MSZ na cenzurowanym!

Jak donosi Sclavińska Agencja Informacyjna w Rządzie Księstwa Sarmacji kręci się bicz na Ministra Spraw Zagranicznych. Z przekazanej przez SAI służbowej notatki sporządzonej przez Kanclerza Chojnackiego, dowiadujemy się, że Michael von Liechtenstein nie wypełnia poleceń służbowych oraz nadal nie przedstawił planu działania swojego resortu!

Są to dla nas dwie bardzo ważne informacje.

Pierwsza - po dwóch tygodniach od wyborów rząd SPD nadal nie ma żadnych konkretnych pomysłów i planów na działanie MSZ i prowadzenie polityki zagranicznej Księstwa Sarmacji!

Druga - w łonie rządu, i samej SPD, dochodzi do ostrego starcia liderów - Kanclerza Chojnackiego i Michaela von Liechtensteina.

Sclavińska Agencja Informacyjna informuje także: “Jak zapowiada pan Daniel bar. Chojnacki w składzie rządu nastąpią zmiany.” Z poufnej notatki wynika, że w skład Rządu ma być powołany Zbyszka von Thorn - Browarczyka na funkcję Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych. Kanclerz określa zachowanie swojego ministra jako “nieodpowiedzialne i niepoważne” oraz grozi kolejnymi krokami - w tym, jak się można domyślać, dymisją.

18 Odpowiedzi to “MSZ na cenzurowanym!”


 1. 1 von Lichtenstein styczeń 8, 2008 @ 17:24

  O! kolejna bzdura :) Jakiego starcia liderów? nie sądzę bym był jednym z nich, gwoli doinformowania to Kanclerzem jest Daniel Chojnacki a Liderem SPD Krzysztof Konias… żeby czegoś takiego nie wiedzieć?

  Co do planów i pomysłów to one są przygotowane i nakreślone lecz nie zostały podane do wiadomości co nie znaczy że ich nie ma.

 2. 2 Daniel Chojnacki styczeń 8, 2008 @ 17:40

  Starcie liderów… L.O.L.

 3. 3 Skarbnikow styczeń 8, 2008 @ 17:57

  Zaraz się dowiemy od NPS, że Kanclerz ma romans z wandejskim szpiegem…

 4. 4 Daniel Chojnacki styczeń 8, 2008 @ 18:00

  Żeby było bardziej pikantnie, to z Michasiem Winnickim.

 5. 5 von Lichtenstein styczeń 8, 2008 @ 18:10

  Poza tym z tego co wiem to znacznie różni się opóźnienie w wykonaniu polecenia ze stosownym usprawiedliwieniem od nie wykonania polecenia służbowego.

 6. 6 STanisław Gertald styczeń 8, 2008 @ 19:57

  Przykro mi, Panowie, ale teraz wpadliście. Pan dyrektor Jordan van Zjom na łamach SAI przedstawił konkretny cytat z LD rządu. Wiem, postąpił bezprawnie. Jednak prawda jest prawdą i Panowie faktów nie zmienicie. Ciekawi mnie jedno: Po udowodnieniu Wam EWIDENTNEJ wpadki i po ukazaniu EWIDENTNEJ niekompetencji Waszego ministra jesteście jeszcze w stanie bezczelnie wmawiać opinii publicznej, że “białe nie jest białe”. Tak, użyję tego zwrotu :P

 7. 7 Daniel Chojnacki styczeń 8, 2008 @ 20:17

  Szanowny Panie,
  Pan Dyrektor Jordan van Zjom nie przedstawił cytatu z listy dyskusyjnej Rządu. Mam zwyczaj, że informuję swoje zaplecze polityczne o zmianach w składzie Rządu. To chyba nic dziwnego?

  O której EWIDENTNEJ wpadce Pan mówi?

 8. 8 STanisław Gertald styczeń 8, 2008 @ 20:23

  Sugeruje Pan to, że dyrektor Zjom kłamał? A może kłamiemy my cytując dyrektora Zjoma?

