestii jak dyplomacji.
Pomimo jednak niewątpliwej winy oskarżonego Wysoki Trybunał nie mógł podtrzymać ostatniego wyroku gdyż został on wydany na podstawie ust.2 tego samego przepisu, który to mówi:

“3.1 Kto podaje się publicznie za funkcjonariusza publicznego mimo zwrócenia mu uwagi prywatnie lub publicznie podlega karze zakazu wykonywania wskazanej funkcji przez okres czasu zarządzony przez sąd lub pozbawia się go obywatelstwa na okres min. 2 tygodni, lub zabrania się mu wypowiadania na forum na okres do 2 tygodni.”.

Trybunał Narodów jednak w drodze procesowej zauważył, iż owo zwrócenie uwagi nastąpiło dopiero po wykonaniu czynu i właśnie po zwróceniu uwagi oskarżony zaniechał dalszego popełniania czynu. W związku i też z tym należało przyjąć za wiążący ustęp pierwszy.
Wysoki Trybunał podczas procesu zauważył, iż oskarżony nie wie do końca jakie są jego kompetencje. Zaś dla swojego stanowiska jest w stanie zrobić wszystko nawet popełnić przestępstwo co jest oczywiście wysoce naganne. Oskarżony oczywiście wyraził skruchę i w związku z tym wyrok zakazu wykonywania funkcji członka Rządu Powszechnego został wymierzony w okresie 12 następujących po sobie dni. A więc okres tożsamy z okresem oczekiwania na obywatelstwo – jako taki próg najniższy dla Wysokiego Trybunału.

Trybunał Narodów musiał także rozważyć zachowanie oskarżonego, który albo łamał zasady panujące na sali rozpraw wielokrotnie albo też poza granicami kraju wskazywał jakoby nie popełnił czynu mimo, że tutaj sam się do niego przyznał. Wszystko to także wpływa na wyrok. Jednak Wysoki Trybunał pragnie uspokoić, że chociażby nie wiadomo jak oskarżony obrażał Trybunał, a jeśliby czynu nie popełnił skazanym by nie został.

Pierwsza instancja wskazywała, iż to winne jest prawo i tylko dlatego wyroki są tak surowe. Fakt, że w świecie realnym i we wszystkich rozwiniętych państwach wirtualnych istnieje instancja złagodzenia kary jest istotny. Jednak to sam oskarżony będąc Przedstawicielem Izby Narodów wraz z innymi Przedstawicielami zaniechał wpisania tego w pierwszy projekt kodeksu karnego, który nie został nawet zawetowany. Oznacza to, że Izba Narodów zaniechała nawet przeprowadzenia do końca swojego projektu. Mimo tego tak jak już Trybunał powiedział wyrok, który dziś zapadł wydaje się być najbardziej sprawiedliwym w sprawie oskarżonego.

Oskarżony już po zakończeniu pierwszego etapu drogi procesowej zapytał gdzie może się odwołać od wyroku. Otóż jest już to ostatnia instancja. Dalej może on jedynie prosić o prawo łaski Prezydenta czy też Kolegium Wykonawczego. Jednak to ich suwerenne decyzje.

Dodajmy że oskarżony zapowiedział że po odbyciu kary chciałby powrócić do roli ministra d.s Kultury i Sportu
A o tym czy dostanie on prawo łaski ostatecznie dostanie prawo łaski dowiecie się w kolejnym numerze Kroniki.

4. Kraj : Przywódca v-świata
Na stronie SKON trwa właśnie ankieta która ma wyłonić najlepszego przywódce w v-świecie. W momencie oddania tego numeru do waszych rąk w ankiecie liczącej około 20 nazwisk prowadzi cesarz Franciszek Józef II z Austro-Węgier zaś po drugiej stronie są między innymi Tomasz Sokołowicz z RSiT czy Paweł I którzy na głosy będą musieli jeszcze poczekać. Najlepszym z RSiT jest na stan obecny Marcel Hans uzyskując 5,6% głosów zaś pozostali jak Cyszosz Zenek ,Paulina Ivette Potocka czy Adrian Trydencki mieszczą się w przedziale 2 – 4%. Będziemy tą ankietę obserwować a o jej następnych wynikach zostaniecie poinformowani w następnych numerach Kroniki. By zagłosować w ankiecie należy wejść na stronę :

http://sokn.wordpress.com/2010/07/25/pr … ta-wybory/

i wybrać kilka osób których działania najbardziej wam się podoba. Kronika serdecznie poleca.

5. W skrócie : Inne wydarzenia w telegraficznym skrócie

– Paulina Ivette Potocka będzie reprezentować RSiT w konkursie Miss organizowanym przez Mikrosławię
– W RSiT rozpoczęła się debata na temat drabiny kompetencji dzięki której nie obecność jednego urzędnika nie musi doprowadzić do paraliżu państwa

6. Kraj : ŚKK-N z infamią Poland’a
Nie tylko sądowi państwowemu podpadł ostatnio Krzysztof Poland – prowadząca tam się sprawa doprowadziła do procesu którego wyrokiem są dyby na terenie Parlandii oraz infamia na wyżej wspomnianego mieszkańca kraju. Za infamią zagłosowała 3 wiernych na 5 wiernych (pozostali zagłosowali na nie lub nie mieli zdania). Z pomysłem na ukaranie był już problem gdyż wygrały i dyby w Parlandii i wysłanie go jako szpiega do tego kraju co akurat miało sens gdyż to on poinformował mieszkańców RSiT o ulokowaniu Parlandii w pobliżu ich terytorium z którego pomysłu Parlandia potem się wycofała. Głos musiał zabrać więc wielki Ajatollah Świętego Kościoła Khatangi – Natangi czyli Ferencas Bokassa który ostatecznie postawił na dyby. Niestety na nie korzyść kościoła świadczy to że nie wiadomo gdzie Parlandia leży a więc nie ma gdzie przetransportować skazanego. Przypomnijmy że Poland był już skazany w tym kościele za nie poinformowanie o rezygnacji z bycia wiernym za co został skazany na nabicie na pal z mizernym skutkiem dla kościoła gdyż to nie dało żadnych efektów a skazana osoba żyje i ma się dobrze.
A wy co sądzicie o tej sprawie ? Zapraszamy do wypowiadania się w komentarzach.

Gazetę redaguje dla was Krzysztof Poland