SPD wygrywa wybory!

Do wyborów jeszcze trochę czasu, a SPD już je wygrała. Pozostaje złożyć najserdeczniejsze gratulacje! Co też niniejszym czynimy.

Dlaczego tak? Pamiętacie proces tworzenia nowego rządu po ostatnich wyborach? SPD, mimo wygranej, nie zdecydowała się na tworzenie rządu, “wspaniałomyślnie” robiąc na scenie miejsce mniejszościowej koalicji NZM-UKL. NZM się cieszyło, jakby było z czego. Okazało się bowiem, że w SPD tkwi pewien strategiczny geniusz! Wiadomo było, że Rząd NZM nie przetrwa, bo zwyczajnie nie miał zaplecza. Wiadomo było, że SPD w każdej chwili może ten rząd uratować. I właśnie stało się to faktem. NZM odtrąbi zaraz sukces. Co z tego, że jest on pozorny?

SPD dokonała rzeczy niebywałej. Raz, że samodzielnie postawiła się w opozycji, bojąc się wziąć odpowiedzialność za budowanie kolejnego swojego rządu (krytyka długości sprawowania rządów), ale o tym już nikt nie będzie w czasie wyborów pamiętał. Dwa, że będąc w opozycji pokazała się jako sprawna organizacyjnie i merytorycznie organizacja (pomijamy casus Liechtensteina, jako osoby, która znudziwszy się marszałkowaniem IP, zwyczajnie funkcję rzuciła), a trzy, że w decydującym momencie SPD ratuje stabilność rządu i wchodzi w doraźną koalicję z NZMem. NZM staje się tym samym przybudówką SPD już pełną gębą, stanowiąc niejako jej prawe skrzydło. I za chwilę są wybory.

SPD te wybory wygra, zasłużenie, co trzeba szczerze powiedzieć, niemniej jednak za chwilę nastąpi atak na NPS, która w tej kadencji, obok UKL, była i jest najaktywniejszą partią w parlamencie - zgłosiła wiele ustaw i projektów, część z nich jest już zrealizowana, część jest w trakcie, brała udział w wielu dyskusjach. Wybory wkrótce. Czekajmy więc.

6 Odpowiedzi to “SPD wygrywa wybory!”


 1. 1 von Lichtenstein grudzień 3, 2007 @ 11:04

  “pomijamy casus Liechtensteina, jako osoby, która znudziwszy się marszałkowaniem IP, zwyczajnie funkcję rzuciła”

  Niewiem skąd Kawalerowi takie bzdury do głowy przychodzą, wszak już raz publicznie wyjasniałem dlaczego musiałem zrezygnować z funkcji Marszałka IP. Ponadto jestem zwolennikiem artykułów rzetelnych a w tym aż roi się od pomówień. Ja potrafię zrozumieć, że Kawaler może już nie rozróżniać życia wirtualnego od realnego. Być może w przeciwieństwie do Kawalera mam wiele obowiązków realnych które uniemożliwaiają mi większą aktywność. Nie sądzę także aby kawaler Czekański wiedział więcej o moim realnym życiu niż ja sam.

  Ze smutkiem stwierdzam że jakość prasy NPS gwałtownie spadła od ostatniego czasu, pojawiają się tutaj coraz bardziej nierzetelne i wypaczone informacje.

 2. 2 Arakiel grudzień 3, 2007 @ 12:31

  Po pierwsze: gdy się “ma mniej czasu” i nie ma czasu sprawować się funkcji, na którą się zostało powołanym, to się o tym informuje. Pan tego nie uczynił.

  Po drugie: gdy się “ma mniej czasu” i nie ma czasu sprawować się funkcji, na którą się zostało powołanym, to się nie siedzi na GG z opisami sugerującymi wieczną libację.

  Po trzecie: Pan zdaje się nie wie co to są pomówienia… Jeśli jednak jakichkolwiek się Pan dopatrzył, to zawsze może mnie Pan pozwać.

  Za sprawowane funkcje i swoje działania nalezy brać odpowiedzialność. Pan tego nie czynił wtedy, gdy za plecami M-K i Rady Regencyjnej “instruował” Trizondal co do ich PZ, i nie czyni Pan tego teraz, gdy doskonale widać jak pan “działał” jako Marszałek. Tak dobrze, że Pana IP odwołała :D

 3. 3 Kwazi grudzień 3, 2007 @ 12:41

  Nie martw się Robercie - NPS nie stanie się obiektem naszych ataków, ponieważ SPD unika prowadzenia negatywnej kampanii. A w ilości projektów ustaw doganiamy właśnie UKL. Na wszystko jest właściwy czas.

 4. 4 Kwazi grudzień 3, 2007 @ 12:42

  Nie martw się Robercie - NPS nie stanie się obiektem naszych ataków, ponieważ SPD unika prowadzenia negatywnej kampanii. A w ilości projektów ustaw doganiamy właśnie UKL. Na wszystko jest właściwy czas :)

 5. 5 von Lichtenstein grudzień 3, 2007 @ 12:59

  Po 1. Poinformowałem Marszałka Dzikowskiego o tym iż czasu nie mam, przyznałem to publicznie i poparłem swoje odwołanie.

  Po 2. Nie sądzę bym miał opisy sugerujące wieczną libację, zazwykle siedzę bez opisów na gg na czystym statusie. Ponadto włączony komunikator nie koliguje z realnymi obowiązkami.

  Po 3. nie instruowałem nikogo za plecami i jest to kolejne pomówienie, Kawaler chyba bardzo lubi rzucać oskarżenia bez pokrycia które obniżają tylko jego wiarygodność.

  Ponadto Kawalerze w którymś z numerów biuletynu NPS stwierdził Kawaler publicznie iż wykonywałem swoją funkcję Marszałka IP sprawnie do czasu moich kłopotów z wolnym czasem :) teraz Kawaler twierdzi inaczej… niezdecydowanie i szwankujaća pamięć to cecha bardzo zła.

 1. 1 Drogi Pamiętniczku: PoTFUr z Loch Czekaness « Traktorzysta Stiepanowski TrackBack do wpisu grudzień 4, 2007 @ 1:17

Napisz odpowiedź
NPS jest centroprawicową partią Księstwa Sarmacji, która za cel stawia sobie zrównoważony rozwój Kraju, w oparciu o samorządność, współpracę i budowę silnych relacji wewnątrzsarmackich.Redakcja zastrzega sobie prawo do skracania lub usuwania komentarzy.

NPS w działaniu

Odwiedzono nas

 • 4,163 razy.