 9. 9 T.Kiechajas styczeń 8, 2008 @ 20:26

  Przepraszam, że przerwę, ale czy mogę prosic o link do owego artykułu SAI?

 10. 10 A9211 styczeń 8, 2008 @ 20:33

  Panie Stanisławie, nie tyle kłamiecie co po prostu nie macie (a w zasadzie Pan nie ma bo Janusz Czekański został przezemnie poinformowany o stanie faktycznym) wiedzy o tym co zaszło.

 11. 11 STanisław Gertald styczeń 8, 2008 @ 21:19

  Panie Kiechajas,

  Niestety linku podać nie można, gdyż kierownictwo SAI artykuł skasowało.

  Panie Rozman (ciekawe, czemu się Pan ukrywa pod identyfikatorem)

  Mam wiedzę na taką, na jaką pozwolił mi artykuł Pana Zjoma, czyli wiedzę każdego obywatela Sclavinii na ten temat.

 12. 12 A9211 styczeń 8, 2008 @ 21:36

  Ukrywam się za indentyfikatorem bo serwis prosi mnie o identyfikator, a ja mam w zczyczaju czytać co jest napisane :D

  A co do poprzeniego temtu: “Sugeruje Pan to, że dyrektor Zjom kłamał? A może kłamiemy my cytując dyrektora Zjoma?” - ja po prostu udowodniłem że jest jeszcze trzecia mozliwość.

 13. 13 Teresa Weber styczeń 8, 2008 @ 21:42

  HAHAHA… “Ukrywa pod identyfikatorem”? Doskonała kryjówka. Napewno nikt się nie dowie:D. Czy pan, panie Stanisławie, jakąś spiskową teorię dziejów wyznaje?

 14. 14 T.Kiechajas styczeń 8, 2008 @ 23:09

  No to o czym my tu rozmawiamy skoro nie możemy nawet rzeczonego artykułu przeczytac?

 15. 15 Stanisław Gertald styczeń 8, 2008 @ 23:48

  Przepraszam bardzo za te “ukrywanie się” zagalopowałem się :P

 16. 16 Skarbnikow styczeń 9, 2008 @ 1:03

  Wszyscy kłamią… jak zawsze ;)

 17. 17 Arakiel styczeń 9, 2008 @ 9:44

  @Liechtenstein - “nie sądzę bym był jednym z nich” - no wybacz… jeśli Ty nie jesteś jednym z liderów SPD to ja nie wiem kto nim jest :D:D:D:D

  Jeśli planów nie ma przedstawionych to ich nie ma. Ja też mogę wszystko powiedzieć. By coś było musi zaistnieć. A wybacz proszę, jesteś znany z krasomówstwa, które nie idzie w parze z faktami.

  @Skarbnikow - a wiesz coś o tym? Damn. Myślałem, że mamy wyłączność na wiadomość. I nie, nie wszyscy :D Większość (parlamentarna).

  @Timios - problem w tym, że SAI po owej wpadce natychmiast artykuł usunęła - cieszę się, że zdarzyłem o tym co się stało napisać. Sam artykuł to był przedruk wiadomości z LD Rządu, z informacjami, które znajdziesz w tym materiale. My go nie usuniemy. Jest więc o czym mówić. I nie mów, że usunięcie zamyka temat.

  @Aaron - nie tyle się ukrywasz co stajesz się identyfikatorem, nie człowiekiem :) Pisz normalnie “Aaron” to wszyscy będą Cię kojarzyć.

 18. 18 Aaron styczeń 9, 2008 @ 13:44

  Obiecuję poprawę :D

Napisz odpowiedź
Odwiedzono nas

 • 7,072 razy.
NPS jest centroprawicową partią Księstwa Sarmacji, która za cel stawia sobie zrównoważony rozwój Kraju, w oparciu o samorządność, współpracę i budowę silnych relacji wewnątrzsarmackich.Redakcja zastrzega sobie prawo do skracania lub usuwania komentarzy.

NPS w działaniu